- Karaktere biztos lesz az első Nothing fejhallgatónak
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Magisk
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Nem lett arányos a fogyókúra
-
Mobilarena
Összefoglaló
Firmware letöltése
XEH (független) - 2025-04-01 (Frissítés: 2025-04-21) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2025-04-01 (Frissítés: 2025-04-21) [Android 14]
A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal
Új hozzászólás Aktív témák
-
DrKapocs
őstag
válasz
Gregor37 #10315 üzenetére
Napi 2-szer? OMG! Nálam 2 napig ketyeg általában. Én azt látom olvasgatva a kommenteket, hogy többeknél a készülék nem fizikailag kopott el, nem a teljesítménye lett kevés, hanem erkölcsileg avult el, fejben; egyszerűen újabbra vágyik. A töltési sebességtől eltekintve nincs lényegi különbség a két telefon között, sőt, némely paraméterben visszaléptél. Én ugyan megmaradtam a 4.1-es OneUI-nál, Android 12-vel, most flasheltem újra és csak akkor frissítem az appokat, ha kell (kivéve pü-i appok), de én semmi lassulást nem veszek észre.
(Esetenként már-már gyanús egyes kommentek állandó károgó stílusa, aminek célja a telefon egyértelmű lehúzása... nem lehet, hogy ezen nickek célja az erkölcsi avultatás gyorsítása? Kis összeesküvés elmélet...)
-
válasz
Gregor37 #9708 üzenetére
Teljesen kikapcsolásig (0%) meríted?
Ha nem töltöd fel teljesen, akkor ne csodálkozz, 10% nálam ~1 óra képernyőidő, szóval ha 80%-ra töltöd, eleve -2 óra.
Ráadásul ha hosszú időn át csinálod, az akkustatisztikát is megzavarod, lehet, hogy az a 80% sem 80%, illetve a 0% sem akkor érkezik, amikorra előre jelzi, hanem akár egy órával később.
Nálam is minden frissítés ki van kapcsolva, és a legtöbb értesítés is, csak az üzenetküldő/email/banki appoknál van engedélyezve, egyéb appoknál/játékoknál tiltva van, és a fentieken kívül minden app mélyaltatásban is van.
Ami még zabál, az a 120Hz kêpfrissítés, órákat tudsz vele spórolni, ha leveszed 60Hz-re, ha meg tudsz lenni nélküle.szerk.: igen, az 5G is legyen kikapcsolva, ha nem igényled kifejezetten.
-
gerner1
nagyúr
válasz
Gregor37 #9708 üzenetére
Nálunk, 2 SiM -mel, ignorált 5G -vel, energiatakarékos mód nélkül= picit több ( ~6½-7ó SOT / nap ). A 'napi üzemidő' alakulásában, nagyon sok múlik ezen a két halmazon:
- felhasználói szokások
- felhasználói körülmények.Ez utóbbi ha rossz: azon nem nagyon lehet változatani.
-
-
válasz
Gregor37 #7900 üzenetére
Meg van olvadva az USB csatlakozónál? Nem lehet, hogy csak megnyúlt az anyaga? Előfordulhat ilyen a puha tokoknál, elég ha beakad valamibe, akár a közben is, hogy a zebedből kihúzod a telefont.
Amúgy ha töltés közben nem forró az USB csatlakozó, akkor nem lehet olvadás miatt. -
válasz
Gregor37 #7478 üzenetére
A gördülékenység és a RAM foglaltsága összefüggésben vannak egymással, a (jól megírt) modern operációs rendszerek ugyanis kihasználják a rendelkezésre álló RAM-ot arra, hogy a memóriában tartsanak minden gyakran használt folyamatot. Ez gyorsítja a rendszert, mert a nem használt appot egy pillanat alatt ki lehet lökni a RAM-ból, ha helyre van szükség, de ha futtatni kell és éppen cache-elve van a memóriában, sokkal gyorsabban fog indulni és tehermentesíti a rendszer többi részét. Szóval azért nem üres a RAM, mert pazarlás.
Ez részben választ ad arra a kérdésre is, hogy miért lassítja a rendszert a viszonylag lassú ufs 2.2-en létrehozott swap fájl (ram plus). Ugyanis a RAM-ból kilökött folyamatok és a rendszer bizonyos részei a swap fájlba kerülnek, ez Windows-on is így van, ha van lapozófájl. -
gerner1
nagyúr
válasz
Gregor37 #2666 üzenetére
Nos, amennyiben nem ajánlotta fel a készüléked, hogy "formázza", akkor elképzelhető, hogy nem is látja.
A teló, csak FAT32 & exFAT -ra formázott m.SD -ét, vagy külső meghajtókat (USB -n) lát/kezel. NTFS -hez, 3rd party program kell.
Esetleg megpróbálhatod, hogy PC -vel megformázod exFAT -ra (ezzel, van lehetőség 4GB -nál nagyobb file méretre is..). Amennyiben, ezt követően sem 'látja', akkor nagy valószínűséggel azt a m.SD -t nem fogja kezelni.
Amúgy, ha látja/kezeli a kártyát, de az nem FAT32/exFAT -ra formázott, akkor automatikusan jön (+nie kellene) a 'kérdés' a formázásra..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 16 Pro Max - Desert Titanium - 256GB 1 ciklus 100% akku! 1 év garancia! Új készülék!
- iPhone 12 Kék 128GB
- Apple iPhone 16 Pro 1TB Fekete Titán Színben Bontatlan 12 Hó Garanciával
- Új, makulátlan állapotú Samsung Z Fold 6 256GB Tengerészkék, független, 2 év garancia
- Apple iPhone 12 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro , 128GB , Kártyafüggetlen
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
- BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO RL valódi bőr Gamer Szék
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest