- Prohardver app (nem hivatalos)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Flip5 - ami kint, az van bent
- One mobilszolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
Új hozzászólás Aktív témák
-
majom2
senior tag
Én nem szeretem a világító Alma-logót sem a tetején
vannak erre érdekes megoldások, ízlés kérdése persze:
klikk1
klikk2
klikk3
klikk4
stb, stb...egyébként azt én sem bírom épp ésszel felfogni, h miért kell spórolni az usb portokon. na, ez egy tipikus balfékség.
DOC: az egy generációval korábbi alu unibody macbook-on még nem volt. azt még talán nem is mbp-nak hívták.
lehet h nálam van valami baj, de nekem a safari 5 is nagyon szépen megyeddig egyszer sem dobta el magát.
-
majom2
senior tag
nagymértékben megkönnyítheted az életed, ha a kedvenc programjaid kedvenc funkcióira saját hotkey-ket csinálsz (system preferences -> keyboard -> keyboard shortcuts). ezzel pl a böngésző fülei közötti lapozás is átkonfigurálható - ahogy már többen írták -, azonban most is megnézheted h ez jelenleg mire van bedrótozva (window menüpont: select next tab, select pervious tab).
safarihoz a clicktoflash plugin felrakása erősen ajánlott!almalogóra ragassz alufóliát a matt felével felfelé, ha zavar h világít
Az iPhoto véleményem szerint használhatatlan, francnak van ideje, hogy ott is rendezgesse a fényképeit, amikor úgyis folderekbe teszem.
az iphoto is ugyanúgy folderekbe teszi a képeket (pictures->iphoto library(itt show package contents-el nyitod meg, mivel applikáció)->modified/originals) mint ahogy te tennéd. tehát ezzel nem vesztesz semmit, csak nyersz 1 csomó funkciót, amit vagy használsz vagy nemaz eredeti folder-rendszeredet pedig megszüntetheted.
ráadásul ha innen külső progival meg akarsz képet nyitni, akkor a "megnyitóablak" bal oldali sávjából a media->photos részlegben már keresgélhetsz is közöttük.
egyébként az iphoto még nekem is fehér folt, de tudom h ha használnám rendesen, akkor az nem lenne annyira azért rossz progiAz OSX-ből érthetelen módon hiányzik, hogy a Finderben thumbnail nézetben klikkolok egyet az első, majd shift-clickolok az utolsó fájlon, és a közte elhelyezkedő összes állomány kijelölésre kerül. Irtóra hiányzik.
esetleg annyit tudsz csinálni, h list view-nál meg tudod növelni az ikonok méretét (show view options). remélem ez segít.
egyébként nem tudom észrevetted-e már, h a touchpad-en lehet használni a kétujjas zoomolást az icon view-ra -
Xero
nagyúr
Rendszerezéshez? LR, Aperture is gyönyörűen rendszerezi neked a fotókat, taggelhet amit csak akarsz, és 1 klikkel már PS-ben editálhatod, aztán szépen mentés után megmarad az eredeti és az editált is taggelve, összefűzve, rendszerezve. Szerintem ez Win-en is így a logikus. Bár van ismerős aki még mindíg a Bridge-re és mappákra esküszik. Én maradok a taggelésnél. Legalább a spotlight is pikk pakk megtalálja, nem kell dsc izéket vadásznom!
-
iSTYLE
csendes tag
A shift-clicket így már értem én csak listában használom úgyhogy még nem tűnt fel eddig
ablakok közti váltás: command ctrl i előre command ctril shift i vissza. Ha túl bonyolult akkor állíts be erre egyéni kombót a system preferencesbe
azért nem tudja magától az ntfs-et, mert license díjat kéne fizetni MS-nek
-
biker
nagyúr
anélkül, hogy szemrehányó éle lenne, de...
- képek rendszerezett tárolására és megtekintésére találták ki
- kameráról berántod a képeket, mappákban letárolod, gyorsan kereshető, rendezett, és biztonságos
- innen export nélkül megfogod a képe(ke)t és rádobod a ps-re, megvágod, és mehet save as amire akarod, akár visszamentve iphotoba adott mappába.az iphoto nem más, mint egy mappában képet kezelő program.
nem értem, miért a "csakazértse" érzés?
és nem kell lementeni, megkeresni, megtekinteni, ez az, akkor ps....elsőre lehet fura, de rá lehet jönni miért jó
-
tomy8614
csendes tag
Egy szóval sem állítottam, hogy nincs hibája, csak szóltam, hogy ha annyira szükséged van rá akkor miután átváltottál lista nézetbe működik a shift+click. Amúgy ha akkora a tartomány, hogy látod egy ablakban akkor balgomb lenyomással ki tudsz jelölni területet. Ha nagyobb terület kell, akkor a shift vagy a cmd lenyomásával tudsz hozzáadni a jelöléshez. Tudom, hogyha 1000 fileod van akkor ez kényelmetlen, de pár darabnál hasznos, de nyilván ezt tudod. Windowsban tényleg van ilyen, de ha egymás hegyén hátán vannak az ikonok akkor nem mindig olyan ikonokat jelöl ki amiket várnék tőle. De ettől persze nem lesz a Finderben.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Hardcore café
- Milyen légkondit a lakásba?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Mikrotik routerek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Horgász topik
- Torrent meghívó kunyeráló
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz LGA775 Processzor
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Bomba ár! HP Elitebook 8560W - i7-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" FHD I Nvidia I W10 I Garancia
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged