Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz schawo #254 üzenetére

    Gondolom,ez fugg a limitalt fpstol is.
    Nyilvan 200-rol 60-ra v-syncelni mas,mint 61-rol,bar ugye az elobbinel fel sem merul az 55-os fressync.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Carlas

    senior tag

    válasz schawo #318 üzenetére

    Nekem a 1080ti + i7-8700 - 1440p - 144hz ips monitoron megy. minden jatek bőven 60fps felett megy. a legtobb kihajtja a 120-144fpst is, rengeteg multival tolom / pl anthem ultran 80-150fps között ment/ . Szóval nem igazán értem hogy ezt miért írod mert 1440p-re több mint hibátlan a 1080ti....

    [ Szerkesztve ]

    Több mint 15 éve a Hardveraprón!

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz schawo #357 üzenetére

    Nem pont ezt látom, de nem tudom jobban elmagyarázni/szemléltetni, csak vízszintesen látok csíkokat amik felfelé haladnak

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz schawo #318 üzenetére

    Hasznos, hogy kifejtetted, de röviden én is ezt írtam:
    "kikapcsol (vagy legalább is rosszul működik)"

    Ha direkt csak oldalazva sétálok a billentyűzettel (de ugyan ez lenne mondjuk akkor is ha konzol kontrollerrel forgatnám és tolgatnám a kamerát egér helyett), és egy pontra bámulok a képernyőn (pl. célkereszt, vagy akár csak minimap), akkor idegtépő tud lenni a szaggatás/akadozás is (mint ha kalapálnának a fejem mellett).

    Viszont ha szabadon rohangálok, és az egeret "rángatom" (simítás/gyorsítás és hasonlók nélkül, magas szenzor DPI-vel), illetve a szemem is többet mozog (pl. követ néha mozgó tárgyat, feliratot, esetleg felváltva felnézek a virtuális horizontra, majd lebámulok a virtuális orrom alá, minimap, oda-vissza), akkor alig zavar a darabosság, amit pl. a FastSync-el csinál 45fps-el 60Hz-en egy kiegyensúlyozottan ütemező játékmotorral (persze el tudnám fogadni a jobbat, némi pénzt is megérne, de tudok nélküle élni és nem tudnék ilyesmi problémák miatt lemondani a pl. a kvázi végtelen kontrasztarányról és viszonylag homogén, "hálóréteg mentes" képről, amit a PDP vagy OLED tud).

    Az alacsony fps (durván <100, de ez nyilván mozgási sebesség függő is) s-n-h perzisztencia csóvázása viszont szerintem a legrosszabb, főleg ha még ott van mellé valami LCD válaszidő fátyol is (vagy overdrive hiba). (Ez olyan érzés, mint egy számomra nemkívánatos tudatmódosító szer vizuális világa, "olvad az agy", folyik az olajfesték a műanyagvásznon + LCD esetén még extra szintetikus kosz is ott ólálkodik, mint ha nem lenne jól összvkeverve a festék a palettán). És ha nem elég a pszicho mizéria része, már az is egy vicc, hogy séta közben meg kell állnom elolvasni a feliratokat, mert mözgás közben egybefolynak a betűk (amiket egy PDP-n kétszer olyan gyorsan kétszer messzebbről elolvasnák gond nélkül annyi fps mellett, mint s-n-h LCD-n).
    Bár nyilván erre is igaz, hogy akkor zavaróbb, ha követi a szem a mozgó képelemet. Ha a képernyő egy pontjára meredek, akkor nem annyira durva (legalább is maga a perzisztencia, az overshot és hasonló LCD nyalánkságok akkor is látszódnak [ha jól emlékszem, ez a kicsit "idegen színű" folt a mozgó él körül, de most lehet hogy összekeverem az emléket]).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák