Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fo_di

    őstag

    Sziasztok,
    szeretnék venni nemsokára (karácsony körül) egy robotporszívót, amit integrálnék a meglévő okosotthon rendszerembe (Home Assistant). Nézelődetem már az interneten, de nem igazán jutottam előre, hogy milyen porszívót tudnék venni, ami alkalmas lehet erre.
    Amit szeretnék:
    - legyen vezérelhető felhő nélkül is lokálisan (helyi hálózaton keresztül, internet nélkül is)
    - tudjon zónásan takarítani
    - max 140-150k Ft környékén legyen elérhető (ezért hajlandó vagyok külföldi rendelésre is)
    - fogyóeszköz ne legyen vészesen drága

    Nem tudom, vannak-e ilyen porszívók, vagy a Xiaomi porszívók újabb generációit (S5max, stb) lehet-e root nélkül lokálisan irányítani, vagy nem (az, hogy nem rootolhatók, a dustcloud és valetudo oldalán is ki van emelve, de az már nem igazán volt egyértelmű, hogy a root hiánya kizárja-e a lokális vezérlést).
    A lakásban főleg járólap és parketta van, egy nem magas szőrű (síkszövött?) szőnyeggel a nappali közepén (az ülőgarnitúra rá van téve a szélére, így nem mozdul el). Küszöbök kb 1,5 cm magasak, de egyszer elkértem testvérem Xiaomi robot gen1-ét egy próbatakarításra, az átmászott a küszöbökön.
    Felmosó nem szükséges, de ha csak olyan van, akkor legyen.

    Van olyan porszívó, ami megfelel a vágyaimnak, vagy valahol engednem kell?
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák