Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #36 üzenetére

    A folyamatos biztonsagi hibak es frissiteseik miatt a hazban levo dell xps 13 (i7), illetve a ket hp elitebook (i7, i5) is sokat romlott. Konkretan erezni a lassulast meg bongeszes kozben is, boot ido is drasztikusan nott, illetve mivel adott taskot a proci sokkal tobb ido alatt szul meg, az akkuido egy laza 20%-ot csokkent, plusz az elotte halk hutes is visit.
    Az egyikben le is csereltem az akkut, utana esett le, hogy hulye vagyok, olyan nincs, hogy harom laptopban egyszerre dolgodjon az akku, es ugyanannyira. Ha ilyen van, ott nem HW problema lesz. Aztan leesett, hogy ahhh, igen, a kedves inteles biztonsagi frissitesek...
    Ezek utan nem vagyok hajlando komoly penzeket fizenti inteles hardware-ert, amig nem jonnek ki egy teljesen uj architekturaval, ami mar a kezdetektol, hardware-esen vedett minden spectre es meltdown varianssal szemben.

    Plusz nem vagyok hajlando vagyonokat fizetni egy olyan eszkozert, amirol nem tudom, hogy ket ev mulva milyen teljesitmenye lesz. Most meg ott tartunk, hogy ha biztonsagban akarod magad erezni, mar a HT-t is ki kell kapcsolni. Nevetseges.

    Az igazi problema az volt, hogy AMD-s notibol viszont nincs olyan szintu, mint mondjuk egy surface book (bar pont most fog jonni a ryzen-es surface, arra kivancsi leszek nagyon). Uj laptop viszont kellett, ugyhogy vegul kinomban vettem egy acer swift 3 15-ot, Ryzen 5 3500u-val. Nem rossz, addig az 1-2 evig, amig nem lesz erdemleges valasztek AMD-s laposbol, kibirja, de sok szempontbol (billzet, touchpad, gephaz merevsege pl) egy tragya az egesz a normalisabb notikhoz kepest. Mondjuk az ara is az otode volt.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák