- One mobilszolgáltatások
- Három Pixel 9 jött Magyarországra
- Magisk
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Magyarországról is elérhető a Xiaomi Pay
- Fotók, videók mobillal
- OnePlus 8 Pro - a túlgondolt
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dévacsen
senior tag
válasz
Kékes525 #5492 üzenetére
Ha érdekel a téma és még nem láttad ezt a 6 részes doku sorozatot(lesz majd folytatása ha jól tudom)ajánlom figyelmedbe.Unidentified: Inside America's UFO Investigation
-
Csiga69
tag
válasz
Kékes525 #5492 üzenetére
Hát megnézni ezt a 12 perces riportot elfecsérelt idő volt, mert pont a felvételekről semmi újdonság nem derül ki belőle.
Mivel a felvételek eredetiségét a hivatalos közlésük után nincs értelme vitatni, ezért csak azok tartalmáról lehet fantáziálni (vitának azért nem nevezném, mert alaptalan a felvételeken látható dolgokat más tényekkel összekapcsolni). A riport még odáig sem megy el, hogy ezeket a fantáziákat alaposan körüljárja, és tudatosítsa azt, hogy ezek csak fantáziák.
Egyébként maguk a felvételek már évekkel ezelőtt kikerültek az internetre, most csak a velük kapcsolatos találgatások számát szeretné csökkenteni a Pentagon a hitelességük elismerésével. (Vagy esetleg egyéb céljaik vannak vele, lásd alább.)
A felvételeken szó szerint UFO-k vannak, magyarul azonosítatlan repülő dolgok (direkt nem tárgyat írok, mert még az sem biztos). Tehát azonosítani nem lehet őket, csak fantáziálni az eredetükről.
Ezek a fantáziák (kb. csökkenő valószínűségi sorrendben) a következők:
1. Valamilyen nem teljesen ismert természeti jelenség pl. gömbvillám, stb. Mondjuk pont az ezeken a felvételeken látható dolgokról ez kevéssé valószínű (és az egyenesen kizárt, hogy meteor lenne bármelyik - ezt azért tudták volna azonosítani a pilóták is). Pont az teszi érdekessé hogy elismerték a hitelességüket, hogy a rajtuk látható dolgok mibenlétéről fogalma nincs a Pentagonnak sem. Katonákról lévén szó ez ritkaságszámba megy, le a kalappal ezért.
2. Szupertitkos amerikai (orosz / kínai stb.) repülőgépek (az 51-es körzetből), amiről a "mezei" légierőnek sincs tudomása.
3. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen (rejtett) földi civilizáció képviselői (atlantisziak, gyíkemberek, delfinek, déli sarkra menekült nácik stb.)
4. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen földön kívüli civilizáció képviselői. Ebben az esetben az UFO-k szükségszerűen egy még magasabb szintű technológiai fejlettséggel rendelkeznek, mely lehetővé teszi a gyors bolygóközi / csillagközi / intergalaktikus utazást.Ezeket még meg lehet spékelni különféle - magyarázatnak tűnő - összeesküvés elméletekkel (az UFO-k, gyíkemberek stb. együttműködnek a valamelyik kormánnyal, esetleg ők maguk a világkormány, stb.), de ez inkább csak árt az igazság kiderítésére tett erőfeszítéseknek.
A fenti fantáziákban lehet hinni, de attól még fantáziák maradnak. Ne essetek nekem se pro, se kontra. Én el bírom viselni azt a tényt, hogy nem minden jelenségre tudunk magyarázatot adni (még) (és lehet, hogy jobb is így), és ezt a hozzáállást javaslom mindenkinek.
Természettudományos és politikai ismereteket is figyelembe véve a magam részéről a legvalószínűbbnek a 2-es magyarázatot tartom. A lopakodó bombázók is már 10 éve hadrendbe voltak állítva, mire nyilvánosságra került a létezésük. Mondjuk arról tudott a "mezei" légierő (legalábbis nagyon remélem), mert ők tartották hadrendben. Azonban ilyen képességű repülő eszközök létezése mindenképpen sokkal fejlettebb meghajtási technológiát (=fejlettebb természettudományos ismereteket) igényel, nyilván a többi technológiája is sokkal fejlettebb lehet (=nem érdemes rálőni). Ezért nyilvánvalóan érdemes szigorúan titokban tartani őket, mert ha az ellenség tudja, hogy ezek ember által készített eszközök, akkor ők is ki tudnak fejleszteni ilyet, és akkor elvész az a technológiai fölény mely a következő háborús győzelem biztosítéka. Azért is érdemes ekkora horderejű technológiai fölényt még a saját haderők előtt is titokban tartani, nehogy egy forrófejű katona a biztos győzelem tudatában megnyomja a "nagy piros gombot" mellyel leradírozza az ellenséget a bolygóról. Az biztos, hogy a szándék már most is megvan ilyen technológia kifejlesztése bármely oldalon. Lehet, hogy a felvételek hitelességének elismerése egy amolyan "tudjuk, hogy ti tudjátok, amit mi is tudunk" játszma része, magyarul az ellenség is kezdi elérni ezt a technológiai fejlettséget, ezért mutatunk neki olyan felvételeket, melyről az ellenség tudja, hogy nem a saját fejlett (esetleg kísérleti) haderejét látja gyakorlatozni, hanem a mieinket. Ezzel elejét lehet venni annak, hogy az ellenség forrófejű katonája nyomja meg a saját "nagy piros gombját".
Azt is nagyon valószínűnek tartom, hogy vannak más értelmes lények is rajtunk kívül (leginkább rajtuk kívül) az univerzumban, és remélem, hogy létezik olyan technológia, mellyel lehetséges megkerülni a fénysebesség által jelentett korlátot. Ha ilyen technológia mégsem létezik (és nagyon úgy fest, hogy nem létezhet), akkor a felvételeken látott dolgok szükségszerűen földi (legfeljebb naprendszeren belüli) eredetűek.
-
plömplöm
őstag
válasz
Kékes525 #5426 üzenetére
"If the transient claimed by Bursov et al. (2016) originates from beyond the Earth, then, given what we currently know of the parameters of the RATAN search, such events ought to be common. The fact that they are not frequently seen in continuum imaging surveys suggests that the RATAN transient is likely due to instrumental interference or to some other artifact of human technology."
-
coyote55
őstag
válasz
Kékes525 #5341 üzenetére
Kérdés, hogy a korai rádióadók jele meddig jut el, mikor nyeli el a háttérzaj. Ráadásul AM adások voltak, és elég kis teljesítménnyel. Én 50-60 fényévre saccolom az általunk "beszemetelt" űr sugarát, ahol a háttérzajból kikiabálunk.
Ez sok, úgy meg főleg, hogy az Arecibo teleszkóppal célzottan küldtünk jelet (emlékeim szerint).
Bár társalogni lehet - ha tudunk -, csak ne jöjjenek ide, mert ahhoz nagyon kezdetleges a tudásunk, hogy megvédjük magunkat, ha kell. -
coyote55
őstag
válasz
Kékes525 #5339 üzenetére
Nos, ha a kapcsolatfelvétel kimerül a "levelezésben", addig nem lehet baj belőle, de nem kellene őket meghívni egy teadélutánra.
A legcélravezetőbb szerintem a nyuszi módszere: lapulj meg, ne hívd fel magadra a figyelmet, akkor nem lesz belőled ebéd. Csendben hallgatózz! -
válasz
Kékes525 #5331 üzenetére
Davis mindkét könyvét olvastam már. Az viszont utólag kételyeket ébresztett bennem hogy kitüntetést kapott értük a vallásos Templeton alapítványtól..
Én inkább Michio Kaku vagy Brian Greene (A kozmosz szövedéke és Az elegáns univerzum) műveit ajánlanám, illetve biológiai vonalon Richard Dawkins-t.
LEM 4kötetes sci-fi sorozata is megvan (igaz nem volt időm még végigolvasni), de sajnos a Summa Technologiae nincs benne.
-
válasz
Kékes525 #5325 üzenetére
Pedig a "Teljesen hibás alapokon áll a Seti program" szerintem ekvivalens a "Ne csináljunk semmit" megfogalmazással. Vagy hogy kéne érteni?
Az viszont igaz hogy az emberiség 1 000 000 évéből csak kevesebb mint 100 évében küldünk rádiójeleket (érzékeny vevők pedig legfeljebb 50 éve vannak), azaz jeleinket kevesebb mint 50-100 fényév sugarú gömbben foghatták (és fordítva is), ami csak egy tucatnyi naprendszer, mi ez a 13 800 000 000 fényévnyi átmérőjű (sugarú?) és életkorú világegyetemben...
-
válasz
Kékes525 #5322 üzenetére
Többszörösen eltér a véleményem ezügyben. A rádiófrekis EM sugárzás egyszerűen megkerülhetetlen, biztos használják fejlettebb civilizációk is, mert fénysebességű, Pont - Multipont tipusú (pl TV és rádió másorszórás), nem szükséges előzetes kapcsolatfelvétel (mint a kvatumösszefonódás és a postagalamb esetén) és nagyon egyszerű. Szinte biztos hogy használják más műszaki civilizációk is (ha léteznek) (saját bolygójukon belül), akkor is ha bolygóközi kapcsolatra találtak ennél jobbat..
Az se egy pozitív hozzáállás hogy "ne csináljunk semmit" mert biztos van ennél jobb kommunikációs mód, addig amíg fel nem találják csak üljünk és várjunk...
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Kékes525 #5320 üzenetére
Értelek.
A legjobb amit mondasz, az az, hogy nem biztos hogy rádióhullámokkal kommunikálnak. De igazából nem tudom hogy lehetne-e máshogy, valahogy csak ki kell küldeni a jelet az adóból. A fizika megszabja a lehetőségek határát. Erre meg ugye jó példa volt az esetleges fel nem fedezett technológiák ismerete is, bár azt is lássuk be hogy az utóbbi néhány száz évben ezen a téren nem történt olyan előrelépés ami sokban különbözne a kezdetektől. Ha már csak az atommag vizsgálatát nézzük (elektronok, protonok stb.), még túlzó elmélet sincsen arra hogyan lehetne ezt máshogy megoldani és a rádióhullámokkal is közel fénysebességgel kommunikálunk.Ezeket biztos tudod, de csak szemléltetésképp:
Elvileg több százmilliárd galaxis van. Ezekben pedig további egyenként több százmillió vagy milliárd csillagrendszer. Mindez több mint 13 milliárd év során alakult ki. Ha már csak a nagy számok törvényét nézzük valaminek lennie kell, valamibe egyszer bele kell ütköznünk, így vagy úgy, kizárt hogy egy ekkora univerzumban egyedül az ember pásztázza az eget.A SETI rendelkezik a legnagyobb rádiótávcsövekkel, mégse nagyon találtak semmit az elmúlt évtizedekben, és félig-meddig le is állították a programot azért számolgatnak az önkéntesek otthon. Aztán még az is benne van a pakliban, hogy de, igen találtak csak nem titokban tartják => de ebből meg az jön le hogy miért kell önkénteseknek számolnia.
Nekem meg a személyes véleményem az, hogy bár igaz hogy nem sok mindent találtunk, de a fő probléma hogy kevés anyagi erőforrást fordítanak bele, és már inkább nem is nagyon támogatják. Erről pedig egy olyan valaki döntött, akinek fogalma sincs ezekről messzemenően sem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Kerékpárosok, bringások ide!
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Hálózati / IP kamera
- Zyxel NAS326
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- UHD filmek lejátszása
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- 3D nyomtatás
- További aktív témák...
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
- Samsung Flip 2.0 PRO 65" WM65R + Connectivity tray + Gurulós állvány
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest