Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68372224

    törölt tag

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    Almásként mondom, eddig tetszettek az iPhone-ok, de ha így megnőnek (és ilyen ronda lesz!), szerintem maradok a droidos telóknál. (Igaz,a jelenlegi is tepsi, de best buy volt...)

  • janitor01

    tag

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    Előszőr is azért, hogy az olyan újságok mint a mobilarena írjanak róla. Ez egyszerű marketing semmi más. Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy ez véletlen. Ahogy azt sem, hogy az apple (vagy bármelyik másik gyártó) főbb méreteken és dummy darabokon kívül bármit, kiad egy ilyen cégnek.

    Egészen biztosan így lesz de ez egyátalán nem szomorú. Az Apple kétség kívül nagyon fontos résztvevője/úttörője volt az okostelefonoknak de azért nem Ők sz*rják a spanyol viaszt. Vannak piaci döntések amik vagy bejönnek vagy nem. Minden elemző szerint előbb el kelett volna menni a nagy telefon irányába, az Apple ezt nem akarta (vagy nem tudta) megcsinálni. Most reagált a piaci igényekre, és itt az elv maximum annyi, hogy baromi sok pénzt kell kereseni. Az Apple fanboyok, ugyan úgy mint ahogy az Android fanboyok mindent megmagyaráznak ezzel kár foglalkozni.

  • merkucyo

    aktív tag

    válasz Dany007 #11 üzenetére

    Nem lesz gond a 4,5"-el ha a telefon arányaiban nem nő sokkal nagyobbra .
    Ha éppen netezek a telefonomon sokszor kicsi tud lenni az a 4" attól független , hogy retnina , és nekem már ilyen 5-10 perc után fárasztó az olvasás.

    Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

  • Sn00k

    veterán

    válasz Dany007 #11 üzenetére

    Nagy gond , azért nincs , ha szifonba gondolkozol! Max veszel egy 5s-t

    3njoy the Lif3

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    Majmol?

    Miert majmolas ha az igeny fele mennek. Jobs egyszer azt mondta, hogy ha az emberek igenyei valtoznak akkor majd mas termekeket fognak gyartani. Ezt azt hiszem a D8-ben mondta. Youtube-on meg tudod nezni.

    Mellesleg ha mar a majmolasnal tartunk, akkor ennyi erovel minden gyarto majmolta az iPhone, iPod, iPad, MacBook Air konstrukciokat...

    Amigy a szivarogtatasrol annyit, hogy ehhez az Apple-nek semmi koze. Nem az Apple alkalmazottai mutogatjak a telefonokat.. A folias meg kiegeszitos dolgokrol van egy story: anno az iPad(2?) bemutatasa elott megjelentek kamu hirek es az egyik gyarto ennek bedolt es legyartatott tobb szazezer tokot, meg a termek megjelenese elott, hallgatva a szivarogtatokra.
    Mi lett a kovetkezmenye? Az iPad teljesen maskepp nezett ki mint amit a szivarogtatok korbeirtak.. Mi lett a tobb ezernyi tokkal? Semmi, nem tudtak eladni...

    A 4 colos kijelzo meg nem olyan kenyelmes hasznalatot boztosit mint az eredeti meret. Itt a kijelzo meretenek novekedese a kenyelem rovasara ment nalam.

    [ Szerkesztve ]

  • #96630784

    törölt tag

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    Nincs ebben semmi szégyelnivaló!
    Az Apple mint minden cég nyereségorientált!Ez természetes!Mindegy mit mondanak!Minden gyártó azt mondja, ami neki a legjobb és legaktuálisabb!A saját termékét fényezi és helyezi előtérbe!

  • tybsen

    addikt

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    "Egész egyszerűen segget csináltak a szájukból. Most, hogy ezt marketing vagy anyagi szempontokból az mindegy."

    Konyorgom, nem a bibliat irta az apple, csak akkor tett egy ilyen kijelentest, amit akkor ugy gondolt (a felsovezetes vagy valaki vagy akarki, tok mindegy). Ennyi. Akkor ez volt. Azota valtozott a vilag, valtoztak a piaci igenyek, ezert ok is ehhez igazodnak. Ha pontosak akarunk lenni, kesve reagaltak. Kereslet-kinalat. A profit a lenyeg, ezert mukodik az osszes vallalat. Elfogadom a velemenyed, de a Te meglatasod mindenfele gazdasagi szemleletmodot nelkuloz.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    " Amikor éveken át hajtogatták mi is a tökéletes méret, majd aztán ők maguk is "megszegték"..."

    -ezt steve Jobs mondta... Mivel O lassan 3 eve halott illetve 3 eve nem
    o vezeti a ceget, szerintem mar nem nagyon lenyeges mint mondott egy 3 eve halott ember.. A mostani CEO Tim Cook sosem mondott ilyet.
    Aztan a tenyeknel maradva Jobs mondta Cook-nak, hogy sose azon gondolkozzon, hogy Jobs-nak tetszene a dontese, hanem a cegnek legyen jo illetve a felhasznaloknak.

  • daniel909

    addikt

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    nem feltétlen az Apple generálja a hisztit hanem a hírportálok. mivel sok kattintás, megosztás, LÁJK megy egy szifon 6 rumorra, ezért gyakran lehozzák hírnek. ezzel generálva a hypeot. csodálkoznék ha az Apple irányítaná ezt. szerintem ők titkolni akarják, nem érdekük h szivárogjon az info...

    nem segget csináltak a szájukból, egyszerűen mennek arra amerre az igények. a 3,5" tényleg jó méret, ezt Steve papa jól látta, de az embereknek valamiért a nagyobb méret is tetszik, hiába kompromisszumos. (bár a 3,5 is az sok esetben).
    szóval az Apple egyszerűen csak követi az igényeket a méret növekedéssel. mivel nem akarnak lemaradni, s görcsösen ragaszkodni valamihez ami felett eljárt már az idő. sose jó ebben a szektorban ha valamihez ragaszkodsz. lásd nokia, blackberry.
    egyszerűen meg kell lépni, és kreálni hozzá valami jó kis bullshitet miért is jó ez. ez menni fog nekik szerintem.

    ipad mini is lett holott anno steve nem akarta, azt mondta nincs értelme kisebb ipadnek. és bevállt, a mini elég népszerű lett. van amiben tévedett az öreg, szerintem utólag ő is belátná.
    appstore-t se akart eleinte, lol... na mindegy.. lenyeg h kell a nagyobb szifon :)

    [ Szerkesztve ]

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • joey04

    titán

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    Dehogy csinálnak segget. A 3,5 és a 4" egykezes használatra tökéletes így adták el. Akkor lesz igazad ha a nagyobbat is ezzel akarják majd eladni. Az, hogy nagy lett az igény a tepsikre, nem jelenti azt, hogy nem igaz az eredeti kijelentés, hogy a kisebb méret az ideális egykezes használatra.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Syl

    nagyúr

    válasz Dany007 #29 üzenetére

    Ha visszanézed a régebbi keynote-okat, láthatod, hogy az Apple nagyon is szélkakas szerepet játszik. Ma már nem mutogatják azokat a diagramokat amiket 2009-2010-ben. Amikor még büszkén hirdették a telefonok piaci részesedését, az aktivált telefonok számát, az áruházból letöltött appok számát stb. Hiszen ezekben a dolgokban az Android már rég átvette tőlük a stafétát. Most olyanokat mutatnak, hogy a Mavericks mennyivel nagyobb arányban terjedt el, mint a Win8, meg hogy az Android telefonok egy része még mindig három-négy éves rendszerrel fut stb.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • joey04

    titán

    válasz Dany007 #29 üzenetére

    Ja a többi márka már nem érdekel. 7 hónap droid elég volt. Pc is megy a kevesbe legkésőbb karácsony környékén lesz helyette rMBP, aztán végre igazi elvakult Apple fanboy lehetek újra! :))

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Syl

    nagyúr

    válasz Dany007 #42 üzenetére

    >Ja, mert amúgy a gyerek apám i4S-ét is nyúzza de azt még nem tudta kiakasztani!

    Ja, hát multitaskingra képtelen OS-t nehéz ilyen youtube videók meg játékok egymásranyitogatásával kiakasztani ;] :P

    (#45) Cyberpunk

    Nyugi, láttam iOS-t. Volt iPhone-om, volt iPad-em (és valószínű ismét lesz).
    Van benne multitask, csak nagyon korlátozott. Pláne az Androidhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #29 üzenetére

    "Igen az. Nem azt mondtam, hogy ez gond vagy probléma, de attól még az.
    Sok Apple-ös szidta a többieket, amiért a Samu meg az LG meg a többi "tepsitelefonokat" gyártott. Erre most az Apple is beszáll x évvel később. Ez nem az igények követése, hanem vontatott cammogás nagyduzzogva a vásárlói igények irányába... Azért nem ugyanaz."

    -a Samsung es tarsai innovaciokent adtak elo, holott egyertelmuen nem innovacio a nagy kijelzo. Nezd meg a legujabb Samsung reklamot amiben az iPhone-nal hasonlitjak ossze.

    "A szivárogtatások meg elég gázosak. Ugye i4-nél egy Apple melós hagyta ott véletlenül(!!!) a telefonját egy bárban. És úgy szivárgott ki az i4 design-ja. Na ne akarja már nekem bemesélni senki, hogy egy diplomás mérnök, aki a világ egyik "legnagyobb" cégének következő világmegváltó prototípusával mászkál, majd pont véletlenül(!!) hagyja ott egy kocsmában... "

    -errol is a D8-ban hallhattunk. Egy telefont nem eleg lab. Korulmenyek kozott tesztelni, ki kell vinni a szabadba, illetve mas helyekre, hogy teszteljenek minnel tobb mindent. Gondolom nem kell magyarazani miert..
    Amugy aki leadta az ismert oldalnak, akit kesobb megkeresett az Apple is, egyszeruen basztak visszaadni. Ha akkor visszaadjak (mert amit csinaltak az buncselekmeny, ugyanis a keszulek az Apple tulajdonat kepezte, amit nem adtak vissza megkeresesre sem). Tehat ha a Gizmodo akkor becsuletesen jar el, akkor ez meg sem tortenik.

    "Lásd i4 design, lásd 4 colos kijelző, lásd ujjlenyomatolvasó. Ezt mind mind hónapokkal az aktuális készülék megjelenése előtt már lehetett tudni olyan pletykákból, mint ez a hír is! "

    Az ujjlenyomat olvasorol elobb is lehetett hallani, mikor az Apple megvasarolt cegeket. Aztan ha megnezed, hogy milyen embereket vesznek fel, abbol is lehet kovetkeztetni a kovetkezo fejlesztesekre. Az, hogy a gyarbol ki mit hoz ki, vagy mit fenykepez le, arrol az Apple nem tehet. Mutass mar olyat amikor az Apple alkalmazott fenykepezett le dolgokat..

    "Nem csak Jobs mondta, hanem kb a komplett Apple fanboy közösség is egy az egyben. Ez volt az egyik indok amiért nem vesznek más gyártók csúcsmodelljét, mert más tepsit gyárt..."

    Szamomra nem az az indok amiert nem kell androidos csodamasina...

    "Szóval, hogy tisztázzuk. Én nem azt mondtam, hogy baj ha az Apple megy a piaci igények után. Ez nyilvánvaló. Csak az bosszant, hogy ez a fajta piaci igény már évek óta fennáll(!), miközben az Apple-ösök kb mindenki mást fikáztak ezügyben és maga az Apple is úgy kommunikálta le az egészet, hogy azért nem gyártanak tepsit mert az ő méretük a tökéletes, a kényelmes az ideális... Erre tessék."
    Mikor kommunikalta ezt az Apple az elmult 3 evben?

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Dany007 #42 üzenetére

    Note 3 volt legutóbb. :)
    Macből meg airt akartam de nagyon ocsmány a kijelzője a retinás mbp-hoz képest. Ja meg persze innen veszem HA-ról nem apple bolti áron.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Tibee86

    veterán

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    Ezt mindig el kell sütni, minden Apple hírnél. És sokszor ebben te vagy az első..
    "Éveken át hallgattuk, hogy mennyire tökéletes a 3,55-ös kijelző. És, hogy nem kell nagyobb."
    Ugye az megvan, hogy ezt ki mondta, és mikor? Az se számít, hogy azóta szinte az összes vezető lecserélődött.., és mondok durvábbat, a világ folyamatosan változik.

    szerk.: Közben olvasom, hogy mások már leírták neked, mindegy, következő Apple hírnél is elsütheted. :D

    maggi1886076: "mivel már újat nem tud kitalálni, eddig is csak lopta az ötleteket a többi gyártótól,"
    A Touch ID-vel is pont ez volt, a Samsung S5-be belerakták, az Apple lemásolta. Szemetek!! Jaah, hogy előbb volt az 5s, mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Dany007 #94 üzenetére

    Ne feledd, hogy idővel elavul az a hardver itt is! Jó optimalizálhatnának jobban, de mutass egy olyan gyártót mondjuk Androidon, ami évekig támogat egy készüléket, és még az után is probléma mentes marad!

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Tibee86

    veterán

    válasz Dany007 #94 üzenetére

    Én még mindig azt mondom, hogy a 3,5 a leghasználhatóbb méret. Sokkal kényelmesebb volt a 4/4S-t használni, mint most az 5S-t. Ha tepsi szifon lesz ezután, a következő telefonom biztos nem Apple lesz már.

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #98 üzenetére

    Miert a 2008-ban bemutatott 3G-t hozod fel peldanak? Egy 6 eves peldat? Tudtommal javitva lett. Bar en eladtam meg elotte, hogy iPhone4-et vegyek...
    Azert ezen a teren jelenleg ott tartunk, hogy az iPhone4-en fut a jelenleg elerheto legujabb software... Mutass egy konkurens csucstermeket 2010-bol, amin a 2014-es software fut.. Jah es eleg nagy a felhasznaloi tabora.
    Meg a legjobb Android modellek (Nexus) sem supportol 4 eves telefont.. Hackelgetes nelkul mindezt..

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #106 üzenetére

    "Teljesen mindegy melyik telefont hozom fel. A lényeg az OS verziója. A 3G 3. akárhányas OS-szel jött ki. Majd a 3GS-re jött a 4. akárhány... Na most hurrá mindenki örül a 3G is megkapta a 4. akárhányas szoftvert mert az Apple ilyen jófej... Eredmény? Széjjel akadós iphone...használhatatlan, gyári szoft vissza... "
    -Nalam a 3G a 2.0-as software-rel jelent meg. Sot mindenkinel. :) A 3.0-as pedig a 3GS megjelenesevel egyidoben. Az iOs4 pedig az iPhone4-el jott ki, nyaron. Kicsit elszurtak az optimalizaciot, de kesobb javitottak rajta. Mellesleg miert koteles a gyarto egy 2 eves keszulekre egy olyan OS-t kiadni, ami gyorsabb, mint a 2 evvel azelotti verzioja. Mellesleg az utolso mondatod nem ertem, milyen gyari software ment vissza??

    "Szóval nem az a lényeg, hogy mennyi ideig támogatja, hanem az, hogy abban az időben amíg támogatja mennyi ideig jön rá olyan OS ami nem lassítja be az adott készüléket, nem lagol és nem akasztja be?"
    -ugye ezt most nem gondolod komolyan? Ha az iPhone4-en ugyanolyan gyors lenne az iOs7.1 mint az iPhone 5S-en, akkorszerinted ki a franc venne 5S-t??? Es meg az Apple a ge.i, mert a 4 eve bemutatott telefonon nem olyan gyors az OS, mint a 64bites, legujabb iPhone-on... Aham, a k.rva anyjukat, mi?

    "De egyébként ott van Sly videója, szerinted kamu? Nézd csak meg milyen szépen fagy az iOS is."
    Most neztem meg. Az iPhone-ja egyszeruen nem mukodik. Nekem sosem produkalt ilyet egyetlen iPhone-om sem 2008 ota, pedig van 2G,3GS,4,5,5S... Van iPad1, iPad3, Retina Mini es bizony egyiken sem tapasztaltam fagyasokat, olyan lag-eket, amiket itt paran leirnak. Bar biztos en csinalok valamit rosszul...

    "Egyébként mindezek ellenére ha olvastál korábban tudod, hogy a következő telefonom - majd egyszer valamikor - újra Apple lesz az már biztos."
    -Heh? Itt fikazod, kritizalod az iPhone-t, az iOS-t, az Apple-t, de ezek utan iPhone-t akarsz? Lol.. Teged nyomonkovetni nem egyszeru.. Szerintem maradj androidos, ott nem fagy, nincs lag, a termektamogatas is hosszabb, mert az Apple termekeinek a termek tampgatasa teljesen egyertelmuen NEM ELEG SZAMODRA...

    "Tehát nincs vele bajom összességében csak tudni kéne helyén kezelni a dolgokat."
    Jah, tudni kellene kezelni, de par nap alatt eleg sok fika kommentet irtal ossze... Jah, tudod, "tudni kene helyen kezelni kellene a dolgokat"

    "És igen, valóban rendkívül sokáig ad támogatást. De egyrészt itt figyelembe kell venni azt amit az előbb írtam, hogy okés, hogy évekig ad támogatást új OS-t, de az utolsó időszakban az már csak belassítja azt a régi telefont..."
    Itt ismetelten ket dolgot nem nezel:
    1., ha az iPhone 4 meg mindig ugy futtatna az iOS7.1-et, mint anno a 4.0-at, akkor szerinted hany ember cserelne le?
    2., mivel a 7.1 tudtommal 64bitre van optimalizalva igy nincs sok eselye, hogy az iPhone4, 4 eves hardware-e teljesen jol es fyorsan mukodjon..

    "Másrészt meg mivel éves szinten egy telefont ad ki (mostmár talán kettőt is, bár hardveresen továbbra is csak 1 új van ugye az i5C az i5 hardverét kapta meg) azt hiszem közel sem olyan nagy meló megcsinálni a támogatást éveken át. És mivel ezeket is kb prémium árkategóriában nyomja, ez el is várható."
    -Az 5C az iPhone5 hardware-et kapta meg. Nalam az 5 nem lassu, pedig 2 eves model lesz alig tobb mint 5 het mulva. A sebessegevel nalam nincs gond. Tudtommal a 4S (2011) meg mindig jol futtatja az iOS7-et. Az iPad3-mam meg mindig hasznalhato iOS7 alatt.. Premium ar? Maximum Magyarorszagon. Egy normalisabb orszagban egy iPhone nem mas mint egy telefon. Semmi tobb. Arrol, hogy valahol arany arban adjak, arrol nem az Apple tehet. Akkor lenne az O hibaja, ha mindenhol szinte megfizethetetlen lenne. Nalunk egy atlag fizetesbol (ha lehet ilyet mondani ) tudsz venni 4-5 iPhone 5S-t az Apple Store-ban. Elofizetessel meg tobbet is.

    "Más gyártótól is elvárható lenne persze, de ott azért jobban érthető, hogy Samu, LG, stb csakúgy fossa magából a készülékeket tucatszámra... Így nemcsoda ha nem tudnak mindegyikkel éveken át foglalkozni. Nem szép dolog én sem pártolom, de megérthető."
    -erre a kijelentesedre a Sajat elso mondatod kommentjet hasznalnam fel:

    "Teljesen mindegy melyik telefont hozom fel. A lényeg az OS verziója."

    Szoval az androidos kacatoknal ez boven belefer, mert a felhasznalo nem szamit, de ez meg a csucskategoriaban is igy van. Jelenleg a google 1.5 ev term. Supportot ad a Nexus eszkozeire ha jol tudom..

    Am nem vagom miert kell ilyen negativ lenni, ha ennyire nem szereti valaki az Apple-t, hogy napokon keresztul Apple userekkel vitazzon, bizonygassa, hogy tevednek.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #109 üzenetére

    ."Nem azt mondom, hogy legyen gyorsabb, mint az aktuális verzió, hanem, hogy maradjon meg legalább olyan gyorsnak mint eredetileg volt."

    -mar ne is haragudj de hardweresen sem megoldhato. Ennyi erovel minden tech cuccnal igy reklamalsz, nem? Milyen szemet a PC ipar is, hogy a 386-os gepeken mar nem fut a Win8, nem?
    Tovabba a "legalabb" szo nalam azt jelenti, hogy maradjon olyan gyors, vagy legyen gyorsabb.

    "Mondom a példát. i3G majd i3Gs. A 3G-t 3. akárhányas szofttal vettük. Mindegy, tökéletes volt."
    Az iPhone 3G a 2.0-as software-rel jott ki. Az AppStore a 2.0-val egyutt jott. Az elso generacios iPhone az 1.0-as iPhone software-rel jott, igy a 3G a kov. Gen. OS-t hozta el.

    " Aztán kijött a 4.0 akárhány, felfrissítettük és belassult az egész, laggolt fagyott stb... Érted?"
    -Igen ertem. Viszont Te rosszul tudod, mert az iPhone4 2 evvel kesobb jelent meg mint az iPhone 3G. Ergo 2 evig tokeletes supportot kapott a 3G. Raadasul a leghosszabb ido amit elofizetesre kapsz az 2 ev. Tehat 2 evig fizeted mondjuk a 3G-t, majd upgradelsz, es semmi gondod sincs.. Tudom, hogy akkoriban reklamaltak es ha jol emlekszem akkor kesobb kiadtak egy javitast a 3G gyorsasagat novelve.

    "Tehát nem azt vártam, hogy az új OS után olyan gyors legyen egy 3G, mint egy 3Gs, csupán annyit, hogy ne lassuljon! "
    -Nem tudom, hogy egy fogyasztoi tarsadalomban hogyan varhato el, hogy egy 2 eves telefonon 2 evnyi folyamatos frissites utan meg + X evig legyen tokeletesen gyors. El kell fogadni, hogy ilyen vilagban elunk... Mellesleg nem fognak OS-t optimalizalni egy 2 eves telefonra, hanem egyertelmuen a legujabb keszulekre helyezik a hangsulyt. Igy fejlodik a technika.. Megkerdeznem, hogy szerinted hany evig kellett volna ugyanolyan gyorsnak lennie a 3G-nek, mint amikor megvetted?

    "De mégis lassult saját eredeti állapotához képest(!), ezért vissza kellett "hekkelni" rá a gyári( ez alatt azt értem, hogy az eredeti, amivel vettük) OS-t."

    -szamomra meg mindig vicces, hogy csodalkozol, hogy egy 2 eves telefonon a legujabb software nem olyan gyors mint annak idejen.. Amugy szerintem egyetlen olyan gyarto sincs akinek a 2 eves telefonjan a legujabb OS verzio ugyanolyan gyors lenne, mint 2 evvel ezelott..

    ""Ha az iPhone4-en ugyanolyan gyors lenne az iOs7.1 mint az iPhone 5S-en, akkorszerinted ki a franc venne 5S-t???
    - Egy új OS-től nem sebességnövekedést várok, hanem csupán azt, hogy új fícsörök mellett ne csökkenjen a sebessége."

    -nalam a NE CSOKKENNEN A SEBESSEGE es a "sebessegnovekedest nem varok, hanem csupan az uj featrue-ok mellett ne csokkenjen sebessege"
    Nalam ez a ket kifejezes ugyanazt jelenti:)
    Nem egy új iPhone-hoz képest, hanem saját magához képest. Na ez a második, harmadik frissítésnél már nemigazán szokott összejönni.

    "Igen az i4S-en elég jól fut az iOs7. De azt pl mi még valami 6. akárhányas OS-szel vettük és akkor ha picit is, de gyorsabb volt! Érted mit mondok? Nem i5-höz hasonlítom, hanem önmagához.
    Jön a példa, apámnak megvettük az i4S-t iOS 6-tal már."
    -gondolom feltunt, hogy a 4S-t 2011-ben mutattak be, lassan 3 eve.. Mibol indulsz ki amikor azt irod, hogy lehetne gyorsabb is. Milyen telefonod volt amin a 2.5 eves vason a legujabb OS is ugyanolyan gyorsan futott, mint amikor megvetted? :)

    "Egy i5 vagy i5S persze, hogy 200%-kal gyorsabb hiszen komolyabb hardver van alatta, szóval arról szó sincs amit írtál."
    -pontosan errol van szo. Komolyabb hardware-en gyorsabban fut barmi mint egy gyengebben (nem hiszem
    El, hogy ezt magyaraznom kell ezen az ildalon)

    De ha frissítem az i4S-t akkor ne legyen már lassab frissítés után, mint előtte! Érted? Ez idegesített.
    -ha ez idegesit, akkor szokj hozza, vagy egyszeruen ne vegyel semmi tech cuccot, mert (most lehet, hogy osszetorom kicsi lelki vilagod) evekkel kesobb minden technika elavul es lassu lesz..

    A fanboy-hater dologrol annyit, hogy altalaban fikazni jonnek tobben, mint fanboykodni.

    Ezért is akarok majd a jövőben újra olyat venni. Btw kb előbb volt iPhone-om mint ahogy az itthoni átlag többség tudta volna mi is az...
    Nekem is eleg regota van, volt. Amikor meg nem volt "meno"... Es amikor meg ugyanugy senki voltal, csak mert volt egy almas telefonod. (En most sem gondolom, hogy valaki tobb mert X markas telefonja van)

    "És szerinted milyen fórumon beszélgetünk és vitázunk milyen emberekkel? Mert ez egy magyar fórum, többségében magyar és többségében Magyarországon élő emberekkel. Akkor egyértelmű, hogy igen, én is Magyarországra gondolok, mikor azt írom prémium ár."

    Igen, viszont errol nem az Apple tehet. Ha premium az ara, akkor beszelj a fonokoddel.-igen, tudom, hogy a fizetesekhez merten aranyaron adjak az iPhone-t, de vilagviszonylatban nagyjabol azonos arak vannak. Otthoni arra meg ramegy az atlagosnal magasabb ado, a gyenge HUF-EUR (amirol politikusok tehetnek inkabb, mint az emberek).

    Ha iPhone-t akarsz venni akkor erdemes lesz az ujat megvenni, esetleg az 5S-t. Viszont ne vard majd el, hogy 3-4 ev mulva is ugyanolyan gyors legyen a kesobbi verzio mint az iOS7.

    Bocs a hosszu kommentert. Ha gondolod, inkabb folytassuk privat uzenetek formajaban.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #112 üzenetére

    Az egy dolog, hogy te melyik verzioval vetted. Az Apple a 2.0-val kezdte el arulni, majd jott a 3.0 (te ekkor vetted) aztan a 4.0. Aztan most panaszkodsz..

    Ez kb olyan mintha vennek egy iPhone4-et most, feltennem a 7-es iOS-t majd jovore jonne a pofara eses, hogy csak 1 evig supportalta a telefonom. Ugy erzem, hogy ez esetben nem az Apple a hibas, hogy mar egy kifuto modellt vettem.. Ez tortent a te peldadban is. Egy kifuto modellt vettel. Miert? Mert az iOS 3 az a 3GS-sel jott ergo te amikor megvetted a 3G-t akkor mar a 3GS is elerheto volt..

    Amikor frissitesz mar nem lesz olyan gyors mint anno a telefonod. Ezt mar 500 sorban reszleteztem (csak egy szamot mondtam ne szamolja meg senki- mielott valaki belekotne, hogy nem annyi:)..)

    Varom valaszod miszerint szerinted mennyi ideig kellett volna meg sebessegvesztes nelkul futni az iPhone3G-den a legujabb iOS verzio:)

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #116 üzenetére

    "Uh bakker... Engem nem a support ideje érdekel..."
    -nem azt irtad, hogy megvetted az iPhone3G-t es a kovetkezo frissitesnel hasznalhatatlan lett? Fel voltal haborodva, hogy alig birtad hasznalni, mert a 4.0 miatt lelassult? Ebbol indult ki a vita, mert kijavitottalak. Irtad, hogy illene tovabbra is normalis frissiteseket elerhetovel tenni es tovabb supportalni az eszkozt..

    "Na igen, de hogy? Úgy, ahogy fent Syl leírta!"
    Syl? O azt sem tudja mi folyik korulotte... Sajat maganak mondott ellent.
    El kell fogadni, hogy a hardware sem vegtelen.. Viszont vannak olyan funkciok amiket a regebbi telefon userek is szicesen hasznalnanak, ezeket kapjak meg. Cserebe lassabb lesz. Erdekes, hogy itt a mobilarenan sokkal jobban tud rengeteg fikazo mindent, mint az Apple userek, illetve az Apple alkalmazottai, mernokei ceg vezetok...
    Evek utan belassul, vagy mint most a 4 mar nem fogja megkapni a legujabb verziot. Ezeket a telefonokat akik megveszik, altalaban 2 evre veszik (amig az elofizetes tart) aztan ugy is upgrade-elik az elofizetesuket, igy kedvezo aron meg tudjak venni a kovetkezot. Az Apple ebbol indul ki..
    Az, ha Te 5-6 evig akarsz egy iPhone-t hasznalni ugyanolyan sebesseggel, mint mikor megvetted, es a legujabb software-t futtatva, haaat, nem tudom melyik bolygon elsz... Az Apple erdeme, hogy minnel tobbet adjon el, ugy, hogy azt te evekig tudd hasznalni normalisan. Ezt az Apple megadja, nem sokan tudjak nyujtani supportban azt, amit ok. Persze mas gyartonal sosem jon ki frissites, ez nem gond, ugye?

    "Xperia P-hez is kiadtak még 2 frissítést 1,5 éven belül, de mindkettő szar volt. Több ponton is belassult tőle a telefon, így fogtam magam és visszaraktam a gyárit. Ezzel tökéletes. "
    Nah, ugye mashol sokkal rosszabb a helyzet. Ennek inkabb orulnod kellene, mert az Apple is lesz.rhatna a usereket...

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #137 üzenetére

    `"O azt allitotta, idezem:
    "A 3G 3. akárhányas OS-szel jött ki." ez baromsag, erre reagaltam.. "
    Kurvára nem ezt mondtam!`

    -Biztos?

    `Ezt írtam! Olvasd újra, mielőtt teljes hazugságokat adsz a számba! Aztán majd ha sikerült elolvasni, akkor folytathatjuk. Soha nem írtam azt, hogy 3-as OS-szel jött volna ki!`

    -Nem szoktam hazudni. Viszont

    Olvasd el a masodik sort. Ha nem hiszed, akkor a 106-os kommentedben is olvashatod... A 106-os es a 109-es kommentjeidben teljesen mast irtal. Szoval nem en hazudtam, illetve adtam a szadba. Viszont megkerdeznem, hogy TE mikor hazdtal: A 106-os kommentedben, vagy a 109-es kommentedben?

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #139 üzenetére

    Csak azt ideztem, amit TE irtal. Szoval mikor hazudtal? A 106, vagy a 109-es kommentedben.. Engem pedig ne vadolgass olyannal, hogy hazugsagokat adok a szadba, mert nem szep dolog..

    Amugy egyetlen szoval sem irtad, hogy teves informaciot adtal meg, ergo itt meg mulasztottal...

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Dany007 #145 üzenetére

    "Te meg 40 hsz-óta ezen ugrálsz, holott elég lett volna elolvasni a 109-es hszemet és már tudnád is mire gondoltam!"
    En elolvastam minden HsZ-edet. Egyiknel ezt irtad masiknal azt. Az egyik oltari nagy baromsag volt amire meg reagaltal is. Mellesleg Syl is.. Nem ugralok en semmin.. Mivel a 106-os HSZ-ben leirtakat nem korrigaltad. Teljesen egyertelmuen en 2 alkalommal is (ha nem tobbszor) leirtam, hogy valami nem stimmel az allitasoddal! Mivel te meg ezekre a kommentekre is reagaltal, egyertelmu, hogy olvastad, am erre Te nem is reagaltal... Tehat baromsagot irtal, nem olvastad el a kommentemet, es meg le is tagadtad, majd be sem ismered.. Most meg te vagy felhaborodva, hogy en ki mertelek javitani tobbszor is.

    Na akkor szerinted Te nem trollkodsz? Mindezt úgy, hogy az eredeti mondanivalót csak kb 20 hsz-szel később értetted meg..."

    -mivel trollkodnek? En jottem ide irkalni olyat amit Jobs 6 eve mondott (kb) es en jottem fikazni? Nem. Ellenben te teves informaciokat osztottal meg, majd engem gyanusitgattal, hogy "hazugsagot adok a szadba" majd ezek utan letagadtad. Aztan amikor kiderult, hogy mit is irtal, meg te vagy felhaborodva? Ezek utan mar csak egyetlen kerdesem van. Mindezt amit TE csinaltal, mindezek utan ki is a troll?

Új hozzászólás Aktív témák