Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz s3toraph #1393 üzenetére

    "Szóval, saccra max. 15-20 decibel lehet az a zajszint, ami még nem zavaró. Ennek 30-35 decibel van megadva, sokallom."

    Az a 30-35 dB zaj full fordulaton mérhető, vagyis csak full terhelésen hallanád ennyinek. Ha tényleg nincs kihajtva a tápod, akkor halkabb mindenképpen.

    Ezekből a 15 mm-es vastagságúakból szűkösebb a választék. Azt a 15 mm-es Jamicon ventit alacsony fordulaton én halknak találom.

    "Másik kérdés: ha a venti 15mm vastag lyukait a tápon kibővítem 25mm-re, hogy beférjen a coolink (vagy nem bővítem ki, csak lefedem alaposan a lyukakat), akkor lehet szempont a coolink? Tehát, el bírná látni a feladatát?"

    Én azt a Coolink Swif ventit akkor sem raknám abba tápba, mert minden téren gyengébb mint az eredeti venti vagy az a 15 mm-es Jamicon venti. Pl. az eredetinek és a Jamicon-nak 3000-es a fordulata, míg a Coolink-nek meg max. 2000 a legnagyobb. Eleve gyengébb (más, egyéb paraméterekben is) ventilátor még kisebb fordulaton csak még gyengébb lesz. Ez azt jelenti, hogy ha a full terhelésen sem felel meg, akkor alacsonyabb terhelésen sem fog megfelelni a Coolink Swif.

    Biztos, hogy nem halkítható az eredeti venti egy kis kenéssel? Ha minden kötél szakadna én a 15 mm-es Jamicon-t raknám bele. :K De te tudod...

    Azt nem tudom még, hogy a tápod eredetileg is max-on (a terheléstől függetlenül) pörgeti a ventijét vagy sem. De szerintem nem, bár a tényeken ez sem igazán változtat, hogy igen vagy nem. Ha meg max-on pörgeti a ventijét terheléstől függetlenül, akkor meg nem alkalmas az általad megkívánt feladatra.

    "Nem, a fülldugó nem opció."

    Ne túlozzunk... :) Ismerek olyan, a PC-kben (szerverekben) használatos, 9 cm-es és 12 cm-es ventilátorokat (65-75 dBA körüliek, 5000-6000 RPM-sek, 2,5 - 3,5 A-osak) amihez tényleg jól jöhetne a füldugó éjszakára, ha van valaki aki egy normál PC-be beépítené őket. :K

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák