- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Krumple: [Xpenology] DSM 7.3 telepítése proxmox 9 alatt - GUIval
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
snots
tag
válasz
asuspc96
#6416
üzenetére
Tulajdonképpen csak laikusként tudok hozzászólni ehhez a dologhoz, de ha józan paraszti ésszel belegondol az ember, bizonyára te is erre az eredményre jutottál, természetesen minél több részecske van, az áramlás annál precízebb fizikailag, annál több részecske hat egymásra.
Mivel ez a dolog általában rengeteg kísérletezés igényel, illetve precíz tervezést, ezért valószínúleg még ezen fázis alatt (előzetes tesztek alatt mármint) ki fogod tapasztalni, hogy körülbelül hány részecskére lesz szükséged a kívánt minőség eléréséhez.
Én biztosra veszem, hogy a részecskék számának növelésével nem arányosan nő a számolási idő, hanem valószínűleg (jóval) nagyobb mértékben.
Ha elkezdessz keresni ezzel kapcsolatban különböző videókat a youtube-on, akkor nagyon sok videóhoz odaírja a feltöltő, hogy hány részecskével, mennyi idő alatt (sokszor külön megjelölve a fizikai számolás idejét, illetve a renderidőt) és milyen gépen történt a szimuláció, ebből egy hozzávetőleges becslést tudsz készíteni a várható számolási időről.
Azért ha sikerül valamit elérni majd ezzel kapcsolatban és esetleg publikus az eredmény, akkor biztos lenne itt pár ember, aki kiváncsi lenne a majdani végeredményre.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen alaplapot vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- BMW topik
- Windows 11
- Milyen egeret válasszak?
- Suzuki topik
- Egymillió műholdból építene a SpaceX adatközpontot
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- AMD off topik: VGA, CPU, APU és minden, ami AMD
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4407, 100% Akksi
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4322
- ASUS Vivobook Go E1504GA-NJ284TW Notebook
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Elektronikai csomag (usb hub, display, hdmi kábelek, riser-ek)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


