Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zarew

    senior tag

    Szevasztok!
    Elég régóta,még Ordasi Gábor feltűnésekor jöttem rá,hogy a számítógépnek jót tesz a víz. De ez huszon valahány éve volt. Kölcsön kaptam első vizes gépét,mai szemmel iszonyú gagyin nézett ki,de tökéletesen és csendesen működött. Rögtön nekiálltam én is az építésnek. A lakótelepi lakásban,az előtérben volt a gépem ,a konyha fala mellett. Nosza a kb. 3 méterre lévő konyhaablak mellett megfúrtam a falat,az ablak mellé egy konzolra egy IFA fűtőradit tettem,tele ventilátorokkal. Az akváriumi keringtető,és a ventiket hajtó táp a konyhabútor mögé+ kb. 6 -8 méter Praktikeres tömlő. Minden működött, mígnem egy hideg téli napon a páralecsapódás miatt leállt a gép. Végig szigetelőztem a rendszert,klímacsövekre való szürke neoprén anyaggal,az Ordasi féle blokkokat is. Így már működött. Vicces volt nézni,ahogy a proci nagy nehezen két jegyűre kínlódta a víz hőt. Érdekes viszont,hogy az általam használt csatlakozókat nem láttam még más gépén. Pedig viszonylag olcsó és jól működik. A haverom nemes egyszerűséggel a mélyhűtő oldalát megfúrva beletette a hő leadót,csak oda masszívabb fagyálló kellett :) Most sok éves kihagyás után ismét nekiállok az építésnek. Sok ötletem van ,több lépcsőben szeretném megépíteni,de szándékaim szerint lesz egy belső kör,és ez kapcsolódik egy külsőhöz ami a házon kívül lenne. Hasonlóan az autók hűtéséhez. Sajnos első lépcsőben elég barkács kinézetű lesz,de majd apránként lecserélem csilivili cuccokra. Ez csak „kedv” :) kérdése!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák