Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    3 honap... Azert annyira nem olcso a Surface Book 2. Az biztos, hogy lettek volna kedves gondolataim a M$ fele, ha kifizetem a SB2 arat, aztan egy ilyen hiba javitasara harom honapig kell varnom.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz moleculez #12 üzenetére

    Pontosan.
    Ha meg esetleg megis hiba csuszik a gepezetbe, elvarom, hogy top prioritas legyen es ne harom honapot kelljen varni a javitasra.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #14 üzenetére

    Napi szinten dolgozok 3rd party fejlesztokkel meg a szarjaikkal. Napi szinten megoldom. Es eleg komplex szoftverben, ami bar mereteben nem akkora, mint egy win, de komplexitasban kozel van. A munkam resze, hogy tobb szazezer soros, sok szalas kodokban keresek es javitok hibakat. Igy ~10 ev C++ tapasztalattal a hatam mogott szerintem "ugathatok" nyugodtan. Plusz erdekes, hogy vegig az NV-re volt kenve a dolog, aztan megse egy uj NV driver, hanem egy win patch oldotta meg a dolgot.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #16 üzenetére

    Jajj, mert a Firmware az nem szoftver, ugye? :DDD
    Amugy de, van nem keves tapasztalatom beagyazott rendszerekkel is, firmware-t is irtam, ileltve debuggoltam mar.
    De ha mar igy benne vagyunk, Te mivel is foglalkozol, hogy ekkora az arcod?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #18 üzenetére

    Nevetseges, amit muvelsz. Plane, hogy a kerdesre, hogy akkor megis, Te mivel foglalkozol, nem igazan van valasz.
    Egy top gyarto top termeke hibasan mukodik a legfrisebb sajat szoftverevel, ami raadasul az utan derul ki, hogy kijott a frissites (mar ez is eleg nagy lol volt), es miutan van egy konnyen, 10bol 10szer reprodukalhato hibajelenseg, harom honapig kell varni a hiba javitasara.
    Es akkor amikor leirja az ember, hogy ez nevetseges, akkor leirod, hogy mit ugatok. Hat, no komment.

    Szoval, akkor kerdes, ujra, mivel is foglalkozol?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #20 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy benak. Erto olvasas nem art az archoz, plane ha ugy allsz neki az embernek, hogy mit ugat. Azt irtam, hogy a vilag egyik legnagyobb cegenek a letezo legdragabb, felsopolcos termeke (ami amugy meg jo is, konkretan En is majdnem ilyet vettem) a sajat szoftvervel nem mukodik megfeleloen es utana a javitasra harom honapot kell varni, az boven ad okot a tulajoknak anyazni.
    Mert surface termeket pont akkor veszek, ha azert workstation kategorias gep nem kell, de szeretnek biztos lenni benne, hogy MS oldalon minden flottul fog menni.

    Ami szamomra, mint vegfelhasznalo elfogadhato lett volna:
    - Eleve nem jelenik meg a frissites
    - 1,5 honapon beluli hibajavitas (ennyi kell, ezt megertem)
    - De ha esetleg megsem jon ki 1,5 honapon belul, mert akkora adag szar kerult a palacsintaba, akkor is folyamatos kommunikacio, statuszreport a felhasznalok fele, esetleg mikor mar latszik a feny az alagut vegen, egy elore megadott deadline.

    Ehhez kepest amit kaptak az emberek, az az, hogy: Szar, bocs. Harom honap csend utan: Itt van, nesze. Plusz olyan embert a forumba, aki ha valaki megkerdojelezi, hogy ezt megis hogy gondolta a kedves MS, akkor nekiesik, hogy mit ugat.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #23 üzenetére

    "tisztán látszik hogy nem vágod a sztorit, mivel Feature Upgrade (1903) után jött a probléma."
    Ezt most komolyan gondolod? A Feature Upgrade nincs tesztelve a sajat csucs termekukon?

    "opr állítólag ért hozzá, ezért intéztem hozzá a kérdést, hogy hogyan oldaná meg."
    Na, ne beszeljunk felre. Fingod nem volt rola, hogy ertek-e barmihez is, amikor irtad, hogy "Mutasd hogyan lehetne gyorsabban akkor." a #2-ben.

    "Mellesleg felmész ide, és megnézed hogy mivan a surface-el."
    Ez egy update history. Raadasul ezzel a sorral nyit: "To keep your Surface Book 2 performing its best, make sure that you have the latest Surface updates." Ami kulonosen vicces, mivel a problema ugye egy update utan jott. De ugy latom, mivel nagy update volt, szerinted ez normalis.
    Kezd erosen gyanus lenni, hogy az MS-nel dolgozol. Ez plane abbol jon le, hogy irrealis elvarasnak tartod, hogy a vilag egyik legnagyobb, legtobb eroforrassal rendelkezo cege behatoan tesztelje a sajat szoftveret a sajat hardweren, illetve ha esetleg megis beut a krach, akkor vagy gyorsan javitsa, vagy legalabb a felhasznalokat folyamatosan tajekoztassa.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #26 üzenetére

    Ember, a MS adta ki az update-et? Igen, vagy nem? A MS termekevel volt utana baja? Igen, vagy nem?
    Akkor, mi a kerdes?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #28 üzenetére

    Kerdesek felett megint elegansan atsiklottal. Szemelyeskedesen kivul van meg valami a tarsolyodban, vagy itt kimerult?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #30 üzenetére

    Tetelesen ki lett fejtve, hogy mivel mas fantazianevu MS szoftver nem mukodik a rohadt draga MS hardverrel, ezert a felhasznalo a hulye, meg aki kiakad rajta, hogy ezt megis hogyan.
    Mostmar 99%-ban biztos vagyok benne, hogy az MS-nel dolgozol. Viszont segitettel sokat, mert igy mar ertem, miert vannak ezek a hulye hibak, es azt is, hogy miert kerul ennyi idobe javitani oket.
    Legalabbis ha a hozzaallasod, meg az ervelesi szinted a ceges kulturat tukrozi. Mondjuk ebben az esetben meg vagyok rajta lepve, hogy csak ennyi es ilyen hiba van, es ilyen gyorsan ki is vannak javitva. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #32 üzenetére

    Nem, azt irtad, hogy mit ugatsz, mondd meg hogy kene jobban, amikor leirtam, hogy nevetseges az egesz szitu.
    Ebbol tenyleg nem az jon le, hogy a felhasznalo a hulye, hogy ki van ezen akadva.

    Az plane vicces, hogy szerinted rendben van az, hogy hibakat produkal az MS hardware az MS update-tol, csak azert, mert az egy Feature Update volt. Tudtommal a Feature Update leirasaban sehol nincs leriva, hogy "Telepitese akkor ajanlott, ha uj funkciokra vagyik, stabilitasi gondokert cserebe."

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #34 üzenetére

    Hat, nekem meg ugy tunik, hogy Te nem tudod.
    Amirol Te beszelsz, az mar az utan volt, hogy automatikusan feltelepult, es problemat okozott a felhasznaloknak. Utana lett blokkolva a frissites.
    Ha az utan lett surface book-od, hogy a problema ismert volt es csak a hivatalos ajanlas ellenere, manualisan lehetett telepiteni, akkor ez mar teged nyilvan nem erintett.
    Majus 21-en jelent meg a 1903 update. Juliusban blokkolta az MS a Surface Book-okon az automatikus installt. Oktoberben erkezett meg hozza a javitas.

    Majus 21 es Julius kozott meg automatikusan telepult, ugy, hogy konkretan semmilyen hivatalos kommunikacio nem volt MS oldalrol, hogy szar van a biliben.

    De igen, csak fikazni jottem... :U

    Az IT meg, ha tippelnem kene, azt mondanam, hogy nem azert akart lebeszelni a surface-rol, mert volt hozza egy ismerten problemas, akkor mar opcionalis frissites, hanem azert, mert lattak elotte, hogy van kezelve az eszkoz.

    szerk.: Amugy maga a surface book viszont egy annyira egyedi es jo cucc, hogy ennek ellenere is En is azt valasztottam volna, illetve majdnem vettem is. Vegul az intel proci miatt tettem le a dologrol, de ez mar egy teljesen mas kerdeskor.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #36 üzenetére

    A folyamatos biztonsagi hibak es frissiteseik miatt a hazban levo dell xps 13 (i7), illetve a ket hp elitebook (i7, i5) is sokat romlott. Konkretan erezni a lassulast meg bongeszes kozben is, boot ido is drasztikusan nott, illetve mivel adott taskot a proci sokkal tobb ido alatt szul meg, az akkuido egy laza 20%-ot csokkent, plusz az elotte halk hutes is visit.
    Az egyikben le is csereltem az akkut, utana esett le, hogy hulye vagyok, olyan nincs, hogy harom laptopban egyszerre dolgodjon az akku, es ugyanannyira. Ha ilyen van, ott nem HW problema lesz. Aztan leesett, hogy ahhh, igen, a kedves inteles biztonsagi frissitesek...
    Ezek utan nem vagyok hajlando komoly penzeket fizenti inteles hardware-ert, amig nem jonnek ki egy teljesen uj architekturaval, ami mar a kezdetektol, hardware-esen vedett minden spectre es meltdown varianssal szemben.

    Plusz nem vagyok hajlando vagyonokat fizetni egy olyan eszkozert, amirol nem tudom, hogy ket ev mulva milyen teljesitmenye lesz. Most meg ott tartunk, hogy ha biztonsagban akarod magad erezni, mar a HT-t is ki kell kapcsolni. Nevetseges.

    Az igazi problema az volt, hogy AMD-s notibol viszont nincs olyan szintu, mint mondjuk egy surface book (bar pont most fog jonni a ryzen-es surface, arra kivancsi leszek nagyon). Uj laptop viszont kellett, ugyhogy vegul kinomban vettem egy acer swift 3 15-ot, Ryzen 5 3500u-val. Nem rossz, addig az 1-2 evig, amig nem lesz erdemleges valasztek AMD-s laposbol, kibirja, de sok szempontbol (billzet, touchpad, gephaz merevsege pl) egy tragya az egesz a normalisabb notikhoz kepest. Mondjuk az ara is az otode volt.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #38 üzenetére

    Az lehet, de visual studio, meg Revit alatt sajnos nagyon is erezheto. :(
    Direkt kirprobaltam biztonsagi frissitesek nelkul vs veluk. Hatalmas a kulonbseg sajnos. Azonos win verziok eseten a desktop gepen meresi hibahataron belul voltak a kulonbsegek (r7 1700). Tudom, hogy eleg ergya osszehasonlitas, mert az egyik oldalon harom mobilproci van, amibol egy u-s, es mind a harom masik generacio, az asztali meg, ugye, asztali, teljesen mas kavehaz, de az eredmeny akkor is az volt, hogy arra, amire en hasznalom, nagyon erezheto a kulonbseg. Biztonsagi pathcek nelkul meg nem fogok gepet hasznalni, plane munkara meg bankolasra, ezeket meg minden gepemen csinalom.
    Ami amugy meglepett, hogy chrome-ban siman plex nezes kozben is mekkora akkuido differencia van frissitesek elott-utan. Teljesitmenykulonbseg nem erzodik nyilvan, mert a kozott, hogy 10 vagy 15%-ra terheli valami a procit, nem fogsz erezni semmit, de akkuidoben erzodik.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák