- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Magisk
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Yettel topik
Aktív témák
-
válasz
Froclee #15694 üzenetére
és ngabor2: kicsit lejebb leírtam, h nekem "megjavult" és azt is, h csináltam. Nekem is ugyanúgy fagyott, lassú volt, ilyesmi...
body@body-desktop:~$ glxgears
Running synchronized to the vertical refresh. The framerate should be
approximately 1/395821 the monitor refresh rate.
31996 frames in 5.0 seconds = 6399.103 FPS
48944 frames in 5.0 seconds = 9788.704 FPS
49025 frames in 5.0 seconds = 9804.878 FPS -
válasz
Froclee #15674 üzenetére
Látom neked is 4850ed van. Én is sokáig szívtam míg sikerált rendesen belönöm. Volt, h a glxgears pár száz fps-t dobott
Most úgyérzem sikerült megtalálni a megoldást, 10k környéki fps, akadás mentes videólejátszás, igaz az ablakok kicsit szaggatnak (kb. minden csicsa rajta van a compiz-on + Emerald üveges motor). A powerplay is megy nagyából (azt írja nem támogatott hardwer de mégis vezérli
).
Szóval én friss telepítésre tettem fel az ATI-tól letöltött zárt drivert, ekkor esett le az fps pár százra. Gondoltam aktíválom a zárt meghajtót amit a menüből felajánl. Megint letöltött valamit, restart. floatr kollega álltal linkelt XServer with no backfill functionality pecs az úccsó lépés. Frissítés, és láss csodát minden faszaszerk.: A CCCben érdemes azért minden szűrést, simitást, bigyót... visszavenni sokat dob a sebességen
-
dbius
veterán
válasz
Froclee #15650 üzenetére
Nálam a screenletek teljesen jól működnek. Átlátszósággal sincs gond. Nvidia vga, driver fent van.
Azt tudnod kell, hogy a screenletek többsége tapasztalatom szerint akkor jelenik meg hibátlanul, ill. átlátszóan is rendesen, ha a compiz is be van kapcsolva. Kikapcsolt compiz mellett nálam sem jelennek meg helyesen.
-
Studiossrác
aktív tag
válasz
Froclee #15071 üzenetére
Úgyérzem kihagyom a VGA driver telepítését
. Esetleg megpróbálom következő catalystel. Ezzel a parancsal feltett valamit, de következő indításnál ugyanúgy mint korábban használhatatlan lett a képernyő, úgyhogy csak a reinstall segített.
Net, msn, word, mail, film, zene stb arra használom az ubuntot
Ha meg grafikai alkalmazás kell: úgyis fentvan a gépemen 1 xp is
-
Studiossrác
aktív tag
válasz
Froclee #15067 üzenetére
Leszedtem próbának egy 9.2-es drivert...az elkezd települni. Érdekes. Az viszont itt fagy meg:
Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.28-11-generic; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistroRemoving temporary directory: fglrx-install.wfzvkA
Erre valakinek ötlete?
-
Major Major
senior tag
válasz
Froclee #15016 üzenetére
nekem simán bejön ez a rádió. a rámegyek az m3u linkjére, firefox felajánlja, hogy letölteni akarom, vagy megnyitni, rámegyek a megnyitásra, és kijelölöm a zenelejátszót. (ami nálam exaile, de szerintem a többivel is megy)
lezso6: egy cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE -t nézzünk meg.
-
rokefeller
senior tag
válasz
Froclee #15016 üzenetére
Szia, az .m3u fileokat lejátsszák a linuxos lejátszók is, pl a banshee, amit én használok, eleve azok sima playlist fileok. A te általad mutatott reggae rádiós linkkel csak annyi a baj, hogy egy html oldalra mutat, amibe beágyazva van a rádió stream linkje, ezért nem birkózik meg vele pl a banshee, alapból. Két dolgot tudok erre ajánlani. Ha felteszed a gnome-mplayer nevű csomagot, meg a gecko-mediaplayer nevűt, akkor a linkre kattintva megnyitja majd neked a böngészőben a rádiót, ha viszont a banshee, rhythmbox, stb lejátszóknak a rádiók fülében akarod hozzáadni a listádhoz, akkor ki lehet bogarászni a rendes linket. Pl úgy hogy az előbbi lejátszóban megnyitod, a böngészőben elkezdi játszani, ott jobklikk, és copy location, és már meg is vana tényleges stream. Vagy lemented az m3u-t, megnyitod text editorral, és kiszeded belőle a href rag utáni linket :-)
-
-
#16820480
törölt tag
válasz
Froclee #15012 üzenetére
mit tud az a foobar, amit semelyik másik lejátszó nem tud pótolni? van egy rakás lejátszó linuxra, van bennük shoutcast, last.fm, magnatune és hasonló támogatás bennük, tudnak tag-ek szerint rendezni, és fájlrendszert böngészni, lehet egyesével hozzáadni dolgokat vagy médiatárat rendezni, stb stb.
nehezen tudom elhinni, hogy a megszokáson kívül valami más is lehet oka annak, hogy valaki nem talál megfelelőt ezekből.
-
#16820480
törölt tag
válasz
Froclee #15001 üzenetére
nem emlékszem pontosan hol van a profil mappája a FF-nak és TB-nek pontosan. talán a documents&settings/application data/[programnév] helyen. vagy valami ilyesmi.
de ha exportálod, akkor is mennie kell (bár beállításokat nem nagyon lehet exportálni, csak könyvjelzőket, meg ilyesmiket). -
#16820480
törölt tag
válasz
Froclee #14997 üzenetére
elvileg egy-az-egyben átmásolhatod a személyes fájlokat (mailboxok, profilok). én úgy csináltam, és ment. sőt egy ideig, amíg dual-bootban volt a gép, addig az ntfs partícióra pakolt thunderbird mappáit használta a linuxos TB is, gond nélkül. így mindkét rendszer alatt elértem a leveleimet (és nem kellett kétszer letölteni).
-
#16820480
törölt tag
válasz
Froclee #14993 üzenetére
IRC problémára sajna nem tudok mit mondani, nem használtam soha.
a Beállítások azért került a Szerkesztés alá, mert amúgy ez linux alatt minden programban így van szinte. megszokás...
mp3 lejátszáshoz fel kell tenni a megfelelő kodekeket, mert alapból nincsenek benne az ubuntuban (mivel az mp3 tömörítés nem ingyenes és open source, ezért nem kerülhet bele a kiadásba, csak letölthetőként teszik közzé)
synapticban a gstreamer pluginek közü kéne még párat feltenni nem tudom sajna fejből melyikben van az mp3, de ha a bad, base, good és ugly is fentvan, akkor kéne vigye. -
#16820480
törölt tag
válasz
Froclee #14990 üzenetére
1. a pluginek közt a "libnotify popups" beállíŧásainál tudod testreszabni, hogy milyen eseményre dobjon értesítést (illetve még a message notifications pluginben, de az csak üzenetekre). ha nincs ilyened a Tools -> Plugins alatt, akkor fel kell tenni synapticban a pidgin plugin pack-ot.
2. a /media/[lemeznév] alatt vannak mountolva a meghajtóid, innen tudsz betallózni másik lemezeket.
-
-
-
n0_gAboR
őstag
válasz
Froclee #10075 üzenetére
En megis rabeszelnelek akkor mar a WUBI-s modszerre (Installalalas windows ala - egy fileba irva a particiot), kb 6GB helyre van szukseged, nyom nelkul uninstallalhato.
Igy a rendszer sokkal gyorsabb lesz, illetve be lehet izzitani a zart forrasu drivereket, amire NVIDIA, ATI, illetve WIFI cuccoknal szukseged lehet hogy fusson / normalis sebesseggel fusson.
Ezt a HOW-TO-t meg a Hardyhoz keszitettem a temaban: [link]
-
Primőr
aktív tag
válasz
Froclee #10060 üzenetére
Nekem is leállt telepítés közben!
Csináltam CD ellenőrzést, és hibákat talált, míg a másik gépben nézve nem talált hibát. Lehetséges, hogy amiatt volt, hogy max sebességgel írtam, és ezért a régebbi CD olvasó nem tudta mindenhol értelmezni az adatokat. bár ez az én esetem, de ebben se vagyok biztos.
Aktív témák
Hirdetés
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Bomba ár! HP ProBook 430 G8 - i5-1135G7 I 16GB I 256GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó Új Motorola G31 4/64GB szürke / 12 hónap jótállással!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 2700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest