Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #108 üzenetére

    Jó leírtad! :R

    Ha tudatában vagy annak, hogyan tartja életben magát a probléma, akkor tudsz tudatos viselkedéssel felülkerekedni rajta. Ha csak azt teszed, ami "magától jön", akkor minden marad a régiben. Utóbbi esetben az ember csak reagál arra, ami kívül és belül történik, de nem tud rajta változtatni.
    A helyzet átlátásában és stratégiák kidolgozásában tud segíteni egy jó szakember.

    Jól meg kell figyelni, milyen gondolatok és érzelmek foglalkoztatnak! Azokat is, amik általában nem érik el a tudatosságod küszöbét, mert azokból nőnek ki az erősebbek. Nem csak rásütni, hogy á biztos ez a gond, mert első ránézésre ez a logikus...
    Ezt részben otthon, egyedül is lehet figyelni (ha nem ütöd mindig el valamivel a szabadidőd), valamint léteznek rá pszichológus által ismert technikák, pl. szituációs gyakorlatok, csoportterápia, hipnózis stb.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Eastman

    őstag

    válasz totron #212 üzenetére

    Majdnem.

    Sebaj. A felhők felett mindig süt a nap.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Balu972

    aktív tag

    válasz totron #214 üzenetére

    Én párszor végigcsináltam az "én rendes vagyok, és adok új esélyt" protokollt.
    Pár dolog leszűrődött 35 év csajozásból.
    - A remény félelmet hoz, függést és szenvedést. Helyettesítsd tőled függő tervekkel.

    - Ha kapcsolatfüggő vagy (vagyis külső megítéléstől, szeretettől függ az érzelmi életed), akkor ne horgássz, hanem halássz. Ne egy lányba vesd a minden bizalmad és szereted, hanem több vasat tarts a tűzben (nyugi a lányok ugyanezt csinálják.)

    - Ne higgyj a sztereotípiákban! A filmek és a média rengeteg sablont elhitetnek velünk (pl. mi a boldogság ugrás közben lenni a zöldellő mezőn tökéletes sminkben). Nem az élet sokkal gazdagabb és árnyaltabb.

    - Ha bajban vagy, segíts másoknak! A legjobb módja, ha nem ölelgeti az ember a fájdalmát.

    - A nő macska. Ha hívod nem jön. Ha szarsz rá dörgölőzik. Melyik az igazabb?

    Nem Coelhosan akartam, sajnos magam "kárán" vésődött belém az összes.

    És az utolsó, amit csak negyven fölött értettem meg.

    A szerelem nem egyenlő a boldogsággal. Egy kapcsolat munka, gyakran nem is kellemes. A boldogság abban lesz, amiben növekszel, vannak pozitív terveid, össze tudod kapcsolni magad a következő lépéssel, mert Tőled függ.

    Peace

    "Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

  • Balu972

    aktív tag

    válasz totron #224 üzenetére

    A remény félelmet hoz, függést és szenvedést.
    Ne játsszuk akkor a játékot, azt mondod?
    Annyiban javítanám magam, hogy nem a "remény" ellen beszélek. Az elengedhetetlen az élethez, hiszen mi más maradt Pandora szelencéjében?!
    Hanem erre a helyzetre értem konkrétan, amikor reménykedik, hogy hátha a másiknak megváltoznak az érzelmei, és így belekerül egy lelki hullámvasútba, ahol nem ő diktálja a ritmust. Vagyis pontosan reménykedés függéshez vezet, mert nem a saját erejében, hanem a másiktól függ, és ez szenvedések kútfője.

    "Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

Aktív témák