Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csiga69

    tag

    válasz Kékes525 #5492 üzenetére

    Hát megnézni ezt a 12 perces riportot elfecsérelt idő volt, mert pont a felvételekről semmi újdonság nem derül ki belőle.

    Mivel a felvételek eredetiségét a hivatalos közlésük után nincs értelme vitatni, ezért csak azok tartalmáról lehet fantáziálni (vitának azért nem nevezném, mert alaptalan a felvételeken látható dolgokat más tényekkel összekapcsolni). A riport még odáig sem megy el, hogy ezeket a fantáziákat alaposan körüljárja, és tudatosítsa azt, hogy ezek csak fantáziák.
    Egyébként maguk a felvételek már évekkel ezelőtt kikerültek az internetre, most csak a velük kapcsolatos találgatások számát szeretné csökkenteni a Pentagon a hitelességük elismerésével. (Vagy esetleg egyéb céljaik vannak vele, lásd alább.)
    A felvételeken szó szerint UFO-k vannak, magyarul azonosítatlan repülő dolgok (direkt nem tárgyat írok, mert még az sem biztos). Tehát azonosítani nem lehet őket, csak fantáziálni az eredetükről.
    Ezek a fantáziák (kb. csökkenő valószínűségi sorrendben) a következők:
    1. Valamilyen nem teljesen ismert természeti jelenség pl. gömbvillám, stb. Mondjuk pont az ezeken a felvételeken látható dolgokról ez kevéssé valószínű (és az egyenesen kizárt, hogy meteor lenne bármelyik - ezt azért tudták volna azonosítani a pilóták is). Pont az teszi érdekessé hogy elismerték a hitelességüket, hogy a rajtuk látható dolgok mibenlétéről fogalma nincs a Pentagonnak sem. Katonákról lévén szó ez ritkaságszámba megy, le a kalappal ezért.
    2. Szupertitkos amerikai (orosz / kínai stb.) repülőgépek (az 51-es körzetből), amiről a "mezei" légierőnek sincs tudomása.
    3. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen (rejtett) földi civilizáció képviselői (atlantisziak, gyíkemberek, delfinek, déli sarkra menekült nácik stb.)
    4. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen földön kívüli civilizáció képviselői. Ebben az esetben az UFO-k szükségszerűen egy még magasabb szintű technológiai fejlettséggel rendelkeznek, mely lehetővé teszi a gyors bolygóközi / csillagközi / intergalaktikus utazást.

    Ezeket még meg lehet spékelni különféle - magyarázatnak tűnő - összeesküvés elméletekkel (az UFO-k, gyíkemberek stb. együttműködnek a valamelyik kormánnyal, esetleg ők maguk a világkormány, stb.), de ez inkább csak árt az igazság kiderítésére tett erőfeszítéseknek.

    A fenti fantáziákban lehet hinni, de attól még fantáziák maradnak. Ne essetek nekem se pro, se kontra. Én el bírom viselni azt a tényt, hogy nem minden jelenségre tudunk magyarázatot adni (még) (és lehet, hogy jobb is így), és ezt a hozzáállást javaslom mindenkinek.

    Természettudományos és politikai ismereteket is figyelembe véve a magam részéről a legvalószínűbbnek a 2-es magyarázatot tartom. A lopakodó bombázók is már 10 éve hadrendbe voltak állítva, mire nyilvánosságra került a létezésük. Mondjuk arról tudott a "mezei" légierő (legalábbis nagyon remélem), mert ők tartották hadrendben. Azonban ilyen képességű repülő eszközök létezése mindenképpen sokkal fejlettebb meghajtási technológiát (=fejlettebb természettudományos ismereteket) igényel, nyilván a többi technológiája is sokkal fejlettebb lehet (=nem érdemes rálőni). Ezért nyilvánvalóan érdemes szigorúan titokban tartani őket, mert ha az ellenség tudja, hogy ezek ember által készített eszközök, akkor ők is ki tudnak fejleszteni ilyet, és akkor elvész az a technológiai fölény mely a következő háborús győzelem biztosítéka. Azért is érdemes ekkora horderejű technológiai fölényt még a saját haderők előtt is titokban tartani, nehogy egy forrófejű katona a biztos győzelem tudatában megnyomja a "nagy piros gombot" mellyel leradírozza az ellenséget a bolygóról. Az biztos, hogy a szándék már most is megvan ilyen technológia kifejlesztése bármely oldalon. Lehet, hogy a felvételek hitelességének elismerése egy amolyan "tudjuk, hogy ti tudjátok, amit mi is tudunk" játszma része, magyarul az ellenség is kezdi elérni ezt a technológiai fejlettséget, ezért mutatunk neki olyan felvételeket, melyről az ellenség tudja, hogy nem a saját fejlett (esetleg kísérleti) haderejét látja gyakorlatozni, hanem a mieinket. Ezzel elejét lehet venni annak, hogy az ellenség forrófejű katonája nyomja meg a saját "nagy piros gombját".

    Azt is nagyon valószínűnek tartom, hogy vannak más értelmes lények is rajtunk kívül (leginkább rajtuk kívül) az univerzumban, és remélem, hogy létezik olyan technológia, mellyel lehetséges megkerülni a fénysebesség által jelentett korlátot. Ha ilyen technológia mégsem létezik (és nagyon úgy fest, hogy nem létezhet), akkor a felvételeken látott dolgok szükségszerűen földi (legfeljebb naprendszeren belüli) eredetűek.

Új hozzászólás Aktív témák