Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NGA

    addikt

    válasz cairojack #84 üzenetére

    Irtam privátot neked.

    Alapvetően az x86 tabokkal az volt eddig a baj, hogy tudtak kb 4 órát, 1 kb volt, és zajos, melegedett.

    [ Szerkesztve ]

  • ldave

    félisten

    válasz cairojack #84 üzenetére

    Nem gondolom hogy személyeskedtem volna, de mindegy, nem ezen van a lényeg. Szerintem mind az ARM-es tablet, mind az Atom-os Windows tablet kompromisszumokkal jár, mérlegelni kell, hogy kinek mi a fontos és mennyit szán rá. Biztos lenne olcsóbb is az RT, ha nem ennyire komoly anyagminősége lenne, hanem valami tucat műanyag tokba csomagolnák, de egyelőre még nincs cég, aki ilyen gépet építene, így marad az MS vagy a Nokia megoldása ezen a téren.

    A Slime draws near! Command?

  • azopi74

    addikt

    válasz cairojack #84 üzenetére

    "Ha nem létezne X86-os Windows-os tablet 100k-ért, akkor talán indokolt lenne az RT árazása. De mivel léteznek, így nem az."

    Könyörgöm, hol? Küldj már nekem egyet 100k-ért. Sőt, ne is csak egyet, rendelek rögtön 100 darabot. De a teljesítménye, felbontása, súlya, üzemideje, kijelzőmérete valahol ott legyen, mint egy hasonló árazású mai RT-s tablet, mondjuk egy Surface 2 32 GB, és legyen hozzá opcionálisan elérhető billentyűzetek/dokkolók hasonlóan széles választéka, hasonló árban, mint touch cover/type cover/power cover trió...

    " én pedig egy olyan felhasználó vagyok, aki korlátozott mennyiségű pénzt képes és hajlandó kiadni és cserébe a lehető legnagyobb funkcionalitást várja el."

    Hiába van egy korlátlan funkcionalitású OS-ed (Win8), ha olyan korlátozott hardver van alatta, amivel ugyanolyan korlátokba ütközöl, mint WinRT-s cuccok esetében. Márpedig 300 k HUF alatt nem kapsz olyan Win8-as tabot, amivel megtudsz olyan dolgokat is csinálni, amit egy WinRT-s tablettel nem.
    Valahol egy 256GB-s Surface Pro 2 van azon a szinten, ami már-már megközelíti egy teljes értékű Windowsos notebook funkcionalitását, de azért ott is durva kompromisszumokat kell kötni, és egy full PC-t az sem fog kiváltani. Cserébe 1.300 EUR-ba kerül szemben egy 430 EUR-s Surface 2-vel (mindkettő billenytűzet nélkül)

    "78 komment óta egyik RT párti fórumtárs sem tudta megválaszolni az alapkérdésem. Mert nem indokolható. Ennyi. Ők is tudják, de nem ismerik be."

    Megválaszolta eddig mindenki, többször is, csak te söpröd le az asztalról a válaszokat :)

    "Nem arról van szó, hogy jó-e az RT, hanem arról, hogy a teljes értékű X86-os Windows JOBB. Ez szimpla tény."

    Ebben egyetértek. Tényleg jobb. Sőt, egy Windows Server 2012 Datacenter még annál is jobb... Csak éppen nem tabletre való egyik sem...

    "Aki akar vegyen csak semmire sem jó RT-t horror áron, én a magam részéről egy X86-os tabira gyűjtök, és a gyártók is jobban teszik, ha ezt a vonalat erősítik. Ebben van a jövő..."

    Esetleg a nagyon távoli jövő. Én nem várok az Intel által régóta ígérgetett, megfelelő teljesítményű/árú/fogyasztású x86-os win-es tabletre tovább, most már nagyon esetékes egy tablet újítása az androidos vacakról, és jelenleg csak WinRT jöhet szóba, Win8 nem. Igaz, fontolóra vettem egy T100-at is, de gyorsan elvetettem az ötletet :) Csak az a kérdés, hogy megvegyem most a Surface 2-t 429 USD-ért, vagy várjak még egy kicsit a Lumia 2520-ra.
    De ezt hétvégéig még eldöntöm. :)

Új hozzászólás Aktív témák