Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoldy

    tag

    válasz Degeczi #20718 üzenetére

    Ezt inkább a többieknek írom, csak a Te hozzászólásodhoz kapcsolódik;
    Ez az egész csak a linearitásról szól. Egyszer poénból kipróbáltam a hifimen ezt az oldalt pontosabban itt beállítottam mindenféle Hz-ket és figyelgettem a membránt. Csutka max hangerőn az 1 Hz-es jelet is leadja. Igaz nagyon közel kell hajolni, hogy láthasd. A 2-4 Hz tartomány már jóval látványosabb. A tekercs olyan rátával fogja változtatni a polaritását amilyen gyakran te/vagy a hangfájl utasítja/tod. Tehát a hangszóró valójában lemegy 20 de akár 1 Hz-ig is. A kérdés az, hogy mennyire lineáris a hangkép, hogyan befolyásolják a polaritás váltások vezérlését annak érdekében, hogy a megszólaló hangokat egyenlő hangerőn tudja leadni a membrán. Véletlenül sem akarom hülyíteni a népet, szakik javítását várom szükség esetén. :DDD

    ACHTUNG: Ha netán kipróbálnátok a fent leírtakat otthon, ügyeljetek a hangerő szabályzásra. Lehet, hogy 3 Hz-nél maxra fel kell tekerni a hangerőt a látvány érdekében de ha emelitek a frekit mindenképp halkítsatok! Ha 3 Hz-ről azonos hangerőn átváltotok Pl 400-ra az halláskárosodáshoz vezethet (és a hangszórónak sem tesz jót). A legbiztosabb ha minden frekvencia beállítása előtt minimumra állítjátok a hangerőt és onnan erősítitek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák