Hirdetés

2019. január 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) tomboy0013

tomboy0013
(PH! kedvence)

"Az alsó élen kétszer öt kameralyukat fúrtak, de csak a jobb oldali az, aminek látszik."

Hogy mi? Ez nem hangszóró akar lenni?

(#2) Aweriot

Aweriot
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Minden tekintetben felejthető cucc, a kijelzőt pedig egyszerűen nem értem. Lehet szar a kamera, lehet szörnyű a hangszóró, de a kijelző legalább legyen használható :(

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#3) djkakukk válasza tomboy0013 (#1) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

Nem, most már ez az alap, a 10 (lassan mondom, hogy megértsd :P : TÍZ) kamera.
Alatta gagyi. ;)
Ezért nagyon jó a 60 rugó. :K

:C :Y :R :Y :C

Komolyabban: [...] az árat még mindig nem sikerült eltalálni. [...]
Túl olcsó...

(#2) Aweriot: Micsoda igények... Még az is? :O

[ Szerkesztve ]

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Ténfergő kígyó: Boateng. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA

(#4) AliceWake válasza tomboy0013 (#1) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Persze, hogy hangszóró akart lenni :R Javítottam, köszi!

Non omnis moriar.

(#5) aprokaroka87 válasza Aweriot (#2) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Az soc eleve nem tud ennél sokkal nagyobb felbontást kicsikarni magából.

(#6) Aprósólyom

Aprósólyom
(őstag)

Kicsit off, de úgy érzem, szépen lassan minden telefon tablet méret lesz. Tényleg ez az igény, vagy a többség csak "elszenvedi" ezt a tendenciát? Mind a belépő, közép, felső kategória is feszegetik a mobiltelefon mérethatárait, ami már bőven az ergonómia rovására megy...

(#7) tomboy0013 válasza Aprósólyom (#6) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Én nem vennék már 6" alatt telót, főleg hogy egyre kisebbek a házak amiben ez a méretű kijelző van. A régi 5,5-ös kijelzővel rendelkező telók házának a területében ma elfér egy 6,5-ös kijelző is apró kávával vagy notch-al. Szerintem semmi gond ezzel. Annak viszont már nem örülnék ha 6,5-7" között lennének a telefonok átlag méretei, de sajnos hamarosan oda is eljutunk. Az összehajtható telefonoknak is lesz egy minimális mérethatáruk szerintem ami technológia korlátok miatt egyelőre 6-7" közé minimalizálják a méretüket es ehhez akarják a népet hozzászoktni. Persze ez csak egy saját elmélet, de még akár igaz is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8) Aprósólyom válasza tomboy0013 (#7) üzenetére

Aprósólyom
(őstag)

Na hát igen. Csak hát ez a te véleményed a pár mrd mobilhasználóból és abszolút ellentétes a környezetemben tapasztaltal. Ár/érték arányban a legisebbet veszik meg kb. 5"-t vagy iphone se, vagy aki bevállalt egy kicsivel nagyobbat a jobb kategória miatt, panaszkodik a méretre. Én 2 éve 5,5" telót vettem, de nem a kijelzője miatt, hanem mert akkor, abban a telefonban volt egyszerre SD+2sim+2 napos akku opció. Mire újra telefon cseréhez jutok, szinte nincsen opció vagy ami van, szemtelen árcédulával rendelkezik. :((

(#9) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Felejtős ez a telefon. A kijelző növekedésével nyilván a fényerő is csökken. Nagy panel nagy fényerővel azért igen csak tervezést kíván. Az akadozástól nem félnék, hiszen a HMD már a Nokia 3-nál és 5-nél is bebizonyította, ért a szoftverhez. Legalábbis annak későbbi optimalizálásához. :)
Alternatívákat nem sorolok, mert csak az van. Látatlanban bökjetek valamire és csumi.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#10) SkyLine3000 válasza AliceWake (#4) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Semmi gáz! Lassan a hangszóró lyukak számát simán össze lehet majd keverni a szenzorok számával. Oldalanként... :D

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#11) Wallenberg

Wallenberg
(fanatikus tag)

Jól értem?

1.oldal: "Van valódi dual SIM"

4. oldal: "a valódi kétkártyás megoldás"

Ez a telefon akkor dual active lenne?

Vagy nem dual active, hanem csak bővíthető micro SD kártyával is?

[ Szerkesztve ]

(#12) Wallenberg válasza Wallenberg (#11) üzenetére

Wallenberg
(fanatikus tag)

Honor 8 és a Huawei P9 óta nincs dual active telefon.

(#13) janeszgol válasza Wallenberg (#12) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ha Dual Active, akkor már más a leányzó fekvése (de nem gondolom ezt), de még akkor is az, ha csak az SD melletti két simről van szó. Akkor az írásom vége tárgytalan az előző posztomban.

(#14) scyllarus válasza Aprósólyom (#8) üzenetére

scyllarus
(PH! addikt)

Vagyunk még páran. Én most SE-t használok + egy 5" Huaweit, de nagyon nézegetek egy 6" körüli telót, amivel leváltom mindkettőt. A nagyobb jobb, ez kivételesen igaz most.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15) SkyLine3000 válasza scyllarus (#14) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Ez is szubjektív, mert én pl biztos nem veszek a jelenlegimnél (5,5 coll) nagyobb telót, akármilyen lesz a trend. Sőt! Ha telefoncserére szorulnék, inkább váltanék méretben lefele.

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#16) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Na akkor még az első fanboy helyett elmagyarázom, hogy miért király ez a telefon:

Anyának/apának/nagyinak/nagynéninek/gyereknek vettük ezt a ZTE Blade helyett és istenkirály a cucc. Nagyinak még jó is a kisebb felbontás, mert jobban látja Pirosk... akarom mondani a tartalmakat. 60 ezer nem drága, inkább ez a minőségi finn (!) cucc, mint valami Xiaomiau vagy Mizu fele ennyiért!

Iróniadetektort tessék bekapcsolni. :)

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#17) tomboy0013 válasza Csapoati (#16) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

:C

(#18) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

Ritka hulladékok ezek a Nokia mostanában :)) na és a 60ropi meg frankón vicc kategória.

(#19) djkakukk válasza Csapoati (#16) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

Erre gondoltál?

:C :C :C

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Ténfergő kígyó: Boateng. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA

(#20) Gyuri27

Gyuri27
(PH! félisten)

Egy max 30k-s (előfizuval 15) sikerült 60 pénzért piacra dobni.
Már csak az a kérdés, hogy nokiáéknál sok a vodka vagy mi indokolja?

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#21) janeszgol válasza Gyuri27 (#20) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Vagy lehet a kevés. :)

(#22) Crafter32

Crafter32
(őstag)

Kínai márkàkat nehéz lenne ár érték arányba lenyomni. Tudom a Nokia is az lett részben, de én mégsem hasonlítanám össze velük.

(#23) Herreløse

Herreløse
(PH! addikt)

Ez 60ezer ft.?:U
Az igen....:Y

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#24) Postas99

Postas99
(fanatikus tag)

Ez a szerencsétlen gyártó mikor tud jut el arra a pontra hogy nem csak a kulcsín a fontos hanem a belbecs is?

Tréfa répa amit letesznek az asztalra mindegy melyik termékükről van szó. Van a családban egy N7+ de az is egy vicc kategória. A saját Moto X4-em megeszi reggelire. Pedig abban gyengébb a proci. Az N7+ lassú mindenre majd 2* kell kattintani mire valami történik. Pl: egy web oldal megnyitása... Facebook kliens

[ Szerkesztve ]

(#25) Wallenberg

Wallenberg
(fanatikus tag)

Most néztem az Edigital honlapját.

A Nokia 5.1 akcióban van 45.000 Ft-ért (75.000 Ft helyett).

De abban is csak 2GB RAM és 16 GB ROM van.

Viszont az Android One készülék és csak 5,5 colos.

[ Szerkesztve ]

(#26) ates

ates
(tag)

Az a 16 GB belső tárhelyet jelen formájában nagyon kevésnek érzem. Gyerekeim kicsomagolás után fél órálval szaladnának, hogy miért nem enged a rendszer alkalmazásokat telepíteni, pedig játék gyakorlatilag nincs a telefonjukon. Egyébként félelmetes, hogy - ahogy előttem is írták - Kínának nics ellenfele ebben a szegmensben ár-érték arányban a független piacon.

(#27) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

Levélnehezéknek az íróasztalon pont megfelelő.

"a pénz okos ember zsebében szolga, az oktalan zsebében úr"

(#28) Tapsi75 válasza Aprósólyom (#8) üzenetére

Tapsi75
(senior tag)

Pont hogy pár mrd vèlemènye a nagyobb kijelző
Ázsiában az a menő a föld lakosságának a fele ott lakik plusz a gyártók is ott laknak, pont leszarják hogy az euban kb 500mill ember pár százalèka kis kijelzőt szeretne
Most 6,5" van ès nem is kène kisebb
Nem vèletlen ált át az iphone sem a nagyobb kijelzőre

[ Szerkesztve ]

(#29) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

Ezek tényleg azt hiszik a Nokia logóval bármit eladhatnak? A nosztalgián kívül nincs értéke már a névnek. :D

(#30) Diabolis

Diabolis
(újonc)

A memória méretéig olvastam. Elég is volt.

(#31) Lincoln6echo

Lincoln6echo
(újonc)

Ez már azért egy kedvezőbb árfekvés,erősebb hardverrel a(valóban) kompakt kategóriában a Nokia-tól. :)

(#32) Gyuri27 válasza Lincoln6echo (#31) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Csak 15-20k-val elirták az árát.
De ha ezen múlik kapárják le a nokia feliratot rakják rá hogy csingcsung. És kész a 30k-s fasza belépő telcsi.
Annó el sem tudtunk, el sem tudtak képzeni, hogy lesz más telóm mint nokia vagy hogy ilyen helyzetbe kerül a cég.
Most meg nagyjából igyen se biztos, hogy kéne.

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#33) Solten

Solten
(őstag)

:N

Inkabb no comment...

Saor Alba

(#34) ddaydome

ddaydome
(fanatikus tag)

Ez a telefon azért jó, hogy mást vegyél. Nagyon drága, nem jó vétel szerintem.

Az üzenetet a kínai telefonomról írtam.....

(#35) Csapoati válasza Lincoln6echo (#31) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

157 mm-es magassággal kompakt kategória?

szerk: Ja, hogy ez még a régi. Az kompaktabb, de 50 ezerért az MT6750-ből biztos nem kérnék. Mondjuk sajnos nem sok 150 mm-nél alacsonyabb telefon létezik már (ami normális).

[ Szerkesztve ]

(#36) atike

atike
(PH! nagyúr)

...ezt meg minek kellett kiadni....? :F

(#37) Napfénysüti

Napfénysüti
(PH! nagyúr)

Ez jó nagy kapufa lettl. Kissé mintha el lennének tévedve a telefonok árazásánál (a hardverhez mérve). Nem nagyon rémlik hogy korábben volt-e itt olyan Nokia készülék ami a saját árkategóriájában igazán jó vétel lett volna. :F
Kár ezért a márkáért. :(

Més que un club!

(#38) helixP

helixP
(PH! kedvence)

Akkor megint jönnek majd a kommentek, hogy a MA!-stáb mennyire a Nokia ellen van hangolva?

(#39) KOHO

KOHO
(senior tag)

Siralmas ez a telefon :D

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#40) Baggins86 válasza Aprósólyom (#8) üzenetére

Baggins86
(fanatikus tag)

Felhasználási szokások kérdése. Ha telefonálásra meg sms-re veszed, nyilván nem kényelmes a nagy méret. Multimédiára, applikációk használatára, chatelésre meg nincs értelme 5,5"-nál kisebbnek, kivéve ha magadat akarod szívatni. Kolléganőm is imádja az iPhone SE-t mert pici és 3 centiről nézi... :F

(#41) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

"...2/16 GB-os memóriacsomaggal 60 ezer forint..."

Hogy mennyi?! :Y

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister!

(#42) Dilikutya válasza Tapsi75 (#28) üzenetére

Dilikutya
(PH! félisten)

Biztos azért nem lennék benne. Gyorsabbat akarnak, nagyobb üzemidővel, de legyen vékony. Ez is közrejátszik, hogy akkor inkább szélesebb, elvégre az akkut is tenni kell valahova, és annak a teljesítménye elég méretfüggő, a csúnya kémiát és fizikát nem érdeklik a trendek. Nem hiszem, hogy minden ember arra vágyik, hogy vágódeszkát hordjon a zsebében, és nem tudja egy kézzel használni. Nekem egy 5,2"-os Galaxy A5 2017 van, és nagy, sokszor kényelmetlen, nem érem el abban a fogásban, amit szeretnék, és ez előnytelen ha a másik kezem foglalt. Azért ezt vettem, mert hardvert normálisat akartam bele, max 5"-os telefon meg nincs normális hardverrel. Sőt, szerintem már gagyival se. A kistesó A3 még 5" alatt volt, de a 2/16GB kiépítés már szóba sem jöhetett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Csapoati válasza Dilikutya (#42) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Növeszd meg a kezed, ahogy a többi ember is tette az elmúlt 10 évben. :P

(#44) Lincoln6echo válasza Csapoati (#35) üzenetére

Lincoln6echo
(újonc)

Tökéletesen igazad van.Kompromisszumokat kell kötni 5.8- 6' alatt.De azt alá kell írni,hogy támogatottság szempontjából egész kellemes csalódás még ha hardveresen tényleg csak belépő szintű telefon.
Hozzá kell tennem,hogy nem vagyok egy nagy fogyasztó és nincsenek komoly elvárásaim ilyen téren és 50pénz az a lélektani határ ami fölött inkább csak nézegetem a telefonokat/vagy olvasok róluk....viszont azt becsülettel. :)

(#45) Gyuri27 válasza .Szaki. (#41) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

60 ezer urdu drahma (kb nyócáötve). :DDD

(#46) ates válasza helixP (#38) üzenetére

ates
(tag)

A Nokia helyében a stáb MWC-s utazásának támogatását már most lekötném. :DDD

(#47) janeszgol válasza Dilikutya (#42) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

A Telekomnál kiállítva megnéztem egy Mate 20 Prot. Ki volt kötve és csak kb 50 centit eshetett, de elejtettem és "talajt" (pontosabban pultot, azon egy másik telefont) ért. Gyorsan vissza is tettem. :)

(#48) orion1025 válasza Aprósólyom (#6) üzenetére

orion1025
(őstag)

Nekem most 5.0" méretű telefonom van, de nem kellene nagyobb, mert kényelmetlen cipelni is, és taperolni is. Enyhén vicces, amikor a suttyót fél gatyája telefonból áll, vagy éppen el sem tudja rakni a zsebébe ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#49) helixP válasza orion1025 (#48) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

Tehát nagy telefon = suttyó? Vagy ezt hogy érted?

(#50) atike válasza Aprósólyom (#6) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Mert ezeknél az eszközöknél egyre jobban háttérbe szorul a telefon mivolta... Ezek már sokkal inkább "tartalomfogyasztó" eszközök és multimédiás mindenesek mint telefonok... :U

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.