Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz hackeeeee #18750 üzenetére

    Nem mentettem, azt legfeljebb biztonság okán kell. Mivel eleve (évek óta) külön partíción van a /home, így a rendszer újratelepítése (hacsak valami technikai probléma nem történik) semmiben nem befolyásolja a /home mappa tartalmát, amiben a júzerek beállításai vannak. De ha érdekel, tegnap néztem a gépemen a Lemezek progival:
    2008. márciusában lett létrehozva a /home ext3-as fájlrendszere, a / pedig 2010-ben, mert akkortájt volt ext3>ext4 váltás. De újratelepítés akkor sem volt, csak dist-upgrade.

    De ez mitől is MS fikázás, ha a világújdonságként hirdetett szolgáltatásról kiderül: nem az? Ha telepítettem a rendszert, és UO-val (vagy más rendszeren mással, mondjuk DropBox-szal) szinkronizálom a szükséges fájlokat, akkor újrahúzás esetén ott marad az UO beállítás is, így működik a szinkron.

    (#18752) fleetcmd
    "ezt a felhő szót bele akartam tenni a hozzászólásba, mostanában olyan menő." :DDD

    (#18755) pzstm
    Tehát az, hogy UbuntuOne-nal szinkronizálom a /home mappámat akármelyik gépemre, akárhol a világban, már ezt is régebben, mint hogy a Win8 első nyilvános tesztverziója kijött, az semmit nem jelent, ugye? Azzal együtt, hogy az eredeti hsz-ben nem felhőből szinkronizált fiókról volt szó. Nem mellékesen, ha éppen a neted nem működik, de újra kell raknod a géped, akkor elmehetsz a Microsoft account alapu roaming profilloddal a ...be. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz hackeeeee #18750 üzenetére

    Nem mentést csinált, hanem már előre résen volt, és a legelső telepítésnél a home könyvtárat egy másik partícióra tette.
    De ehhez nem egy next-next-next-finish egybites usernek kell lenni, hanem hozzáértő embernek. De a hozzáértő ember windows alatt is megcsinálhatja, hogy a teljes c:\users-t lementi egy reinstall előtt, vagy ő is egy junkcion segítségével átirányítja a home könyvtárat egy másik meghajtóra.

Új hozzászólás Aktív témák