- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Hitelesítették az S26 Ultra csalódást keltő telepét
- Poco F7 Pro - jó, de az amatőr sem rossz
- Huawei Watch GT 4 - kerek karék
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lenry
félisten
nálam ez a "tegyük át a /lib-et /usr/lib-be" dolog tette be nagyon a kaput. három Archos gépemből hármon szívtam hosszú órákat vele, és végül pont a fő gépem volt az, amin teljesen hazavágta a rendszert, kernelpánik, armageddon.
jó, akkor megy minden a levesbe, kezdjük elölről, letöltöttem a legújabb snapshotot, lemészároltam az egyébként évekig jól működő rendszer maradványait, és megpróbáltam feltelepíteni.
vállalkozókedvűnek tartom magam ezen a téren, de amit Archék jelenleg rendszertelepítésnek hívnak az egy botrányos katyvasz.
nincs telepítő keretrendszer, manuálisan menj végig a szokásos toolokkal a telepítés menetén. ezzel még nem is volna semmi gond.
a probléma, hogy mindezt nulla dokumentációval, mert a doku nagy része még a régi rendszert mutatja be, az új meg szinte üres.
"rc.confba írd be a network-öt a démonok közé és lesz net" - ennyi a "hogyan csinálj hálózatot" rész.
arról persze diszkréten hallgatnak, hogy nincs már network nevű daemon...
jah és a daemonokat se úgy indítom és kezelem mint eddig, iniscriptekkel, hanem jött valami systemd nevű csodálatosság és használd mostantól ezt, mert... csak.meg ilyen apróságok voltak végig, és ezek után döntöttem úgy, hogy hanyagolom őket egy darabig. majd ha rend lesz és nyugalom és nem csesznek mindent szét a nagy újítások hevében (különös az analógia egy Duna-parti épület hatásaival), akkor megnézem megint.
Új hozzászólás Aktív témák
- Az előírások megszegése miatt éghet le egyes alaplapokon a Socket AM5 foglalat
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Windows 11
- Futás, futópályák
- Path of Exile 2
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen monitort vegyek?
- Nők, nőügyek (18+)
- További aktív témák...
- Battlefield 6 - Digitális játékkulcs
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 Intel Core i5-10310U
- HIBÁTLAN iPhone XS Max 64GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2898, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLANiPhone XR 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3267, 96% Akkumulátor
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / GTX 1050Ti / 16GB DDR4 / 128SSD+1TB HDD
- Samsung Galaxy A16 5G 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest