Hirdetés
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Bizarr babával és gigateleppel futott be a OnePlus ásza
- Mobil flották
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Amazfit GTS 4 Mini - bármely csuklóra
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Android szakmai topik
- Redmi Note 15 4G? Van képünk hozzá!
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
bambano
#34660
üzenetére
Ha be van állítva DNS cím, akkor nem fallbackkel, még akkor sem, ha nem elérhető a DNS szerver. Ha viszont nincs beállítva statikus DNS cím, és a kliens nem kap sehonnan sem DNS címet, akkor lép életbe a fallback DNS.
Egy processz elszállhat tőle független okokból is, viszont van értelme újraindítani a processzt az ok megszűnése után.
De én nem ezért szeretem a Systemd-t, hanem mert úgy általában lehet dependelni a szolgáltatásokra, nagyon egyszerűen. Pl. a network-wait-online-re (vagy a network-pre.targetre) dependelve biztos lehetek benne, hogy addig nem fog elinduli a service-em, amíg nincs hálózat.
És én a logolást is szeretem, nagyon könnyen lehet szűrni egy unitra, vagy adott időtartományra, stb. A journald-nak van egy csomó beállítása, meg lehet adni, hogy meddig logoljon, mennyi tárhelyet használhat maximum, és ezt megint viszonylag egyszerűen.
De ha csak arról van szó, hogy egy sima service-t kell indítani, azt is pár perc összerakni...Ha mást akarsz, mint amit a csomagkarbantartók kitaláltak, akkor nem meglepő, hogy falakba ütközöl, azért ez nem egyedi jelenség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BLACK FRIDAY! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- DJI Mic Mini (2 TX + 1 RX + Töltő tok)
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Crosshair VIII Extreme alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Vadi új, 2 év garanciás, Sony PlayStation DualSense 5 kontroller
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3584, 100% Akksi
- LG 34WQ500-B - 34" IPS LED - 2560x1080 Wide FHD - 100Hz 5ms - AMD FreeSync - HDR10
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


