- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Légies iPhone halvány színei
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
A Linux kernel afféle alapanyag, amire mindenki építhet. De a komplett termék attól az ami, amit fölé raknak. Akár milyen vékony is az a réteg. Ez olyan, mint mikor fogkefét veszel, téged az az utolsó pár lépés érdekel, amit a fogkefe gyártója kontrollált, nem a mástól vett gépsor, meg a műanyag előállítása, hiába is van azokban sokkal több munka.
Az 1% amúgy finoman szólva kétséges. A Linux által támogatott hardverek többsége, meg tán pár egyéb feature irreleváns Android-nak, szóval azokkal csökken a sorok száma. Az Android meg egy jó vastag "userland", messze nem csak egy UI. Pl. ott az ART, de még sok más réteg, nyilván. 2023-ban az AOSP 2,5 millió sor volt ([link]). És persze a termék szerver része a hozzá elérhető rakás, akár Google által írt alkalmazás, na meg driver, ami nincs AOSP-ben.
-
janeszgol
félisten
Én most ChromeOS-t tettem fel egy inteles Lenovo T490s-re, amit majd a szabim ideje alatt használok.
-
Pikari
veterán
válasz
Vikitorony #26 üzenetére
Ahhoz, hogy ezt meg lehessen válaszolni, ahhoz tudni kéne, hogy hogyan akarják átstrukturálni a gui rendszerüket.
Ha android irányból közelítik meg, az egy technikailag jóval fejletlenebb megoldást fog eredményezni, de gyorsabban megoldható, és a meglévő x86os és x86-64-es android disztribúciókba a fejlesztők bele tudják ezt viszonylag egyszerűen tenni (bliss os, android-x86).
Ha chromebook irányból közelítik meg, az sokkal bonyolultabb lesz, és a tipikus linuxos userland nagyobb részének beillesztésével járna, de viszont az eredmény is technikailag jobb lenne, viszont nagyon mélyen bele kellene nyúlni az androidos guiba (és itt nem arra gondolok, hogy máshogy kell kinéznie, hanem át kell vezetni egy új rétegen, hogy hostolni lehessen). Ez lenne a technikailag helyes megoldás, de ellentétben hapakj sugalmazásával, nem dolgoznak ott akkora hatalmas nagy zsugák mint amekkorának láttatni szeretnék magukat, így ez nagyon komoly problémákat fog ütközni - arányosan annál nagyobb problémákat, minél nagyobb részt akarnak a tipikus linux disztribúciókból kihagyni. Ez esetben az x86 támogatás is bonyolultabb lesz, és biztosan a szokásosnál többet kell várni rá.
-
Pikari
veterán
Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, vagy hogy hány sor pl egy linux kernel. Azt hitted, annyi a világ, hogy kirajzolsz pár ikont meg pár sornyi szöveget, amit húzkodhatsz? A misztikus "biztosjelentősgoogle" is mind copypaste a linuxos cuccokból. Leegyszerűsítve a helyzetet, a google legnagyobb kontribúciója a google play áruház, a térkép, és a böngészőjük, magyarán, nem rendszer szinthűek ezek.
-
hapakj
őstag
Ez az 1% szokásos légbőlkapott nem megalapozott szám?
Másrészt ha igaz is (valszeg nem), nem kis teljesítmény a maradék 99%-ot összerakni egy működő egységes egésszé, mögé rakni az infrastruktúrát s rávenni cégeket, hogy termékeket gyártsanak vele. Illetve az is biztos, hogy ezekbe a kódbázisokba is jelentős részt a Google és a Google által fizetett programozók szállítják a fejlesztéseket, szóval lényegében a Google fejleszti.
-
-
ddekany
veterán
válasz
E.Kaufmann #16 üzenetére
Azokat direkt olyanra csinálják a weboldalak készítői. Szóval plusz munka, minden egyes weboldalnál. Ezen kívül alkalmazásoknál még olyanokra is kell gondolni, hogy az érintős gesztusok (pl. ki-be zoomolás csiptetéssel) nem kényelmesek notebook-on, szóval kell egeres megfelelő.
-
-
ddekany
veterán
-
ddekany
veterán
De most arról van szó, hogy egy ARM-os notebook-on fusson az Android. Ez ugye már most sem gond nekik, technikailag. A fő nehézség pont hogy GUI szintű, mert másik from factor.
A másik gyakorlati nehézség persze az olyan alkalmazások elérhetősége, amit csak notebook-on/desktopon szoktak az emberek használni. De kötve hiszem, hogy hirtelen Linux-os desktop alkalmazásokra akarnak építeni, mert hiszen ők azt akarják, hogy vásároljál a Play store-ban. Vagy persze, használd az ő webes alkalmazásait (Google Docs, stb).
-
-
Pikari
veterán
Azért, mert ez egy rendszerszintű változtatás, alapvetően nem attól függ, hogy a google hogyan dizájnolgatja a guit. Sőt, egy csomó google megoldást ehhez ki kell dobni, és helyenként a megszokott linuxos cuccokat kell miatta visszatenni, a googlenek kell majd ehhez áldozatokat hoznia.
-
ddekany
veterán
Felhasználói szempontból gyakorlatilag olyanra csinálja az Android-ot a Google, amilyenre akarja. Szemben azzal, hogy "az android csak névleg a google tulajdona". Az alacsonyabb szintű Android-on kívül is használt library-kben, meg kernelben, valószínűleg nincs is miből adódnia akkora nagy érdekütközésnek, mert mitől kéne annyira más Android-on mint mindenhol máshol. Rossz esetben a Google gondoz egy saját forkot.
-
nyunyu
félisten
Picipuhának is hogy bejött, amikor összevonták a mobilkütyüs Windows CE vonalat az az asztali Windowszal.
-
Pikari
veterán
A népszerűbb opensource projekteket fejlesztők kapnak tucatnyi helyről pénzt, egyáltalán nem úgy működik ez, hogy valamelyik vállalat rottyant egyet, aztán az van, amit ő akar, még akkor se, ha esetleg a google köldökzsinórán lóg az, aki a pull requesteket elfogadja, főleg, mivel 5 másodpercbe telik forkolni egy projektet. Az androidnak sem annyi az alfája és omegája, hogy van egy google által szponzorált gui amit tapogatnak az userek. Az egész rendszer magán a linuxon, illetve különféle népszerű linuxos librarykra épül, amikhez a googlinak több-kevesebb-de leginkább semmi köze nincs. Ezek pedig elkezdtek erőteljesen desktop irányba visszahúzni az utóbbi években, nyilván van a googlenak annyi esze, hogy ez ellen nem kezd el idióta módon szent háborút folytatni, és saját magával kibaszni, hanem a saját stratégiájába beleilleszti az új trendet, a két vonal egyesítése pedig szerintem egy abszolúte HELYES lépés volt, tulajdonképpen már 6-7 éve meg kellett volna tenni az ezirányú lépéseket.
-
ddekany
veterán
Aha... próbálják meg "a fejlesztők". Rakás Opens Source project, pl. Apache-nél, gyakorlatilag pár nagy cég projectje, a saját fizetett alkalmazottjaik dolgoznak rajta. Ha te külsőként valamit csinálnál, ami nekik nem tetszik, nem fogják befogadni a PR-odat, és kész. Na most ha itt Android-ot érintő dolgokról van szó, eléggé kizárt, hogy a Google nem biztosította be, hogy legyen kontrollja. A Linux kernel meg pár nagyon alacsony szinten és így nagyon széles körben használt dolognál biztos nehezebb a lobbizás, és ki tudja, talán ezért is készítettek be háttérben alternatívát. De amitől az Android az ami, az azok felett van.
-
Pikari
veterán
válasz
E.Kaufmann #2 üzenetére
Nem nagyon van mozgástere a googlinak. Az android csak névleg a google tulajdona, mivel több ezer opensource program összeollózásából van, nagy részüket nem is a google fejleszti. A google minimálisan tudja micromanagelni az irányát, de ha azt mondják a fejlesztők, hogy mostantól így meg úgy fog bootolni, a gui így meg úgy épülhet rá a rendszerre, akkor a google annyit tehet, hogy ezt centralizáltan, kontrolláltan leköveti és levezényli.
-
-
Cassi
őstag
2016. augusztus, PH fórum:
Meglepetés: új, de nem Linux-alapú operációs rendszert fejleszt a Google
[link]Ennyire nem történik semmi új a világban. A Google úgy bő egy évtizede, amióta végleg elvesztette a monyóját, folyamatosan körben jár. Belekezd dolgokba, aztán elfelejti őket.
(Még a kommentelők sem változnak, lásd E.Kaufmann olvtárs)
-
ddekany
veterán
válasz
E.Kaufmann #2 üzenetére
Gondolom jobban viszik az emberek, ha Androidnak hívják, mert azt sugallja, hogy sima lesz az átjárás a telefonjuk és a notebook közt.
-
-
Franklin
addikt
Mi lesz az új név, Android vagy ChromeOS?
Ha utóbbi, akkor androidos telefonok helyett "krómosos" telefonok lesznek?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hegesztés topic
- Windows 10
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nintendo 3DS és DS topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- LG 34WR55QK-B - 34" Ívelt VA - 3440x1440 - 100Hz 5ms - FreeSync Premium - HDR 10 - USB Type-C 65W
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Olcsó Laptop! Új akkumulátor! Dell Latitude E6540 : I7 4600M / AMD HD8790M / 8GB DDR3 / 128GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest