Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinPho

    senior tag

    válasz cairojack #41 üzenetére

    Az új RT 120 körül van. (Nokia Tabra gondolok.) Amit te mondtál az 170. Ez kicsit ellentmondásos, mert akárhogy nézem, itt az RT olcsóbb. Elismerem, kicsit tényleg túl vannak árazva. De még az első generációs RT sem lenne rossz választás, elmondások alapján 8.1-gyel már hasít a kicsike. Mindez 70-ért.

    I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

  • Vassili_Zait

    senior tag

    válasz cairojack #41 üzenetére

    Neked egy x200-as tabletre van szükséged... azt már 60-70 körül megkapod hardveraprón... felesleges ilyen vitákba belemenni, mert én is mondhatnám, hogy hülyeség az ipad mert én Catiában rajzolok, és femapot futtatok rajta, arra meg nem jó... de nem is arra találták ki ezeket, hogy te fotosoppoljál rajta monitoron... most ok hogy jobb ezt magaddal vinni mint egy 2kilós laptopot... de akkor a monitort meg honnan veszed? azt is magaddal viszed?

    Elég sok ellentmondás van az érveid között... ne abból indulj ki, hogy neked mire van szükséged... mert akkor úgy jársz mint mr. Garrison az it-tel...

  • afk22

    tag

    válasz cairojack #41 üzenetére

    A hasznalatban egyetertunk. Azert azt gondolom az emberek tobbsegenek eleg egy android/RT szintu OS. Nyilvan aki tobbet akar annak nem jo.

    Viszont, mivel egyre inkabb felhosodunk, es arra megyunk, hogy minden szinkronizalodjon, igy kevesbe szamit, hogy egy gepre koltozzon be az ember. Nekem elkerulhetetlen, hogy legyen desktop gepem, illetve notebook, amin lehet dolgozni. Viszont mivel szinkornizalodik minden igy egy buta tablet nem igazan nagy munka karbantartani, mert minden alapbol ott lesz. Nyilvan csak akkor eri meg egy RT tablet, ha minosegben, kezreallosagban, uzemidoben, szolgaltatasban (kamera, LTE, GPS, etc.) tobbet tud az x86-nal, ha nem, akkor nyilvan nem eri meg. De ilyen celokra tok mindegy hogy x86 vagy RT.

    A kezelhetoseget nem teljesen ertem, mert a surface az win8.X-es, ami teny, hogy egy android utan fura, de szerintem meg van a maga logikaja, es en pl jobban szeretem mint az androidosat, de ez egyen fuggo.

    Azert tablet es tablet kozott eleg nagy kulonbseg van. Nem mindegy, hogy mennyire kenyelmes tartani, mennyire jo a kijelzoje, milyen erzekelok vannak benne, milyen hattertar (sebesseg). A Nokia es az MS RT-s tablaja felso kategorias, eleg jo a kijelzojuk, es minosegi anyagbol vannak, mint te is irtad. Raadasul ezek azok amikrol az atlag user azt mondja, hogy tok jo, viszont egy geeket akit meg szoktak kerdezni, az pont hogy tobbsegeben ezeket kevesbe nezi.

    Az RT-nek szerintem van ertelme, az teny, hogy az osszes tech oldal es geek azt mondja, hogy ertelmetlen, de szerintem annyira nem. Persze nagyban fugg attol is, hogy az x86-os procik mennyire tudjak felvenni a versenyt az ARM-osokkal szemben. Egyelore ugy nez ki, hogy eleg nagy hatranyt kuzdott le az Intel. A nagy kerdes mit hoz a jovo, ha az ARM tud lepni egy nagyot, akkor ott lesz az RT. Valojaban ahogy en latom, az RT fentartasa minimalis eroforrast igenyel, mivel nem kell neki uj API, egy kis tulzassal csak ARM-ra kell leforditani a win8 egy reszet... Szerintem az RT-s reszleg kb 1% koltsege van a fo win8-as fejleszteshez kepest. Tehat kukazni sok ertelme nincsen.

Új hozzászólás Aktív témák