- LTE frekvenciák
- Négy modellből áll a Xiaomi idei rolleres kínálata - bemutató
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Milyen okostelefont vegyek?
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
iguana
őstag
Némi tapasztalatot megosztanék:
1. JBX kernel
A 0.7b kernel igen jóra sikerült. Ez eddig a legtakarékosabb, majdnem hozza a stock rom fogyasztását deep sleep-ben a battery monitor szerint úgy, hogy igencsak fürge. (divatos szóval élve reszponzív) Az alapértelmezett governor az adaptivex lett, amely csak akkor kapcsolja le az egyik magot, ha a képernyő inaktív. Pl. a sakuractive governor akkor is lekapcsolja az egyik magot, ha a képernyő aktív, és az aktuális terhelés alapján nem "indokolt" mindkét mag.
A JBX fejlesztője szerint az irány az, hogy ezek a lekapcsolások/bekapcsolások csökkentésével a fogyasztás is csökken, továbbá aktív kijelző mellett mindig fusson mindkét mag, mert 2 mag alacsonyabb órajelen kevesebbet fogyaszt, mint 1 mag magasabban plusz a második mag ismétlődő felkapcsolgatása. Nos, úgy néz ki valóban jó ez az irány és nem placebo. Aki még pörgősebb reagálást akar, az válassza az ondemandx governort. Ezzel már valóban folyik minden.
Én még nem találtam meg a számora legjobban megfelelő governort, mert bár az adaptivex takarékosabb az ondemanx-nél, de mivel az is ondemand alapú (terhelés hatására szinte rögtön a legmagasabbra felfuttatja az órajelet és utána csökkenti) így takarékosság szempontjából lehet egy másikat kellene próbálgatnom. Pl. conservative, lazy bár az már túl darabos, mert ezek már túl lassan emelnek órajelet. Nyilván ez már csak az én techbuzis szőrszálhasogatásom, az adaptivex alapból szerintem mindenkinek be fog jönni. Lehet nekem is
Letöltés: [link]
Figyelem, stock rom-hoz nem használható, csak kexec alapú cm, aokp, carbon stb!A korábbi kernel verziókban már volt egy javítás, amivel a gyári kamera app végre tudta a 720p rögzítést. (A cm saját kernele sem tudja) Ebben a kernelben még nincs benne, valószínűleg benne lesz a következőben, de aki nem akar várni, az töltse le ezt az xml-t, írja felül a /system/etc-ben lévőt, jogosultságot állítsa be: rw,r,r, majd reboot, és megjelenik a kamera opciókban a 720p lehetőség is. Szuper.
(már csak az usb mass storage mód a bánatom, mert mindig belefagy ezzel a kernellel a cm, aokp, carbon is. mivel gyakran használom adatátvitelre, vagy pendriveszerűen a telefont, nekem ez fájó hiba. annyit tudok tenni, hogy camera módban (ptp) csatlakozok usb-n keresztül, így a camera mappába tudok másolni legalább
)
2. Gyári kamera
Ha már kamera, itt az új kimentett kamera app. Igazából a gui változott, nekem tetszik, használom. Letöltés: [link]
Akkor tudtam feltenni, ha az eredeti Gallery app-ot eltávolítottam, utána simán az apk-t feltettem, ami felteszi az új Gallery és Camera alkalmazást.3. Carbon ROM
Eddig nem nagyon volt itt szó róla, pedig igen jó alternatíva a CM, és AOKP mellett. Legjobban a halo notification funkciója tetszik, és a ribbonok, ami cm-ben nincs.
Halo videó: [link]
Plusz alkalmazás beállításokat vehetünk fel a halo-hoz: [link]
Ribbon-ok működéséről video: [link]Nagyon tetszik ez a ROM, már meg "kellett" volna jelennie a stabil 1.8-as verziónak, de a legújabb nightly is teszi a dolgát.
Fórum: [link]dafuq?! a ge.tt oldalamon, amit csak a razr-s cuccok megosztásra szoktam használni és csak ezen a fórumon, a jb root-hoz szükséges .ova file-t már 3100-an töltötték le. összesen nem használjuk ennyien a razr-t itthon. valahogy mini mirrorrá vált a tárhályem, mert még kandzsi jelekkel is (japán vagy kínai vagy
koreai vagy valamelyik házikós írású) is írnak thx up-ot. lol
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- Apple asztali gépek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Miért nem működik a 4K 60 Hz minden HDMI kábellel?
- LTE frekvenciák
- Milyen egeret válasszak?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- A Fehér Házban marad a Starlink Trump és Musk rossz kapcsolata ellenére
- user2: Kia Ceed Gold 160 1.5 T-GDI MY2024
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Logitech G923 kormány + Driving Force Shifter garanciával hibátlan működéssel
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged