Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz drotsztyuart #33 üzenetére

    SZVSZ senki nem várja, hogy tönkre menjen. A probléma ilyenkor, hogy az alap süllyedt még az Intelnek, amire az egész vállalat van felépítve. Minél komplikáltabb, nagyobb egy vállalat annál nagyobb a tartalék és a kiadás is . Vagyis elég nékik egy pár év töketlenkedés, és igen komoly problémákba tudnak ütközni. Nagyon finom egyensúlyi állapotot kell fenntartani. Ha ez megbomlik akkor hamar lejtőre kerül. Minél nagyobb a vállalat annál meredekebb a lejtő. Erre kel nagyon figyelni. :R

  • dokanin

    aktív tag

    válasz drotsztyuart #34 üzenetére

    Intellel nem az a gond, hogy ne tudna valami használhatót kínálni egy átlag usernek, hanem az, hogy a technológiájuk legvégső tartalékait facsargatják kifele már egy jó ideje és nem nagyon látszik, hogy mi váltja ezt a jövőben. Nyilván nem lehet a végtelenségig ezt csinálni. Ráadásul AMD most hatalmas lendületben van és ott még a jövő is látszik.
    Szóval intel tényleg bajban van.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz drotsztyuart #34 üzenetére

    A magok száma meghatározza a teljes teljesítményt. Nem azért nem csinál 16-magost az Intel, mert nem kell a piacnak, hanem azért, mert nem bír. Nincs meg a technológiájuk hozzá.

    Az Intel azért beszél már most a 7 nm-ről, mert nincs miről beszélniük a jelenben. Ez már egy kommunikációs trükk, hogy mindenki arra tekintsen, hogy majd 2023-ban, na majd ott, mert a mostani eredményeket még ők sem akarják kirakni az ablakba. Nyilván azért, mert látják, hogy elpicsázzák őket.
    Bizony, pont úgy elszálltak, ahogy az Intel árai, amikor az Intel volt a legjobb. Most az AMD élvezi ezt az előnyt, hogy vastag ceruzával árazhat. Sajnos ez jellemzően a piacnak. Amikor az egyik cég mérföldes előnyre tesz szert, akkor az az árakban is meglátszik. Ilyen volt az AMD-nél az Athlon 64 korszaka is. Ott is megküldték az árcédulát, mert megtehették.

    #41 Busterftw : Nem a Zen 3 meg a Zen 4 a problémája az Intelnek. A gond alapvetően az, hogy a szerverpiacra az AMD sokkal hatékonyabb dizájnokat épít. És már ugye 12-13% között tartanak részesedésben, legalábbis erre volt utalás a negyedéves beszámolón. Mint a talajvíz úgy jönnek fel, és most akarják beolvasztani a Xilinxet, amely cég szintén bucira veri az Intel Altera üzletágát. Az, hogy a Zen 3 mag marha hatékony, csak egy apró probléma a gondok nagy tengerében. Az nagy kérdés, hogy ezzel lehet-e mit csinálni. Az már tényleg jó jel, hogy Pat elenged projekteket. Az AMD is így jött vissza, hogy a jövőbe fektetett. Csak azért valahol az AMD-nek mákja is volt, hogy az Intelnek rengeteget csúsztak bizonyos fejlesztései. Ha mondjuk most megjelenne a Sapphire Rapids, ahogy azt tervezték, akkor az EPYC nem tűnne olyan megalázóan jónak. És az egy AMD-n kívüli dolog, hogy az Intel egy ideje nem tudja tartani az útitervét. Ezzel szemben az AMD elég pontosan tartja, ami megint egy olyan tényező, amit az Intelnek figyelembe kell vennie.

    Nem procikat kell kiadnia az Intelnek, hanem a korábbinál kétszer-háromszor gyorsabb procikat. Attól, hogy most a szerverpiacra kiadják az Ice Lake-SP-t, nem történik semmi, mert a régóta kapható EPYC 7002 sorozatot sem tudja megverni, és akkor ami ellen küzd majd az az EPYC 70034-as sorozat. Olyan helyzet ez, amikor az F1-ben tervezel az idényen belül két kocsit, de egyik sem olyan gyors, mint a Mercedes. Mit értél el vele? Csak elvetted az erőforrást a következő évi kocsitól, és ezzel az esélyt, hogy jövőre befogd őket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák