Hirdetés
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- IDC: 2025-ben a Huawei megnyerte Kínát, az Apple a világot
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Titan 2 Elite néven érkezik egy újabb BlackBerry-szerű Unihertz
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android szakmai topik
- Gyorsabb lesz a tárhely, de drágább lesz a Nothing Phone (4a)
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
samujózsi
#29627
üzenetére
Ezt a koncepciót hívják tiling-nak. Pont ez a lényege, felosztod a képernyőt egymást nem takaró régiókra, úgy, hogy ki van használva az egész képernyőterület. Erre a felhasználásra van kitalálva, amit körbeírtál, hogy a böngésző mellett még más alkalmazások ablakait is teljesen lásd. Elég hatékony tud lenni, ha tényleg nagy a monitorod felbontása.
Nem csak fele-fele alapon lehet felosztani, hanem mindenféle felosztásban, függőlegesen, vertikálisan, akármilyen arányban, vegyítve is a felosztásokat, bináris fa, fibonachi elrendezés, master-stack és egy csomó megoldás van rá, tiling WM-ek általában ezeket tudják, lehet váltogatni e felosztási sémák között, akár menet közben is folyton átvariálva.
A tiling WM-ekből is van kétféle. Az egyik a dinamikus tiling, amikor előre programozott sémák mentén nyílnak eleve a progik, egyfajta előre eldöntött szisztéma szerinti felosztásban, amit te váltogathatsz is. A legtöbb tiling WM dinamikus, nem is sorolom fel őket, mert lényegében szinte mind az.
A másik fajta a manuális/kézi tiling, amikor az adott alkalmazás megnyitása előtt te mondod meg, hogy majd milyen régióba kerüljön, nem egy séma mentén megy. Ilyen tiling WM-ből kevesebb van, a legismertebb az i3wm.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Formula-1
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Két 16 GB-os GeForce gyártását szüntette meg az ASUS
- World of Warships
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- OTP Bank topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3614
- LG 83B4 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Dell Latitude 7490 14" FHD IPS, i5, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Új Razer Blade 16 QHD+ OLED 240Hz i9-14900HX 24mag 32GB 1TB Nvidia RTX 4080 12GB 175W Win11 Garancia
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


