Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siposz

    aktív tag

    válasz Goose-T #35 üzenetére

    Ismerek tök jó (tényleg) managereket, akiknek írtam beadandókat.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Goose-T #147 üzenetére

    Örülök hogy ennyi naív lelkes kezdő programozó van itt, de hidd el, idővel majd ti is be fogtok állni a sorba, megunva a felesleges, megfizetetlen melót. Mert fizut emelni csak nagyon ritkán szoktak, ebben az országban szinte csak úgy lehet szintet lépni ha munkahelyet is váltasz, ezét panaszkodnak a cégek itt hogy állandóan dobbant a munkaerő. Persze, mert másképp nem lehet több pénzhez jutni. Arra meg hogy "ügyes voltál, csak így tovább!" nem kapsz több kenyeret a boltban. Ha nem lehet feljebb lépni, akkor kevesebbet kell belefektetni hogy megérje, ilyenkor jön a csendes elszabotálás. Örülök hogy te még nem láttál sose ilyet, de ha elég sokáig fogsz dolgozni, hidd el, fogsz. A kezdők naív lelkesedése ez a "dolgozzunk szépen és jól, akkor minden jó lesz", a valóság nem így működik.

    (#146) samujózsi: "felhívták a figyelmet arra, hogy amit lehet, úgy kéyzítsünk el, hogy lehetőleg később ne kelljen újra megírni, ha másnak is szüksége lesz hasonló funkciókra"

    És ez mozgatott bárkit is? Hogy másnak milyen nehéz lesz, ha őt kirúgják? Én inkább az ellenkezőjét látom, ha megkövetelik a dokumentációt, kommentelést, akkor is csak valami "nesze bazmeg, te akartad..." szintűt adnak. Így belegondolva nem is jut eszembe 1 olyan se amit pozitív példaként tudnék felidézni a melóból. Ez része a "remélem legközelebb is engem hívtok, nem a konkurrenciát" játéknak.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Goose-T #169 üzenetére

    Vagy neked vannak túlzottan irreális elképzeléseid az elfogadható színvonalról. Aki maximalista, az ráadásul sose fejezi be a melót, mert mindig lehet mit javítani rajta, márpedig a határidő az mindenhol No.1. szempont. Elhiszem hogy létezikl olyan cég ahol a minőség mindenek felett, csak nem nagyon, ugyanis kb. mindenhol az ellentétét láttam. Határidő és bevétel mindenek felett, a többi meg "kisdobosbecsszóra bepótoljuk", mint a pizzafutár a lemaradt üccsit fizetés után... :)

    Arra próbáltam rávilágítani hogy szép és jó az elmélet, mindenki legyen perfekt, csak az élet azt mutatja hogy nem lesz. Most vagy vársz a tökéletes programozókra ítéletnapig (más is arra vár, miért pont hozzád mennének, többet fizetsz talán?), vagy felveszel átlagosakat, és számolsz azzal hogy ezek ilyenek. Nem lesz tökéletes a munka, de legalább el lesz végezve a valóságban is. Nem csak a programozásban van olyan hogy van akinek az művészet, önkifejezés, tökéletes akar lenni, másnak meg csak egy meló a sok közül. És utóbbiak vannak, voltak, lesznek többen.

Új hozzászólás Aktív témák