- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- One mobilszolgáltatások
- Mobil flották
- Kikristályosodik a Razr 60
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
válasz
ShadowX #90496 üzenetére
Hidd el rengeteg olyan család van, ahol eddig csak mobil / ősöreg évek óta be se kapcsolt laptop - asztali gép volt.
Ezek tavaly március óta folyamatosan azon veszik észre magukat, hogy normális gép kell, ha tanulnia kell a gyereknek, vagy ha hirtelen pár napot otthonról kellene dolgoznia valakinek. -
martonx
veterán
-
-
martonx
veterán
válasz
ShadowX #90440 üzenetére
Már hiányzik a világfájdalom, mi? Nekem megélhetési rokkantnyugdíjas anyósomék pont ugyanilyenek. Sajnos jól ismerem ezt az embertípust, aki soha nem tehet semmiről, és mindig meg tudja magyarázni, hogy miért nem csinál semmit, sőt a legjobb, ha még csak bele se kezd, hisz úgysem sikerülne. De ha mégis belekezd valamibe, amit aztán törvényszerűen elbalfaszkodik, akkor arról természetesen nem ő tehet, hanem a körülmények.
Az a tuti, ha otthon TV-zik 7/24-ben és várja a postást a pénzecskével, miközben mindenki mást rühell, aki hozzá képest gazdagnak tűnik. -
martonx
veterán
válasz
kovaccss #90410 üzenetére
"Az igazi jó normál, nem otthoni melókat is CSAK ÚGY lehet megszerezni, ha valakinek van belső infója, segítsége, kapcsolata, protekciója." - ezzel nem értek egyet. Természetesen a protekció létezik, mindig is létezni fog, amíg emberek léteznek.
De, hogy csak ezzel lehetne előre jutni, csak ezzel lehetne normális munkát találni? Baromság.
Most épp azt kezded el megmagyarázni, hogy miért nem fogsz soha dolgozni, se munkát kapni, ezért az a biztos, ha meg se próbálod.
De ez csak önmagad megnyugtatása. -
martonx
veterán
-
martonx
veterán
válasz
Polemius #90398 üzenetére
Nem, nem. Vannak jól végezhető otthoni munkák, mint pl. közvélemény kutatásokban részvétel. kovacss-nek ez pont testhez is állna, se képzettsége, se előre költés nem kell hozzá. Ott hibázik a dolog, hogy ezekből havi pár tízezret lehet keresni, még ha valaki viszonylag komolyan bele is áll (napi pár óra munka).
-
martonx
veterán
Hardverapró-n teljesen jó win licenszek vannak fillérekért.
-
martonx
veterán
válasz
quailstorm #90363 üzenetére
A proci részével nincs is gond, a gpu része kicsit gyengécske (különösen ps5) az aktuális konzoloknak. Ettől még tagadhatatlanul jobb hardverrel kezdenek mint az előző generáció. Egy Xbox Series X-et előbb - utóbb be is kell majd újítani.
-
martonx
veterán
válasz
lorcsi #90359 üzenetére
Egyébként pont, hogy nem kell az új konzoloktól hasra esni. Nem véletlenül ilyen olcsók, mert nem is hű de izmos, hű de up-to-date hardver van bennük. Ettől még persze sok évig jók lesznek, de ahogy szállingóznak az első kézből származó tapasztalatok, azért nem lettek atom erősek, és megint sok a be nem váltott ígéret. 4K60FPS és még Ray-Tracing is, háháhá hát persze.
-
martonx
veterán
Hagyjátok! Ő az akinek soha semmi nem jó, akinek minden kellene, de semmire nincs pénze. Aki ha Csehországba született volna, akkor meg Németországba vágyódna. Amúgy meg soha nem tehet semmiről, mindenki más helikopter. Ő a mindenkori szerencsétlen körülmények egyetlen áldozata.
-
martonx
veterán
Hát épp ez az, így hogy van itthon egy kimondottan drága matrac is, meg a létező legolcsóbb táblás szivacsból vágatott matrac is, teljesen nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy számomra észrevehetetlen a különbség.
Persze hosszan lehetne sorolni, hogy a drága matrac mi mindent tud, meg hány réteg van beleépítve, meg milyen jó a memóriája stb... de ha arról van szó, hogy alszok egyet rajtuk, pont ugyanolyan jót alszok a pár ezer Ft-ért vágatott matracon is -
martonx
veterán
válasz
martonx #90262 üzenetére
Illetve mi a gyerekeknek simán vágattunk vastag szivacsot az ágyukba, emlékeim szerint pár ezer Forintba került a 10cm vastag 90X190-es szivacs vágatása.
Azaz valahol kerítesz egy ágykeretet, és nem veszel bele kész matracot, hanem méretre vágatsz szivacsot bele. Így szvsz simán ki tudod hozni 50K-ból.
Sajnos már nem emlékszek a szivacsokat hol vágattuk. Valami kárpitos, vagy bútor textiles cégnél marha olcsón lehet vágatni.Talán mintha ez lett volna az a bolt? 5 Lengyel u. – Google Térkép
Még annyi, hogy a mai napig is rendszeresen alszok a gyerekek ágyában. Semmivel nem érzem kényelmetlenebbnek a pár ezer Ft-ért vágatott faék alap szivacsukat, mint a francia ágyunkban lévő 130 ezres mindent tudó matracot.
-
martonx
veterán
válasz
SirRasor #90261 üzenetére
Mi a Matrac kuckóban vettünk ágyat: Matrac akció a Matrackuckóban! Kattintson ide! - Matrackuckó (agy-matrac.hu)
Mondjuk olcsónak nem feltétlen mondanám, de minőségi cuccaik vannak.
-
martonx
veterán
válasz
fradi81 #90213 üzenetére
Szerintem totya694 adatlapja - PROHARDVER! is cserél.
-
martonx
veterán
válasz
quailstorm #90206 üzenetére
Talán. Ha alza.hu-n megnézed a kapható ryzen 5xxx-eket, azoknak az ára ennél nem sokkal tudna alacsonyabb lenni. Ugyanez igaz az Rtx 3xxx-ekre is, már persze amikor épp van készleten pár példány.
Mire meg az elérhetőség normalizálódik, ki tudja hol fog járni a HUF--EUR árfolyam... -
martonx
veterán
válasz
vizslakutya #90172 üzenetére
Buék!
-
martonx
veterán
A jó múltkoriban volt szó arról, hogy AMD vonalon mennyire éri meg lecserélni a gyári hűtőt valami komolyabb nem gyárira. Karira megleptem magam egy kisebb Cooler Master hűtővel. Folding@Home-ozni szokott a gépem 5 szálon (Ryzen 3600 6 magos, 12 szál).
A gyári hűtővel 82 fokos volt, és 3.7-3.8Ghz-n futott.
Az új hűtővel 73 fok alatt marad picivel a hőfoka, és 3.9Ghz felett fut. Tuningolni nem tuningolok, magától dönti el a processzor a termikus keretek között, hogy milyen órajelekkel fusson.Szóval szerintem érdemes volt lecserélni, bár a fix 5 szálat kiterhelő foldingos futtatás lehet, hogy elég spéci felhasználás. Plusz pozitív hozadéka a toronyhűtőnek, hogy ez már direktben ráfújja a meleget a kivivő házhűtőre, azaz az egész házban alacsonyabb lett pár fokkal a hőmérséklet, amiből egy leheletnyit még a videó kártya is tudott profitálni (kicsivel alacsonyabb venti fordulatszámot állít be magának).
-
martonx
veterán
válasz
macilaci78 #90054 üzenetére
Pesthez képest még mindig nagyságrendekkel jobb Szegeden biciklizni.
-
martonx
veterán
válasz
totya694 #89802 üzenetére
Vissza se kell váltani, mész 140-el kettesben, és elég elengedni a gázt
Ekkor sok autós átértékelné a motorfék fogalmát
És akkor az én motorom még csak egy laza 650-es utcai motor. Nem csodálom, hogy az 1000-es motoroknál erre is van már külön elektronika, nehogy a motorfékkel nyírd ki magad. -
martonx
veterán
No igen, pont akkor fog megszűnni a motorozás (és itt a nagy motorokra gondolok, nem a robogókra) értelme. Autóval még többnyire igaz is, hogy az ember csak el akar jutni A-ból, B-be. Motorozásnál szerintem nagyon elenyésző azok száma, akik azért motoroznak, mert nincs más, és ez a legjobb alternatíva.
-
martonx
veterán
válasz
totya694 #89792 üzenetére
Akkor már tényleg csak a motorozás marad. Bár az új motorok is egyre több védő elektronikával jönnek. Gombnyomásra tudod gyengíteni a motort, véd az ABS is, már visszaváltás miatti kerék csúszás védelem is van bennük, sőt a legújabb motorokban már a motorfék erejét is gombnyomásra lehet szabályozni (aki nem motorozott, annak kedvéért, egy 200 kilós, 10 ezret pörgő motor motorféke brutálisan erős tud lenni egy autóéhoz képest).
-
martonx
veterán
válasz
ShadowX #89660 üzenetére
Lehet, hogy ez akkor nem vidék - főváros eltérés, hanem generációs. De mindig nagyon jót mosolygok azon, hogy jó pár szingli kolléga mennyire rá van csavarodva a munkájára, és mennyire a munkatársai a baráti köre is, aztán mennyire maguk alá kerülnek a HO-tól, hogy hirtelen magukra maradtak a 30nm-es 40 millióért vett mini lakásban.
Én meg mennyire jól elvagyok a családdal, szegedi barátokkal.
Megtehetném, de telefonon direkt nincs fent semmi, ami a munkához kell. Ha szabadságon vagyok hagy teljen el az a fél nap akklimatizációval, üzenetek olvasásával, nyilván senki se várja el, hogy X nap kihagyás után hirtelen máris ott folytasd ahol abbahagytad.
Szvsz akkor jó egy szabadság, ha úgy megyek vissza, hogy arra se emlékszek mit hol hagytam abba. Ha úgy megyek vissza, hogy mindennel képben vagyok, máris teszem a dolgom, akkor minek mentem szabadságra? -
martonx
veterán
válasz
DarkByte #89655 üzenetére
Átlag 2 hetente, legritkábban havonta van valami team building szerű online esemény. Ilyenkor jön a wolt kupon. Az occulus quest 2-t is ezért küldték, hogy ha már full HO, azért legyen minél személyesebb.
Ez így vidékről nézve fura, de Pesten van egy csomó 40-es egyedülálló kollégám, akiknek a munkájuk az életük, a baráti körük, és kezdenek becsavarodni a full ho-tól. -
martonx
veterán
-
martonx
veterán
Juhú, megjött az Occulus Quest 2-m
Ha valaki ingyen szeretné a VR-ezést kipróbálni (és eddig még nem tette volna), akkor itt a lehetőség szegedi PH tagoknak.
Annyi a bökkenő, hogy jelenleg csak free appok vannak rajta az Occulus Store-ból (elég sóher vagyok játékokra komolyabban pénzt kiadni). -
martonx
veterán
válasz
macilaci78 #89622 üzenetére
Hát ezért vagyok én ideges
-
martonx
veterán
válasz
PowerBuldog #89593 üzenetére
Renault márka szerviz?
-
martonx
veterán
válasz
Agyasima #89553 üzenetére
Miért pejoratív, ha valaki nem eszik húst? Tök logikus, ha valaki ekkora állatvédő, hogy nem bírja a bezárt állatok látványát, akkor nem eszik húst. Ha azt mondja, hogy valóban nem eszik, és még háziállatot sem tart (se hobbi állatot), mert azokat is milyen dolog már kiszakítani a természetes környezetükből, simán elfogadom, hogy számára beteges dolog egy állatkertnek még csak az említése is. De mint kiderült mégse ez a helyzet.
Szerintem meg jó program az állatkert Szegeden, ha valaki kimondottan kültéri programot keres. De nyilván ízlések és pofonok.Megkockáztatom, hogy a magyar állatkertek között a nyíregyházi után a szegedi a legjobb, leelőzve a pestit is, ahol aztán tényleg egymás hegyén-hátán zsúfolva vannak az állatok.
Szvsz a szegedi állatkertben az állatkerti műfajhoz képest, még egész szellősen vannak az állatok.Így már megfelel a véleményem?
-
martonx
veterán
válasz
DeFranco #89543 üzenetére
Én ugyan szegedi vagyok, de át szoktunk Makóra is menni. Hangulatos a Maros part, van egy egész jó lombkorona sétány is, egy óriás csúszdával (ami így tél felé közeledve, nem tudom, hogy üzemel-e). A főtér, és környéke is tök jó, ja és egész olcsó minden. Egyébként meg Makó, Hódmezővásárhely (amit szintén javaslok) és Szeged egy 30km-es körön belül vannak, semeddig nem tart egyikből a másikba átmenni.
-
martonx
veterán
válasz
ShadowX #89511 üzenetére
Szvsz kétféle android-os telefon van:
1. megveszed kínából szaré-hugyé, aztán bírja amíg bírja, amikor megadja magát, rendeled a következőt (legalább az android frissítés is 2 évente megoldva)
2. megveszed normál magyar boltban / szolgáltatónál garival, ekkor megint nem neked kell bajlódnod a szervizeltetésévelAzaz nem látom a piaci rést, hogy mi értelme lenne Androidos telefonok szervízelésével bajlódni. Nincsenek ilyen szervizek, de ez egy nagyon szűk réteget leszámítva nem is hiszem, hogy bárkinek hiányozna.
-
martonx
veterán
válasz
totya694 #89486 üzenetére
Hát nem tudom. Annak idején emlékszek, hogy győzködtél, hogy vegyek valami nagyon drága UPS-t, miközben szerintem ezek az olcsók is teljesen jól kiszolgálnak. Most épp valamilyen FSP-m van.
https://www.fsp-group.com/en/product/ups/1503367806-605.html
-
martonx
veterán
válasz
quailstorm #89476 üzenetére
Hát, ha ennyire 7/24-ben mennek a gépeid, akkor igazán nem azon a 20K-n kellene spórolni, amibe egy szünetmentes kerül...
Mondjuk a szünetmenteseket is időnként cserélni kell, nekem épp tavasszal ment tönkre az előző sok éves szünetmentesem. -
martonx
veterán
válasz
quailstorm #89459 üzenetére
Az épület mostanában egészen oké. A tanárok is jók szerintem. Viszont az előző igazgató a hülye gyerekek elfekvőjévé tette. Idén szeptembertől van új igazgató, aki rögtön fehérített egy nagyot, és várható további hülyék eltávolítása.
-
martonx
veterán
válasz
SirRasor #89457 üzenetére
Ami Szegeden eleve a kisegítő iskola szinonímája
Legalábbis a gyerekek ovis csoportjaiból, akiket láttam Waldorfba menni, ott nem a liberális nevelés, meg a jópofa életfilozófia volt a döntő, hanem agyilag olyan zokni gyerekek voltak, akik szinte biztos, hogy már elsőben kibuktak volna bármelyik normál iskolából. -
martonx
veterán
válasz
kispéé #89450 üzenetére
Egyébként az alapvető baj, ahogy én látom, se a tanári karral van, hanem hogy mostanra minden osztályra jut 2-3 kezelhetetlen hülye gyerek. Akikkel szemben a jelenlegi oktatási rendszer tehetetlen. Ha kirúgják, akkor átmegy máshova, máshonnan meg pont ugyanannyi hülye jön át ide.
Ergo totál lutri, hogy milyen osztályba kerül a gyerek, hacsak nem valamelyik elit iskolába jár. És ha épp jó osztályba kerül is, kérdés, hogy hány éven belül kerül be 1-2 fasz az osztályba. -
martonx
veterán
Hát mondjuk a békéről is hallottam fura dolgokat, ott dolgozó tanár ismerősöktől
Igaziból ahova jó eséllyel nem kerülnek be hülye gyerekek, az a Juhász Gyula, meg a Ságvári (félreértés elkerülése végett az általános iskoláról beszélek, a gimnázium teljesen más). A Ságvári viszont már a másik véglet, oda 90%-ban sznob családok járatják a gyereküket, ha nincs Dr a neved előtt, és nem fizeted ki röhögve a 3 napos angol osztály kirándulásokat már alsóban is, meg a gyereked nem kap minden évben új iphone-t, amikor megjelenik, akkor lehet, hogy furán fogjátok érezni magatokat.A harmadikban késelés most volt nemrég az Arany Jánosban, oda már biztos nem íratunk gyereket
-
martonx
veterán
válasz
SirRasor #89440 üzenetére
Ehhez tenném hozzá, hogy kifoghatjátok a világ legjobb tanítóját is, ha éppen balszerencsétekre 2-3 dísz balfasz bekerül az osztályba. Pl. alsó hamradikban késsel fenyegetik egymást, meg ilyesmik.
Az is totál gyerek függő, hogy melyik gyereknek melyik tanár személyisége, módszerei jönnek be jobban. Három gyerekem iskolás ugyanabban az iskolában (Zrínyi), ebből kettő ráadásul ugyanannál a tanító néninél volt.
Egy nagy lutri az egész. Remélem segítettem. Persze a negyediknél mi is most gondolkozunk ismét, hogy vajon menjen-e a biztos középszer iskolába, vagy megkockáztassunk valami mást, hátha jobb lesz (de simán lehet hogy rosszabb). De még saját magamnak se tudnék tanácsot adni, ha valaki megkérdezne a mostani iskolával kapcsolatban -
martonx
veterán
válasz
Attix82 #89272 üzenetére
"AMD most csak egy Big NAvit ad ki semmi mást" - nem tudhatod, eleve AMD-t ismerve a Big Navi maximum a 3080 közelébe ér. Simán lehet, hogy adnak ki kisebb verziót is belőle.
A 30x-es nvidia kártyák pedig már a piacon vannak, a 20x-eseknek máris esik az áruk, ami óhatatlanul ki fog hatni a használt piacra is.Másrészt, ha a 30x-re ráharapnak a bányászok, akkor meg akár meg is fordulhat a trend. Szóval ki tudja mit hoz a jövő
-
martonx
veterán
Pletykáknak nem hiszünk!
-
martonx
veterán
válasz
Lacielvtárs #89112 üzenetére
Viccet félretéve, mire használtad?
-
martonx
veterán
válasz
Ateszponthú #89110 üzenetére
Nem, a covid miatt ez is elmarad. Bááár a szatymazi mintha meg lenne majd tartva.
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
Sziasztok!
Érdekel-e valakit 22-én 20 órától Hófehérke mesebalett az újszegedi szabadtéri színpadon. Van két jegyünk, amiket még tavaly vettünk, de közben az élet úgy hozta, hogy ekkor nem is leszünk itthon. 4900 Ft volt egy jegy ára, 9000-ért adnám a kettőt, ha bárkit érdekel?
-
-
-
martonx
veterán
Srácok, nincs hirtelen valakinek egy használt maximum 450W-os tápja, amit megvehetnék? A két hardveraprós szóba jöhető embernek már írtam. Sürgős lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Béta iOS-t használók topikja
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Cyberpunk 2077
- Könyvajánló
- OpenWRT topic
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Bezámítás! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook- Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB SSD W11
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Akció! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest