Hirdetés
- Microsoft Rewards
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
- MIUI / HyperOS topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Apple iFold Ultra - elnapolva?
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Google Pixel topik
-
15895 - 15801
15895 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:04 Téma összefoglaló
Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
razor03
aktív tag
Néztem a csatikat, rendben vannak. Csavarmatricás a kártya, nem volt piszkálva sem. Sajnos az van amit lent írtam, ennél a szériánál állítólag gyakori hogy ez jelenség. Kártya firmwaret újra lehetne rakni, ez esetleg még helyre hozhatja, de nem töltöm vele az időt, nem is nekem lesz...
-
Kayn
tag
-
razor03
aktív tag
-
razor03
aktív tag
-
CirrMee
addikt
Sziasztok!
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kártya rgb fényeit nem tudom visszakapcsolni.
Trixx 11 van fent, próbáltam régebbi verzióval is, illetve az rgb signal sem segített. (2 különböző alaplapban is kipróbáltam).
Bios kapcsolónak mind3 állásával próbáltam... bármire kattintok a "glow"-on belül semmire sem reagál a kártya. Egységesen narancssárga színben világítanak a fények, de ennyi.
Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?
Üdv. Razor
Tennék egy próbát az OpenRGB -vel is.
-
CirrMee
addikt
-
razor03
aktív tag
-
jimpo
őstag
Sziasztok!
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kártya rgb fényeit nem tudom visszakapcsolni.
Trixx 11 van fent, próbáltam régebbi verzióval is, illetve az rgb signal sem segített. (2 különböző alaplapban is kipróbáltam).
Bios kapcsolónak mind3 állásával próbáltam... bármire kattintok a "glow"-on belül semmire sem reagál a kártya. Egységesen narancssárga színben világítanak a fények, de ennyi.
Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?
Üdv. Razor
RGB vezérlő Kábellel össze van kötve az alaplappal?
Amennyiben igen, lehet arról kap másfajta jelet Színt.... -
razor03
aktív tag
Sziasztok!
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kártya rgb fényeit nem tudom visszakapcsolni.
Trixx 11 van fent, próbáltam régebbi verzióval is, illetve az rgb signal sem segített. (2 különböző alaplapban is kipróbáltam).
Bios kapcsolónak mind3 állásával próbáltam... bármire kattintok a "glow"-on belül semmire sem reagál a kártya. Egységesen narancssárga színben világítanak a fények, de ennyi.
Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?
Üdv. Razor
-
beef
őstag
-
zorzy4
addikt
-
zorzy4
addikt
-
beef
őstag
Sziasztok!
Van egy radeon r560 videó kártyám, és egy samsung Samsung SyncMaster U24E590, 4k monitorom. Bármilyen radeon kártyával próbálom, indítás után villog mint a veszdelem, és táp ki be segít. Utána rendesen megy. Nividia kártyával nincs ilyen gondja. A hdni kábel tőb mint megfelelő, és kártya is gond nélkül megy más 4k kijelzőkkel. Mi lehet a gond? Olyan mintha csak ez monitor nem szeretné a radeon kártyákat.
Esetleg egy Displayport kábellel?
-
shaman101
tag
Sziasztok!
Van egy radeon r560 videó kártyám, és egy samsung Samsung SyncMaster U24E590, 4k monitorom. Bármilyen radeon kártyával próbálom, indítás után villog mint a veszdelem, és táp ki be segít. Utána rendesen megy. Nividia kártyával nincs ilyen gondja. A hdni kábel tőb mint megfelelő, és kártya is gond nélkül megy más 4k kijelzőkkel. Mi lehet a gond? Olyan mintha csak ez monitor nem szeretné a radeon kártyákat.
Probaltal hdmi kabelt cserelni ?
-
zorzy4
addikt
Sziasztok!
Van egy radeon r560 videó kártyám, és egy samsung Samsung SyncMaster U24E590, 4k monitorom. Bármilyen radeon kártyával próbálom, indítás után villog mint a veszdelem, és táp ki be segít. Utána rendesen megy. Nividia kártyával nincs ilyen gondja. A hdni kábel tőb mint megfelelő, és kártya is gond nélkül megy más 4k kijelzőkkel. Mi lehet a gond? Olyan mintha csak ez monitor nem szeretné a radeon kártyákat.
-
shaman101
tag
Hát elég erősen ajánlott táp minden tesztben rx 5700-nál többet fogyasztó kártyákat is bírja , de azért köszönöm a tippet.
Játék forumában nagyon randomnak tünik, lehet nv, amd, bárkinél crashelhet
DX11, vagy performance mod oldoja meg általáben a problémát, most már performance modban nálam sem csinálja .
köszönöm a segítséget.
Ja vszeg a tap jo tenyleg, csak egy otlet volt.

Ha megoldodott akkor rendben! Jo jatekot!

-
Arkar
aktív tag
Hát elég erősen ajánlott táp minden tesztben rx 5700-nál többet fogyasztó kártyákat is bírja , de azért köszönöm a tippet.
Játék forumában nagyon randomnak tünik, lehet nv, amd, bárkinél crashelhet
DX11, vagy performance mod oldoja meg általáben a problémát, most már performance modban nálam sem csinálja .
köszönöm a segítséget.
-
shaman101
tag
De vegulis nem rossz a tap, en megis megneznem egy megbizhatobb tappal, pld FSP, seasonic...
-
shaman101
tag
Sziasztok !
Gondom van a Fortnite játékkal alany egy RX5700 , folyamatos összeomlásban van a játék 2-3 Blitz meccs után . Más játékban semmi gond , driver legfrissebb , DDU val.lett felpakolva . Mobil rtx 4060 is van otthon ott semmi gond, illetve egy Rx 580 ott sincs crash bár más gépekben.
CPU ryzen 5 2600, ramm 16gb dual channel 3200mhz , micron nvme ssd ről megy a játék táp adata xpg pylon 650w .
Lehet összefüggés a kártyaval vagy inkább keressem a winben a hibát ?Az az adata tap nem tunik megbizhatonak, lehet ott a hiba forrasa hogy a peak feszultseget nemtudja leadni terheles alatt a fortnite-ban.
-
Arkar
aktív tag
Sziasztok !
Gondom van a Fortnite játékkal alany egy RX5700 , folyamatos összeomlásban van a játék 2-3 Blitz meccs után . Más játékban semmi gond , driver legfrissebb , DDU val.lett felpakolva . Mobil rtx 4060 is van otthon ott semmi gond, illetve egy Rx 580 ott sincs crash bár más gépekben.
CPU ryzen 5 2600, ramm 16gb dual channel 3200mhz , micron nvme ssd ről megy a játék táp adata xpg pylon 650w .
Lehet összefüggés a kártyaval vagy inkább keressem a winben a hibát ? -
Kayn
tag
Helló,
adott egy Rx5600xt, nemrég vettem, minden okés vele, de kicsit szerettem volna húzni rajta, de valahogy nem jön össze...
Alap AMD Adrenalinban, hogy tudnám fel húzni? Ahogy rá adom az automata hangolást valtozik az ertek, viszont GPU-z szerint nem fel, hanem le huzom az órajelet...ez h lehet?
MSI Afterburnerben is egész más orajel jelenik meg, mint a GPUzben....
Amit a GPU-Z jelez azzal ne foglalkozz, nem mérvadó.
MSI Afterburber / Radeon szoftverben figyeld a valós órajelet. Az RX 5000-es széria egyébként nagyon jól boostolja magát alapból is, sok modellnél több teljesítmény növekedést lehet elérni Undervoltolással mint Overclockal, mivel alapból Power Limiten megy a legtöbb modell, és ahhoz mérten veszi visszább az órajelet és a feszültséget. -
LagerMaister
tag
Helló,
adott egy Rx5600xt, nemrég vettem, minden okés vele, de kicsit szerettem volna húzni rajta, de valahogy nem jön össze...
Alap AMD Adrenalinban, hogy tudnám fel húzni? Ahogy rá adom az automata hangolást valtozik az ertek, viszont GPU-z szerint nem fel, hanem le huzom az órajelet...ez h lehet?
MSI Afterburnerben is egész más orajel jelenik meg, mint a GPUzben....
-
shaman101
tag
-
Kayn
tag
-
shaman101
tag
-
Kayn
tag
-
pkornel
aktív tag
-
beef
őstag
-
pkornel
aktív tag
Sziasztok adott a kártya ami a képen van. Nálam mindehol 5700XT. De mivel csak 1 8pin van rajta ennek 5600XT-nek kell lennie? Ez hogy lehet?
-
shaman101
tag
Sziasztok! reg jelentkeztem a kozos ugyunkkel kapcsolatban. Megoldodott a dolog.
Vagtam le a padok szeleibol, es kapott tobb pasztat a gpu.50% terhelesnel 56 fok a max junction-je a gpunak. Ugy gondolom ez kivalo ertek. 100%-os terhelesen meg nem probaltam, de jok a megerzeseim.
udv, M
-
shaman101
tag
Komolyan nemertem. a gpu homerseklet 70 foknal feljebb nem megy, de a hotspot az 100fokra felugrik 5 perc jatek utan. A venti meg zorog 85% felett.
tanacstalan vagyok.
-
shaman101
tag
Sajnos pontosan le kell mernem milyen pad es hova megy. Az elozo kartyam a gtx 1060 ilyen szempontbol faekegyszeru volt. Megvolt a specifikacioja a padmeretnek, beraktam a padokat es orultem. Itt kb szopoaradat az egesz.
-
shaman101
tag
Ujra jelentkezem!
Sajnos az uj padokkal a felso vramokon (1.75mm) es sokkal tobb pasztaval sem teljesit sokkal jobban. Amikor a venti 88%-ra er, zugo hangot ad, ez meg ami nyugtalanito.
Egy fokkal jobb lett egyebkent.
Valakinek otlete ?
-
shaman101
tag
Azert csereltem nagyobbra, mivel az 1.5mm-esen nemvolt lenyomata a bordanak igy szerintem nem erintkezett megfeleloen.
Amugy meg a hutoborda a gpunal (es a felso 2 vram modulon) picit kijjebb all, mint a szelso vramoknal. Ezert gondolom a felso 2 vramra alacsonyabb pad kell a megfelelo borda-erintkezeshez (nem 2mm-es mint a szelsokon), ezeken volt 1.5mm-es eddig.
-
shaman101
tag
Sziasztok! Na hat tettem fel 3x annyi pasztat mint volt, es a felso 2 vramos thermal padot amik 1.5mm-sek voltak, csereltem 1.75-re, mivel az msi support ezt irta.
Meg nem volt merszem stresszteszthez.
-
shaman101
tag
Ertelek, elvileg ahova te az alatetet tetted, ott nalam a vramok magasabban vannak, de majd megnezem, mivel lehet nekem is mindenhova 1.5mm-es padok kellenek, ez a sejtesem nekem is. elobb probalkozom az 1.5mm-es, "felso vramos" megoldason, ugy hogy a szelso vramokbol vagok le, azok 2mm-esek, de levagva beloluk jobban lehet oket preselni. Ha ez nem valik be, megy mindenhova az 1.5mm-es, hiszen a pwm-ken, oldalt is 1.5mm-es csik van.
Mert amugy hiaba egyenletes a huto felulete, ha a vramok egyike magasabban "kiall", akkor oda kell a kisebb pad, az alacsonyabbra meg a nagyobb es akkor fekszik fel, vagy nem ?
-
shaman101
tag
Hátulról ahonnan a csavar is van, hirtelen csak egy RX460 volt kéznél de a lényeg látszik.
Nekem az Evoke-on ugyanolyan magasak voltak a VRAM-ok és a hűtő sem lépcsőzetes, így ugyanolyan magas padokat raktam (MSI support sem mondta hogy különbözőek lennének) és ahogy elnézem a Mech hűtő sem az, lehet valamit segítene ha a PCIe csatlakozóval párhuzamos VRAM-okra alacsonyabb padok mennének és lehet úgy is megfelelő lenne a kontakt, de én így nyugodtabb vagyok hogy mindenhol 1.5mm-es és biztos hogy érintkezik. A csavarokon így is a menet fogy el előbb és nem ül össze koppra a rugó, még marad valamennyi játéka.Ertelek, elvileg ahova te az alatetet tetted, ott nalam a vramok magasabban vannak, de majd megnezem, mivel lehet nekem is mindenhova 1.5mm-es padok kellenek, ez a sejtesem nekem is. elobb probalkozom az 1.5mm-es, "felso vramos" megoldason, ugy hogy a szelso vramokbol vagok le, azok 2mm-esek, de levagva beloluk jobban lehet oket preselni. Ha ez nem valik be, megy mindenhova az 1.5mm-es, hiszen a pwm-ken, oldalt is 1.5mm-es csik van.
-
Milo629
aktív tag
Hátulról ahonnan a csavar is van, hirtelen csak egy RX460 volt kéznél de a lényeg látszik.
Nekem az Evoke-on ugyanolyan magasak voltak a VRAM-ok és a hűtő sem lépcsőzetes, így ugyanolyan magas padokat raktam (MSI support sem mondta hogy különbözőek lennének) és ahogy elnézem a Mech hűtő sem az, lehet valamit segítene ha a PCIe csatlakozóval párhuzamos VRAM-okra alacsonyabb padok mennének és lehet úgy is megfelelő lenne a kontakt, de én így nyugodtabb vagyok hogy mindenhol 1.5mm-es és biztos hogy érintkezik. A csavarokon így is a menet fogy el előbb és nem ül össze koppra a rugó, még marad valamennyi játéka. -
shaman101
tag
-
shaman101
tag
-
Milo629
aktív tag
Szia! Igen ez valoban egy szoporoller.
Nekem azt mondta a support hogy a felso vramokra 1.75mm kell, es a tobbire 2, plusz a vrm bordara 1.5mm.Amit irtal az nagyon furcsa, hogy lehet ilyen megoldassal elni a gyarto altal, hogy nem fekszik fel rendesen a padokra a borda ? De amugy ertem amit irsz.
De szerintem arra gondolsz hogy a "zoldel karikazott" reszre kell az a fel millis alatet, mert a piros az a vram.
Es hogy erted hogy a csavarok ala ?
udv
Backplate felől, a rugós csavarok alá.
-
Kayn
tag
Hű azigen. Nekem az MSI Gaming X van, annál is kell 3 különböző vastagság a VRAM-okhoz (1mm, 1.75mm, 2.25mm), plusz a VRM meg többi dologhoz további random méretek. Ráadásul ott még komplikáltabb is az egész mert nem a coldplate és a VRAM modulok közé kell 1 db. pad, hanem van egy kb. 2mm vastag fémlap, az alá kell fixen az 1mm pad ami a VRAMokon csücsült, rá pedig az 1.75 meg 2.25 mm vastagságok amivel a hűtőbordákkal meg a hőcsövekkel érintkezik. Túl van komplikálva, ráadásul az utóbbiaknak túl nagy szerepe nincs is. Én kipróbáltam azok nélkül hogy mennyit változik a memóriák hőmérséklete, 74° helyett 82° volt, szóval nem egészen jelentéktelen, de túl van komplikálva az egész.
-
shaman101
tag
Kicsit későn szállok be a buliba, mert nem követem napi szinten a topikot, de a lényeg hogy én ezt a szopórollert anno csapágyasra hajtottam, szintén MSI kártyával.
Ha rákeresel neten mindenol 2mm-es padokat írnak a VRAM-okra, még az MSI support is ezt írta nekem. Én végigmértem tolómérővel ennek a videónak az alapján és már nem emlékszek pontosan de úgy jött ki hogy pont a másfél milis padok kellenek oda (talán 1.2-1.4mm között volt valahol a "hézag"), plusz hogy biztosra menjek Arctic padokat használtam amik a puhábbak közé tartoznak, viszont így sem lett tökéletes mert a VRAM-ok patkó elrendezése miatt a padok nem egyenletesen támasztják ki a hűtőbordát, ez látszik is a paszta lenyomatán. A végső megoldás az lett, hogy CSAK a PCIe csatlakozóval ellentétes oldalra (képen pirossal karikázott) csavarok alá raktam egy fél mm vastag alátétet és így már teljesen egyenletes lett. GPU-Z előtte és utána.
Szia! Igen ez valoban egy szoporoller.
Nekem azt mondta a support hogy a felso vramokra 1.75mm kell, es a tobbire 2, plusz a vrm bordara 1.5mm.Amit irtal az nagyon furcsa, hogy lehet ilyen megoldassal elni a gyarto altal, hogy nem fekszik fel rendesen a padokra a borda ? De amugy ertem amit irsz.
De szerintem arra gondolsz hogy a "zoldel karikazott" reszre kell az a fel millis alatet, mert a piros az a vram.
Es hogy erted hogy a csavarok ala ?
udv
-
Milo629
aktív tag
Sziasztok! Ujrapadoztam az msi 5700xt mech oc-met, de nagyon magas homersekleteket kapok....2 perc jatek utan a hotspot 110 celsius, ki is kapcosltam azonnal a jatekot.
Mi lehet a baj ? 2mm-es padokat hasznaltam a 6 szelso vram modulnal (2 oldalt a gpu mellett), es 1.5mm padokat a felso 2 vram modulnal. A vrm-et egy 7cm-es 1.5mm-es pad huti.
Elvileg gyarilag is igy kellene padozni.
Arra gondolok meg hogy a padok tulnagyok, marmint hosszusag/szelesseg tekinteteben,
mivel az msi irta valahol hogy a megfelelo szorito erohoz amit a heatsink kifejt, kisebb padok kellenek. Vagy valamit benezek ?Kicsit későn szállok be a buliba, mert nem követem napi szinten a topikot, de a lényeg hogy én ezt a szopórollert anno csapágyasra hajtottam, szintén MSI kártyával.
Ha rákeresel neten mindenol 2mm-es padokat írnak a VRAM-okra, még az MSI support is ezt írta nekem. Én végigmértem tolómérővel ennek a videónak az alapján és már nem emlékszek pontosan de úgy jött ki hogy pont a másfél milis padok kellenek oda (talán 1.2-1.4mm között volt valahol a "hézag"), plusz hogy biztosra menjek Arctic padokat használtam amik a puhábbak közé tartoznak, viszont így sem lett tökéletes mert a VRAM-ok patkó elrendezése miatt a padok nem egyenletesen támasztják ki a hűtőbordát, ez látszik is a paszta lenyomatán. A végső megoldás az lett, hogy CSAK a PCIe csatlakozóval ellentétes oldalra (képen pirossal karikázott) csavarok alá raktam egy fél mm vastag alátétet és így már teljesen egyenletes lett. GPU-Z előtte és utána.
-
shaman101
tag
-
Kalacskepu
őstag
-
Kayn
tag
Udv ujra. Sajnos csak hetfon lesz idom kivenni a kartyat es pasztazni.
De rajottem hogy a szelesseg/hosszusaga a padoknak szinten mervado a szorito eronel.
Logikusan ha kisebb a pad, szelessegben es hosszusagban jobban preselodik (minimalisan), emiatt a lefogatas pontosabban illeszkedik a gpu die-ra.Jelentkezem hetfon!
Nos, mire jutottál?
-
hegegabi80
addikt
Udv ujra. Sajnos csak hetfon lesz idom kivenni a kartyat es pasztazni.
De rajottem hogy a szelesseg/hosszusaga a padoknak szinten mervado a szorito eronel.
Logikusan ha kisebb a pad, szelessegben es hosszusagban jobban preselodik (minimalisan), emiatt a lefogatas pontosabban illeszkedik a gpu die-ra.Jelentkezem hetfon!
Kíváncsian várjuk a fejleményeket. Egyébként igen ebben is lehet valami.
-
shaman101
tag
Udv ujra. Sajnos csak hetfon lesz idom kivenni a kartyat es pasztazni.
De rajottem hogy a szelesseg/hosszusaga a padoknak szinten mervado a szorito eronel.
Logikusan ha kisebb a pad, szelessegben es hosszusagban jobban preselodik (minimalisan), emiatt a lefogatas pontosabban illeszkedik a gpu die-ra.Jelentkezem hetfon!
-
shaman101
tag
Hot spot hőfok miatt, nem lesz semmi baja annak a ventinek. Nekem is ugyan úgy hangos volt (de a linkelt hozzászólásomban a képeken látszik is az rpm különbség).
Latom igen. Holnap kap egy "halom" pasztat, meg picit levagok a padokbol is, akkor talan jobb lesz a pressure point.
-
Kalacskepu
őstag
Hot spot hőfok miatt, nem lesz semmi baja annak a ventinek. Nekem is ugyan úgy hangos volt (de a linkelt hozzászólásomban a képeken látszik is az rpm különbség).
-
shaman101
tag
Amugy az amd szerint a 110 fokos hotspot is turheto, de akkor mar hangos a venti, ugyhogy nemtudom a gyartok ezt hogy gondoltak....
-
shaman101
tag
-
shaman101
tag
110 helyett 83 lett (legalábbis azon a benchmarkon amit lefuttattam), de ez nyilván volt 90-95 környékén is, ami elfogadható.
En ertem, de a ventije is hangos az msi-nek. Nem lehet hogy a venti hibaja az egesz ?
Megprobalom kifujni belole a port, a csapagyak kozul. -
Kalacskepu
őstag
-
shaman101
tag
Hot spot hőmérsékletet padozással nem fogsz sehogyan levinni, az a gpu die közepén lévő hőmérsékletet jelzi (okosabbak majd kijavítanak). Kevés a paszta mint ahogy tegnap is írtam. Múlt évben pont prezentáltam is képpel amikor nekem is 105 körül volt a hot spot hogy alig volt rajta paszta. Mert amúgy valahogy így kéne kinéznie:

A másik, innen nézve rohadt vastagoknak tűnnek a padok.
A másik, VRM-nél a bordára raktad a padot, nem pedig alá. 
Neked mennyit csokkent a hotspot a tobb paszta utan ?
-
shaman101
tag
Ha ezt a képet megnézed, itt látszik, hogy a borda belenyomódik a padokba.
A hosszú bordánál nem látok sehol se padot, bár valamelyik videón mintha lenne, csak a nagy hőcsöves bordára van rátapadva. Persze elhiszem, hogy oda is kell, de valahogy akkor sem fekszik fel rendesen rá a teljes borda.
Amikor most levettem a hutest, a hosszu padon mar ottvoltak a recek, szoval felfekszik az.
-
shaman101
tag
Plusz egyeterettek velem abban hogy arra a fekete bordara kell egy ilyen pad....(a hosszabb sotetkek 1.5mm-es)
Na én ilyet se hallottam még.
És akkor a borda alatt is ugyan úgy padozva van ?Amugy a fekete borda es az aluminium heatsink kozott meretes hezag van, na oda kell az a hosszu pad.
-
shaman101
tag
Lehet azt is érdemes lenne leszedni mi van alatta, ha már úgy is szét van szedve.
Aham megnezem mindenkeppen mi a f@szom van alatta.
-
shaman101
tag
Akarhogy nezem ezek 2mm-es padok (lemertem).
Marad a tobb paszta ahogy P41N ajanlotta.Egyebkent azert volt meg nagyobb disaster az egesz mert egy k@rva hajszal volt a cpu dieon

-
hegegabi80
addikt
-
shaman101
tag
Plusz egyeterettek velem abban hogy arra a fekete bordara kell egy ilyen pad....(a hosszabb sotetkek 1.5mm-es)
Na én ilyet se hallottam még.
És akkor a borda alatt is ugyan úgy padozva van ?hoyg a borda alatt mi van arrol nemtudok

-
shaman101
tag
mindjart lemerem tolomerovel a padot amit rendeltem, elvileg 2mm-es.
-
Kalacskepu
őstag
Complete diaster az egesz 5700 xt padozas szempontjabol. Igen latom hogy ott kene lennie a nyomnak.
Beszeltem a msi-val egyebkent, es ok aztmondtak a 2 kulonallo vram modulra 1.75 pad kell nem 1.5. Plusz egyeterettek velem abban hogy arra a fekete bordara kell egy ilyen pad....(a hosszabb sotetkek 1.5mm-es)
Plusz egyeterettek velem abban hogy arra a fekete bordara kell egy ilyen pad....(a hosszabb sotetkek 1.5mm-es)
Na én ilyet se hallottam még.
És akkor a borda alatt is ugyan úgy padozva van ? -
shaman101
tag
Hot spot hőmérsékletet padozással nem fogsz sehogyan levinni, az a gpu die közepén lévő hőmérsékletet jelzi (okosabbak majd kijavítanak). Kevés a paszta mint ahogy tegnap is írtam. Múlt évben pont prezentáltam is képpel amikor nekem is 105 körül volt a hot spot hogy alig volt rajta paszta. Mert amúgy valahogy így kéne kinéznie:

A másik, innen nézve rohadt vastagoknak tűnnek a padok.
A másik, VRM-nél a bordára raktad a padot, nem pedig alá. 
Ha nem szamoztak el a kinaiak a pad mertet, akkor 2mm-es. Es az msi-vel levelezve ok is 2mm-est ajanlanak.
Akkor marad a tobb paszta.
A fekete heatsinken gyarilag ugyanigy volt egy egy rozsaszin pad. De van is rola video ahogy egy masik srac szetszedi a kartyat es ott van

-
shaman101
tag
Ha ezt a képet megnézed, itt látszik, hogy a borda belenyomódik a padokba.
A hosszú bordánál nem látok sehol se padot, bár valamelyik videón mintha lenne, csak a nagy hőcsöves bordára van rátapadva. Persze elhiszem, hogy oda is kell, de valahogy akkor sem fekszik fel rendesen rá a teljes borda.
Complete diaster az egesz 5700 xt padozas szempontjabol. Igen latom hogy ott kene lennie a nyomnak.
Beszeltem a msi-val egyebkent, es ok aztmondtak a 2 kulonallo vram modulra 1.75 pad kell nem 1.5. Plusz egyeterettek velem abban hogy arra a fekete bordara kell egy ilyen pad....(a hosszabb sotetkek 1.5mm-es)
-
Kalacskepu
őstag
Na hat most jutottam el oda hogy kivegyem a kartyat.
A kovetkezo a helyzet: Volt egy vastag hajszal a gpu-n, azt leszedtem es mar sokkal jobb a helyzet, de a hotspot 10 perc jatek utan ugyanugy 110fokon van, a tobbi homerseklet nagyjabol rendben van, bar a gpu 78 fok azert aggaszto 10 perc jatek utan.
A paszta picit keves, de ennek nem kene bajnak lennie.
Hot spot hőmérsékletet padozással nem fogsz sehogyan levinni, az a gpu die közepén lévő hőmérsékletet jelzi (okosabbak majd kijavítanak). Kevés a paszta mint ahogy tegnap is írtam. Múlt évben pont prezentáltam is képpel amikor nekem is 105 körül volt a hot spot hogy alig volt rajta paszta. Mert amúgy valahogy így kéne kinéznie:

A másik, innen nézve rohadt vastagoknak tűnnek a padok.
A másik, VRM-nél a bordára raktad a padot, nem pedig alá. 
-
shaman101
tag
Szerintem a gpu-n kevés a paszta.
Illetve ha a padok nem látszik semmi nyom, csak a bal felsőnél. Ha erre volt rátéve a hűtőborda, akkor nyomot kellett volna hagynia rajta. Vagy nem elég vastag a pad, vagy nincs kellőképpen ráhúzva az egész.
Illetve az alsó hosszú pad alatt van egy másik borda, látszik hogy csavarral van rögzítve. Biztos, hogy kell annak a tetejére is? Inkább a hosszú borda alá kellene, mert lehet emiatt feltartja a nagy bordát. Bár akkor meg ezen kéne valami nyomnak lennie.Az az erdekes hogy a vilagoskek pad a vramon oldalt 1 meret, es a 2 kulonallo vramon a sotetkek is egymeret (ami a kepen jobb oldalt van), szoval nem mertem miert nem szorul ra.
-
hegegabi80
addikt
Szerintem a gpu-n kevés a paszta.
Illetve ha a padok nem látszik semmi nyom, csak a bal felsőnél. Ha erre volt rátéve a hűtőborda, akkor nyomot kellett volna hagynia rajta. Vagy nem elég vastag a pad, vagy nincs kellőképpen ráhúzva az egész.
Illetve az alsó hosszú pad alatt van egy másik borda, látszik hogy csavarral van rögzítve. Biztos, hogy kell annak a tetejére is? Inkább a hosszú borda alá kellene, mert lehet emiatt feltartja a nagy bordát. Bár akkor meg ezen kéne valami nyomnak lennie.Ha ezt a képet megnézed, itt látszik, hogy a borda belenyomódik a padokba.
A hosszú bordánál nem látok sehol se padot, bár valamelyik videón mintha lenne, csak a nagy hőcsöves bordára van rátapadva. Persze elhiszem, hogy oda is kell, de valahogy akkor sem fekszik fel rendesen rá a teljes borda.
-
shaman101
tag
Szerintem a gpu-n kevés a paszta.
Illetve ha a padok nem látszik semmi nyom, csak a bal felsőnél. Ha erre volt rátéve a hűtőborda, akkor nyomot kellett volna hagynia rajta. Vagy nem elég vastag a pad, vagy nincs kellőképpen ráhúzva az egész.
Illetve az alsó hosszú pad alatt van egy másik borda, látszik hogy csavarral van rögzítve. Biztos, hogy kell annak a tetejére is? Inkább a hosszú borda alá kellene, mert lehet emiatt feltartja a nagy bordát. Bár akkor meg ezen kéne valami nyomnak lennie.100% hoyg oda a hosszu fekete heatsinkre kell egy ekkora pad, mert a masikat ami gyarilag rajta volt onnan vettem le

-
shaman101
tag
Vagy vagjak le a padokbol oldalrol? Hatha akkor a pressure jobb lesz a heatsinkel ?
Alapbol kb fele ekkora padok voltak a ramokon. -
hegegabi80
addikt
Na hat most jutottam el oda hogy kivegyem a kartyat.
A kovetkezo a helyzet: Volt egy vastag hajszal a gpu-n, azt leszedtem es mar sokkal jobb a helyzet, de a hotspot 10 perc jatek utan ugyanugy 110fokon van, a tobbi homerseklet nagyjabol rendben van, bar a gpu 78 fok azert aggaszto 10 perc jatek utan.
A paszta picit keves, de ennek nem kene bajnak lennie.
Szerintem a gpu-n kevés a paszta.
Illetve ha a padok nem látszik semmi nyom, csak a bal felsőnél. Ha erre volt rátéve a hűtőborda, akkor nyomot kellett volna hagynia rajta. Vagy nem elég vastag a pad, vagy nincs kellőképpen ráhúzva az egész.
Illetve az alsó hosszú pad alatt van egy másik borda, látszik hogy csavarral van rögzítve. Biztos, hogy kell annak a tetejére is? Inkább a hosszú borda alá kellene, mert lehet emiatt feltartja a nagy bordát. Bár akkor meg ezen kéne valami nyomnak lennie. -
shaman101
tag
Pasztazza ujra, 2x ennyi pasztaval vagy mi a tokomet csinaljak ?
-
shaman101
tag
Alapbol nincs semmi hangja, arra tippelek hogy a ventivel van baj.
70%-on meg nincs fura hangja, de 85-90 korul mar hallani. -
shaman101
tag
A ventillator meg azonnal 100%-on porog, raadasul fura zaj jon belole

-
shaman101
tag
A bal also cserelve lett, mert koszos volt a felulete.
-
shaman101
tag
Na hat most jutottam el oda hogy kivegyem a kartyat.
A kovetkezo a helyzet: Volt egy vastag hajszal a gpu-n, azt leszedtem es mar sokkal jobb a helyzet, de a hotspot 10 perc jatek utan ugyanugy 110fokon van, a tobbi homerseklet nagyjabol rendben van, bar a gpu 78 fok azert aggaszto 10 perc jatek utan.
A paszta picit keves, de ennek nem kene bajnak lennie.
-
shaman101
tag
A leírtak alapján szerintem padozás helyett pasztáznod kellett volna, én szinte 100%-ig állítom hogy ez a hiba, de persze tévedhetek.
Ha megkapjuk a képeket akkor majd kiderül.
A paszta 4 hetes rajta. Amikor megkaptam ujrapasztaztam csak nem padoztam.
-
Kalacskepu
őstag
Jelenleg gepben van, nyilvan nincs terhelesen, mert azonnal eszetlenul elszall a hoemrseklete.
A pasztazas eddig jo volt, amugy picit keves a paszta, de mondom, eddig jok voltak a homersekletek, csak megjobbat akartam.
Eddig 103 fok volt a hotspot gpu, a tobbi 80 alatt.
Azert hataroztam a padozassal mert eszetlenul porgott a ventillatora.A leírtak alapján szerintem padozás helyett pasztáznod kellett volna, én szinte 100%-ig állítom hogy ez a hiba, de persze tévedhetek.
Ha megkapjuk a képeket akkor majd kiderül.
-
shaman101
tag
Jelenleg gepben van, nyilvan nincs terhelesen, mert azonnal eszetlenul elszall a hoemrseklete.
A pasztazas eddig jo volt, amugy picit keves a paszta, de mondom, eddig jok voltak a homersekletek, csak megjobbat akartam.
Eddig 103 fok volt a hotspot gpu, a tobbi 80 alatt.
Azert hataroztam a padozassal mert eszetlenul porgott a ventillatora.Holnap csinalok kepeket, de komolyan fejtoro a dolog.
-
shaman101
tag
Pasztázásról nem dobsz be egy képet (vagy úgy az egész kártyáról) ?
Jelenleg gepben van, nyilvan nincs terhelesen, mert azonnal eszetlenul elszall a hoemrseklete.
A pasztazas eddig jo volt, amugy picit keves a paszta, de mondom, eddig jok voltak a homersekletek, csak megjobbat akartam.
Eddig 103 fok volt a hotspot gpu, a tobbi 80 alatt.
Azert hataroztam a padozassal mert eszetlenul porgott a ventillatora. -
Kalacskepu
őstag
-
shaman101
tag
-
varmi2
nagyúr
Sziasztok! Ujrapadoztam az msi 5700xt mech oc-met, de nagyon magas homersekleteket kapok....2 perc jatek utan a hotspot 110 celsius, ki is kapcosltam azonnal a jatekot.
Mi lehet a baj ? 2mm-es padokat hasznaltam a 6 szelso vram modulnal (2 oldalt a gpu mellett), es 1.5mm padokat a felso 2 vram modulnal. A vrm-et egy 7cm-es 1.5mm-es pad huti.
Elvileg gyarilag is igy kellene padozni.
Arra gondolok meg hogy a padok tulnagyok, marmint hosszusag/szelesseg tekinteteben,
mivel az msi irta valahol hogy a megfelelo szorito erohoz amit a heatsink kifejt, kisebb padok kellenek. Vagy valamit benezek ?Valószínüleg túl vastagok a padok, és elemelik a gpu-ról a bordát.
-
shaman101
tag
Sziasztok! Ujrapadoztam az msi 5700xt mech oc-met, de nagyon magas homersekleteket kapok....2 perc jatek utan a hotspot 110 celsius, ki is kapcosltam azonnal a jatekot.
Mi lehet a baj ? 2mm-es padokat hasznaltam a 6 szelso vram modulnal (2 oldalt a gpu mellett), es 1.5mm padokat a felso 2 vram modulnal. A vrm-et egy 7cm-es 1.5mm-es pad huti.
Elvileg gyarilag is igy kellene padozni.
Arra gondolok meg hogy a padok tulnagyok, marmint hosszusag/szelesseg tekinteteben,
mivel az msi irta valahol hogy a megfelelo szorito erohoz amit a heatsink kifejt, kisebb padok kellenek. Vagy valamit benezek ? -
beef
őstag
Na, beraktam az mpt fájlt red bios editorba, aztán atiflash-sel flasheltem és most jó
Nem kell semmit biosba írni, pont ez a lényege MPT-nek, csak a Windows registry bejegyzéseket módosítja, így nem csinálsz téglát a vgaból

Egyébként az összefoglaló végéről (kissé módosítva):
1. [MorePowerTool] telepít.
2. [GPU-Z] -vel lemented a VGA biosát [GPU-Z kép]
3. Load BIOS, majd a SoC maximum Voltage-t átírod, majd Write SPPT gomb, 5 másodperc és successfully!
4. Restart! -
enginev3.0
félisten
Nem értem hogy kell a gpu órajelet visszavenni
Mindenhogy 1960mhz-n fut, nem tudom miértDe a SOC voltage is 1.1-re megy, hiába írtam be 900-at SOC-hoz

Na, beraktam az mpt fájlt red bios editorba, aztán atiflash-sel flasheltem és most jó
-
enginev3.0
félisten
Igen és csak a SoC max értéket (ami most 1050). Ugyanezt írd be adrenaliban is a max feszültséghez és a hozzá tartozó órajelet is vedd visszább, mert jó eséllyel el fog hasalni a gyárin (pl: 1900MHz). De ez kártyánként változik, lehet magasabb fesz kell vagy alacsonyabb órajel. Mindenesetre így nem volna szabad restartnak lennie, inkább max a játék lép ki és szól az adrenalin, hogy összeomlott, de akkor már lehet finomhangolni.
Persze utána ellenőrizd le, hogy tényleg 1050-e a max terhelésnél, adrenalin overlay kiírja (ctrl+shift+o).
Illetve minden driver frissítés után az MPT-t újra le kell futtatni.Nem értem hogy kell a gpu órajelet visszavenni
Mindenhogy 1960mhz-n fut, nem tudom miértDe a SOC voltage is 1.1-re megy, hiába írtam be 900-at SOC-hoz

-
shaman101
tag
Lehet memória gondja van nem? A tesztek nem tudom mennyire terhelik a vramot
vram hiba is lehet, persze. De en ketlem, mert akkor bongeszeskozben kifagyna, olyankor mas a memora cimzes/eleres, es kijon a hiba altalaban.
-
shaman101
tag
-
enginev3.0
félisten
Találtam még egy ilyet [link]
Itt a vramot írják amire én is gyanakodtam -
enginev3.0
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
-
15895 - 15801
15895 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Microsoft Rewards
- Könyvajánló
- Suzuki topik
- Projektor topic
- Facebook és Messenger
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- GIGABYTE Radeon RX 9070 GAMING OC 16GB - INGYEN FOXPOST!
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Gainwwrd RTX 4070 Ti SUPER 16GB
- Inno3D RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 X3 OC White - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- ASUS RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 ROG STRIX OC Eladó!
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- Alienware 500HZ AW2524HF 24,5" Monitor 27% ÁFÁS
- AKCIÓ! 64GB G.Skill Ripjaws S5 6400Mhz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Új könyv: Harrari: Sapiens Rajzolt történelem
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 128GB Black -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5443
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




