Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz fornettisuti #2 üzenetére

    Talán azért mert nem csak telefonon lehet lejátszani a videókat...
    Ettől függetlenül ez nem csak az Apple-t érinti. Sok más olyan gyártó van ahol ha nem is ennyire égetően de hasonlóan vérciki a tárhely miközbe 4K képes a kamera és ugye pont most kezd divat lenni a gyártók részéről a micro sd bővíthetőség elhagyása.
    El is napoltam a Note 3 készülékem lecserélését mert egyszerűen nincs mire amire érdemes lenne...

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz aladab #7 üzenetére

    Viccnek is rossz volt...
    Ugyanúgy 32 giga belső tárhely, kisebb kijelző readásul fos IPS..., vérciki snapdragon 808 stb. Nekem nem középkategória kell hanem felsőkategória.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz Wapmester #12 üzenetére

    Azért kuka a ramkezelése mert bezárja a háttérbe futó dolgokat hogy takarékoskodjon.
    Sajna számomra még a Edge + is kevés mivel tökugyanakkora a kijelzője mint a Note 3 nak de ami sokkal égetőbb probléma hogy nem bővíthető micro sd-vel. Tény hogy ez áll a legközelebb az elképzeléshez ha 6 colos mérettel adták volna ki 3500-as akksival és micro sd bővíthetőséggel meg persze lenne belőle 128 giga belső memóriás akkor egy másodpercig sem gondolkodnék rajta bővíthetőség nélkül viszont vicc kategória.

    cr33p
    Ezt kb 2 perc megoldani. Root, felülírod a camera appot egy olyan verzióra ahol ez a sz*r limit ki van lőve és ha exfat-ba van a memóriakártya formázva akkor mehet a végtelen videó. Szó sincs megsülésről.

    Wajk
    Nyilván nem csinál olyan minőséget mint egy többmilliós profi kamera de mivel 4k tv van itthon hidd el én már össze tudtam hasonlítani és mindenképp jobb.
    Írták itt előtte hogy nincs értelme 4k-ba rögzíteni mert telefonon ugysem lehet natívba visszanézni ami tény de könyörgöm ha FullHD-ba rögzítem vagy akár mégkisebb felbontásba akkor az az életbe nem lesz már natív egy 4k tv-n.
    Persze azzal még mindig lehetne ökörködni hogy rögzíteni 4k-ba azt átmásolni számítógépre és visszabutítatnu FullHD-ra és akkor telefonon takarékos tárhellyel lehet nézni a videót, 4K tv-n meg natívba de hát ilyesmivel had ne ökörködjön már az ember. Tessék megfelelő tárhelyet rakni a telefonokba (128 giga) meg micro sd bővíthetőséget mert nem csak a videók zabálják a tárhelyet egy telefonba.

    gretzky77
    Én örülök neki hogy elégedett vagy a váltással számomra csak az előrelépés telefoncserénél ha minden téren többet tud az elődnél az utód nem divatból szoktam cserélgetni. Számomra a 808 és a QHD felbontás összerakása a nem ideális kategóriába tartozik.

    Namost aki tud olyan telefont írni ami minden téren többet tud felmutatni mint a Note 3 az ne tartsa magába. (mielőtt jöttök itt a Note 4el meg hasonlókkal kijelzőméretbe is tudjon többet tehát minimum 5,8 col!!)

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz Legendd #19 üzenetére

    Nem is voltam elégedett a Note 4-el. (az ötöst inkább hagyjuk is)
    Tulajdonképpen egy nagyobb felbontású kijelzőt kapott meg egy erősebb soc-ot innentől kezdve gyakorlatilag semmi érdemleges gyorsulás nem tapasztalható a telefonon. Ja kapott még egy használhatatlan ujjlenyomat olvasót. Köszi Samsung...
    A szoftveres része a négyesnek meg főzött romokkal tökéletesen átültethető a Note 3-ra.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz Fitzgerald #30 üzenetére

    Sehogy nem oldja meg a melegedést én csak azt írtam hogy az 5 perc felvétel az gyárilag van beállítva de pillanatok alatt kijátszható.
    A z IPS leszarozása tényleg lehet hogy erős volt. Átfogalmazom én AMOLED párti vagyok jobban bejönnek a szinei. Az IPS-nek csak a fehér szine tetszik amúgy olyan fakó nekem nem kéne ilyen kijelzős telefon.

    Wapmester
    Hidd el hogy nagyon szivesen lecserélném de egyszerűen évek óta nem tőrtént semmi előrelépés a telefonok terén. Ugyanúgy 5,1 colosak a felsőkategória néptelefonjai, év végén ugyanúgy 5,7 colosak max a felbontás nő de mivel az új soc max azt képes kihajtani ezért a gyakorlatba nem érezhető semmi gyorsulás.
    Ugyanakkora akksi van a mai felsőkategóriába mint a 2 évvel ezelőttiekbe. Ok most az igazán felsőkategória felment 4 gigára 3 helyett de ez nem egy világmegváltó előrelépés.
    Ugyanúgy micro usb 2.0 van a mai telefonokba már évek óta, jelentős részükön még mindig csak 1 hangszoró és kismillió olyan szoftveres gond ami már rég orvosolható lett volna.
    Tehát az utóbbi 2 évbe max meghajlították a kijelzőt meg lett plusz 1 giga ram. (Nagyon max még az ujjlenyomatolvasó) de ezen kívűl szó szerint semmi.
    Éveken keresztül olyan innováció volt meg verseny most meg mindenki kihozza a full biztonsági minimumot az újabb fajta androiddal és kész a felső kategóriából max kiadnak 1-2 új android verziót a középre meg jóesetbe 1 az is nagyon soká.

    Touch-ko
    Akkor ennyi erővel vegyétek vissza nyugodtan a fényképezésnél is a megapixelt is 2 megapixel körülire hisz minek csinálni tizen megapixeles képeket ha a FullHD megjelenítő ugyis csak ekkora képet tud natívba mutatni és legalább a 2 megapixeles kép kevesebb helyet fog foglalni a telefonon mint a tizen megapixeles...
    Attól hogy ma még nincs 4K kijelzős tv/monitor otthon az nem azt jelenti hogy holnap sem lesz (vagy jövőre stb) de a ma készített fullHD felvételből már nem fogsz tudni akkor 4K-t csinálni. Ezt kéne megérteni.
    Ha ma megvan a lehetőség arra hogy jobb minőségbe rögzítsek akkor meg fogom tenni mert lehet hogy ma csak plusz tárhelyet jelent de holnap már a 4K megjelenítőn plusz részleteket.
    Tehát a mobilokba a tárhelyet kéne bővíteni a gyártóknak meg megtartani a micro sd bővíthetősget ha már egyszer bennevan a 4K rögzítési lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    válasz Wapmester #45 üzenetére

    Minimum 5,9-es kijelző de inkább 6 col. Nekem nem lenne fontos a 4K kijelző épp előbb írtam hogy ez a fő gond hogy az új telefonok manapság nagyobb felbontást kapnak és amivel többet tud az új soc azt fel is emészti a nagyobb felbontás kihajtása ergó 0 a telefon gyakorlati gyorsulása plusz az akksinak is egy rémálom. (Ettől függetlenül jövőre megint ez a recept várható jönnek majd a 4K felbontású kijelzők had dögöljenek bele a snapdragon 820 és az új exynosok a kihajtásukba)
    4 giga ram
    Valami csúcs Snapdragon vagy Exynos
    128 giga belső tárhely ami bővíthető micro sd-vel
    Tizenx megapixeles OIS kamera (felbontás tökmindegy csak szép képet csináljon)
    Minimum 3500-as akksi de inkább picit nagyobb
    Az új micro USB csatlakozó
    Nem követelmény de nem is hátrány hogy ha vízálló

    Ennyi szerintem ebbe semmi megvalósíthatatlan nincs akár már az IFA-n is bejelenthettek volna egy ilyen telefont.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák