- Rendkívüli terméktámogatást ígér a Nothing
- Mobil flották
- VoLTE/VoWiFi
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Magisk
Aktív témák
-
szmissz
senior tag
válasz
kaktusztea #5050 üzenetére
Hümm? Nem éétem
-
amargo
addikt
válasz
kaktusztea #5043 üzenetére
ööö napra pontosan nem emlékszem, de
8'30 - 16-ig H-Cs, kb: 12'00- 13'00 ig ebédszünet
P: 8'30 - 13'00-ig vannak vagy ilyesmi. -
sssent
senior tag
válasz
kaktusztea #2687 üzenetére
"Volt valakinek ilyen problémája?"
Igen, de arra ráesett egy angol nagyszótár a polcról. ThinkPad billentyűzetet csak úgy magától szétesni még nem láttam. 5 éves gépeken sem."Rögtön szervíz, vagy könnyen javítható?"
Szerviz, de a fenti miatt lehet, hogy elhúzzák a szájukat. Ha nem cserélik garanciálisan, akkor jobban jársz ha megrendeled a raktárból és magad cseréled (nincs munkadíj, javítási idő, és a garanciát sem érinti). -
ody42
senior tag
válasz
kaktusztea #740 üzenetére
igen, ha a tanúsítvány ok.
-
borsjani
csendes tag
válasz
kaktusztea #741 üzenetére
Köszönöm.
-
Sipi
addikt
válasz
kaktusztea #728 üzenetére
Nyílt wifis hálón az teljes adatforgalom titkosítatlanul megy, így bárki, aki a közelben ül, le tudja hallgatni.
Ilyen helyeken, ha céges hálóra kell csatlakozni, VPN-nel oldják meg, az teljesen titkosítja a teljes átvitelt. Így is le lehet hallgatni a teljes forgalmadat, de csak titkosított katymaszt kap az illető.
Támadható mindig vagy, wifitől függetlenül. Ha update, tűzfal megvan, nincs gond - amennyiben nem kapcsolódsz olyan helyhez, ahol Windows jelszót kell megadni.
Annyiban jó is lehet, hogy ilyenkor egy helyi magánhálózat része leszel, valószínűleg belső IP-vel, így leginkább a környéken tartózkodók jelenthetnek rád veszélyt.
(Ha a router a 192.168.x.x címet osztja ki neked, az a routeren túlról alapban nem látszik. Persze, jó kérdés, mennyire jól van beállítva a router... Elképzelhető, hogy pl. az összes Windows File Sharing portot továbbítja a külvilág felé.)
Javaslom, hogy ilyen esetben teljesen kapcsold ki az adott adapterre (itt a wifi-kártyára) a windows networköt, file sharing-et. Ezek a leggyengébb protokollok. Böngészéshez elég a TCP/IP, minden más csak biztonsági kockázat.
Amit írtál, jó dolog. Igen, csak nyilvános oldalakat látogass. A legtöbb jelszó, amit meg kell adnod, titkosítatlanul, kvázi szövegként látszódik majd, így csak valamilyen titkosításon keresztül használd.
Arra azonban ügyelj, hogy ez sem teljes védelem. Mivel a TELJES forgalmadat le lehet hallgatni, a TLS/SSL kommunikáció felépítését is le tudják hallgatni. Ekkor zajlik a titkos kulcs cseréje, stb, így azokat is meg lehet szerezni.
Mod: szuper, most olyan, mintha Shadowfax linkjét elolvasva, azt írtam volna ide.
Sipi
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
kaktusztea #728 üzenetére
Sziasztok. Csak beköszönök, mint újdonsült tag. A másik topikban [link] invitáltak ide
Ki volt az az őrült?
Ha nyílt WiFi hálózatra csatlakozom (pl egy ingyenes web-pontnál), akkor mennyire vagyok veszélyben, mik a kockázatok?
[link]
Ööö... s légyszí' ne használd a szomszéd láma módon nem titkosított hálózatát, mert pórul járhatsz. -
borsjani
csendes tag
válasz
kaktusztea #728 üzenetére
Gratula a notidhoz!
A DVD multi író tud DVD-RAM-ot?
Aktív témák
Hirdetés
- ACER Aspire 3 15,6" FHD IPS // 11 GEN // MX350 2GB VGA // 8GB DDR4 // WIN11 // 256GB Nvme SSD
- HP Elitebook 840 G6, 14" FULL HD IPS, I7-8665U CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 11, 1 év garancia
- HP Elitebook 840 G6, 14" FULL HD IPS, I7-8665U CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 11, 1 év garancia
- MSI GP66 Leopard 10UE 15.6" FHD IPS i7-10870H RTX 3060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Asus A15 FA506IU 15.6" FHD IPS Ryzen 7 4800H GTX 1660Ti 16GB 512GB magyar vbill gar
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Csere-Beszámítás! PowerColor Red Devil Spectral White RX 9070XT Videokártya! Bemutató Darab!
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest