- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- One mobilszolgáltatások
- Megjött a Honor szuperakkumulátoros mobilja
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
angyalpc2
aktív tag
Ha most kellene vennem gépet erősen elgondolkodnék az AMD-n....így 20 év intel után
-
scansat
tag
Olvasgatva a kommenteket, nekem az a véleményem, hogy a két cég közti számháború, 1-2 fps-en meg fogyasztáson átlag fogyasztóra nem sok hatással van. Mert ugye alapból pl. idén hányan akarnak új gépet összerakni? És abba a legújabb eszközöket venni? Én pont ebben vagyok és szívás az egész. Persze akarhatod a legjobb processzort ami épp most AMD de drágább, és beszerezni is nehéz mert nincs, várhatsz rá. Nvidia 3080-as szintén. Akkor mire fel is a vita? Nekem olybá tűnik mint anno, mikor linuxot használtam, sok linux fan a Vista miatt temette a Microsoftot. Ezer érvet tudtak felhozni miért elmaradott, régi és sz@r a windows!
Aztán mára a valóság hogy már alig használok linuxot és az ismerőseim nagy része is száműzte a gépről még dual bot-ból is Win10 óta. AMD-re térve, tudom én hogy most kicsit jobb, de drágább is, és számomra akkor lesz értelme rá váltani, ha a cégeknél mindenhol AMD gépek lesznek. Mert nem mindegy a support, hogy Vér Pistikék bajára kell gyógyírt faragni avagy nagy cégekére. Mondhatnám úgy is, hogy az elterjedtebb konfigot veszem X összegért és sz@rok arra a mindenkori 2 maggal többre kevesebbre vagy ilyen-olyan konfigokban tesztelt pár plusz fps-re. Pláne hogy céges gépekből mindig csurrant cseppent modernebb Intel processzor. Persze akinek munkára kell annak számít a magszám, nem vitás. De ennyi erővel a szerver platformon is lehetne vitázni. Home használatra szerintem tökmindegy, hogy szőke nő módra zsebben a pénzel bemész valahova és Intel vagy AMD-t kérsz-e. Hazatérve és használva észre sem veszed a különbséget. Hacsak nem kezdesz unalmadban teszteket futtatni meg táblázatokat gyártani.
Sajna a világ affelé tart hogy megy a szájkarate hogy mi a legjobb és miért, aztán veszed amit kapsz a boltban...és ez közelében se lesz a cikkek favoritjainak. Ennyiből Intel okosabb mert magának gyárt. Elnézve a chip hiányt, AMD még ráfizethet a bérgyártóira. Lesz egy Ryzen 6-osa amit sehol nem lehet majd kapni, hasonlóan az Nvidia 3080-asához. -
zsid
senior tag
válasz
huskydog17 #134 üzenetére
Ez a market share a teljes állományra vonatkozik, vagy az új rendelésekre? Globális összesítésben brutál nagy számokról van szó, ott a változás is lassú. Azt lenne jó látni negyedéves bontásban, hogy mennyi az eladott új darabszám ágazatonként és mennyi az új megrendelés.
Szerintem az jobban kifejezné az piaci helyzetet, mint a teljes állomány vizsgálata. -
Pingüino
senior tag
válasz
huskydog17 #134 üzenetére
A szerver vonal sajnos lassan változik. De szerencsére azért ott is látszik a fölfelé ívelő görbe.
-
huskydog17
addikt
"A gond alapvetően az, hogy a szerverpiacra az AMD sokkal hatékonyabb dizájnokat épít. És már ugye 12-13% között tartanak részesedésben, legalábbis erre volt utalás a negyedéves beszámolón."
AMD piaci részesedés diagramon ábrázolva:
-
Dare2Live
félisten
-
wattafaka
senior tag
"A nemrég bejelentett új vezető a versenyképes projektekbe fektetné az erőforrásokat."
Nofene. -
ddekany
veterán
Szerveren kevésbé ciki az ISA váltás. Alapvető szoftverek, mint OS, driver, adatbáziskezelő, webeserver, Java, PHP... ezeket gyakran az intézi, akitől a virtuális gépet bérled (tehát pl. Amazon), legalább is OS és driver szinten szinte biztos. Másrészt ezeknek jellemzően már rég van ARM-os változata. A cégre jellemző szolgáltatást amit felteszel, az meg valószínűleg vagy Java byte kód, vagy valami script nyelv, és ezeknek ISA független a formátumuk, szóval esélyes, egy az egyben ki tudod tenni ARM-os Linuxra, amit x86-osra annó kitettél. Ha van C/C++/Go, az kényelmetlenebb, de mivel egyedi szoftver, biztosan megteheted, hogy ARM-ra buildeled, szóval nincs para, hogy a de mikor jön ki ARM-os változat.
Amúgy pl. Amazon elég könnyedén rá tud venni, hogy térj át: Kevesebbet kell fizetned havonta, ha ARM-os vasat választasz. Mert nekik is olcsóbb úgy (nyilván, eleve ezért csinálják).
-
Dare2Live
félisten
"de mégsem lőtt ki"
Ha a meg 13* a részesedésed 4év alatt nem kilövés akkor mi az?
ARMnél láthatóan desktop vonalról szemléled a piacot de a server/enterpise/cload vonal nagyon más. Van a piacnak egy erős tippre 15-30% ahol gyorsan* át lehet rá állni. 15-30% az nagyon sok.
*gyorsan= 0-5év. -
dokanin
aktív tag
De mi van a sok ezer bejáratott eszközzel, szoftverekkel, hardverekkel, driverekkel, hitelesítésekkel meg egyebekkel, amik most megvannak x86-on de hiányoznak ARM-nél?
Még az EPYC-re történő átállást se könnyen lépik meg holott ezek sokkal könnyebben mehetnek ott. Az "olcsóbb" sem tűnik elég érvnek, mert az EPYC fele áron ad dupla teljesítményt ha jól látom, de mégsem lőtt ki mint a rakéta.
Valahogy nem igazán látom át, hogy mi történik itt az ARM-el.
Azt még esetleg megértem, ha valakinek szüksége van valami miatt egyedi design-ra, akkor azt ARM-mel lehet most egyedül megvalósítani, de ez már tényleg csak pár szereplő számára elérhető lehetőség. -
Pingüino
senior tag
Meglepődnél, mennyi szerver fut már most is ARM-en.
De ez egyébként sokmindentől függ. Ugye ami x86-on lévő utasításkészlet hiányzik az ARM-ekből, annak a 99%-át le lehet emulálni, csak nyilván sokkal rosszabb hatékonysággal.
Innentől az is számít, hogy egy adott szerveren milyen utasításkészleteket használnak, meg attól is, hogy az ARM prociknak mekkora a nyers teljesítménye az x86-okkal szemben.
Sok helyen simán élhető alternatíva. -
Balu77
őstag
"Miért éri meg a kockázatot egy új platform a bejáratottakkal szemben?"
Mert házon belül gyártva egyrészt olcsóbb a buli, másrészt kisebb a piaci függés másoktól. És minthogy az X86-ra nem lehet licenszet szerezni, így marad az Arm. Amúgy az Amazon már ott tart, hogy az Aws szolgáltatásához az Apple-től beszerzett M1-eket, hogy direkt natív támogatást tudjon nyújtani felhőben az arra fejlesztőknek. Szóval ha úgy vesszük, már megvetette a lábát az Arm architektúra. Az olyan tech óriásoknak, mint Amazon, Apple, Microsoft, Google azért nem fog olyan vészesen nagy nehézséget jelenteni az átállás. Ez az X86 beidegződés egyszer csak ki fog kopni és lehet ideje is lenne...
-
dokanin
aktív tag
-
ddekany
veterán
válasz
Busterftw #120 üzenetére
ARM terén egy kérdés az, hogy a szerverek hány százaléka van, és főleg lesz, olyan oriásoknál mint az Amazon (AWS). Mert ők valószínűleg majd inkább intézik a CPU-t házon belül, és az akkor ARM ISA lesz. Ha így megveti a lábát az ARM, és így nem fognak tőle "félni" mások sem, akkor lesz itt nemulass az x86-nak a szerver fronton.
-
Balu77
őstag
válasz
Busterftw #118 üzenetére
Amíg itt megy az Intel meg az Amd cicaharca, addig időközben szépen jelennek meg az Arm alapú versenytársak és egyre versenyképesebb megoldásokkal rukkolnak elő. Még az Intel csókos Microsoft is belengette, hogy saját cpu-t kíván fejleszteni. Közben az Apple M1 megoldása szimplán felmossa a padlót a versenytársakkal. Az Intel nagy mákja az hogy az elmúlt évben hatalmas volt a kereslet és a pc eladások is összességében magasak voltak. Viszont mutatja a képet, hogy a legjobb bevételük az alsó kategóriából származott! Most az erről szóló pénzügyi elemzést nem keresgélem ki újra, de utána lehet keresni az Intel legutóbbi pénzügyi jelentésében.
Amúgy 23-ra, mire 7nm-en debütálnak, a versenytársak már a 3nm-nél lesznek. Igaz tajwani piaci pletykák szerint a tsmc-nek a 3nm-el akadtak csúszásai és nem várt gondjai, illetve olyat is pletykálnak hogy az Intel is bejelentkezett a 3nm-re náluk, de ezt egyenlőre nagyon tagadják. -
vicze
félisten
válasz
Busterftw #114 üzenetére
Az ár mióta függvénye a teljesítménynek?
De a szemvizsgálat se ártana, mert amit említettél, ott a 5900X szerepel 550-es árral 40%+ teljesítménnyel, de a 5800X is 35%-kal gyorsabb 450-es árral.
Hallottam egyszer egy olyan mondást, hogy a "Minőséget meg kell fizetni.".
#116 Busterftw:
A humor bomba.
Halálos.
Windows boot idő is legyen 50%-kal gyorsabb gondolom.
Mindjárt az jön hogy nem lehet kapni, hisz az is teljesítmény rész. -
Dare2Live
félisten
válasz
Busterftw #109 üzenetére
"a munkahely meg befektet a jo cuccba, nem Ryzennel cseszekednek."
10+évig az volt, hogy a jó = intel. Nem is lehetett AMDvel soha notit választani. 2019ben sem amikor azért zen már igencsak jó volt. Aztán 2020ban megjelent a listán a T495. Évvégére nálunk népszerübb lett mint a T490.
Mára már jó+gyors = T495. Nem cseszekedünk T490el.
btw itt is jól látszik corporte vonalon is akik messze a legnagyobb noti vásárlól mennyire nehezen/lassan indult be az AMD szekere. Rég volt már zen mégse lehetett választani évek kellettek, hogy betörtjön erre a piacra sött egyaltalán az, hogy legyen noti AMDvel. Amikor viszont megtörtént azonnal nekiállt átalakulni a piac.
Enterprise... vonal is pont ilyen. Nagyon lassan indulnak el folyamatok. Én itt is idei jövő évre várom az áttörést. És az áttörés alatt annyit értek, hogy AMD elér ~20%ot. -
válasz
Busterftw #109 üzenetére
Ejjj, de nem akarod megérteni az elsőség reklám erejét !
Itt nem az a lényeg hogy mekkora piac! Ha pár év múlva is az ragad meg az emberek fejében hogy márpedig az amd az erősebb, akkor azt fogja venni, még ha soha nem is fog renderelni. Az emberek csak nagyon kis százalékának van meg az ideje, és ereje hogy tudatosan döntsön. A legtöbb bemegy és leveszi a polcról azt ami összecseng a tudatalattijában megragadt infóval. Ha ott az amd van akkor azt. Millió példa van hogy a nagyobb cégek hogy használják ki az elsőség erejét, mert kimutathatóan nő a profitjuk általa (nike+kobe bryen). Vagy szerinted az embereknek mennyire van tényleg szükségük ezekre a túlárazott iphonokra ? Ott is az ár fele, csak a marketingérték hogy Mancika villoghasson hogy neki milyen menő telefonja van.
-
ddekany
veterán
-
Ez így van, helyesen írtad, én dolgozom az AMD procin (5900X) legfőképpen Maya, és 3D Studio max megy, és hihetetlenül meg vagyok elégedve vele, Intel Core I9ről váltottam és áldás volt a csere,majdnem fele idő alatt renderel ki egy kép kockát, azt , hogy játék alatt mit művel nagyon nem érdekel, de sajnos az itt lévők java csak játszik és ahhoz mér.
-
Dare2Live
félisten
"A vezetőségben szerintem már annyira tele a gatya, hogy simán szabad kezed adnak neki."
A felsővezetés összességében inkompetens volt az elmult években. Jelentős részük nem jobb Briannél, végig aszisztálták az elmúlt 10évet. A legfontosabb felső (és közép) szinten is ezt a réteget lecserélni. Aztán kell még egy valag top mérnök. Megoldani, hogy együtt tudjon dolgozni az új/régi. Aki nem viszlát. Aztán.... ezek így kemény feladatok. Én azért vagyok bizakodó mert gosip alapján vannak történések.
@Pingüino Nagyon kevés játék van ahol wqhd/4K alatt egy 6mag/12szál (magas frekin) kevés és kellene egy 10900K/5900X. Sött van hogy pl TDP keret miatt gyorsabb a kevesebb magos. Persze 0-5%okról beszélek.
-
válasz
Busterftw #90 üzenetére
Ezen a szinten ennek az egész vitának semmi értelme. Mert leszállítottad az igényeket erre a feltételezett általános szintre, ahol semmi különbség nincs a legalapabb i3, és egy ryzen 5950x között. De tovább megyek, és egy 8 éves i3 és egy vadiúj i9 között sem észrevehető a különbség. Már ha az általános felhasználás alatt a netezést/filmnézést/excelt, és word-öt érted. Itt valóban nincs semmi különbség. Viszont aki meg munkára használja, ( renderel, stb)
ott igenis keresztbe, hosszába és körbe hugyozza az amd, és igen, több mint kétszer jobb mint az intel. pl.:
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/V-Ray-CPU-Rendering-Performance-Intel-Core-10th-Gen-vs-AMD-Ryzen-3rd-Gen-1764/S valszeg azt nem érted meg hogy mekkora marketing ereje van ennek! Mert Gémer Józsika ha reálisan gondolkodna akkor azt jönne ki hogy majdnem tökmindegy hogy mit vesz, mert neki mindegy azon az általános szinten, de ha így maradnak az erőviszonyok még egy-két évig akkor le fog szivárogni az ő szintjére is hogy a zájemdé körbefossa a zintelt renderbe és melóba és ezért ő is azt fogja venni, jóllehet reálisan nézve semmi szüksége rá.
Szerinted miért küzd az intel hogy legalább gémingbe meglegyen a 0.5-1%-os előny, még ha 300wattal is kell megküldenie azt a szerencsétlen 14nm-es procit ? Ő is tisztában van a merketing erejével, és ezért hirdeti hogy na majd a rocket lake, na majd a 7nm, na majd 2022.
-
vicze
félisten
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Dare2Live #77 üzenetére
Nyilván mozgó célpontra lőnek, és abban benne van az is, hogy a 2024-es visszatérési tervből 2026 lesz. Ellenben ha nem áldoznak be projekteket, akkor a visszatérés sokáig elhúzódna.
Gondolom Gelsinger is úgy ment vissza, hogy komoly feltételekkel fogadta el a pozíciót. A vezetőségben szerintem már annyira tele a gatya, hogy simán szabad kezed adnak neki. Legalábbis pár évig biztosan.
-
Pingüino
senior tag
Szigorúan nem a mi, hanem a cég szemszögéből nézve nincs semmi baj az áremeléssel, mert így is eladnak mindent, ami kijön a gyárból. Plusz így több bevételük van belőle. Ez részükről nem hiba, hanem ésszerű keretek között maradva nagyon is okos döntés.
Csak két dolgot nem szabad elkövetniük, ami tényleg hiba lenne.
1.: A saját remek éveiken, és az Intel bugdácsolásán felbuzdulva visszavenni a fejlesztés tempójából. Pénzt spórolhatnának azzal, ha nem fejlesztenek olyan ütemben, de ha az Intel meg visszakapaszkodik, akkor besz...pták.
2.: Kivenni a nyereséget a cégből. Most a lehető legtöbb pénzt vissza kell forgatni kutatás/fejlesztésbe, na meg gyártókapacitás igénylésbe, és menetelni tovább a megkezdett úton, mert jó az irány, jó a sebesség, de azért odébb még a vége.Ha mindkét cég úgy folytatja, ahogy az elmúlt 3-4 évben csináták, akkor további 3-4 év múlva már nagyon jó lesz az AMD-nek is, és ki is vehetnek a cégből jó sok pénzt, meg addigra talán visszajön annyira az Intel, hogy technológiai verseny, így árverseny is legyen, ami nekünk is jó lesz.
(Na meg remélhetőleg addigra híre hamva srm marad a covid-nak sem)
-
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #80 üzenetére
Egyébként nem kötözködésből, hanem teljesen komolyan kérdezem, mert a pénzügyi dolgokat nem követem, csak a technológiát. Honnan jönnek ezek a "pár százalék emelkedések", meg "13% részesedés"dolgok? Mert én akárhogy keresem google-ben, sokkal nagyobb részesedéseket ír nekik minden formában.
Itt van pl. ez: [link]
Eszerint baromi jól állnak, de tényleg full nem értek a pénzügyi részhez. Elmagyarázhatnád, hogy ti mit néztek, ahol csak 13% körül állnak.A válaszodra reflektálva meg: Az általad idézett részt arra írtam, hogy ahol van AMD-s gép, és jó szolgálatot tesz, ott ajánlani fogják másoknak is. Nyilván minél több helyen van, annál több helyen lesz, tehát ha van egy jó terméked, akkor az elején nehéz részt kiharapni egy óriási konkurens elől. De minél többen vitték már a terméked, annál nagyobb a respect-je, és annál könnyebb újabb szeletet kiharapni. Tehát változatlan technológiai fölény mellett a piacnyerés nem lineárisan megy, hanem exponenciálisan. A Zen 1 megjelenésével lett egy életképes termékük. Közben az Intel elkezdett szerencsétlenkedni. De akkor ez csak gyak kimutathatatlan növekedésre volt elég. Most meg ott tartunk, hogy tényleg nem értek a pénzügyi részhez, de ami grafikonokat én látok, ott baromira nem pár százalékkal növekednek egy év alatt.
Az meg, hogy valaki már a Zen1-nél olyanokat írt, hogy "kettéhugyozza...", meg "senki nem vesz már...", stb, azon csak te akadsz fenn. Viszont a te elvakultságod is ugyanúgy látszik a másik irányban.
-
válasz
Busterftw #80 üzenetére
Agyon van ajnarozva az AMD teljesitmeny evek ota, pedig a piacon a szamok nagyon nem ezt tukrozik.
Ez nézhet ki így, ha egy pillanatot ragadsz ki. De ha folyamatában nézzük, akkor már egészen másképp néz ki a dolog.
Az Intel 4 év alatt a 99%-os részesedéséből csinált 87%-ot. Ez nagyon durva bukó, ilyenkor bármilyen cégnél, még egy lángossütőnél is át kell gondolni a jövőt, hogy mit kell változtatni, mert ha ez így folytatódik még pár évig, akkor vége a dalnak.
Az AMD csinált 4 év alatt 1%-os részesedésből 13%-ot. Ez bődületes-ultra-hiper-eszméletlen nagy bővülés (gyakorlatilag évente duplázott), bármilyen cég, ami tényleges terméket állít elő ilyenre vágyik álmaiban. Ilyenkor szintén meg kell nézni, mit csináltak jól, és nem szabad elrontani (aminek sajnos látszanak jelei, pl. túlárazni a terméket, ami eddig az ár/teljesítménye miatt volt jól eladható stb.).
Szóval ha még 4 évig folytatódik a dolog pont így, akkor láthatunk majd egy pólusváltást, az Intel lesz a kis gyártó, az AMD meg a mamut. Szóval 4 éve van az Intelnek, hogy valami ütőset tegyen le az asztalra.
Szerintem. -
Busterftw
nagyúr
"Minél több helyen van AMD proci, annál többen mondanak jót róla, és annál több helyen lesz AMD proci..."
A gond epp az, hogy forditva jatszodnak le eppen a dolgok.
Agyon van ajnarozva az AMD teljesitmeny evek ota, pedig a piacon a szamok nagyon nem ezt tukrozik.
Magyarul, kicsit vissza kene venni a "RIP Intel" hangulatbol, mert mikozben Intelt senki nem vesz = 5. rekord ev van, AMD tarol = par szazalek evente.
En csak ennyit szeretnek.Abu85
"Ehhez meg kell értetni velük, hogy lesz pár szar év."
Akkor mostantol szamoljuk? 2021-2022? Becsszo?
Az elmult evek "hangulata" alapjan mar Ryzen megjelenese ota szar evek vannak, tehat akkor megsem?ElEvEn11
"de ettől még az AMD jelenleg techológiai, mag és sebességfölényben, akárhol olvas, néz körül az ember olyan tech/IT oldalakon, ahol komoly szakmai közegben megy a diskurzus. Nekem meg úgy tűnik, hogy ezt valamiért nem akarod látni."
Igen, ezt hivjak DIY piacnak, ami a piac elenyeszo resze es mint latni ok a leghangosabbak.
A piac tobbi resze meg az, akik meg mindig 10x annyi bevetelt generaltak az Intelnek, mint az AMD-nek.En nem vagyok Intel hivo. Epp uj gep vasarlasa elott allok, most 10700k-t ajanlottak itt az elszallt Ryzen arak miatt, de varok mar marciusig a Rocket Lake rajtra. Ha akkor Ryzent ajanlanak a topicban, akkor veszek Ryzent.
-
ElEvEn11
senior tag
válasz
Busterftw #69 üzenetére
Buster!
Csak kérdem, mert ezután már kíváncsi lettem. Szóval, no offense, de te politikus vagy?Azt mondod nem linkeltél gaming cikket, adatot, de hát ott van a link bakker és az tök mindegy, hogy reakció volt-e vagy sem. Linkelted, posztoltad és kész! Ne mondd már, hogy nem!
Én tökre nem vagyok egyik oldal fanboya sem, de tényleg úgy tűnik, hogy te nem akarod elengedni ezt az Intel az isten felfogást. Szorítok nekik, hogy ne térdeljenek le, mert az senkinek sem jó, de ettől még az AMD jelenleg techológiai, mag és sebességfölényben, akárhol olvas, néz körül az ember olyan tech/IT oldalakon, ahol komoly szakmai közegben megy a diskurzus. Nekem meg úgy tűnik, hogy ezt valamiért nem akarod látni. Hitbeliség?
-
LordX
veterán
válasz
Trailblazer #1 üzenetére
https://www.google.com/maps/place/Rocket+Lake/@34.8304252,-95.9147444,17z
https://www.google.com/maps/place/Alder+Lake/@46.7839991,-122.2932283,13z
https://www.google.com/maps/place/Ice+Lake/@45.2288222,-117.2745847,17z(Nem biztos, hogy pont ezekről lettek elnevezve..)
-
Dare2Live
félisten
-
Dare2Live
félisten
válasz
Busterftw #73 üzenetére
"Kicsit realisabban kene nezni, ha mar szakmai oldal."
Igazából csak reálisabban láthatjuk annál mint aki WQHD game tesztekkel akarja bizonyítani, hogy nem is jobb.
"Ezt hallgatjuk 4 eve, aztan az Intel koszoni szepen jol van."
Tőlem biztos nem. Abutól meg Buldozer óta hallgatjuk.
Bár olyat ő se mondott, hogy intel nem lenne jól.
-
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #73 üzenetére
Tudod ez egy öngerjesztő folyamat. Minél több helyen van AMD proci, annál többen mondanak jót róla, és annál több helyen lesz AMD proci...
De ezt nem csak a véleményezés részről lehet megfogni. Ugyanúgy öngerjesztő az anyagi forrásokat tekintve is. Minél több procit adnak el, annál több gyártókapacitást tudnak lefoglalni a TSMC-nél, és annál több procit fognak eladni...
Ezért van az, hogy a piacnyerés nem lineárisan szokott menni, pláne egy olyan cégnél, ami bérgyárttat. Az eleje döcögős, de ha nem állják útjukat, akkor ez felgyorsul.
Ha arról lenne szó, hogy tök jól állnak, de idén jön a konkurens termék, akkor nem lenne miről beszélni. Csakhogy nem jön. Szóval biztos lehetsz benne, hogy a következő 1-2-3 évben elég szépen meg fog szaladni az a részesedés. Konkrét számadatot nem akarok jósolni, de nem 2-3% növekedés várható, az tuti. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Busterftw #73 üzenetére
Ez a két lábbal rárúgta az ajtó kategória. Mikor még Krzanich volt, akkor két határt jelölt meg problémaként. Ha az AMD 10% fölé megy, az nagyon nagy baj, ha 20% fölé, az orbitális katasztrófa. Nem véletlen, hogy 20% az a határ, amit még a Krzanich maximumként jelölt meg, amit az AMD elérhet. Onnan nagyon gyorsan lehet 50%-ot szerezni, és akkor az Intel bevételei is durván megcsappannak.
Jelenleg az Intel a nagyon nagy baj, és az orbitális katasztrófa között van majdnem félúton a Krzanich-féle mérő szerint.
Gelsinger ezt amúgy el is engedi. Ez a részesedés egy pénzügyi felfogás, mert be voltak fosva, hogy a befektetők sikítófrászt kapnak, ha az AMD eléri a 20%-ot. Nem fog jól esni nekik, de nem fognak villát döfni a homlokukba, ha az Intel belátható időn belül újra versenyképes tud lenni. Ehhez meg kell értetni velük, hogy lesz pár szar év. -
Busterftw
nagyúr
-
Dare2Live
félisten
válasz
Busterftw #69 üzenetére
És honnan indult az egész? Linkeljem még egyszer?
"Pontosan a 13% mutatja meg, hogy mi a valosag."
Pont hogy nem. Egy 13% lehet csökkenő részesedés vagy növekvő... ha pl csak még egy számot hozzárakunk már nagyon jól látható mennyire nem mutatja meg a valóságot. Ez a szám pedig az 1. 1%ból lett 13%. Hoppá máris mást jelent az a 13%. Ha mégegy számot hozzárakunk hogy 4év alatt lett 1%->13% az mégjobban elmondja a "valóságot".
És akkor ez egy szakmai forum ahol nem csak a számokat látjuk. Hanem és elég jól az okokat. De ilyenbe bele ne menjünk veled aki olyat leír, hogy "Pontosan a 13% mutatja meg, hogy mi a valosag."
-
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #69 üzenetére
Nem csak a PH!-n van ez leírva.
Azt nem sikerül megértened, hogy az, hogy valaki pénzügyileg jól áll, még nem jelenti, hogy összességében is jól áll. A legfontosabb az egészben a jövőkép, és annak teljesíthetősége. Fontosabb a pénzügyeknél, és az aktuális technológiai szintnél is.Egyel alattam már morgyi hozott is egy nagyon jó példát. A mobil piacon valaha a Nokia volt az, ami nemrég még az Intel. Egy hatalmas cég, szinte minden jó telefon nokia volt, mondhatjuk, hogy az volt "A" telefon. Aztán most hol vannak?
Az ő bajuk az volt, hogy nem haladtak a korral, és a trendekkel. Az Intel baja meg az, hogy félvállról vette a konkurenciát, még talonba se fejlesztettek semmit évekig, amit szükség esetén előránthatnak, és nyomás hiányában beálltak költségoptimalizálásra. Amivel nem lenne baj, ha nem vitték volna túlzásba. Innen, ahol most vannak, baromi nehéz lesz visszahozni a céget.
Az AMD a béka segge alól hozta fel magát. Ahhoz, hogy szerverekbe, OEM termékekbe menjen a termékük, bizalom kell. Az kell, hogy az érintettek azt lássák, ha most befektetnek az AMD konfigokba, akkor 5 év múlva még mindig menni fog minden szépen. Ezért a piaci részesedés növekedése az elején igen nehezen indul meg, de figyeld meg, ez már csak gyorsabb lesz. Mire az Intel összekapar valami élhető AMD alternatívát a szerver piacra 2-3-4 év múlva, attól függ, lesznek-e újabb csúszások, addigra igencsak megszalad az AMD piaci részesedése.
-
Busterftw
nagyúr
válasz
Dare2Live #62 üzenetére
A te linkedre reagaltam, arra ertettem, hogy nem en voltam.
Pingüino
"Ha ezt most így, ahogy nekem leírtad, leírnád neki is, csak annyit venne le belőle, hogy AMD market share csak 13%."Ugyanez megy forditva is. Csak azt latjatok, amit PH!-n leirnak.
Pontosan a 13% mutatja meg, hogy mi a valosag.Engem nem zavarna, csak amikor az a narrativa minden evben, hogy az AMD hogy rugja ra minden evben az Intelre az ajtot, aztan meglatom az evi 2-3% marketshare novekedesket, akkor azert felmegy a szemoldokom, hogy ezt a szoveget ugyan hogy lehet lehozni.
-
dokanin
aktív tag
Ráadásul nagyon sokáig hallgattuk, hogy majd a 10nano. Mert az annyira jó lesz, hogy hű meg ha. Hát nem lett.
Most váltottunk. Na majd a 7 nano. Aha. Hiszem ha látom. -
Pingüino
senior tag
válasz
Dare2Live #66 üzenetére
Jaja.
Bevallom, én a pénzügyi adatokat nem szoktam nyomon követni, csak a technológiai változásokat figyelem. Ha ezt most így, ahogy nekem leírtad, leírnád neki is, csak annyit venne le belőle, hogy AMD market share csak 13%. Pedig a hangsúly azon van, hogy Intelnek nincs érdemi válasza, és nem is várható egy darabig. Idén sem várható semmi, a jövő évet most vallották be, hogy elengedik, tehát leghamarabb 2023-ban jönnek ki bármivel. Az meg ki tudja, mire lesz elég az akkori AMD termékekkel szemben?! Jó eséllyel nem érik be őket. -
Dare2Live
félisten
"csak ha néhány évig nem tudnak piacképes termékkel kijönni, akkor azok a pénzügyi jelentések igen gyorsan tudnak borulni."
A sales, marketing, akár évtizedes személyes kapcsolatok, enterprise vonal lassú mozdulása, gyártási kapacitások... nagy úr. Zen óta AMD versenyképes szerver vonalon Zen2 óta vezet. ~4év volt mire ~1%ról 13%ra feltornászta magát. Idén évvégére ha elég milant tud gyártanipedig eljuthat 20% fölé. És 2021végén még mindig semmilyen érdemi válasza nem lesz Intelnek.
Ez az egész 2021 elejére azoknak akik vmennyire "benfentesek" vagy aktívan érdekli őket a téma és nem fanok/vakok vagy nem olyan szinten leledzenek, hogy de de wqhdban nem gyorsabb 50%al kb egyértelmű."pénzügy": Ha csak az income, operating income, earning... vonalat nézzük semmi se látható intelnél. A tehetetlenség és a kemény költségcsökkentések nagyon jól elfedik a problémákat. Ha valahol jól látszik hogy intel bajban van az az AMD eredménye. Viszont ez se tart örökké. Egy tippre 2021Q4 max 2022 eredményein már be fogja ütni intel eredményeit is persze amelett hogy AMD incomeja, earning per shareja... újra ugrani fog.
Just my 2cent. És megjegyezném AMD már nem 12$. 2éve volt annyi. Most 94$. -
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #60 üzenetére
"Tehat akkor ebben a perspektivaban az AMD-nek hatalmas taps jar, mert ezt a fingreszelgetos elavult Intelt behoztak es most lehagytak 4 ev alatt egy zsiruj cuccal, sokkal jobb node-n?"
Figy. a processzorfejlesztés nem csak arról szól, hogy kinek van aktuálisan jobb terméke, hanem hogy ki gondolkodik előre, és tudja megtartani a pozícióját. Nem az a lényeg, hogy behozták a fingreszelt Intelt, hanem hogy miért csak fingreszelt az Intel?! Továbbá az elmúlt 1-2-3 évben azért már látható volt, hogy a Zen architektúrában van bőven potenciál, és az AMD tartani is tudja az ígért ütemterveket. Ha az Intelnél ésszerűen gondolkodott volna az akkori CEO- már rég meglépték volna azt, amit elvileg most terveznek, hogy kihagynak 1-2 generációt, és későbbre fókuszálnak, hogy ne maradjanak le, ha már elb...ták a fingreszelgetéssel. Ilyen értelemben az előrelátás miatt igen, hatalmas taps jár az AMD-nek.
"En a penzugyekkel jovok, mert love az abbol lesz, hogy a termekeket eladod, illetve jol mutatja azt, hogy az "Intelt mar nem vesz senki" es az "AMD foldbe dongolte" hangulatban nagyon nem ez a helyzet."
Nem is önmagában azzal van gond, hogy állandóan a pénzügyekkel jössz, hanem hogy emiatt megfeledkezel minden másról. Igen, szerver fronton az AMD elég durván földbe döngölte az Intelt, már ami a technológiát illeti. Azt meg tudni kell, hogy szerverekben nem évente cserélnek processzort. Idő, amíg a megszerzett technológiai előny az eladásokban is megmutatkozik. Ami ugyan magában hordozza, hogy ha az Intel visszaszerezné idő közben a technológiai fölényt, akkor az AMD hiába rendelkezett jobb technológiával, nem tör be a piacra. Csakhogy nagyon úgy néz ki, hogy a technológiai fölényük jó pár évig megmarad. Ez pedig már pénzügyileg is fájni fog az Intelnek. Érdemes lenne a két dolgot együtt nézni, és a kettő közötti kapcsolatot is szem előtt tartani. Ugyanis ugyanúgy, ahogy önmagában a technológiai fölény kevés, ugyanúgy önmagában a pénzügyi fölény is kevés. Csak előbbi idővel kifizetődik, utóbbi mögött meg ha nincs semmi, akkor onnan csak lefelé vezet az út.
"Volt ido atszervezni, volt ido gyartastechnologa hibait kikuszobolni stb."
Megint csak arról van szó, hogy az a nagy átszervezés pont hogy rossz irányba ment. Nem az a baj Intelnél, hogy jelenleg az AMD beérte/megelőzte őket, hanem hogy a jelenlegi események fényében évekig nem is fogják visszaszerezni az előnyt. A következő legalább 5 évben (de ez még nagyon visszafogott becslés), az AMD piaci részesedése emelkedni fog, méghozzá gyorsuló ütemben. -
SindaNarmo
tag
válasz
Busterftw #60 üzenetére
Átlag felhasználásra kb tök mindegy, egy 5 éves proci is jó és semmi különbséget nem fogsz tapasztalni.
Azért a játéknál is vannak kategóriák és a legtöbb felhasználónál inkább a videokártya a gond nem a processzor legyen az bármelyik gyártóé.
Illetve szerintem meg nem átlag felhasználás a gaming, főleg nem full grafika, >60fps, >FHD.Igazából a teljesen új generációkkal kapcsolatban nem igazán van tapasztalatom, de cégen belül egy nagyobb projekten (jó hosszú build idő) sikerült összehasonlításokat végezni. Sajnos csak a Intelnél a 7gen AMD-nél meg ZEN+ig volt lehetőségünk kipróbálni.
I5 gen3 ~ 4h20p
i7 gen3 ~ 3h45p
i7 gen7 ~ 2h
r7 zen ~ 1h50p
r7 zen+ ~ 1h35pA fent vázolt idők nagy részében a proci 100% pörgött.
Szóval ott már látszott hogy kb a zen1 behozta az Intelt ilyen téren, bár ez a plusz magoknak volt köszönhető (és ez az előny még mindig meg van). És mint ahogy mondtad az Intel utána csak "reszelgetet" az AMD meg fejlesztett. De szó mi szó kíváncsi lettem volna a 8 vagy 9 genre hogy azok mit tudnak több maggal.
Persze csak a i5/i7 gen3-ról van személyes tapasztalatom, mert azt az én gépem produkáltam, a többit csak kollégáktól hallottam.
Szóval igen, ezek alapján erősebbnek tartom az AMD-t, még ha nem is a legfrissebb a tapasztalat, de az olló csak nyílt a multi core teljesítményben.
-
Dare2Live
félisten
Ha megkérhetnék mindenkit ne etessük a trollt...
-
Busterftw
nagyúr
válasz
SindaNarmo #57 üzenetére
Nem linkeltem gaminget, en csak reagaltam ra.
En altalanos felhasznalasrol beszeltem, amiben nekem mondjuk meg a nagy atlagnak a gaming benne van.
Akkor milyen mas niche cuccot nezzunk, ahol a Ryzen +50%-al villog?
Az jobb kepet ad? Valami szintetikus tomorito benchmark?Pingüino
"Pont ez a gond Intelnél, hogy évekig csak a reszelgetés ment."
Tehat akkor ebben a perspektivaban az AMD-nek hatalmas taps jar, mert ezt a fingreszelgetos elavult Intelt behoztak es most lehagytak 4 ev alatt egy zsiruj cuccal, sokkal jobb node-n?"Folyton a pénzügyekkel jössz, hogy az Intelnek ennyivel több pénze, meg annyival több bevétele van. Igen ám, csak ha néhány évig nem tudnak piacképes termékkel kijönni, akkor azok a pénzügyi jelentések igen gyorsan tudnak borulni."
Nincs gond, nem vagyunk egyformak.
En a penzugyekkel jovok, mert love az abbol lesz, hogy a termekeket eladod, illetve jol mutatja azt, hogy az "Intelt mar nem vesz senki" es az "AMD foldbe dongolte" hangulatban nagyon nem ez a helyzet.
Tehat HA az Intel majd nem jon piackepes termekkel, akkor az elmult 4ev narrativaja is fals volt. Mert ugye mar evek ota nem jon elvileg piackepes termekkel, ez a duma, aztan a valosag meg az, hogy 5. eves rekordot dontottek.
Tehat mikor jon ez el? Az agyonszajkozott iden lesz az AMD eve, ami Ryzen ota minden evben elhangzik? Az Intel pont ezt a kritikus 3-4 evet kibekkelte eleg jol.
Volt ido atszervezni, volt ido gyartastechnologa hibait kikuszobolni stb. -
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #55 üzenetére
"Az AMD most eljutott arra a szintre 4 ev alatt, amit az Intelt "reszelve" mar sokkal tobb eve fenntart egy sokkal elavultabb node-n."
Pont ez a gond Intelnél, hogy évekig csak a reszelgetés ment. Már akkor is a költséghatékonyság maximalizálásával foglalkoztak, és nem volt érdemi fejlesztés. Parasztosan fogalmazva, ültek a p...ájukon, mert nem volt valódi konkurencia.
Csak aztán az AMD - TSMC páros hirtelen nagyot lépett, Intel oldalról meg hiába emlegették sokan azt a bizonyos fiókot, amit bármikor ki lehet húzni, nem volt benne semmi. Most meg megy a kapkodás, hogy valahogy tartani tudják a lépést.
Csak hát valószínűleg az AMD sem 1-2 év alatt dobta össze a Zen architektúrát, amíg szenvedtek a 2. helyen évekig, a háttérben biztos, hogy zajlott a fejlesztés.
Intel is vissza tud kapaszkodni, ha nem b...ák el nagyon, de nekik sem 1-2 év lesz.
A probléma ott kezdődik nekik, hogy az AMD viszont nem ül a seggén, csak azért, mert beérték/megelőzték az aktuális Intel generációt. Láthatóan ők a jövőben gondolkodnak, és mindent elkövetnek, hogy ne történjen meg ugyanaz fordítva.
Na meg Intelnél az egyik legnagyobb hiba a költséghatékonyság maximalizálásán belül a leépítések voltak. Ahhoz, hogy újra versenyképes termékkel jöjjenek ki, vissza kéne szerezniük a mérnök gárdát, akik ezt képesek véghez vinni. Csak hát akiket elküldtek, azoknak egy jó része sztem semennyi pénzért nem menne vissza.
"Ez olyan mint a friss penzugyi jelentes. Ropkodnek a tobb 100%-ok, de ha a teljes kepet nezed az Intelhez kepest akkor kb kell 10 ev amig elerik az Intelt."
Na, ez az, amit nagyon nem bírok benned. Már bocsi, most nem akarok személyeskedni, meg szidni sem téged, nem méregből írom, csak valahogy hangsúlyozni akartam, mennyire nem értek egyet a felfogásoddal. Folyton a pénzügyekkel jössz, hogy az Intelnek ennyivel több pénze, meg annyival több bevétele van. Igen ám, csak ha néhány évig nem tudnak piacképes termékkel kijönni, akkor azok a pénzügyi jelentések igen gyorsan tudnak borulni.A végét nem másolom, de azért erre az olló záródás dologra reagálnék, hogy pont azalatt a cikk alatt írod, ahol arról volt szó, hogy a teljes jövő évet elengedik. Azon kívül a legnagyobb lemaradásuk nem is desktop fronton van, hanem szerver fronton. Ott meg nagyon messze vannak az olló záródástól. És ha figyelembe vesszük, hogy a szerver piachoz képest a desktop egy elhanyagolható szegmens, akkor máris látszik a probléma mélysége.
-
dokanin
aktív tag
válasz
Busterftw #55 üzenetére
Ez kb most olyan mintha két autót hasonlítanának össze, amik kb 180 km/h-val tudnak menni, de az egyik 2000-es motorral 8 literes fogyasztással, a másik meg 6000-esel és 20 literrel.
Ha nem nézel a motorháztető alá, akkor mondhatod, hogy ugyanazt tudják, de mégsem ez a helyzet. -
SindaNarmo
tag
válasz
Busterftw #56 üzenetére
Most komolyan, nem tudod elengedni a gaming-et? Magasról teszek hogy rá gamingben mi a helyzet.
Persze ha neked az a fontos akkor nézd azt, de ne várd el hogy mindenki az alapján fogja megítélni az erőviszonyokat.Ettől függetlenül nem biztos hogy meg van az 50% nem gaming előny, de azért jelenleg elég jelentős.
-
Busterftw
nagyúr
válasz
Dare2Live #53 üzenetére
Megneztem 360p Low, nekem 43.48% jon ki.
10900k vs 5950X
450-500 euro vs 800-900 euro.1440p Low, 4K Low, 1080p Max felbontason meg kb par % van, nehol az Intel elso helyen.
1440p Low felbontason a 8 magos 10700K es a 16 magos 5950X kozott van 9 FPS kulonbseg a Ryzen javara, meg kb 600 euro tobbletkoltseg.
Tehat akkor hova jon Abu lenti kommentje?
"A magok száma meghatározza a teljes teljesítményt." -
Busterftw
nagyúr
En a tesztekben nem ezt latom, foleg nem azt, hogy "feluton" vannak az AMD-hez kepest.
Pingüino
Ehhez a sztorihoz az is hozzatartozik, hogy honnan indult az AMD-t. Ha sajat magahoz merjuk a teljesitmenyt, akkor persze lehet tapsolni.
Az AMD most eljutott arra a szintre 4 ev alatt, amit az Intelt "reszelve" mar sokkal tobb eve fenntart egy sokkal elavultabb node-n.
Ez olyan mint a friss penzugyi jelentes. Ropkodnek a tobb 100%-ok, de ha a teljes kepet nezed az Intelhez kepest akkor kb kell 10 ev amig elerik az Intelt.
Tehat oke, hogy a Ryzen 5000 lehagytak vegre a 10 gent, de meg mindig tartja magat az Intel.
Rocket Lake-el most visszajonnek/zarodik az ollo, aztan Alder Lake/Ryzen 6000 majd meglatjuk, nincsenek se Rocket Lake se Alder Lake /Ryzen 6000 tesztek. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
drotsztyuart #34 üzenetére
A magok száma meghatározza a teljes teljesítményt. Nem azért nem csinál 16-magost az Intel, mert nem kell a piacnak, hanem azért, mert nem bír. Nincs meg a technológiájuk hozzá.
Az Intel azért beszél már most a 7 nm-ről, mert nincs miről beszélniük a jelenben. Ez már egy kommunikációs trükk, hogy mindenki arra tekintsen, hogy majd 2023-ban, na majd ott, mert a mostani eredményeket még ők sem akarják kirakni az ablakba. Nyilván azért, mert látják, hogy elpicsázzák őket.
Bizony, pont úgy elszálltak, ahogy az Intel árai, amikor az Intel volt a legjobb. Most az AMD élvezi ezt az előnyt, hogy vastag ceruzával árazhat. Sajnos ez jellemzően a piacnak. Amikor az egyik cég mérföldes előnyre tesz szert, akkor az az árakban is meglátszik. Ilyen volt az AMD-nél az Athlon 64 korszaka is. Ott is megküldték az árcédulát, mert megtehették.#41 Busterftw : Nem a Zen 3 meg a Zen 4 a problémája az Intelnek. A gond alapvetően az, hogy a szerverpiacra az AMD sokkal hatékonyabb dizájnokat épít. És már ugye 12-13% között tartanak részesedésben, legalábbis erre volt utalás a negyedéves beszámolón. Mint a talajvíz úgy jönnek fel, és most akarják beolvasztani a Xilinxet, amely cég szintén bucira veri az Intel Altera üzletágát. Az, hogy a Zen 3 mag marha hatékony, csak egy apró probléma a gondok nagy tengerében. Az nagy kérdés, hogy ezzel lehet-e mit csinálni. Az már tényleg jó jel, hogy Pat elenged projekteket. Az AMD is így jött vissza, hogy a jövőbe fektetett. Csak azért valahol az AMD-nek mákja is volt, hogy az Intelnek rengeteget csúsztak bizonyos fejlesztései. Ha mondjuk most megjelenne a Sapphire Rapids, ahogy azt tervezték, akkor az EPYC nem tűnne olyan megalázóan jónak. És az egy AMD-n kívüli dolog, hogy az Intel egy ideje nem tudja tartani az útitervét. Ezzel szemben az AMD elég pontosan tartja, ami megint egy olyan tényező, amit az Intelnek figyelembe kell vennie.
Nem procikat kell kiadnia az Intelnek, hanem a korábbinál kétszer-háromszor gyorsabb procikat. Attól, hogy most a szerverpiacra kiadják az Ice Lake-SP-t, nem történik semmi, mert a régóta kapható EPYC 7002 sorozatot sem tudja megverni, és akkor ami ellen küzd majd az az EPYC 70034-as sorozat. Olyan helyzet ez, amikor az F1-ben tervezel az idényen belül két kocsit, de egyik sem olyan gyors, mint a Mercedes. Mit értél el vele? Csak elvetted az erőforrást a következő évi kocsitól, és ezzel az esélyt, hogy jövőre befogd őket.
-
Dare2Live
félisten
"mert azzal saját maguknak tervezhetnek/gyártathattnak CPU-t a nagyobb cégek"
Ha csak maguknak csinálnák még lehetne rá nyelni egyet de ennél jóval nagyobb a gond. Egy altra nem internal Amazon only. Kis részt kiemelnék: One will note I didn’t make any mention of Intel yet - Intel’s current Xeon offering simply isn’t competitive in any way or form at this moment in time. Cascade Lake is twice as slow and half as efficient – so unless Intel is giving away the chips at a fraction of a price, they really make no sense. Ice Lake-SP is around the corner, but I don’t expect it to manage to bridge the performance or efficiency gap. Ampere and AMD here have free reign on the server market share – with Ampere having to cross the hurdle to convince customers to switch over from x86 to Arm.
laptop/desktop vonal analogiaban az M1 kellemetlen de az mégkellemetlenebb lesz, ha vmi hasonlót mindenki megvehet. A qualcom nuvia esetén lehet ez lesz a csapásirány. Bár vszeg qualcom is a server vonalat veszi először irányba.
-
Robitrix
senior tag
válasz
Trailblazer #1 üzenetére
ja mert azok igaziból nem tavak, hanem pocsolyák...
-
Mans20
addikt
Ezt olvasva elment kedvem a rocketre váltástól.
-
Igen az amd jelenlegi technológiája, és iránya elég jónak tűnik, már hogy pár éven belül bármilyen igényre tudnak majd rekordidő alatt procit összelegózni a ryzen,radeon,xilinx hármasból, és mindenből annyit tesznek bele amennyit a megrendelő csak óhajt.
A kérdés viszont az hogy tudja valaki hogy erre mennyi valós igény lenne ?
S hogy az arm-nek, vagy bárki másnak van hasonló tech-e? -
Pingüino
senior tag
válasz
Busterftw #41 üzenetére
Nem az a lényeg, hogy minden évben jöjjön proci, mert egy akármilyen fingreszelt procit bármikor ki lehet sz...ni bármelyik oldalon.
Az itt a lényeg, hogy az a proci mit hoz az elődhöz képest, továbbá, hogy milyen gondok vannak a megjelenés körül. Intel oldalon pl. kb. fél évente módosulnak az útitervek. Folyamatosan jelentenek be csúszásokat, meg törléseket. Ezek után hiába írják, hogy 2022 fix 7nm tömegtermelés, én már nem hiszem el. Eleve, a legelső, pár évvel ezelőtti útiterv szerint már most 5nm-en kellene gyártaniuk.
Kb. ezek mutatják, hogy Intel oldalon nagyon nem látszik a jövő.
Ehhez képest az AMD-nél problémának egyedül a gyártókapacitást lehet felróni. Magát a technológiát tekintve jó pár évre előre látszik a fejlesztési irány, és szinte biztos, hogy tartani is tudják a terveket.Üzletileg is jó döntéseket hoznak (lásd pl. Xilinx felvásárlás). Ami ugyan még nem garancia a sikerre, de látszik, hogy meggondoltan haladnak, és alapvetően biztosabb jövőképük van.
-
dokanin
aktív tag
válasz
Busterftw #41 üzenetére
Intelnél csak az látszik, hogy a monolitikus designnal nem tudja tartani a lépést az AMD-vel. Kihozhatja akár a 18. generációt is, akkor sem lesz versenyképes már.
Az AMD-nél viszont csinálnak egy új Infinity Fabricot és máris ugrottak egy hatalmasat. Vagy összelegóznak bármit.
AMD jelenlegi technológiájában csomó fantázia van, amit még ki lehetne használni, viszont intelnél ez baromira nincs most meg. -
ElEvEn11
senior tag
Swan inkább pénzügyi szakember és nem is vártak tőle hosszú távú változásokat. Inkább szervezeti és pénzügyi lépéseket kellett tennie első körben. Gelsinger meg a szakmai és hosszútávú megközelítés miatt szükséges, de ez most legalább jól látták az igazgatótanácsban. Krzanich meg egy hatalmaskodó, rövidlátó barom volt. Az ő tevékenysége szerintem nagyban hozzájárult az Intel lejtmenetéhez.
-
dokanin
aktív tag
válasz
drotsztyuart #34 üzenetére
Intellel nem az a gond, hogy ne tudna valami használhatót kínálni egy átlag usernek, hanem az, hogy a technológiájuk legvégső tartalékait facsargatják kifele már egy jó ideje és nem nagyon látszik, hogy mi váltja ezt a jövőben. Nyilván nem lehet a végtelenségig ezt csinálni. Ráadásul AMD most hatalmas lendületben van és ott még a jövő is látszik.
Szóval intel tényleg bajban van. -
Busterftw
nagyúr
válasz
SindaNarmo #29 üzenetére
Keresem a cikket, ahol anno az Abu az Intelrol ilyeneket irt, hogy feluton sincsenek, de nem nagyon lelem.
Dare2Live
"Mért nem azonnal 4K tesztet linkeltél?Userek ezeket használják nem?"
Tolem nezhetunk barmilyen felbontast, az AMD nem lesz 50%-al gyorsabb.
Nemhogy a Rocketlake-tol amikrol meg tesztek sincsenek, de a mostani gentol sem. -
ddekany
veterán
válasz
Dare2Live #30 üzenetére
"És akkor arról, hogy az ARM vonalon pl graviton 2 a nyakukon liheg se épp kellemes."
Ez persze az AMD-nek is gond. De azt gondolom az ARM fenyegetéssel egyikük sem tud mit kezdeni szerver téren, mert pont azért jön fel az ARM, mert azzal saját maguknak tervezhetnek/gyártathattnak CPU-t a nagyobb cégek, és nem függnek mástól. Apple esetén desktop téren sem tudnak vele mit kezdeni, mert ott is a vertikális integrációt a lényeg.
-
SindaNarmo
tag
válasz
paprobert #35 üzenetére
Nem azt írtam, hogy nem voltak jobbak. Csak azt mondta hogy az átlag user használatában nem látszik most a többlet kvázi emiatt nem erősebb. Ez szerintem akkor sem látszott.
Munkában meg akkor és most is látszik a különbség. akkor a single most meg a multi core.De kb ha most nézed akkor most is ez a helyzet, közel dupla multi core teljesítmény kisebb fogyasztással, kicsit drágábban.
Bár az igaz hogy most nagyon elvannak szállva az árak, mármint a korábbi generációk is. -
#90088192
törölt tag
válasz
drotsztyuart #33 üzenetére
SZVSZ senki nem várja, hogy tönkre menjen. A probléma ilyenkor, hogy az alap süllyedt még az Intelnek, amire az egész vállalat van felépítve. Minél komplikáltabb, nagyobb egy vállalat annál nagyobb a tartalék és a kiadás is . Vagyis elég nékik egy pár év töketlenkedés, és igen komoly problémákba tudnak ütközni. Nagyon finom egyensúlyi állapotot kell fenntartani. Ha ez megbomlik akkor hamar lejtőre kerül. Minél nagyobb a vállalat annál meredekebb a lejtő. Erre kel nagyon figyelni.
-
paprobert
őstag
válasz
SindaNarmo #29 üzenetére
Majd' kétszeres egyszálas teljesítmény, feleakkora fogyasztásból 10%-kal drágábban. Ezt tudták az akkori i5-ök az FX-hez képest.
Ehhez képest a mostani AMD 5000 ajánlat rosszabb.
-
drotsztyuart
tag
Nem a magok szamat kerdezte nem is az almaidra kivancsi hanem a valos teljesitmenyt ...
#30 meg igertek felaron 3080 3090 vero vga-kat.
Lisa hasznos mert kinai es ugy tunik mindig mosolyog igy nem latod mikor hazudik.
A katasztrofa meg az, hogy nem tudod mikent hasznaljuk ezt a szot.Fura az is, hogy ezt az intel picsazast sehol se latjuk amire ilyen vadul racsniztok.
Az amd arai meg ugy elszalltak, hogy orom nezni.. -
drotsztyuart
tag
válasz
Dare2Live #17 üzenetére
Ekkora baromsagot leirni.
Szerinted az amd 10+ ev toketlenkedes mellett nem ment tonkre akkor az intel 5 ev benazas miatt majd megszunik?
Plane hogy zsinorban minden evben rekord bevetelekkel zarnak.
Ertem en hogy ezek a vagyaid csak kicsit hozd oket kozelebb a valosaghoz. -
Dr. Akula
félisten
"a gyártók az utóbbi processzorra vonatkozóan inkább csúsztatnák a termékmegjelenéseket, hogy a Rocket Lake-S generációra épülő megoldásokkal legyen esélye hasznot termelni"
De jó is lenne nekünk ha lenyomnák a torkunkon előbb a szart is, hogy aztán újra megvetessék velünk immár a jobbat is... Inkább szopják csak be az OEM-ek, és jöjjön minél hamarabb a nextgen!
-
Dare2Live
félisten
válasz
Busterftw #28 üzenetére
"Jo en nem magszamrol beszelek, hanem amire az userek hasznaljak."
Ez jó.
A wqhd teszt meg mégjobb. Mért nem azonnal 4K tesztet linkeltél?Userek ezeket használják nem? És nem 10700K egy 8700K is elég 2021ben is. Nincs értelme cserélni max megrántani allcore 5ghzre.
A rocket lake remélhetőleg/kb pariban lesz az zen 3 középkategóriás 5600x/5800Xével. Intel ennyit tud. Ez nagyon kellemetlen mert ami ezen felül van ott AMD a nyerő. A milan meg rémítő lehet intelnek. CPU vonalon a nyereség 80% innen jön és teljesítmény és teljesítmény/fogyasztás vonalon intel labdába se fog rúgni AMDvel szemben. Ez katasztrófa intelnek. És akkor arról, hogy az ARM vonalon pl graviton 2 a nyakukon liheg se épp kellemes. Külön gond, hogy AMD nem lassít. Zen4re is 20% IPCt igér. És akkor ott van a Ponte Vecchio féle katasztrófa.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Busterftw #26 üzenetére
Az AMD csúcsmodellje a 16-magos 5950X. Attól nyolc magnyira lesz az Intel. Éppen félúton.
Persze, hogy elszálltak az AMD árai. Most ők kínálják magasan a legjobb technológiát, amiért elkérik a pénzt. Ezt vagy elfogadja a vásárló, vagy veszi a második legjobbat. Anno sokan vettek AMD-t is, amikor az Intel volt a legjobb. Nagyrészt az ár miatt, a negatívumokat pedig lenyelték. Amiben nyilván szerepe volt annak, hogy nem volt annyira drága a konfiguráció, mintha a legjobbat vették volna.
-
Busterftw
nagyúr
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az a baj a chiplettel, hogy közel sem olyan egyszerű, ahogy azt sokan elképzelik. Ahhoz, hogy az működjön kell egy megfelelő fabric interfész. Az Intelnek vannak alternatívái, csak egyik sem olyan jó, mint az Infinity Fabric. Emiatt a chiplet is ahhoz van kötve, hogy mikorra lesz egy életképes összeköttetésük. Ennek az állatorvosi lova a Ponte Vecchio.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Busterftw #19 üzenetére
A Rocket Lake-kel félúton lesznek az AMD asztali csúcsprocijától. Ha nem számítjuk a Threadrippereket, oda egy ideig nem fejleszt az Intel semmit.
#18 dokanin : Nem tudják biztosra, de nagyjából kiszámolható a várható előrelépés az AMD oldalán is. Nyilván ez nem garancia semmire, de valamit ki kell tűzni célként, és az általában az, ahova a konkurencia jövőben érkező lapkáit várják.
Arról nem beszélve, hogy a Milant már tudják, hogy mire képes, és az gyakorlatilag beérhetetlen, míg a Genoa egy Naples->Rome szintű előrelépés, tehát azt is maximum távcsővel fogják figyelni. A következő támadási pont a Genoa utáni generáció, ami az AMD számára ismét egy optimalizálás lesz, alá Rome->Milan. Az befogható, és arra 2024-ben esély mutatkozik. De lehet, hogy nem sikerül, a mostani CEO is csak ember és nem varázsló. De legalább gondolkodik, és tudja, hogy mikor van esély elkapni az AMD-t. A Genoát teljesen felesleges célozni, annyira messze lesznek tőle, hogy értelmetlen még csak megpróbálni is a versenyzést. Valószínűleg a gyártói pletykák az Intelhez is eljutnak, és a Genoára 384 szálat mondanak, ami marha sok. A Sapphire Rapids 100 szál alatt dolgozik csak. Ez túl nagy különbség. Gyakorlatilag négy Sapphire Rapids kell egy Genoa platformra épülő EPYC ellen.
-
Az Intel sem ül a babérjain. A 7nm-es gyártástechnológiájuk előzetes tesztjei nem nyújtja az elvárt kihozatalt, nagyjából ennyit tudunk, így ugye a 2021 végéről eltolták 2022 végére, 2023 elejére a 7nm-es tömeggyártás várható felfutását. Azt nem árulták el, mi a probléma pontosan, de azt mondta Swan tavaly, hogy tudják, hogy mi a probléma, és nem várnak több meglepetést e téren.
Azt tavaly decemberben jelentette be Swan, hogy továbbra is folytatják az 5nm és 3nm-es kutatás-fejlesztést, és nem tervezik, hogy a fabless gyártóvá válnak, ahogy az AMD is tette (és innentől kizárólag bérgyártás igénybevételére térnének át).
-
Busterftw
nagyúr
Az Intelnek a legfontosabb az ido.
Azert nem arrol van szo, hogy az AMD elhuzott 50%-al.
Egeszen eddig tartotta magat az Intel annak ellenere, hogy elvileg az AMD a foldbedongolte oket.
Most a RocketLake-kel kiegyenlitenek, aztan osszel mar jobb helyzetben van.
Foleg ha az AMD-nek nem lesz kompetetiv arazasa/gyartasi problemak lesznek tovabbra is (kapacitas).Itt max fel evrol beszelunk.
-
dokanin
aktív tag
És azt miért veszik biztosra, hogy 2024-re be is érik az AMD-t? Az AMD addig ülni fog a babérjain?
-
Pingüino
senior tag
Az eddigi cikkek viszont pont nem erről árulkodnak.
A folyamatos leépítések és részleg eladások / kiszervezések, amik egyébként a jelenlegi helyzethez vezettek, nem egy CEO alatt történtek. Egy ideje olyan embereket ültettek oda, akik csak a pillanatnyi hasznot maximalizálták.
Most tök jó, hogy ez megváltozott, csak kérdés, hogy ez ki(k)nek a döntése volt, és mekkora volt az egyetértés?!
Mert így számok nélkül tök jól hangzik, hogy "elengedik 2022-t, hogy a további fejlesztések hamarabb jöhessenek, és újra versenyképesek legyenek", de ha ez a 2022 elengedése nagy mértékben megmutatkozik majd a cég pénzügyi statisztikáiban, lehet, hogy hoznak megint egy hülye döntést, és őt is lecserélik.
Meglátjuk...
Ugye a befektetők úgy vannak, hogy lakjon jól a kecske is, meg a káposzta is maradjon meg, csak ez többnyire nem így megy. -
Miután úgy csalták oda a VMWare-től, ahol eddig volt CEO (amúgy hosszú ideig dolgozott korábban az Intelnél, CTO-ként hagyta ott anno), nyilván a befektetők pontosan tisztában vannak vele, hogy a hosszú távon egyáltalán legyen jövője a cégnek, a rövid távú terveket fel kell adni. Szóval especiel Gelsinger éppen azért lett odahozva, mert nem voltak megelégedve Bob Swan-al...
-
#06658560
törölt tag
-
ElEvEn11
senior tag
Csupa értelmes lépés és inkább a technológiai lemaradás visszahozására koncentrálás. Szimpatikus. Sok év után megint kicsit szurkolok az Intelnek, de csak azért, hogy valós verseny legyen a két fő processzorgyártó között.
-
Pingüino
senior tag
"Pat Gelsinger évek óta az első vezetője az Intelnek, aki ezt a problémát átlátja, és be mer áldozni egy egész évet, hogy fel tudjanak zárkózni az AMD-re."
Csak kérdés, hogy ennek a fontosságát a pénzéhes befektetőknek is el tudja-e magyarázni, akiknek csak az számít, hogy minden félév a lehető legnagyobb nyereséggel záruljon.
Kíváncsi vagyok, meddig húzza vezetőként. -
Dare2Live
félisten
Nagyon messze van még 2023-2024.
De persze nem varázsló.
-
TheHardOne
tag
Ez lehet, hogy új csúcs a két foglalatváltás között eltelt idő terén (amit már lehetett persze korábban is sejteni: még meg sem jelent az LGA 1200 és már be volt jelentve az LGA 1700 érkezése kvázi megjelenésekor halott platform volt).
-
Tigerclaw
nagyúr
Ott kisebb a hajlandosag a valtasra, igy az Intel talan nem veszit akkora piacot, mint gondolnank, foleg ha a szervert gyarto cegek is inkabb maradnak az Intelnel. Olyan cegeknel ahol a szerver csak segedeszkoz, de nem az termeli a penzt, magasrol tesznek is arra, hogy epp az AMD megoldasa jobb.
-
-vitya-
őstag
Húú, nagyon sok év van a szervereknél elengedve így, nem semmi. Na lássuk mi lesz mindebből!
-
válasz
Trailblazer #1 üzenetére
Csak Finnországban van ezer tó, ha a fiktívekből kifogynának...
-
Tigerclaw
nagyúr
Mire kihoz az AMD egy generaciot, az Intel kihoz negyet, es kozben egyik ceget se dicsernem meg ezert a teljesitmenyert.
-
Trailblazer
veterán
Ezek az idióta, fiktív nevű tavak nem akarnak elfogyni mint kódnév?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! HP ProBook 440 G10 - i5-1335U I 16GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Xiaomi Redmi A3 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- AKCIÓ! 6TB Seagate SkyHawk SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest