Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz haddent #28733 üzenetére

    Elvileg a BSD jail hasonló, mint az LXC, eggyel alacsonyabb szintű, mint a Docker. A Docker pl nekem azért jó, mert beírom, hogy hardened alpine dockerhubon, aztán nem kell security expert-nek képeznek magam hónapokig, hogy egy normálisan beállított rendszeren menjen a webszerver. Nyilván ennek nem csak előnye van, de mindenkinek véges az ideje...

    Fejlesztői szemmel pont, hogy a systemd nem összeszedett. Lehet, hogy felhasználói szemmel annak tűnik, de a moduláris felépítés alapvető ahhoz, hogy egy nagy közösség tudjon hozzáfejleszteni. Az alapján, amiket a systemd-ről olvasni, inkább zárt forrású kódhoz való megközelítés, aminél egy szűk fejlesztői csapat dolgozik a kódon. A BSD-ről eddig az a benyomásom az alapján, amit linkeltem, hogy átgondoltabb, mint a Linux, viszont valszeg emiatt és a kisebb közösség miatt lassabban is fejlődik. A nagyobb közösség meg mindig hozza a potterhez hasonló fazonokat, úgyhogy van ennek előnye és hátránya is. Igazából az utóbbival se lenne gond, ha helyén kezelnék a fazont és a projektjeit és nem emelnék be gondolkodás nélkül egyébként stabil rendszerekbe. Ez már inkább valami politika lehet, másképp nem tudom elképzelni, hogy ilyesmi előforduljon.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák