Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #58 üzenetére

    nem írtam olyan sokat csak sokat idéztem :)

    az alkutechnológia mint írtam kínálhatna megoldást, ha nem csak elméletben működne, ha biztonságos lenne, és ha nem olyan elemekből állna, ami egészen egyszerűen az igényeket elnézve kitermelhetetlen, ami megint a drágulását jelentené ezeknek az anyagoknak. HA kijönne valami ami a sarki szemétből is kinyerhető, és nem ólommal meg savakkal operálna, akkor lehetne sok dolgot csinálni. de mondom, eddig amiket kihoztak akkuk hogy ez a jövő vagy drága alapanyagra épül, vagy labor körülmények között működik, vagy nem teljesíti a biztonsági előírásokat (megengedhetetlen hogy töltés közben felrobbanhasson, hogy brutálisan degradálódjon, stbstbst. az hogy másodpercek alatt tölthető nem nagy mondás. hányszor? meddig tartja a töltést? közben milyen hőtermelése van? ésatöbbi.)

    a nukleáris energiával nem vitatkozok, de statisztikákban és jelentésekben csak akkor hiszek ha én hamisítottam őket :) megbecsülhetetlen a környezetszennyezés mértéke, hiszen még mindig nem sikerült helyreállítani a rendszert, a jövőben is történhet még para, 10 év alatt szeretnék leszerelni a blokkot, a kiszabaduló anyagok bomlási ideje meg nem fél év, tehát nem jelezhető előre hogy mit és hol fog okozni. persze az is jogos, hogy ha azt mondják hogy hatalmas a gebasz és nem tudjuk mi lesz ebből még, akkor meg mindenki pánikolna.

    én se támogatom a széntüzelésű erőműveket, ahogy a nukleárisat se, nem vagyok én álszent viszont, és belátom, hogy a jelenlegi technológiával, lehetőségekkel sokat nem lehet vergődni ezen. vannak alternatívák, csak nem ilyen nagyságrendre, ilyen mentalitásra, és ilyen berendezkedésre úgy általában. az, hogy az állam támogatja a megújuló forrásokat az dícséretes, de globálisan amíg nem lesz fúziós erőmű kizártnak tartom a Monaconál nagyobb országok ellátását ilyen forrásokból. egyszerűen túl sok energia kéne és túl kicsi a hatásfokuk, lokálban csökkenthető lehetne persze aprobléma ez igaz.

    ennek viszont sok hatása nincs az eredeti témára, mégpedig hogy a gonosz sejkek miatt nincs jobb akkutechnológia. márpedig szerintem ennél több áll a háttérben ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #60 üzenetére

    " mobilom is otthon mindig az asztali dock-ban van, raer toltodni... auto stb. lehetne ugyanigy. "

    az autó pont hogy nem. ha így lenne, akkor már mindenki elektromos kocsival járna. mert a töltési idő most is ráérős, csak az a baj, hogy 1300 km-es síelésre leruccanásnál pl nem lehet 3 nappal kalkulálni egy irányba, mert 8-10 órákig csorgatod az aksikat tele. a hatótáv és a töltési idő a két leginkább fontos paraméter ott, ha ezek javulnak és az ára is elfogadható sokan áttérnek majd. de pl pont ezzel van a legnagyobb baj a tisztán elektromos megoldások esetében.

    lezárhatjuk végülis, bár annyira nem off, de kiveséztük már szerintem minden oldalról :K

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #62 üzenetére

    pont annyira tálták ki a mostani elektromos kocsikat ez vitán felül áll. aglomerációból bejárni meg ki. ez sokaknak alternatíva, sokaknak meg annyira nem sajnos.

    írtam egy számot. de igazából minden évben kronplatzon síelünk, az is van 800 tőlünk, de cimborák járnak 1200-ra is. a pazarlás relatív. nem megyek nyaralni, mert nem szeretek a parton dögleni fosni hogy elviszik a fényképezőt, kamerát, pénzt, stb, a nagy melegben a víz hideg, várost nézni 40 fokban minden csak nem kellemes, azon túl meg elég passzív, inkább félreteszek és ilyen helyre megyek, aminél fixen tudom hogy jó hó van, hogy a hely és a pályák brutálisan jók, hogy délután is síelhető mert rendben van tartva. nézőpont kérdése. pazarlás a szememben a jellemzően 1-2 játék miatt overpowered pc is, a 160k-s telefon (még ha 20k szolgáltatói csomagban akkor is) és társai. igények, hobbik, preferenciák. mindenki áldoz a hobbijára abból amije van. nem vet fel a pénz, de amire kell arra költök, mert egy jó sztori se kezdődik úgy, hogy épp otthon ettem a salátámat :D

Új hozzászólás Aktív témák