Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz afk22 #36 üzenetére

    Igazából nekem mindegy, hogy milyen X86-os tabletről beszélünk, és milyen RT-ről, nálam a legvacakabb új generációs atommal szerelt tablet is magasan veri a legcsúcsabb RT-t.
    Egész egyszerűen azért, mert egy X86-os tablettel bármit meg lehet csinálni, amit az RT-vel, pluszban még nagyon sok mindent, amit asztalival, viszont az RT-vel meg szinte semmit.

    Én amire használnám:
    -Természetesen a klasszikus tablet funkciók, netezés, levelezés, filemzés (youtub, és nem egész estés film), képregény, olvasás, stb - Erre jó az RT-is.
    -Néha Word, de inkább Excel (aminek tudnia kell együttműködni egy spéci, egyedi progival) - erre már nem feltétlen jó, mert nem teljese értékű az office, nem tudom, hogy mennyire tudna együtt működni az említett céges progival.
    -A fent említett, egyedi, X86-re tervezett progi használat, akár menet közben, az utcán sétálva, kávézóban (RT kilőve)
    -Photoshop (adott esetben egérrel, monitorra dugva) - RT kilőve
    -Szabadidőmben régi jó Win-es játékok - RT kilőve.

    Tehát látható, hogy én gyakorlatilag egy lapotpot váltanék ki egy ilyen tablettel, mert most laptopon intézem ezeket, mégis jó lenne egy 600 grammos tabeltet cipelnem egy 2,5 kilós noti helyett, amit utcán, járművön nem is tudok használni.

    Egy ideig erősen tervezgettem az Asus T100 beszerzését (ami 120 rugó), de végül úgy döntöttem, hogy várok egy nagyobb felbontású modellre, amiben Z3770-ea proci lesz.

    http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/asus-transformer-book-t100

    Az sem baj, ha T100-as árához hozzácsapnak +50 rugót, de akkor már tényleg harapjon az a tablet.
    És akkor nem lesz gond a sebességgel sem, tehát mindenben alázni fogja a legcsúcsabb csúcs RT-t is.

    Annyit hozzátennék a dologhoz, hogy akinek még nem volt a kezében Surface RT, mindenképp javaslom, hogy próbálja ki. Nálam 2 napig volt egy, és az első másodpercben leesett az állam az összeszerelési minőségtől, a hihetetlenül kemény, masszív, elképesztően minőségi háztól, a Kickstander hangjától, stb.
    Aztán 5 perc múlva már legszívesebben berúgtam volna a sarokba, hogy ott rohadjon meg, mert annyira kezelhetetlen. És ha a kezeléstől eltekintünk, akkor sem alkalmas semire, amire én használnám.
    Ha pedig csupa "tablet only" funkcióra vágyom, azt az igényem tökéletesen kielégíti a Nexus7-em (igaz a 7 col nekem kicsi, szal lehet lecserélem valami 10-esre.)

    Ami a lényeg. 100 rugó alatt lenne értelme az RT-nek, de amíg drágább, mint a legolcsóbb atomhulladék, addig felejtsük el.

    Persze hajlandó vagyok újragondolni a nézeteimet, ha valaki megmondja nekem, hogy MIVEL TUD TÖBBET az RT operációsrendszer, mint a jóval olcsóbban kapható X86-os, teljes értékű Windows????

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák