- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fotók, videók mobillal
- Magisk
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Szinte csak formaság: bemutatkozott a Pixel 6 és Pixel 6 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
üzenabakusz #12086 üzenetére
Mivel az akku természetes használata is egy kisütési folyamat, így érdekes azt mondani, hogy nem szabad kisütni, illetve teljesen kisütni, ahogy ezek a töltők csinálják.
De a leggyakoribb tévhit nem is ez, hanem amikor azt mondják, hogy "az eneloopot nem szabad csepptölteni". Annak idején az Edigital honlapjáról indult indult ez a téveszme, ami az egész magyar internetet megfertőzte. Ezt jelzi az is, hogy külföldön ilyen "okosságokat" nem nagyon tudnak, csak nálunk.
Az auto refresh nem létszükséglet, addig ismétli a töltő és kisütő ciklusokat, míg nem nő tovább a kapacitás. Ezt manuálisan is tudod ismételgetni. Mindamellett nem kell tőle csodát várni, amelyik akku már gyengélkedik, azon átmenetileg javíthat, de utána előfordulhat, hogy ugyanott vagy.
Meg abban sem vagyok biztos, hogy jó vétel manapság pont ez a típus.
Az is jó volna, ha nem tölthető elemek feszültségét is meg tudnám mérni vele.
Nem ez a lényeg, a mAh kapacitás, ami érdekes (tárolóképesség). Ilyen szerkezetek elromolhatnak, bizonyos százalékban, míg a többségnek elvileg nem romlik el, ez szerencse kérdése is.
-
And
veterán
válasz
üzenabakusz #12086 üzenetére
"Annak idején az árus, aki az akkuboltban dolgozott, azt mondta, hogy a Ready2use akkukat nem is szabad kisütni [..]"
Ez ebben a formában komplett marhaság volt az eladó részéről. Ha nem lehetne kisütni, akkor az akkukat semmilyen készülékbe, fogyasztóba nem lehetne betenni, hiszen azok mást sem tesznek, mint kisütnek. Arról folyt a diskurzus régebben is, hogy van-e értelme a töltés előtti kisütésnek egy LSD - alacsony önkisülésű - technológiájú akkunál, de hogy káros vagy ártalmas lenne, arról természetesen nincs szó. Én azt mondom, hogy a töltés előtti kisütés több okból is hasznos dolog:
- A memóriaeffektust, aminek az elkerülésére szolgál a töltés előtti kisütés, elvileg a technológia (NiMH) hordozza magában, márpedig egy LSD NiMH is NiMH.
- Egy pakk összes akkujában ugyanannyi töltésmennyiség lesz a töltés végén, ha mindegyik töltését 'nulláról' indítjuk (feltételezve, hogy a töltő cellánként kezel, de ez egy normális töltőnél alap).
- Kisütéssel megtudható, hogy a fogyasztó a normál működés során hagy-e maradéktöltést az akkuban, mikor merült telepre hivatkozva lekapcsol, és ennek az értéke is kideríthető.
- Ha nincs maradéktöltés, vagy csak minimális értékű, akkor sem vesztünk a töltés előtti kisütéssel semmit, mivel a folyamat gyorsan befejeződik (nincs mit kisütni), és megkezdődik a tényleges töltés.
"Jó volna a régebbi, kevésbé jó akukkat és az újakat is szétválogatni, mert most össze vannak keveredve."
Kapacitás alapján szortírozhatóak az akkuk egy ilyen töltővel, de ettől függetlenül nem árt nem keverni a különböző korú, gyártmányú és úgy általában: eltérő típusú példányokat.
"Az is jó volna, ha nem tölthető elemek feszültségét is meg tudnám mérni vele."
Erre egy szimple digitális multiméter (DMM) kell, nem pedig egy töltő, ami erre alapjában alkalmatlan, vagy csak nagyon megerőszakolva - például kisütés módban, áramterhelés mellett - lenne használható. Egy olcsó DMM 1-2 ezer forintért szerezhető (akár külföldről, webshopból), nem egy árkategória egy normális töltővel.
"Mit veszítek, ha nincs automata refresh mód? Mit takar ez pontosan?"
Refresh: egymás után, ciklikusan végzett kisütés és töltés. A kialakult memóriaeffektust tudja eltüntetni (amit többek közt a töltés előtti kisütés hiánya alakíthatott ki), illetve régen használt akkuk kapacitása hozható rendbe a segítségével. Csodát nem tesz, halott / gyenge / megnőtt belső ellenállású cellákat nem támaszt fel.
"Viszont sok helyen olvastam, hogy a BC-500-as 1-2 éven belül tönkremegy, de legalábbis hibajelenségek lépnek fel, ez egy kicsit elbátortalanít. Mintha bele lenne építve a tervezett elavulás, mert túl olcsó?"
Ebben a topikban inkább az IPC-1L-ről említették ezt évekkel korábban, de az általánosítás (mint mindig) itt sem célravezető. Vettem már BC-500-ast, az legalább 6-7 éve köszöni szépen, jól van. Ez éppúgy nem jelent semmit, mint ha valaki azt írná, hogy biztosan tönkremegy 1-2 év után. Ezt csak statisztikával lehetne kideríteni, nem pár fórumhozzászólásból kikövetkeztetve. Akinek meg nincs baja vele, úgy sem panaszkodik rá, nem ragad ezért billentyűzetet.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Corsair 4000D Airflow 1000W
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest