- CES 2025: A Garmin Instinct is AMOLED-re váltott
- CES 2025: 6 centiméteres akadályt mászik meg ez a porszívó
- CES 2025: Ötletes és bivalyerős külső akkut hozott az Anker
- CES 2025: Piacra kerül végre a kifejezetten vékony Velia okosgyűrű
- CES 2025: Vagy rúd, vagy morzsa, vagy robot, de mindenképpen porszívó
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Telekom mobilszolgáltatások
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- CES 2025: Ötletes és bivalyerős külső akkut hozott az Anker
- CES 2025: Vagy rúd, vagy morzsa, vagy robot, de mindenképpen porszívó
- Az Oppo is rápróbál a kompakt csúcskategóriára
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- MIUI / HyperOS topik
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz samujózsi #29742 üzenetére
Egyrészt az épp aktuális DDR RAM specifikációkba is be van építve némi hibakorrekció, másrészt a bitflip annyira ritka, hogy csillagászatian kicsi az esélye, nincs gyakorlati jelentősége. Főleg nem egy otthoni NAS-nál, max. csak bankoknál tudnám elképzelni. Meg ha kormánytitokról van szó és az űrben vagy (pl. ISS), és az ionizáló sugárzás miatt ki vagy téve ennek.
Nem csak velem nem fordult elő még ilyen RAM bithiba, de senkivel akit ismerek, vagy olvastam volna róla. Olyanom volt már, meg másnak is, hogy RAM hiba, de az nem bithiba volt, hanem vagy halódó RAM fizikailag vagy halódó alaplaphiba, és nem ilyen bitátbillenésben jelentkezett, hanem komplett memóriarégiót adtak vissza teljesen fals adattömböt, rövid távon csonttá fagyott a gép vele, vagy lépkedtek ki az alkalmazások összeomlással, meg tömörített fájlok kivétel nélkül sorban dobták a CRC hibát, szóval sokkal konzisztensebb, durvább, észrevehetőbb.
Ez az ECC RAM is csak ilyen cégek pánikoltatása elméleti gyengeségen, ugyanolyan ultraparanoia, mint egy HDD-t 100× felülírni /dev/random-mal. Jajj, hú, mert mi van ha bithiba, vége a világnak. Közben meg ha egymillió évenként be is üt egy ilyen bitátbillenős RAM hiba valakinél, akkor sincs gyakorlati jelentősége, mert a fontos adatokat kezelő szoftverekbe, meg az általuk kezelt adatfájlokba és adatbázisokba is be szokott lenni építve külön hibajavító és hibafelismerő mechanizmus, checksum, konzisztenciaellenrőzés, hibajavító bit, stb., meg korábbi backupokból is ki lehet okoskodni, azaz a hibát több rétegben is lehet javítani. Tehát semmi tragédia nincsen, ha nem ZFS meg ECC RAM van a rendszer alatt.
Ez tipikusan megint olyan hype-paranioa, amivel az öltönyös-nyakkendősök egymás tudják szivatni, hogy jajj, nem secure, meg nem minősíthető, mert hű, ha egy bithiba is, hőjjjj, akkormilesz, mindmeghalunk. Közben meg semmi nem lesz, ugyanolyan elméleti vita, mint hogy egy képzeletbeli küzdelmet Bruce Lee vagy Superman nyerne meg, gyakorlatilag meg ugye egyik sem, mert Chuck Norris mindkettő valagát szétrúgja egy pörgőrúgással (két legyen egy csapásra módon) még az összecsapás előtt, és a mérkőzés elmarad.
Új hozzászólás Aktív témák
- ASUS routerek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Robotporszívók
- Autóhifi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- DUNE médialejátszók topicja
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest