Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz bpx #972 üzenetére

    vegyünk egy táblát, aminek van 10 mezője. De ebből az átlag user csak 9-et tudjon módosítani, a 10-diket ne.
    Namost ezt meg lehet úgy oldani, hogy a programba/weboldalra belépéskor be kell jelentkezni, és ennek függvényében az átlag user 9 mezőt lát, az admin 10-et. Vagy az átlag user is 10-et lát, de a 10-ediket az UI nem engedni neki módosítani. Szép, elegáns könnyű megoldás, egy darab táblával néhány sor kóddal.
    És meg lehet valósítani úgy is, hogy ugyanígy be kell jelentkezni, mindenki lát mindent, az UI enged mindenkinek mindent, csak éppen hátulról az adatbázis szét van hekkelve, azért hogy a 10-edik mezőt csak az admin userek tudják módosítani. UI szinten kb. nem nyersz semmit (1-2 sor kódot) ezzel a megoldással, DB szinten meg a fentebb vázolt megoldáshoz képest agyonszívatod magad. Szvsz röhejes, így megoldani valamit. Viszont lehet van olyan együttállása a környezeteknek, amikor erre a második esetre van szükség, csak én nem tudom elképzelni. Ezért is bátorkodtam megkérdezni, hogy mi visz rá valakit erre a megoldásra?

    Én kérek elnézést!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz bpx #972 üzenetére

    Miért lenne már ez "kliensoldal"? :F Egész eddig szerveroldali authentikációról és authorizációról beszéltünk - nyilván, mi másról, ha itt webes alkalmazásról van szó? -, hol van itt kliensoldali jogosultságkezelés?
    Egyébként számomra sem világos, miért kellene kitekerni az adatbázist ahhoz, hogy valaki admin-jogosultságokkal bejelentkezve hozzáférjen az adatbázis bizonyos adataihoz. Ha már valaki rossz szándékkal hozzáfér az adatbázisodhoz, akkor már úgyis teljesen mindegy, nem valószínű, hogy az ilyen szintű elbonyolítással fogod hűdebiztonságossá tenni az oldalt.
    Ráadásul nézd meg akár a jóféle CMS-eket is, ezek biztonsági részét is próbálják lehetőleg minél jobbá tenni az idők során (mindig van mit foltozgatni; de akár a form injectionös problémára is megoldások vannak) a hitelesítés és minden egyéb kapcsán is, de átlátható adatbázis-szerkezete van, nem adatbázisszinten akarják megoldani a jogosultságkezelést. A lényeg, én is azon az állásponton vagyok, mint martonx, hogy az alkalmazásra kellene bízni ilyen esetben (is) a jogosultságkezelést, nem pedig SQL-szintre tenni.

    De ha van ellenérved, írd le.

    Sk8erPeter

  • wolandino

    tag

    válasz bpx #972 üzenetére

    nem a jogosultság, hanem az adattárolás a fontos, el kell tárolni egy évet az AB-ben, de már másként csinálom. Több év lesz és mindig egy current. Az az adattárolás szempontjából lényegtelen, hogy ezt kik fogják elérni.

Új hozzászólás Aktív témák