- iPhone topik
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fotók, videók mobillal
- Magisk
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
Új hozzászólás Aktív témák
-
mikrofon
veterán
válasz
zohan1970 #4048 üzenetére
Szia!
Én capture one-t használok. De semmi ilyen problémát nem észleltem.
Az alap beállítása a szoftvernek se túl bonyolult.
De ugye ez egy raw szerkesztő. Ráadásul az egyik ha nem a legjobb raw konverter. Így is működik. Hasonlóan mint a többi. Tehát importálja a raw-ot. Már itt valasztható hogy egy teljesen nyersen a raw-ot, vagy egy alap autokorrekcióval esetleg egy tetszőleges előre definiált beállítással importálja. Ezek után legenerálja az előnézeti képet minden képhez, ha ez az importálásnál be van jelölve. Ha nincs akkor csak amikor elkezded szerkeszteni az adott képet, vagy csak exportálásnál. Ezek után még az adott fülön kiválaszthatod a színteret valamint definiálhatod a színkezelési, megjelenési opciót, a karakterisztikát. Valamint van még a proof opció. Az exportálásnál is megadhatóak plusz opciók, amik csak az exportált képen látszanak. Ezek is mind nagy hatással vannak az adott képre. A végeredményre és / vagy megjelenítésére.Mikor elkezdtem használni ezt a szoftvert még nem volt kalibrálva a monitorom. Majd kalibráltam és semmit nem kellett beállítani. Amikor az új verziót telepítettem akkor sem igényelt extra beállítást.
Nem tudom melyik verziót használod, de kezdetnek javaslom ezt a videót megnézni, majd onnan továbbít a részletes ismeretekhez.
-
kuyarashi
őstag
válasz
zohan1970 #3872 üzenetére
Szia!
Érdemes DP portos VGA-t keresni, mert ez "iparibb" szabvány. A HDMI hangot is átvisz, tehát a szórakoztatóelektronikában megvan a helye, de monitorhoz sokkal inkább DP. Talán a többiek is egyetértenek.
Processzorból szerintem csakis Intel, videokártyából pedig játékra NVidia és minden másra is.
Mondjuk számításban jók az AMD-k, de olykor drivergondjaik vannak, néha a hőmérsékletük és fogyasztásuk is magasabb. Ugyanakkor van, hogy ki lehet fogni őket elég jó áron.
Sok múlik azon, hogy mennyit szánnál rá.Én egy pár éves, gyári HP géppel nyomom a grafikát; előnye a megbízhatósága és az olcsósága. (Például a 32 GB RAM 28.000 Ft volt hozzá. 6/12 magos CPU pedig 30-40.000 Ft jelenleg. Stb.)
-
*Ropi*
félisten
válasz
zohan1970 #1955 üzenetére
A ColorMunki Display ugyanaz a hardver mint az i1 Display Pro (i1D3), csak sebességben le van butítva. Nemrég profiloztam valakinek a Colormunki Display-t spektróhoz, összehasonlításképpen lemértük az i1D3-ammal is: utóbbi minimum 3x a gyorsabb, de inkább 4x.
"Érdemes Colormunki photo-t választanom,4-5 év múlva is pontos lesz vagy inkább az i1 display pro jobb hosszútávon?"
Egyrészt mindkettő más célfeladatra jó, tehát azt kell szem előtt tartani, hogy mit kalibrálsz vele: ha CRT monitort vagy saját fénykibocsájtással nem rendelkező tárgyat (pl. nyomtatott médiát) akkor csak a CM Photo jöhet szóba. Másrészt azt is figyelembe kell venni, hogy a ColorMunki Photo támogatása korlátozott: csak trükközve lehet az újabb oprendszereken használni. Win 7 alatt működik az Argyll CMS-sel, Win 8 és 8.1 alatt nem sikerült működésre bírni. Win 10-zel még nem próbáltam ki, mert csak 8.1-ről frissített telepítés volt, szűz oprendszerrel akarom.
Mindkét eszköz nagyságrendekkel pontosabb, mint a korábbi technológiákkal készültek, amikben még műanyag illetve kémiai alapon működő szűrők voltak (az i1D2, Spyder 2-3, Pantone Huey, stb. koloriméterek akár 1 éven belül is rendesen drifteltek, a Spyderek közül még 4-est is érdemes spektróval profilozni). Mindenesetre az i1D3 firmware-je USB-n át frissíthető (bár a 2+ éve mióta megvan még nem találkoztam hozzá frissítéssel), a CM Photo-t pedig ki lehet küldeni Svájcba hitelesíttetni és ha szükséges kalibráltatni is (de rendesen zsebbenyúlós a történet: 100k Ft-os nagyságrend).
-
KTTech
veterán
válasz
zohan1970 #1688 üzenetére
Az L*-nak kb. ez a lényege: a látáshoz igazítja a görbét. ("The L* curve approximates the human ability to perceive brightness differences"). A kontraszt egyébként nem csökken tőle, csak másképp jelenik meg a kép (a kontrasztot a minimum és a maximum fényerő hányadosa adja - jelen esetben a black level és esetedben a 110cd/m hányadosa. Jobb esetben ez 1000 feletti).
-
KTTech
veterán
válasz
zohan1970 #1682 üzenetére
Nem egészen
A White levelt meg kellene adni (általában 100-125cd/m2 közt, külső fénytől és monitor mérettől függően), illetve a 2.2-es gamma sem az igazi szerintem (bár sRGB-hez jó), én legalábbis jobban kedvelem az L*-t. A D65 sRGB-hez jó (próbáld ki a D58-at).
Calibration speed nyugodtan lehet lassabb, pontosabb lesz az eredmény, illetve a Profile Quality - High -en kicsit jobb.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 42C3 - 42" OLED EVO - 4K 120Hz 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS docking station (210-AZBV)
- Wacom Cintiq DTK-2260 - Digitális rajztábla
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pure RX 7700XT 12GB GDDR6 Videokártya! Bemutató Darab!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest