- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Fotók, videók mobillal
- Magisk
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Huawei Watch 5 - okosóra érintőlegesen
- Minden készen áll a Galaxy Unpackedre
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
-
Mobilarena
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
válasz
Barohawk #28809 üzenetére
A WiFi ez egy bizonytalan dolog, az elérhető sebessége minden helyszínen, és minden körülmények között más és más, nem lehet általánosítani vele kapcsolatban! Amit tenni tudsz, hogy ránézel inSSIDer-el, hátha az általad használt csatorna fedésben van másik szomszédos hálózattal is, így nem tud optimális teljesítményt elérni! Ha így van, akkor keresel egy szabad frekvenciatartományt, és átállsz arra, egyéb esetben meg ennyit tud! Némi javulás még lehetséges, de egyébként a LiteN adaptertől sokkal többet már ne várj!
-
-
-
-
-
-
-
-
válasz
Barohawk #19066 üzenetére
A WiFi technológia ilyen, hogy a kapacitás nagyobbik része elmegy a járulékos forgalomra, ami nem minősül hasznos adatnak, de szükség van rá a kapcsolat fenntartásához. Ebből kifolyólag minden router ilyen! Persze vannak eltérések, hogy melyikből mennyit lehet kihozni, ez a 300-as n szabvány esetén körülbelül 80-130Mbps közt ingadozik, de a 1043-as ebben elég jó helyen van, mert ideális esetben láttunk már WiFi-n átmenni 120-as Fiber Power-t. De még egyszer hangsúlyozom, ez nem az USB-re kötött tárolóra értendő, csupán a hálózati forgalomra, WAN -> LAN, LAN -> WAN, vagy esetleg LAN -> LAN irányokba. (ez esetben LAN alatt a WiFi értendő természetesen)
Az USB-re kötött lemezről gyári firmware-el maximum 3-5MB/sec sebességekről írtak itt, OpenWrt-vel tudod kihozni belőle a 10-12MB/sec sebességet, ami a router teljesítőképességének határa. Ha valakinek ez kevés, akkor sajnos nem 15000Ft-ot kell rászánni a "szerver" beszerzésére, hanem el kell gondolkodni egy valódi szerver, vagy egy jobb NAS vásárlásán.
-
-
klrt
tag
válasz
Barohawk #18891 üzenetére
Szia!
Én is filmet nézek(néznék) pcről routeren keresztül asus oplay r1-el, de így is van ami akad. Az oplay fórumba azt írták, hogy gigabites lannal megy, hát nekem nem. Pedig pont ez miatt vettem a tplink1043. Én nem sok reményt fűzök hozzá, hogy ilyen nagy bitrátáju filmek mennifognak wifin, vagy lanon. Legalább is nekem nem megy. -
válasz
Barohawk #18889 üzenetére
Ja, hogy még ráadásul WiFi-n is...?!
Nem, amúgy nem kamu a 300Mbps, de ez nem ilyen egyszerű! Egyrészt ennek a 300Mbps-nek a felhasználó számára hasznos része maximum 110-120Mbps, mivel a többi sávszélesség elmegy a kapcsolat fenntartására, hibajavító adatokra, stb, stb.... Másrészt a 300Mbps kapcsolati sebesség csak ideális, zavarmentes környezetben tud létrejönni, és stabilan fennmaradni, de ha közben bármi zavaró tényező kerül az éterbe, akkor ez visszaesik 150-re, vagy akár még kevesebbre is, amiket szintén osztani kell legalább kettővel, de inkább többel, hogy megkapd azok hasznos kapacitását!
De akkor tisztázzuk a dolgokat, mert én lehet,hogy félreértettelek! Tehát a BlueRay film nem a router USB portjára kötött HDD-ről van lejátszva, hanem egy PC-ről?
-
-
válasz
Barohawk #16024 üzenetére
A firmware-t ITT tudod letölteni, és természetesen vissza lehet tenni a gyárit, mivel egy firmware sem ég bele a routerbe!
Annyit tudni kell, hogy a gyári visszarakása nem webes felületen történik, hanem van 4 parancs, amit ki kell adni SSH konzolon... De mint láthatod, semmi az egész nem kell parázni tőle, ráadásul viszonylag ritkán akarják visszatenni a gyári fw-t.
-
-
ajani
aktív tag
válasz
Barohawk #15268 üzenetére
USB Settings -> File Sharing
Ha rádugtad a vinyót, akkor pár másodperc után megtalálja a router. Ezután csak rányomsz a Start gombra, és már megy is. Ezután a megosztást a //192.168.1.1/volume1 címen éred el. Azt nem tudom, hogy Blueray lejátszóban ezt hogyan állítod be, Windowsban és XBMC-ben tudok segíteni. Lehet, hogy ott a Media Server funkciót kell aktiválnod inkább.Annyit még, hogy ez a menü a régebbi FW-ekben máshogy néz ki, ez a kép a legújabbról készült.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple Macbook Pro 14" (2024) - M4 - 16GB/512GB (mw2u3sl/a) Asztrofekete - Garancia - 18 Ciklus
- OMEN 15-ce01nh 15.6" FHD IPS i7-7700HQ GTX 1060 16GB 256GB NVMe + 1TB HDD magyar vbill új akku gar
- GARIS! Lian Li HydroShift !!!! LCD !!!! 360TL (RGB)
- Nitro ANV15-51 15.6" FHD IPS i5-13420H RTX 4050 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv gar
- KFA2 RTX 3060 12GB GDDR6 1-CLICK OC Eladó!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Az ASUS TUF Gaming B550-Plus csak rád vár! Kamatmentes rèszletre is!!
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- Bomba ár! Dell Latitude E7270 - i7-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Csere-Beszámítás! PowerColor Red Devil Spectral White RX 9070XT Videokártya! Bemutató Darab!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest