Hirdetés
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Fotók, videók mobillal
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
- E-számmal készül egy ismeretlen Honor
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Huawei Watch D2 - nyomás utána!
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
Aktív témák
-
kovaax
őstag
válasz
DraXoN
#22301
üzenetére
Na, végeztem a műtéttel. Nem egészen azt csináltam, mint amit a linken írtak, összefoglalom tanulságképpen, meg adódott néhány kérdésem is:
sudo vi /etc/apt/sources.list
beírtam a sort:
deb http://ppa.launchpad.net/network-manager/trunk/ubuntu karmic mainsudo apt-get update
sudo apt-get install network-managerNa itt támadt az első zavar az erőben, mert nekem nem indult boot-kor a pppoe (merthogy nem hagytam neki konfiguráláskor), de ennek ellenére a /etc/ppp/pppoe_on_boot fájl úgy néz ki, ahogy a linken írják, úgyhogy inkább nem nyúltam hozzá.
Az interfaces-t elmentettem, aztán a *system.policy-hoz viszont megint nem nyúltam hozzá, mert annak idején amikor beállítottam a Network Managert, szerintem jól állítottam be.
Újraindítottam. Na, itt volt megint kis kavar, mert elkezdett dhcp-zni, de nem talált semmit a helyi hálón. Viszont a Network Manager nem hagyta módosítani a beállításokat. A digi-hez viszont már tudott kapcsolódni szépen.
Úgyhogy anno tényleg bekonfigolt mindent a bugos verzió, csak használni nem tudta már valamiért. Küzdöttem vele egy darabig, aztán az a megoldás jött be, hogy kiürítettem az interfacest:
auto lo
iface lo inet loopback
Így már sikerült módosítani a beállításokat a Network Manager. Mostmár minden szép és jó.
Ha jól látom, a launchpad-on bugfixek vannak. Őket miért nem rakják be az éles forrásokba?
Köszönöm a segítséget!

-
kovaax
őstag
válasz
DraXoN
#22071
üzenetére
Hell! \m/
Nekem se megy a digis kapcsolódás 9.10-ben network managerrel, viszont megcsináltam kézi vezérlésűre (pon-poff). Küldenél linket, hogy mit töltöttél le, hogy működjön? Illetve most ha a network managert akarom piszkálni, valami olyat ír, hogy nem ő vezérli a netet mostmár. Ezt hogyan lehet visszaállítani?
Kőszike!
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
DraXoN
#22071
üzenetére
Mármint úgy konkrétan egyáltalán nem ment a PPPoE kapcsolat? Csak mert nálam is ugyanez van (téhóm), és a netezés minden gond nélkül ment, ha jól emlékszem, nem kellett trükközni - igaz, sok mindent telepítgettem az elején össze-vissza, így lehet, hogy felkerült azzal együtt valami, amitől különösebb szarakodás nélkül működött.
(#22070) Alukard: eddig az itthonival nálam sem volt gond.
Amúgy azért gondoltam rá, hogy inkább a 9.10-et kéne telepíteni, mert talán a 64 bites változata annak egy fokkal fejlettebb, mint az eggyel régebbinek. De aztán a fene tudja.Tulajdonképpen azért szeretném inkább a 64 bites változatot választani, mert
1.) ha már van 64 bites procim, minek szórakozzak a 32 bitessel
2.) egyre több programot optimalizálnak 64 bitre (a sebességkülönbség Windows 7 alatt legalábbis tapasztalataim alapján óriási pl. egy Photoshop jellegű program esetén, de akár már a 7-Zip tömörítőprogramnál is), szerintem sokan fognak ráállni erre
3.) nem kell a PAE meg a hasonló trükközések. -
válasz
DraXoN
#21486
üzenetére
Nos, én kb. egy hónapig használtam a nyílt drivert HD3200-al. 3D sebességben jó, sőt egész jó, de Karmic alatt időnként előjönnek grafikai bugok amik eléggé idegesítőek, bár lehet, hogy főként csak komoly Compiz használattal, mert én úgy néztem. A videóknál a hardveres gyorsítás viszont nem megy, főként, hogy nem a RadeonHD kell a 3D-hez, így gyenge procival nem érdemes HD videókat nézegetni, de az is igaz, hogy fglrx-el is csak smplayer alatt tudtam belőni normálisan.
Tesztelgettem a Lucidot is, ott már ezeket a grafikai bugokat nem véltem felfedezni, bár igen sokat nem tudtam használni, mert újraindításkor mindig csökkentett grafikai módban akaródzik indulni, így használhatatlan.
Összességében akkor az a véleményem, hogy ezt a nyílt meghajtót legelőször majd a 10.04-ben érdemes használni, és ott is lesz hivatalosan támogatva a dolog, addig pedig maradjon a jó öreg fglrx.
Aktív témák
Hirdetés
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Le Mans Ultimate
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- E-roller topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- E-book olvasók
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- EAFC 26
- iPhone-ra és iPadre is megérkezett a Control Ultimate Edition
- További aktív témák...
- HP. Laptop. i5. Model: 15-da1002nq
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, EA, Xbox stb.
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 32GB 6000MHz RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4682
- Asus ROG Strix GAMER PC! Ryzen 3700X / GTX 1660 Ti / 16GB DDR4 / 512GB NVMe
- Lian Li LCD-s 360mm-es vízhűtés akciós áron eladó!
- HP Elitebook 850 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Úgyhogy anno tényleg bekonfigolt mindent a bugos verzió, csak használni nem tudta már valamiért. Küzdöttem vele egy darabig, aztán az a megoldás jött be, hogy kiürítettem az interfacest:
)

