Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b4zsi-

    őstag

    Akkor a Samsung nem új mobiltelefonokat fog majd kiadni régi hardverekkel, hanem ledarálja és belevág a magyarországi pálinkafőzésbe.

  • Schmidi

    tag

    Az a bajom, hogy félévente megjelenik egy hír a világmegváltó új akkumulátor technológiáról, de még egyikből sem lett sorozatgyártás. Azért bizakodom, hátha eljön ez is egyszer. :)

  • C$abi

    aktív tag

    Ez a hir van vagy 2-3 napos. Lehetett màr olvasni az Origo-n is.
    Egyébként ugyse lesznek ilyenek hiába jó meg minden csak akkor elég sok gyárat át kell állitani.

    [ Szerkesztve ]

  • XtremLor

    őstag

    válasz Schmidi #2 üzenetére

    Akkor kezdek el bizakodni ha kaphato is lesz, persze megfizetheto arral parositva...

    "Legen...Wait for it...Dary"

  • PAINfájdalom

    aktív tag

    sok kis kínai fejlesztgesse csak az akksikat :DD

    Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

  • dgabor80

    tag

    Nem akarok nagyon belemenni...de ugye van az éhezés..és a mezőgazdasági terményekkel hajtott autó...lassan mobil... érdekes helyzet lesz... én "töltöm" a mobilom...mellettem utcagyerek meg sose látott cukorkát? :(

    De a környezetbarát dolog mindekép üdvözlendő!!! :K

    „Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

  • Cyberpunk

    félisten

    Valahogy sosem jutnak el ezek a "csoda" akkuk a piacra. :U

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • nemlehet

    őstag

    válasz dgabor80 #6 üzenetére

    Jajj ezt a baromságot... Az éhezést nem lehet globálisan felszámolni. Tehát attól, hogy itthon a mezőgazdasági terülteket bioetanol alapanyaggal vetik be ne lesz nagyobb éhezés afrikában. Miért nem? Mert ingyen nem fogja semmilyen termelő odaadni amibe befektetett, ők meg megvenni nem tudják. Lokális megoldásokat kell találni erre.

    Amúgy egy újabb ígéretes technológia. Minden hónapban jön egy ilyen hír, még semmit sem láttunk eddig ami a felhasználókhoz is eljutott.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Seangaijin

    senior tag

    Amíg a "paraszt" megveszi a 200ezres új Ájfónt meg Nót 3-at 1-1,5 napos üzemidővel, addig a gyártók se fogják a rengeteg pénzt az akkumulátor fejlesztésbe beletömni. Ha mindenki 3310-essel meg a régi buta mobilokkal járkálna és megállna az okostelefonok iránti kereslet akkor lehet, hogy a nagy gyártók is elgondolkodnának azon, hogy hát a usernek fontos lenne az üzemidő is nem csak a 16 mag meg 4k kijelző 4 colon... Elég sarkallatos mindenki értse jól... :DD

    YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

  • Ixion77

    őstag

    Már épp kezdett hiányozni az aktuális havi hír egy újabb "elméletben forradalmi" akkumulátorról...

    Szóljanak ha majd kész, beépítették, kiadták, megvehetem...

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • desolator

    senior tag

    Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő de már kezdek lassan átmenni abba az akkumulátorokkal kapcsolatban. Nem akarom elhinni hogy képtelenek megoldani a gyártók az 1 napos üzemidőre a megoldást..
    Egyébként meg valahogy ugyanezt érzem a rák kutatásnál is. Ott is megjelenik egy hírportálon 2-3 havonta hogy megtalálták a rák gyógymódját aztán valahogy soha többet nem hallunk róla.

    [ Szerkesztve ]

    Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

  • mrlujoak

    veterán

    n+1...
    Bizony ez is már a sokadik - naezzelodacsapunkamostaniakkumulátoroknak - kutatás.
    Gyártás?
    Mikor és mennyiért vehetem le a polcról?

    Az ilyen, és ehhez hasonló találmányokkal már tényleg tele a padlás, errefel még mind a mai napig Li alapú akksikat használunk.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Heller2

    aktív tag

    Nekem mindegy, csak ne csámcsogjanak a baktériumok éjszaka, amikor alszom...

    GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

  • ClioRS

    őstag

    Eltelt fél év, megint egy ilyen hír.... Ezeket szinte kár is közölni.

    Ezen azért jót nevettem: "Az akkumulátor technika folyamatos fejlődése....."
    Jókora fejlődés volt tapasztalható..... :DDD

  • XtremLor

    őstag

    válasz petipetya #10 üzenetére

    Amint 500huf lesz egy kilo, Makon is beindul az elet! :D
    Kivancsi vagyok gyumolcs, repa, nad.... lesz e jobb, azt fogjuk nezni melyik tipus mivel van szerelve ;]

    "Legen...Wait for it...Dary"

  • Taybore

    aktív tag

    válasz ClioRS #15 üzenetére

    Há' mé'? 15 év alatt kb 1.2-szeresére nőtt az energiasűrűség, az neked nem fejlődés? :DD

  • cairojack

    aktív tag

    "veszélytelen alapanyagokból gazdálkodó cellák három éven belül piacra kerülhetnek..."
    Három éven belül (sőt, valószínűleg idén) a gyártók talán abbahagyják ezt az idióta hozzáállást, hogy egyre nagyobb és nagyobb képernyőt tesznek a telefonnak hazudott PDA-jukba.
    Ma már simán van 5-6-7 colos "telefon" (bezzeg értelmes 4 colos nincs, hogy a még kisebbekről ne is beszéljünk), nincs már hova növelni a kijelzőt. A felbontás is olyan, hogy már át is léptük a 400 PPI-t, tehát ezt sincs értelme tovább növelni. Szóval ez a rész elérte a maximumot, a procik energiaéhsége meg talán nem nő olyan mértékben, hogy ne tudnák követni az aksik, hisz a gyártástechnológia fejlődésével nem csak a teljesítmény nő, de a fogyasztás is csökken(het).
    Sőt, a vékonyság is olyan, hogy gyakorlatilag elérték a minimumot, némelyik teló már most kellemetlenül vékony.

    Szóval igazából a fő energiavámpír funkciók tavaly és idén elérték a csúcsot, hacsak a gyártók nem akarnak fölösleges (tkép értelmetlen, érzékelhetetlen, irreleváns) paramétereket fejleszteni, akkor nincs para. Para akkor van, ha az új divat a projektor lesz...
    (Esetleg ködlámpa funkció az autóba)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • ClioRS

    őstag

    válasz Taybore #18 üzenetére

    Elnézést, valóban :DDD

    (#19) Ndruu
    Úgy értettem, hogy fél évente jön egy akkuval kapcsolatos hír, hogy aztán most húú meg háá lesz, csak a végén egyik sem jut sehova 1-2 beharangozó, nagyon nagy jövővel kecsegtető cikken kívül.

  • dgabor80

    tag

    Nagyszerű..akkor nem cukorból, hanem alkoholból...még a végén a mobilom lenyúlja a piámat... :D
    (tudom metanol, nem etanol)

    Kicsivel jobb hír azért az "új" csoda-aku koncepció, mint a "kispandák születtek Pekingban" főműsoridőben :D

    [ Szerkesztve ]

    „Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

  • #56573440

    törölt tag

    várjuk várjuk csak látom már hogy ősz szakállam lesz amire ebből valami alakul...hamarabb lesz érzésem szerint fúziós erőművünk mint egy normális, megfizethető bioakku. persze ne legyen igazam, csak már annyit de annyit hallgattam ezeket a fejlesztéseket...

  • Dany007

    veterán

    válasz Ndruu #19 üzenetére

    Hehe, már 2005-ben volt hír egy szupergyorsan feltölthető akksiról, amit állítólag 2006-ban akartak piacra dobni.

    De akit érdekel egy ideig gyűjtögettem az akksis híreket és "forradalmi" akkumulátor tervezeteket: [link]
    Kb a bejegyzés közepén kezdődik "Forradalmi akkumulátor tervezetek" címszó alatt.

    Az a gond, hogy gyakorlatilag minimális előrelépés történt az akksi üzemidő területén. Lehetőségek vannak, akku-bank meg hasonló otromba megoldások formájában, de valódi az nincs.
    Gyakorlatilag épphogy a szinten tartás az, amit "fejlődés" címszó alatt elértek az elmúlt 8-10 évben.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    "A metanol-alapú megoldásokkal ellentétben veszélytelen alapanyagokból gazdálkodó cellák három éven belül piacra kerülhetnek"

    Hátööö... :U

    "bár egyelőre csupán kezdeti prototípusokat tudott felmutatni a Vriginia Tech."

    Oké, már értem ;]. Ez azt hiszem pont az n+1. ilyen hír, lerágott csont. Nagyjából olyan, mint a fúziós erőmű: az is már vagy 30 éve mindig majd 15-20 év múlva lesz kész :U. Már-már egy harsány kacajt se tud kiváltani belőlem. :o Olyan hír amúgy már a büd sohasem lesz, hogy valamelyik tervből végül kereskedelmi termék lett? :U

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • dgabor80

    tag

    Van valakinek bármi infója, miket használnak a seregben? Milyen akuk vannak a rádiókban, PDA-kban, laptopokban?

    Már régen is felfigyeltem az egyik akkus cikkben...nem is a technológia érdekelt, hanem a "megrendelő"

    Nanovirágok az akkumulátorokban:
    "Észak-Karolinai Egyetem és az Egyesült Államok Hadseregének Kutatási Központja (U.S. Army Research Office) "

    [ Szerkesztve ]

    „Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

  • hemaka

    nagyúr

    Majd ha lesz belőle olyan verzió, ami működik is rendesen egy mobilban, akkor...

  • Rickazoid

    addikt

    1.
    Csak számolom hány ilyen sosem elkészülő megoldásról lesz hír idén, tavalyról csak megbecsülni tudom a 10-20 közti számot.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Polarstar

    nagyúr

    Az tutkó biznisz!

    Majd mehetsz a nemzeti etanol boltba zárjegyes mobiltöltést felvenni. :C

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Janaboy

    veterán

    Az se lehetetlen, hogy túlbecsülik a forradalmasított akkuk kapacitását..lehet, hogy a mindennapokban és gyártásban nem használható/nem éri meg..

    Janaboy

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Schmidi #2 üzenetére

    Pont ezt akartam én is írni. Havonta jön egy ilyen hír, aztán többet nem hallunk róla.

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • dreamdancer

    őstag

    A hírből kivonva a bulvár-részt: kísérletezgetnek mindenfélével, de messze még a megoldás.

    A következő 4-5 évben csak akkor fogják tovább húzni a mobilok, ha
    - csökken a fogyasztás (a 8 magos 2+ GHz-es procik nem erre mutatnak...)
    - nagyobb (vastagabb, nehezebb) akkukat raknak a telefonokba,

    De perpill kábé az LG az egyetlen, aki valóban energiát szán arra, hogy tudna minnél nagyobb akkut elrejteni a készülékházban anélkül, hogy visszatérnének a másfél centi vastag telefonok.

    Nem a lényeg a fontos.

  • halkow

    őstag

    válasz Schmidi #2 üzenetére

    kb 5-10év múlva szerintem ,a lg majd beleteszi a lg g7-be :)

    Alcatel onetouch idol2s the king

  • Nuada herceg

    őstag

    ha, he, het, lehetséges, előfordulhat, meglehet és a többi...
    Annyi ilyen hírt olvastunk már, kb 27-szer forradalmasították az akkumulátor technológiát.
    Mindenféle új felfedezéssel. Volt már hogy csak 10 percig kell tölteni a mobilunkat, volt hogy
    ugyanaddig mint most, de 10szer annyit bír, meg nem tudom, sok érdekes dolog.

    Lényeg hogy itt van mind a csúcskészülékekben.

    Értem a csíziót.

  • monti0222w

    addikt

    válasz Dany007 #24 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek a mondani való :) ddal, de főképp az utolsó mondatod a lényeg!

  • zdanee

    őstag

    Széles Gábor a szlovák cukor segítségével a levegőből veszi majd ki az elektromosságot? :)

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • so_ha

    senior tag

    Túl nagy az olaj lobbi ereje, hogy megengedje az elektromos autók elterjedését (a villanymotorok hatásfoka 90% fölött van, csak a töltési idő a gyenge láncszem, amit a lenti cikkek szerint már sokan megoldottak), illetve ezzel együtt egy korszerübb akkumulátor gyártását.

    Az elmúlt 9 év csoda akksijai, amiket azóta sem gyártanak:

    Egy perc alatt tölthető akkumulátor a Toshibától (2005.03.29.)
    Pontosan egy évvel ezelőtt mutatta be a Hitachi az első PDA-ba integrálható üzemanyagcellás akkumulátorát.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Szupergyors akkumulátort mutatott be a Toshiba (2007.12.14.)
    Az akkumulátorok új generációját honosíthatja meg a cég számos területen új fejlesztésével, amely extrém körülmények között is biztonságos működést garantál és alig 5 perc alatt feltölthető.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gyorsan tölthető akkumulátorokon dolgozik az MIT (2009.03.12.)
    Az amerikai kutatók már előálltak egy mintapéldánnyal, amely 10-20 másodperc alatt teljesen feltöltődik - a cél a mobiltelefonoktól az elektromos autókig terjedő terület néhány év alatti lefedése.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Gyorsabban töltődő akkuk nanotechnológiával (2011.03.22.)
    Egy háromdimenziós nanoszerkezet döbbenetesen gyorsan tölthető és kisüthető akkumulátorokat ígér, mindezt az energiatárolási kapacitás megtartása mellett. Paul Braun professzor fejlesztése komoly áttörést jelenthet az elektromos járművek, az orvosi eszközök, a különböző lézerek és katonai alkalmazások számára egyaránt.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kutatók másodpercek alatt tölthető akkut fejlesztettek ki (2011.03.25.)
    Paul Braun az Illionis Egyetem kutatója és csapata rendkívül gyorsan tölthető akkumulátort fejlesztett ki.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Sok ezerszer jobb akkumulátorokra van kilátás (2013.04.19.)
    Az Illinois Egyetem kutatói olyan lítiumionos akkumulátoron dolgoznak, melyek forradalmasíthatják a mobil termékek piacát.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz so_ha #37 üzenetére

    na. esküszöm nem fizet az olajlobbi nekem egy fillért se, a kondenzcsíkot húzó repülők se mosták ki az agyam az árnyékkormány parancsára, de azért ezt lássuk be hogy nem ennyire fekete fehér.

    az hogy valami muzsikál a laborban az egy dolgot jelent, hogy megfelelő körülmények között bizonyítja egy elv működését. az, hogy utána ez sorozatgyártásba kerülhet e az azért ennél jóval több... ott van első sorban maga a gyártástechnológia, képesek e az adott terméket gazdaságosan tömegtermelni. ha nem, és egy telefonba szánt akku 200k-ba jön ki te kifizeted? nem. ha egy kocsiba szánt pakk 15 milla azt se nyeli be senki, max egy ferráriban. ha nem gazdaságos a gyártás mert olyan alapanyagok kellenének, mert olyan eljárások kellenének, akkor azon faragni kell, az elv megvan, már csak el kell érni hogy megfizethető legyen. ha nem az kár is szalagot beállítani neki, mert senkit se érdekel majd.

    másik: marha jól hangzik hogy pár másodperc alatt feltölthető az aksi. ehhez csak olyan készülék kéne ami brutális töltőárammal és fesszel dolgozik, gyak ha valami balul sül el és zárlatos lesz valami, akkor reszeltek. egy telefonnál mondjuk lehet hogy nem, de egy normális elektromos autó cellapakkját telecsorgatni másodpercek alatt az már durva. nem is beszélve arról, hogy az akku minimális degradációval kéne ezeket a ciklusokat túlélje, mert az se buli, ha a méregdrága csomagokat félévente kell hajigálni kifele... meg ugye jókor kéne megállítani a töltést is, mert ilyen tempónál egy két másodperc és a kocsi a benzinkúttal és a szomszédos tömbház felével repül a levegőbe.

    egyes "kutató" "intézetek" "tudósai" sokszor celebkednek, és ha mégis van mögötte működő prototípus, akkor az olajlobbi lesz az utolsó problémájuk. a kőolaj kell, és nem csak üzemanyagnak. azt nem fogjuk kikerülni sehogysem, ha nem az autóban égetik el akkor erőműben. kőolajszármazékok meg körbevesznek akármerre mész, tehát pont lesajnálják hogy mi van. elektromos autó kell? cipelsz majd magaddal sokkal több súlyt, uránnal, nappal széllel nem fogsz tudni elhajtani annyi kocsit elektromosból mint amennyi most van az utakon, főleg hogy a mostani hálózat meg nem bírná el az igénybevételt. jól hangzik ez a sok fejlesztés. csak ha valami a laborban megy, ahhoz nem kell külső erő, hogy te soha az életben ne láthasd. elég egy olyan drága és nehezen gyártható vegyület vagy ötvözet ami miatt meg se éri piacra dobni, és kész. ha meg az is pipa, van ezer más amit meg kell tenni, és akkor is van még csitrillió probléma :K

    na megyek mert kommentenként utalnak a szaudiak 10 milla dolcsit, és kifogyott a bolív szűzlányok véréből főzött sör :O :DDD

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz so_ha #37 üzenetére

    A bejegyzésed jogos! Hol a francban vannak ezek?? Mit szüttyögünk még mindig ezekkel a harmatos akksikkal? Ma a szolgálati mobilom Defy... :O írd és mond 2 óra alatt lemerült!

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • razzorr

    őstag

    Még anno a '90-es évek végén láttam egy doku filmet egy norvég jövőkutató intézetről (ahol egyébként titkos future tech kutatások folytak,folynak)ahol a tudós mókus a telefont megfogta, lepattintotta az alját és egyszerűen feltöltötte 1-2dl vízzel. És voilá, az ionizációnak hála működött a telefon.
    Azóta is várom mint a messiást, de valószínűleg megvannak a világpolitikai és pénzbeli okai,hogy ezek soha nem fognak elterjedni,még ha tuti jó okosságok, akkor se.

  • Pali1119

    tag

    válasz desolator #12 üzenetére

    "Egyébként meg valahogy ugyanezt érzem a rák kutatásnál is. Ott is megjelenik egy hírportálon 2-3 havonta hogy megtalálták a rák gyógymódját aztán valahogy soha többet nem hallunk róla."

    Szted miért nem hallunk róla soha többet? :) Már rég megtalálták a rák gyógymódját, de hát a gyógyszeriparnak nem az az érdeke, hogy egy csomó egészséges ember legyen.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

  • SShadow

    aktív tag

    Még a kib@szott autókat sem sikerült megcsinálni normálisan elektromosra pedig azzal már kísérleteznek pár évtizede, akkor pont pár éve elkezdődött mobil "energiaválságot" sikerül megreformálni.
    NA NE MÁR!!!!

    Ja most látom So-Ha kolléga erről már írt amúgy csak annyit hogy van még elegendő kőolaj elég sokáig az autónavigator-on pont erről olvastam egy cikket elkezdik lecsökkenteni a fogyasztási kvótákat (lásd a TSI meg ECOBoost ,de hozzáteszem ez kamu mert ezt csak laborba tudják ellenben az eur6-ba beleférnek)
    És az amcsiknál is ha jól emléxem 2015-20ra olyan 8,5le akarják levinni.
    Ezt nagyon egyszerűen meg is tudják tenni ha olyan kocsit csinálsz ami nem az elvárásoknak megfelelő büntetést fizetsz nem is keveset, ezt persze egyik gyár sem akarja és a nyomás két oldalról jön a károsanyag kibocsájtást és a fogyasztást is muszáj csökkenteni.

    A sok hülye meg beveszi hogy azért csinálnak kis köbcentis turbó motorokat hogy az keveset fogyasszon meg mennyen mint az állat csak a két dolog benzines oldalon ÖSSZEEGYEZTETHETETLEN!!!!!!
    Csak egy kis józan paraszti ész kell hozzá.

    A másik meg nem tudom mire verik annyira magukat 15-20évvel ezelőtt egy 1.3-1.5-1.7diesel tudott 4-5litereket fogyasztani egy mechanikus adagolóval és nem csak a könyv szerint!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Peterson_

    addikt

    Erre csak annyit mondanék, hogy hiszem ha látom :K

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • JanR

    addikt

    válasz Cyberpunk #7 üzenetére

    És ezért tankolunk még mindig benzin/diesel-t.. Amíg valakinek érdeke a "szar", addig az is marad.
    Lassan top PC-ket verő telefonok jönnek, de valahogy akkuval nem tudnak újítani, inkább több mAh-s lesz és el is van intézve. Szomorú :(((

  • nemlehet

    őstag

    válasz razzorr #40 üzenetére

    Ezt azért elég nehezen tudom elhinni... Nagyon sok bullshit kering a neten, némelyik egész hitelesnek tűnik. Nálunk az egyetemen is volt projektfeladat, hogy kaptak x pénzt (jó nyílván nem 100 milliót), hogy akkor tetszőlegesen kiválasztott 10 "csodálatos" energiaforrást/aksit építsenek meg és teszteljék. Kapásból a legtöbb tudományos alapja légből kapott. Aminek még esetleg lenne is, azok vagy nem megépíthetőek (még elméletileg sem) vagy az enegiamérlegük negatív. Olyan is van ami még működik is és pozitív az energiamérlege (valami hidrogénes megoldás volt, nem vettem benne részt) de ott meg a hidrogén tárolása jelent problémát. Aki dolgozik az iparban vagy konyít az anyagtudományhoz az tisztában van vele, hogy a hidrogént tárolni igen nehéz, speciális és drága tartályok kellenek hozzá, ráadásul azok is elég érzékenyek. Tehát működik és jó is, csak jelenleg nem lehetne tömeggyártani mert balesetveszélyes. Arról nem is szólva, hogy komoly problémát jelent a miniatürizálás is. Nem olyan könnyű ám telefonba való aksit gyártani. A legtöbb kísérleti megoldás ennél jóval nagyobb.

    Az ionizációs vízhajtású telefon alapból ökörség. Az ionizáció elektron hozzáadást vagy elvételt jelent. A víz egy igen stabil vegyület, magától nem ad le elektront. Ez a vízből energia dolog nagyon hangzatos, de JELENLEG megalapozatlan.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • axioma

    veterán

    válasz #56573440 #38 üzenetére

    Azt en nem vennem az ervek koze, hogy "nem birna' az elektromos halozat". A mostani. De nem egyik naprol a masikra novekedne meg az igeny, nem beszelve arrol, hogy ha kereslet van, akkor termelni is megeri, az alternativ modok meg pont mostansag is esnek arban (pl. napelem), konnyen keresztezi egymast a ket gorbe, es lesz termeles is [nemeteknel az atom leallitasanak igenye miatt van is mar es novekszik]. Raadasul mindenhol helyben termelodhet, a halozat ugyan megnovekedett iranyitasi/kiegyenlitesi, de csokkentett szallitasi feladatot latna el, kozpontositott helyett elosztott rendszerkent funkcionalhatna. Nem olyan rossz jovokep ez sztem a villamos energianak.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #56573440 #38 üzenetére

    Igazából több technológia is kész van, ami csak azért drága, mert nem került rendes sorozatgyártásba. Egy belsőégésű motor is megfizethetetlen lenne, ha nem lenne több autó gyártásban, mint ahány ember él a Földön és nem lenne kiépítve a kúthálózat hozzá. Mit gondolsz ki fektetne ma ebbe, ha valami más megoldást használnánk, ami kevésbé jó, de egyszerűbb és haszon van rajta? Az üzemanyag-cellákkal ugyanez a helyzet. Azért drága (illetve a szűk réteg által megfizethető árú megoldás azért nem elég hatékony), mert nem gyártja mindenki és nincs kiépített infrastruktúra a hidrogén utánpótlására. A kőolaj nem azért lett az uralkodó, mert olyan olcsó meg egyszerű a használata, hatalmas probléma lehetett kiépíteni ezt az átláthatatlanul hatalmas infrastruktúrát mögötte, de mivel nem volt más és a türelmetlenség, a gyors profitszerzés vágya már a kezdő kapitalizmusban is és a következmények vizsgálatának elhagyása miatt nem várták meg, hogy az elektromos autókat is sorozatgyártásra alkalmassá tegye valaki.
    Az akkukhoz meg sokkal több nukleáris erőmű kéne, de azt se lehet, amíg elterjedt tévhit, hogy szennyező és nem tudatosul az emberekben, hogy valójában az a legzöldebb ismert és nem sci-fiből vett megoldás. Illetve majd a fúziós erőmű lesz jobb, de annak meg fizikai akadályai vannak.
    Röviden bárhonnan nézzük, a probléma mindig az, hogy nincs egy nemzetközi elhatározás a fejlesztések gyakorlati alkalmazásának bevezetésére. Annak hiánya pedig az olaj. Tehát bár le van egyszerűsítve, de az olajlobbit hibáztatni gyakorlatilag megalapozott.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • razzorr

    őstag

    válasz nemlehet #45 üzenetére

    Elég régen volt ez a doku film, még az internet robbanás előtt,amikor nem a meghamisított felvételek voltak divatban. Én ezt láttam, hogy vízzel tölti fel a mobilt és működött, tisztán emlékszem rá. Persze erre mondhatjuk,hogy kamu is lehet, de amit nem ismerünk, nem biztos hogy rögtön ökörség.
    De amúgy lényegtelen, láthatóan semmi sem lett/lesz belőle.

  • culas25

    tag

    na jó, ezt már hallottuk... majd ha kiadták az első kereskedelmi forgalomban is megjelenő telefont, akkor szóljatok

  • kromatika

    veterán

    jó lenne ha már tényleg sikerülne a gyakorlatban is ,az akuk forradalmasítási techinákája.

  • #13110016

    törölt tag

    válasz so_ha #37 üzenetére

    +1

    Ebből sem lesz semmi, max egy újabb bejegyzés.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz razzorr #48 üzenetére

    Nem lehet, hogy metanol volt? Nokia is kísérletezett üzemanyagcellás akksival.

  • kelly416

    veterán

    válasz SShadow #42 üzenetére

    VW Passat 1.9TDI 1996-ból. A mai napig 4,5-5,1 között van a fogyasztása. Biztos van más hasonló paraméterekkel rendelkező gépjármű is, csak azt nem hajtom, érdemben nem tudok róla nyilatkozni.

    Amúgy meg tényleg a könyökömön jönnek már ki az ilyen hírek. Majd, ha tényleg beleteszik egy-két telefonba vagy akármibe és tényleg sorozatgyártás alatt lesz a technológia, akkor majd érdekelni fog, hogyan is működik.

  • airmax_2.0

    tag

    Szeretnék egy tévedést eloszlatni.
    A tüzelőanyagcella (fuel cell) nem akkumlátor. a cikk csak arról szól, hogy egy barátságos anyagból siketült FC-t csinálni, és mint ilyen van esélye az ilyen kisfogyasztású mindennapi eszközök energiaelláztásában..
    Nem is nevezhető forradalminak, hiszen csak én legalább tíz eve irogatok fórumokban a FC-kről...
    Rengeteg fajtája van, én most nem térek ki rájuk de sok éve mennek tüzelőanyag cellás bsuszok Vancouverben, sőt pár éve európa nagyvárosaiban is. A hondának autója, sőt házi energiarendszere van tüzelőanyag cellákra építve. a toyota pedig jövőre akar kereskedelmi forgalomba hozni tüzelőanyagcellás járműveket. ajánlom mindenkinek, hogy nézzenek utána a dolognak, mert mondjuk én ezelőtt 10-15 éve azt jósoltam, hogy az olaj utáni korszak energiarendszere a hidrogénre, és az tüzelőanyagcellára fog épülni. Azóta a nézeteim finomodtak, és többféle dolgot tel tudok képzelni, de a lényeg még mindíg áll részemről...
    Csak azért nem terjedt el eddíg jobban mert a drága összetevők még nem teszik elég versenyképessé a hagyományos energiaforrásokkal, de hatalmas a fejlődés, és folyamatosan sikerül helyettesíteni a drága összetevőket..

    aki többet akar tudni az FC-ről nézze meg ezt. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz razzorr #48 üzenetére

    az internet robbanás előtt,amikor nem a meghamisított felvételek voltak divatban
    Ez a kettő valahogy nem összeegyeztethető... A megjelent/kiadott 2. VH-s felvételek jelentős része így-úgy manipulálva lett már akkor is, hogy összeegyeztethető legyen a mondanivalóval, vagy akár utólag "soppoltak" ki embereket (lásd mint nemrég É-Koreában, csak anno csendben)
    A vízben jelenleg maximum helyzeti energia van, de ahhoz is fel kell emelned magasra. Azt a nyamvadt energiamérleget miért ignorálják az emberek?

    A másik: az akkuk azért nem terjedtek el (pedig hány nanocellásról hallottam) mert *** drága legyártani. Senki se merte meglépni. A lítiumos akkuk is ugye drágábbak voltak induláskor, viszont mindenki egységesen be tudott mögé állni és viszonylag egyszerű legyártani.
    Ellenben például nanoméretben gyártani nem filléres. Vagy akarunk 300 ezer HUF-os telefont, amiben 200 e az akku?
    Nagyon örülnék ha találnának valami nagy energiasűrűséget biztosító óccsó vegyületet vagy az üzemanyagcellákat oldanák meg tisztességesen, de már nagyon régóta morcosak a felhasználók, amiért csak ígérgetnek...

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Rickazoid #47 üzenetére

    "Igazából több technológia is kész van, ami csak azért drága, mert nem került rendes sorozatgyártásba. "

    ez a mondat igaz lenne, ha más sorrendben írtad volna a szavakat. úgy hangzik valójában, hogy

    Igazából több technológia is kész van, ami csak azért nem került rendes sorozatgyártásba, mert drága.

    platina kell pl a hidrogénes cellákhoz, méghozzá nem olyan kis mennyiségben mint a mostani katalizátorokhoz, az előállítása most se olcsó mulatság, viszont nagyságrendekkel több kéne. az ilyen ritka fémeknél, amiknek a termelése egyébként is nehézkes, ez nem lefele mozdítaná az egyébként is csillagászati árakat. a többit gondolom te is kitaláltad innentől.

    " Mit gondolsz ki fektetne ma ebbe, ha valami más megoldást használnánk, ami kevésbé jó, de egyszerűbb és haszon van rajta?"

    bárki akinek pénze van rá. szeretjük azt hinni, hogy az olajlobbi elnyom mindenkit, de rajtuk kívül is van pár milliárdos ember, akik szívesen fektetnének bele, ha tényleg kivitelezhető lenne. amíg viszont olyan vegyületeket használnak katalizátornak, olyan anyagok kellenek amik előfordulása a bolygón minimális, és baromi drága, addig egyetlen értelmes befektető se áll mellé, mert tudja ő is, hogy mennyibe kerül egy uncia pl platina ma (hint unciánként 1400 fölötti usd, és nem két uncia kell egy cellába), hogy véges mennyiségű van belőle, akkor legyint és vár amíg valaki valami értelmesebbel rukkol elő.

    "Az akkukhoz meg sokkal több nukleáris erőmű kéne, de azt se lehet, amíg elterjedt tévhit, hogy szennyező és nem tudatosul az emberekben, hogy valójában az a legzöldebb ismert és nem sci-fiből vett megoldás. Illetve majd a fúziós erőmű lesz jobb, de annak meg fizikai akadályai vannak."

    jah. az a baj, hogy nem tudjuk helyén kezelni a dolgokat. ez is igaz amit leírtál, csak félig. a nukleáris energia a legzöldebb ismert megoldás, egész addig amíg gebasz nincs. ha gebasz van, akkor viszont a legnagyobb sz@póroller amit az emberiség magával tehet. látod, csak egy nagyobb hullám jött, és azóta is szivárog, szennyez, semmit se tudnak velük kezdeni. jóság persze amíg rendesen üzemel, csak ha egy földrengés beborítja a blokkot ami azért nem egy elrugaszkodott dolog, akkor ott a környező országoknak is reszeltek a vérbe. maradjunk szerintem abban, hogy a legzöldebb és legjobb energiaforrás, ami a legnagyobb kockázatot is jelenti egyben. lehet bagatelizálni hogy kvázi 60 év alatt volt 3 ebből egy kísérleti reaktorban, és még mindig élünk, és mennyi van még szerte a világban, de ez is olyan lesz, hogy fukusimánál nagyobbat bukik egy reaktor valahol, aztán felkapja a fejét mindenki hogy hoppá.

    "Röviden bárhonnan nézzük, a probléma mindig az, hogy nincs egy nemzetközi elhatározás a fejlesztések gyakorlati alkalmazásának bevezetésére. Annak hiánya pedig az olaj. "

    olvasatomban nem feltétlenül... nézd meg pl a teslát. nem egy gyulladt ki mostanában és égett porrá. tök frankó hogy magától ilyenre képes, de egy normális üzemanyagcella üzemi hőfoka olyan 900 fok körül van, a jobb kísérletieknél már elérték állítólag a 600 körülit is. most ezt szeretnénk beszerelni telefonba, meg kocsiba esetleg ami 200-al is balesetezhet az úton? ha megsérül napalmban fetreng a szembejövő sáv is. ennyi erővel szerelhetnénk minireaktort is a kocsiba. erőművet üzemanyagcellára tervezni meg jó lenne, csak mint írtam, egyelőre olyat még senki nem mutatott amiben nem a legdrágább, erősen korlátozott nyersanyagok lennének az alapvető építőelemek... az meg hogy van x milliárd dollárod az nem jelenti azt, hogy tudsz venni 6 tonnát belőlük, mert nincs.

    nem tagadom az olajlobbi sok helyen biztos kifejti "áldásos" hatását, de nekik aztán mindegy hogy hol égetik el az olajat amit termelnek. az alföldet nem lehet lefedni napelemekkel, az etanol szinte annyi energiát benyel amikor előállítják mint amennyit lead, ha kétszer ennyi nukleáris erőmű lesz még nagyobb lesz a kockázata bármilyen problémának, az üzemanyagcellák meg olyan egzotikus anyagokra épülnek, hogy azon a tömeggyártás se segít. a víz is jó alternatíva lehet hiszen benne van minden ami kellhet oxigén, hidrogén... csak azt is szét kéne választani, annak meg akkor lenne értelme ha pl nagy mennyiségben, sós vízből, pl napenergiával meg lehetne oldani, olyan tételben ahogy most az olajat nyeljük. na ehhez meg a napelemeknek kéne fejlődniük, amin megint csak dolgoznak, de ha az olajhoz hasonló kihozatalra gyúrnának az irdatlan területeket emésztene fel (külön jó pont lenne pl a tengeren úszó kollektor ötlete, ami alatt már sötétség lenne így, az algák imádnák, az meg kegyetlen jót tenne az oxigénellátásnak, a halaknak meg úgy az élővilágnak).

    támogatnék én bármit ami alternatíva, csak nem igazán van az a helyzet. ha valaki meg akarja váltani a világot és azt mondja hogy semmi más nem kell hozzá, csak 6000 milliárt tonna csillámf@szláma s#ggszőr, akkor csodálkozunk, hogy nem lesz belőle semmi? nemár.

    axioma

    "Azt en nem vennem az ervek koze, hogy "nem birna' az elektromos halozat". A mostani. "

    én is a mostaniról beszéltem. arról ment a vita hogy miért nincsenek még kint. erre írtam, hogy ha kint lennének és olcsóak lennének, akkor mindenkinek kéne. az elektromos hálózat fejlesztése meg nem két perc. azzal is elmenne legalább 5-10 év.

    "De nem egyik naprol a masikra novekedne meg az igeny, nem beszelve arrol, hogy ha kereslet van, akkor termelni is megeri, az alternativ modok meg pont mostansag is esnek arban (pl. napelem)"

    jah. csak az a baj, hogy napelemekkel mennyi energiát is lehet termelni? annak a hatékonyságán lehet javítani, de 1: jelentős mértékben kiszámíthatatlan hogy mikor mennyit termel, pl pesten az elmúlt hónapban ha kétszer láttam napot, és ez még csak nem is egy szmogos környék mint kínában pár hely.... lehet játszani a gondolattal, de jelenleg itt állunk. NYC vergődik egy 10MW-os telepen, ami az elméleti maximális teljesítménye lesz majd persze, ehhez kb 200k m2 terület kell, és csak nappal megy. ehhez képest paks 2000MW, és a hőerőművekből egy közepesen belépő kategória kicsiny hazánkban is megnyalja a 800 MW-ot. innentől matek az egész. a jelenlegi energiaigény kielégíthetetlen megújuló forrásokból. le kéne őket faragni, és onnantól lehetne beszélni sok dologról.

    "nemeteknel az atom leallitasanak igenye miatt van is mar es novekszik"

    jah. majd kiderül hogy pótolják, ők is rollereznek szépen magukkal... délen 5 reaktor ha kiesne, akkor 5200 MW termelésről mondanak le. azt azért megnézem hogy télen hogy pótolják, amikor a napsütéses percek száma is alig egy számjegyű. a tippem az hogy importálják, ami megint csak annyi, hogy továbblökték a problémát egy másik országba... egyébként 2010-ben a németek is nuke ide vagy oda bizony 43% -át az energiának szénből volt fedezve...

    "Raadasul mindenhol helyben termelodhet, a halozat ugyan megnovekedett iranyitasi/kiegyenlitesi, de csokkentett szallitasi feladatot latna el, kozpontositott helyett elosztott rendszerkent funkcionalhatna. Nem olyan rossz jovokep ez sztem a villamos energianak."

    nem rossz a jövőkép, de ezért még irdatlan keményet kell gyúrni az a helyzet. első körben mindenkit migrálni 0 energiaigényű házakba, geotermikus fűtéssel, brutál szigeteléssel, a tetejét beszórni napelemekkel, mindenhova szélerőművet, vízerőművet (utóbbi megint nem annyira bio mint amennyire szeretik azt mondani hogy de) és visszafogni az energiaigényt. ez így lokálban megoldható tény. viszont ipari létesítményeket masszívan ellátni árammal az megint egy másik kérdés, mert kohókat, hengerműveket, öntödéket, stb napkollektor szél meg miegymás kombóval etetni aksiról minimum vicces :)

    nekem az a bajom, hogy a mostani pálya fenntarthatatlan. nem az energiatermelést kéne növelni, hanem a fogyasztást racionalizálni. a csökkenő fogyasztásra már lehetne értlemesen is termelni, de ahhoz a legutolsó lécső az erőművek környékén vergődés meg az akkumulátor fejlesztés. ha a fejekben rend lenne, nem pazarolná a fél világ ha kell ha nem a nyersanyagokat, akkor lehetne beszélni mindenről. itthon éves szinten 33.703 gigawattóra ment el állítólag 2012-ben. ez alternatív módon megtermelhetetlen, tárolhatatlan. majd ha lesz hogy tárolni hatékonyan, megfizethető módon akkor majd lesz más világ is. de erről már írtam az előző válaszban is. jelenleg nincs, és nem is igazán látszik hogy lesz a közeljövőben

  • axioma

    veterán

    válasz #56573440 #57 üzenetére

    Csak roviden, mert rengeteget irtal...
    Igen, a cs.hazaknal lehetne megoldani az eves energiaigenyt helyi termelessel. PH kozeli hazakban nyilvan, es azzal a kozelitessel szamolva, hogy Mo-on egy jol tajolt 1 W-nyi napelemtol eves szinten 1kWh teljesitmeny varhato, me'g a mi nem visszafogott fogyasztasunkkal is egy jol tervezett cs. haz deli tetosikjara elferne. Jo, tarsashazi lakasoknal ez nem annyira megoldas (bar a nem arnyekolt hazfal is felhasznalhato lenne, meg ablakba integralttal is kiserleteztek stb.)
    Az ipar az valoban mas teszta, mondjuk amint valos problema lesz, tippem szerint megnovekszik a 3 muszakos melo vagy a csak ejszakas uzem stb. hogy a zsinoraramot jobban kihasznaljak.
    Nemeteknel amirol tudok, csak az egyik nagyobb szolgaltatonal masfel ev alatt 25e olyan meretu napelemet kotottek be a halozatba, amire mar a korlatozasi lehetoseg is kotelezo a csatlakozashoz (korvezerlo eszkoz, egy bizonyos teljesitmeny alatt nem kerik). Persze lehet, hogy ez a teljeshez viszonyitva bakfitty, a novekedesi rata viszont jelzi, hogy ez egy bizonyos szintig kb. csak osztonzokon (penzugyi itt es most) mulik, lehetne termeltetni, sot a beruhazast letolni a termelo fele. Arrol nem is beszelve, hogy ha az energiaehseg novekedeset pont egy hatekony akkutechnologia novelne', akkor a napi tarolas biztosan megoldhato lenne helyben, csak az eves kiegyenlites kerdes (eszaki-deli felteket azert annyira nem lenne egyszeru osszedolgozni).
    Nuklearis: igy is fel lehet fogni ahogy te irtad, masreszt olyan hasonlitast is hallottam a fukushimairol, hogy a szokoarban meghalt x nagysagrendu ember, a reaktor meg ennek ellenere csak kisse serult, joval kevesebb az abbol fakado aldozatok szama (akar a jovore vonatkoztatva a sugarszennyezes hatasaval is). De ezzel ne vitatkozz, mert nem feltetlen ertek egyet, csak jelzem mint ellentetes ervet, bar inkabb a biztonsagossagra utalt. Ja es hogy ugy is lehetne nezni, hogy egy mondjuk szentuzelesu eromubol folepitett hasonlo teljesitmeny az ezzel szemben mennyit szennyezne a levegobe kerulo karos anyagaival baleset nelkul is... (jo, nem csak az van, de mindnek van valami hatasa).

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #58 üzenetére

    nem írtam olyan sokat csak sokat idéztem :)

    az alkutechnológia mint írtam kínálhatna megoldást, ha nem csak elméletben működne, ha biztonságos lenne, és ha nem olyan elemekből állna, ami egészen egyszerűen az igényeket elnézve kitermelhetetlen, ami megint a drágulását jelentené ezeknek az anyagoknak. HA kijönne valami ami a sarki szemétből is kinyerhető, és nem ólommal meg savakkal operálna, akkor lehetne sok dolgot csinálni. de mondom, eddig amiket kihoztak akkuk hogy ez a jövő vagy drága alapanyagra épül, vagy labor körülmények között működik, vagy nem teljesíti a biztonsági előírásokat (megengedhetetlen hogy töltés közben felrobbanhasson, hogy brutálisan degradálódjon, stbstbst. az hogy másodpercek alatt tölthető nem nagy mondás. hányszor? meddig tartja a töltést? közben milyen hőtermelése van? ésatöbbi.)

    a nukleáris energiával nem vitatkozok, de statisztikákban és jelentésekben csak akkor hiszek ha én hamisítottam őket :) megbecsülhetetlen a környezetszennyezés mértéke, hiszen még mindig nem sikerült helyreállítani a rendszert, a jövőben is történhet még para, 10 év alatt szeretnék leszerelni a blokkot, a kiszabaduló anyagok bomlási ideje meg nem fél év, tehát nem jelezhető előre hogy mit és hol fog okozni. persze az is jogos, hogy ha azt mondják hogy hatalmas a gebasz és nem tudjuk mi lesz ebből még, akkor meg mindenki pánikolna.

    én se támogatom a széntüzelésű erőműveket, ahogy a nukleárisat se, nem vagyok én álszent viszont, és belátom, hogy a jelenlegi technológiával, lehetőségekkel sokat nem lehet vergődni ezen. vannak alternatívák, csak nem ilyen nagyságrendre, ilyen mentalitásra, és ilyen berendezkedésre úgy általában. az, hogy az állam támogatja a megújuló forrásokat az dícséretes, de globálisan amíg nem lesz fúziós erőmű kizártnak tartom a Monaconál nagyobb országok ellátását ilyen forrásokból. egyszerűen túl sok energia kéne és túl kicsi a hatásfokuk, lokálban csökkenthető lehetne persze aprobléma ez igaz.

    ennek viszont sok hatása nincs az eredeti témára, mégpedig hogy a gonosz sejkek miatt nincs jobb akkutechnológia. márpedig szerintem ennél több áll a háttérben ;)

  • axioma

    veterán

    válasz #56573440 #59 üzenetére

    Ja en az olajsejkekkel nem vitatkoztam, nem is tudok velemenyt formalni, hogy akar akku akar napelem szempontjabol volt-e es mekkora hatasuk.
    Jogos, lehet marketing az atombaleset koruli kommunikacioban, akkor huzzuk ki azt az ervet. Bar a technologia mindig javul, egyre tobb a 9-es, ugyhogy en nem felek jobban az eromuvektol, minthogy fejemre esik egy repulo.
    Az akku nekem nem kene 2 perc alatt toltodjon, az energiasuruseg es az allasi veszteseg gorbeje fontosabb. A mobilom is otthon mindig az asztali dock-ban van, raer toltodni... auto stb. lehetne ugyanigy. Es ahogy mas uj termekek eseten (muanyag mint muszalas textil...), az akku se kene mindenaron minden energiaformat kivaltson. Meg a napenergia sem: az se mindegy, hogy 10 vagy 60%-a az igenyeknek lesz lefedve.
    De sztem tultargyaltuk, elegge sok az off benne.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #60 üzenetére

    " mobilom is otthon mindig az asztali dock-ban van, raer toltodni... auto stb. lehetne ugyanigy. "

    az autó pont hogy nem. ha így lenne, akkor már mindenki elektromos kocsival járna. mert a töltési idő most is ráérős, csak az a baj, hogy 1300 km-es síelésre leruccanásnál pl nem lehet 3 nappal kalkulálni egy irányba, mert 8-10 órákig csorgatod az aksikat tele. a hatótáv és a töltési idő a két leginkább fontos paraméter ott, ha ezek javulnak és az ára is elfogadható sokan áttérnek majd. de pl pont ezzel van a legnagyobb baj a tisztán elektromos megoldások esetében.

    lezárhatjuk végülis, bár annyira nem off, de kiveséztük már szerintem minden oldalról :K

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz #56573440 #61 üzenetére

    Ja nekem masodik kocsim van es 30km-nel messzebb azzal nem megyek (jellemzoen heti 1-2x 5-10km tavolsagra, de azokban az esetekben meg nagyon kell), az ilyenekre gondoltam, itt az agglomeracioban eleg suru megoldas. Annak is kene sokoras toltes. A "nagy" autonk mas teszta (nagy = 15+ eves ezres swift), de az is csak havonta 1x vagy nyaron megy messzebbre.
    Mas kerdes hogy az 1300km-re elmenni nehany nap sielesert nekem eleve pazarlasnak tunik... bar lehet hogy csak a csoro vagyok hozza meg a nem szeretek sielni okok vannak a hatterben.

  • 7Heads Drago

    veterán

    Nevetséges!!!!!!
    A Terminatorban megoldották!!!!! Akkora cella még teloban is elférne. Máshol miért nem megy? :DDDDD
    A cukrászok már is fenik a fogukat... Már láttom is szinte ahogy az oroszkrém tortát meg a zserbót tömködik az emberek a teloba... Persze megoldhatnák azt is hogy úgy mükődjön, mint egy kutya, hogy a telo kinyalná a sütis tányért, illetve felenné az asztal alját. A benzinkutakból se ez a büdös cucc csöpög, hanem majd a csálád azon fog veszekedni, hogy ki nyalja le tankoló csövet... :DD :C
    Az ukránok-oroszok már ezt is megoldották, ha nem is országosan csak csernobil körül, de ott szerintem akku nélkül is mennek a telok. (bocs hogy morbid)
    Most komolyan:
    Az összes ilyen technikát megveszik kilóra a mostani olajbárók, és ha elfogy a cucc elő fogják venni. Szóval ne aggódjatok.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #62 üzenetére

    pont annyira tálták ki a mostani elektromos kocsikat ez vitán felül áll. aglomerációból bejárni meg ki. ez sokaknak alternatíva, sokaknak meg annyira nem sajnos.

    írtam egy számot. de igazából minden évben kronplatzon síelünk, az is van 800 tőlünk, de cimborák járnak 1200-ra is. a pazarlás relatív. nem megyek nyaralni, mert nem szeretek a parton dögleni fosni hogy elviszik a fényképezőt, kamerát, pénzt, stb, a nagy melegben a víz hideg, várost nézni 40 fokban minden csak nem kellemes, azon túl meg elég passzív, inkább félreteszek és ilyen helyre megyek, aminél fixen tudom hogy jó hó van, hogy a hely és a pályák brutálisan jók, hogy délután is síelhető mert rendben van tartva. nézőpont kérdése. pazarlás a szememben a jellemzően 1-2 játék miatt overpowered pc is, a 160k-s telefon (még ha 20k szolgáltatói csomagban akkor is) és társai. igények, hobbik, preferenciák. mindenki áldoz a hobbijára abból amije van. nem vet fel a pénz, de amire kell arra költök, mert egy jó sztori se kezdődik úgy, hogy épp otthon ettem a salátámat :D

  • 7Heads Drago

    veterán

    Az a durva, hogy már csak azzal hogy ide írok, már támogatom az "állítólagos" fejlődést. Miközben ez nem fejlődés, hanem a Föld nevű bolygó durva kihasználása, tönkretétele.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • axioma

    veterán

    válasz #56573440 #65 üzenetére

    Bocs, nem akartam hogy magadra vedd... ugy altalaban gondoltam, hogy az utazas meg a szallitas volumeneben lenne csokkentheto, akkor nem merulne fel problemakent, hogy egy toltes hany km.
    Nalunk meg 2 gyerek miatt nem valaszthato kerdes a nyaralas, furdozes... szerencsere koltseges hobbink nincs (vagy hat legalabbis nem koltseges modon uzom/uzzuk), bar mondjuk pont nem orulnek, ha Kinabol nem lehetne ezt-azt rendelni.

  • =Mentor=

    őstag

    válasz desolator #12 üzenetére

    Lenne rá megoldás, 5-6 ezer mAh aksit a telefonokba, csak akkor brutálisan nőne súly és a vastagság is :)

  • Ihsahn

    tag

    válasz petipetya #10 üzenetére

    Nem, csak ÁFA-csalt cukorral... :))

    "Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

  • enginev3.0

    félisten

    Na végre

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #56573440 #57 üzenetére

    Súlyos logikai tévedésben vagy. Azt feltételezed az ár határozza meg a gyártást, holott pont fordítva történik, ráadásul a kereslet még normalizálja is. Bocs, hogy tőlem kell megtudnod. Ami a fémek felkutatását és kinyerését illeti, pont annyira nehéz a mai technológiával, mint 50 évvel ezelőtt a kőolaj- és földgáz-lelőhelyek feltárása volt az. Pár évtízed és már az űrben bányászunk, ember. Még az évtízed vége előtt aszteroidát vontatnak a Föld-Hold közti térbe elvégezni az első teszteket. Ennyire kell másképp nézni ma a világra.

    Az erőművek kritikáját meg megint rosszul közelíted meg. Semmi sem biztonságos, minden csak aránylag lehet az. Nem tudnak földrengésnek vagy árvíznek ellenálló erőművet építeni? Építsenek ott, ahol nincs tektonikus mozgás és nincs tenger a közelben. Japán egy hasadék közelében lévő sziget az óceán mellett. Komolyan senki sem hiszi azt, hogy ott nem lesznek balesetek. Ettől függetlenül amit a sajtóban hallani, az akkora marhaság, hogy attól megint a fejét fogja az ember. Főleg amikor már az USA-ban vélik látni kihalni az élővilágot miatta. Csernobil a mai napig százszor veszélyesebb, mégse rettegünk, hogy egy rossz mozdulat a betonszarkofág körül és Európát elárasztja a "sugárszennyezett" por, holott abszolút lehetséges, csak nagyon valószínűtlen.

    Az üzemanagcellákról vett információid nem tudom honnan származnak, de fura ötlet csak a magas hőmérsékleten üzemelőkről beszélni, amikor még olyan is van, amiben sós víz az elektrolit és lemehet 0°C alá.

    Körülbelül ezen a ponton kénytelen vagyok ignorálni amit írsz, ferdíteni a tényeket és kiragadni apró részleteket, majd más közegbe helyezni és irgalmatlan baromságokat adni hozzá, hogy a saját állításod helyességét próbáld alátámasztani eléggé nem szép.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Ihsahn

    tag

    válasz Rickazoid #71 üzenetére

    Az atomerűművel nekem nem is az a legnagyobb bajom, hogy baleset esetén nagyon veszélyes. Sokkal inkább aggaszt, hogy a leharcolt, sugárzó fűtőelemekkel mit csinálunk, mert ugye ezt vhol tárolni kell, ahol nem szivárog, nem szennyez. Na ez drága, és csak kevés helyen teszik meg.

    "Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Ihsahn #72 üzenetére

    Még azon hulladék tárolása is kevésbé drága és bonyolult, mint megpróbálni kitakarítani a légkört úgy, hogy az erdőink nagy része már nem létezik. Ráadásul csak idő kérdése, hogy ne a föld alá kelljen elásni betonszarkofágokba, hanem ki lehessen vinni az űrbe, vagy ott építeni reaktorokat. Még az is kisebb probléma, mint terraformálni egy lakott bolygót.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Rickazoid #71 üzenetére

    "Súlyos logikai tévedésben vagy"

    megalapoztad a hangulatomat reggel köszönöm :DDD

    "Azt feltételezed az ár határozza meg a gyártást, holott pont fordítva történik, ráadásul a kereslet még normalizálja is."

    tehát azt mondod, hogy nem az ár határozza meg a gyártást, hanem a gyártás határozza meg az árat. a logikai bukfencekért te se mész a szomszédba látom. lesz ott a szaruhártyában egy gerenda nálad is, nem csak nálam. ha a gyártás határozza meg az árat, akkor a drágán gyártható termék drága árat produkál. ha megnő a kereslet, akkor az tény, hogy normalizálhatja azt, de csak és kizárólag akkor, amit említettem is, ha nem olyan ritka, nehezen és drágán hozzáférhető lenne az alapanyag, ahogy a legtöbbnél. az egyetlen kivétel talán a ritkaföldfémek voltak, de azt mesterségesen hintázta be kína, hogy mostanában meg tolja ki az egekbe... aranyból is kevés van, véges a készlet, drága a kitermelés, van rá kereslet, az árak meg nem normalizálódnak hanem kúsznak fel. tehát? mert spekulálnak, mert kereskednek vele. megsúgom az összes ritka fémmel ez van, mindegyikkel kereskednek, mindegyik árát felverik ha megnő a kereslet rá.

    "Ami a fémek felkutatását és kinyerését illeti, pont annyira nehéz a mai technológiával, mint 50 évvel ezelőtt a kőolaj- és földgáz-lelőhelyek feltárása volt az."

    tévedés. nagy befektetés volt az infrastruktúra kiépítése, a keresés, de ha megvolt egy lelőhely, onnantól az ontotta a lóvét, kb 0 ráfordítással. nem volt vészesen ritka, és egészen gazdaságosan kitermelhető volt már akkor is. egészen más dimenzió, amikor milliárd tonnányi követ kell feldolgozni, és ha mákod van grammnyi mennyiségű anyagot kapsz belőle...

    "Pár évtízed és már az űrben bányászunk, ember. Még az évtízed vége előtt aszteroidát vontatnak a Föld-Hold közti térbe elvégezni az első teszteket. Ennyire kell másképp nézni ma a világra."

    erről beszéljünk ha már ott vagyunk... ezzel pont úgy vagyok mint az összes celeb diétával. norvég tudósok bizonyították, hogy ha reggel egy kávét iszol és egész nap nem eszel semmit fogyni fogsz. és tényleg. ez azért vicces, mert az űrtechnikát az usákok, az oroszok súlyosan faragják le, a nasa költségvetése csökken, a holdra nem küldtünk embert azóta se. olvasatomban ez még a kanyarban sincs, rettenetesen sok problémát vetne fel egy meteor befogása, lelassítása, pályára állítása, utána mivel bányászod? robotokkal? lassú, körülményes, azt még vissza is kell hozni, a hajókat fel le küldözgetni, csillagászati az ára az egésznek. majd ha ott leszünk, akkor elhiszem. addig részemről ezeket a hipotéziseket annyira tudom röhögés nélkül tolerálni, mint a régi rajzokat, amik szerint már 2000-ben repülő autókkal közlekedünk, robotok vezetik a háztartást, és más galaxisokat hódítunk meg.

    "Építsenek ott, ahol nincs tektonikus mozgás és nincs tenger a közelben."

    jah. csak az olyan helyek ahol se földrengés, se árvíz se szökőár, se tornádó, se más gebasz nem lehet, az nagyon ritka, akkor meg lehet emberi mulasztás, technikai malőr, és a mondandóm egyébként is abból állt, hogy ha gáz van bármi miatt akkor azzal lesz a legnagyobb gáz. ez pedig tény. írtam, semmi se biztonságos, és mindennek masszívan van hátránya. a lényeg olvasatomban az, hogy ha gáz van, akkor nagyot szívsz. erre pedig nem mentség hogy dehát ritkán van gáz. nem azt elemeztem hogy milyen gyakori.

    "Csernobil a mai napig százszor veszélyesebb, mégse rettegünk, hogy egy rossz mozdulat a betonszarkofág körül és Európát elárasztja a "sugárszennyezett" por, holott abszolút lehetséges, csak nagyon valószínűtlen."

    most. viszont ha észreveszed nem 10 év amíg az még parás lesz. nem is 50. az új szarkofágot 100 évre építik. tudod mennyi a felezési ideje az ott szunnyadó anyagoknak? több ezer év alsó hangon. te abban bízol hogy a techikai fejlődésünk parabolikus pályán mozog, és pár tíz éven belül, amikor majd a robotokkal kibányásztunk a plútóig minen bolygót, és már unalmas a fekete lyukak farmolása is, akkor majd beküldjük a terminátort, az megeszi a hulladékot és tiszta oxigént fog fingani belőle. én meg azt látom, hogy fejődünk, de semmi nem garantálja azt, hogy ez így is marad. jön egy világháború, valaki rátenyerel egy piros gombocskára, jön egy idióta diktátor, akármi amire nem is számítunk, és csúnya resetre futhatunk. de ez egy másik történet. lehet hogy tévede, lehet hogy tévedsz, az viszont, hogy egy több ezer évig problémát okozó létesítményre csak legyintünk az meredek. mondom. rendszeres a történelem folyamán, hogy csúnyán felülbecsüljük magunkat, a technológiai szintünket, és hogy mi lesz évek múlva. fejlődünk, de ahhoz képest amit 100 éve jósoltak ahhoz képest még félút se.

    "olyan is van, amiben sós víz az elektrolit és lemehet 0°C alá."

    nocsak mutimeg. csak nem a tohoku egyetem kísérleti cellájáról beszélsz, amiről 2012-ben mondták, hogy a hagyományos ólomaksik feléért jön majd egy éven belül? már akkor rázott a röhögés amikor publikálták. az a baj hogy gondolom azt nem tudod hogy készül a magnézium amivel ez a cella menne... a sóinak az elektrolízisével, vagy a karbonátjainak hevítése után még redukcióval. mindegyik irdatlan energiaigényű eljárás, attól függ hogy állítják elő, 2000-1400 fok körül kell megdolgozni. ezek után valszeg még egy tonna adalékolás jön, mert ha nem csalnak emlékeim szenvedtek egy kört a magnézium begyulladásával, ami nem tett jót a cellának, így azt is meg kell akadályozni. egyébként azóta se nagyon olvastam róla hogy a furukawa battery kijött volna vagy előkészítené a gyártást, vagy x, ha van frissebb infód várom sok szeretettel, bár kétlem, mert azóta se hiszem hogy megoldották volna az alap problémát, miszerint a fél cellát cserélni kell elég rövid idő után, mert felzabálja az elektrolitot és az anódot.

    a gond az, amit te se értesz meg, hogy az nem kunszt, hogy beletolunk x energiát egy anyag előállítsára, amíg az abból kinyerhető energia meg y, és x>=y csak tologatjuk a problémát. jelenleg két utat láttam még, az ilyen említett félmegoldásokat, amikbe töménytelen energiát ölhetünk és közben nem kapunk vissza jelentősen többet, vagy olyat, ami egészen hatékony, csak az alapanyagok annyira ritkák hozzá, hogy amennyi kéne még nem termelhető ki.

    az meg hogy mit hoz a jövő, kitermelés, feldolgozás, fúziós reaktorok, űrbányászat, quantumszámítógépek, stb, majd megvitatjuk akkor amikor majd ott lesz.

    továbbra is tartom, hogy ha lenne értelmes megoldás, arra lecsapnának azonnal, mert az első cég, aki olcsó vagy kvázi ingyen energiát tudna termelni az nem csak a piacot tarolná le, hanem a világ legbefolyásosabb embere lehetne.

    "Körülbelül ezen a ponton kénytelen vagyok ignorálni amit írsz, ferdíteni a tényeket és kiragadni apró részleteket, majd más közegbe helyezni és irgalmatlan baromságokat adni hozzá,"

    legyen úgy. az a baj, hogy dobálózol itt ilyenekkel hogy húúú sós vizes elektrolittal megy és 0 fok alá is mehet. jah. ha ugyanarról beszélünk akkor nem én beszélek baromságokat, hanem te nem néztél utána a többi kis apróságnak amik méteres fekvőrendőrök az általad tükörsimának beállított autópályán.

    "hogy a saját állításod helyességét próbáld alátámasztani eléggé nem szép."'

    ezért idézem azt amire reagálok, hogy ne legyen vitatéma miért és mire írtam mit. nem kiragadok belőle, hanem reagálok az adott mondataidra. ha ez gond hát sajnálom, te bagatelizálsz, dobálózol dolgokkal mindennemű konkrétum nélkül, hogy ilyen cella van meg olyan. linkeld be és van miről beszélni. olyat én is tudok hogy keshe alapítvány meg társai, csak remélem te se hiszed el amit azok hablatyolnak. ha van korrekt forrásod olyan technológiára ami nem esik bele a két már leírt esetbe, akkor azt szívesen várom, szokásom követni ezeket a technológiákat, de én még nem láttam, viszont meggyőzhető lennék...

  • airmax_2.0

    tag

    Csak pár érdekesség..
    A magas hőfokon működő tüzelőanyag cellák az ún SOFC-k (solid oxude fuell cell9 ezekben nincs drága platina, kerámia a fő összetevője. Nagyon ígéretes, és a kezdeti 1000 Cfokról sikerült 800 alá vinni az üzemi hőmérsékletet, de még sokkal lejjebb kellene, és akkor járművekben remek lenne. De van már alkalmazásuk a Google californiai székházának tetején egy csomó konténerben ilyen SOFC-k adják az energiát. De hajókon is nagyon ígéretes.
    amit adtam linket az a ballard ők PEM (proton exchange membrane) fc -ket csinálnak kereskedelmi forgalomban szünetmentes tápegységeik vannak, és az említett buszok is ezzel mennek. Magyarországon is van (nem tudom, hogy Ballard-e?) tüzelőanyag cellás rendszerek, pl az elszigetelt helyen lévő mobil tornyok energiellátása ilyen egyik másik szolgáltatónál.
    Aztán például olyan is van ami a folyamatot is meg tudja fordítani, elektromos áram segítségével, nem vízbontással, hanem szintén a katalizátoros folyamat segítségével hidrogént állít elő, és rögtön nagy nyomáson, nem kell kompresszorokkal, még sűrítgetni.. Ezek szintén kb hűtőszekrény nagyságú kereskedelmi forgalomban lévő rendszerek. (amúgy erre tippeltem mint a jövő befutó cuccza, mert a szél és nap energiát hidrogénné alakítva, majd vissza elektromossággá megoldaná a megújuló energiák tároló kérdését...
    Mégis van új kedvencem.. Ez pedig az a tüzelőanyagcella, ami nem hidrogént, hanem metánt használ... A hidrogénnel az a baj hogy átmegy a tartály falán, a metán nem, jól tárolható, földgázvezetéket vannak, és akár a tehénistállóból nyerhetünk üzemanyagot. Ráépülhet a földgázrendszerre is, vagy éppen a légköri széndioxidból is üzemanyag készíthető... Most ez a kedvencem.

    No és a végére egy kis NSA poén .. nem véletlenül hallgatják le a németeket az usa titkosszolgálatánál, mert nagyon nem mindegy nekik, hogy a németeknek milyen technológiájuk van az elektromossá váló autók terén... Nos ilyen metános tüzelőanyagcellás cuccot az Audinál kutatgatnak.. csinálgatnak...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz airmax_2.0 #75 üzenetére

    a direkt metanolos cellák amit pl a toshiba csinált valamikor 3-4 éve egészen ígéretesek, csakhát az a gond vele, hogy alacsony hőmérsékleten, amin általában hordozható eszközökben használnák, ott a metanol relatíve magas energiasűrűsége ellenére is kicsi a hatásfoka a rendszernek. de még mindig könnyebb vele bánni mint a hidrogénnel, még mindig nem kell fosni hogy a hidrogén a bontás során szennyeződik valahol szénmonoxiddal ami elzabálja a platinát, stb

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #56573440 #74 üzenetére

    Javaslom beszélj egy közgazdásszal, mert nagyon el vagy tévedve azt illetően, hogy hogyan is alakul valami gyártásának az ára és mi is határozza meg azt!

    0 ráfordítás ha már van egy lelőhely, meg ahogy te azt elképzeled, kisgyerek.

    A közeljövő fejlesztéseit illetően beszélgess el pár tudóssal is, helyettem is elküldenek majd melegebb éghajlatra!

    Körülbelül a szárazföld 50-70%-án nincs földrengés, cunami, tájfun, a tornádók ellen meg lehet védekezni, az F3-asnál nagyobbak nem is túl gyakoriak.

    Csernobilban most van kockázata a robbanás után összehányt szarkofág összeomlásának, nem a most folyó munkálatok során elkészülő lesz veszélyes. Az amint elkészül, a mostani alacsony valószínűség a valószínűség-számítási hibahatár alá kerül.

    Ismétlem, a közeljövő fejlesztéseit illetően beszélgess el pár tudóssal. A szkepticizmusod irritáló.

    Bazdmeg ember, autókat, repülőket és még kibaszott robogókat is építenek üzemanyag-cellákkal!! Annyira sötét vagy, hogy a néger gyerek világít melletted.

    Tájékozódj kicsit ezekben a témákban, mielőtt hozzászólsz, mert beleböfögni nagyon tudsz, de fogalmad sincs miről is beszélsz egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Rickazoid #77 üzenetére

    lehet hogy én nem értek hozzá, de te a személyeskedéshez annál inkább azt már látom... kár is rád fecsérelni a szót, mert ha ilyen stílust vennék fel mint te.... mindegy. amikor ugye az érvek elfogynak...

    1: továbbra is várom a linkedet a sós vizes cuccodról, ezek szerint nem ugyanarról beszéltünk, érdekelne...
    2: ahhoz képest 0 ráfordítás, amennyi a keresés, és a kitermelő egységek finanszírozása...
    3: "Körülbelül a szárazföld 50-70%-án nincs földrengés, cunami, tájfun, a tornádók ellen meg lehet védekezni, az F3-asnál nagyobbak nem is túl gyakoriak."
    akkor is ott van a technikai probléma és az emberi mulasztás. továbbra is olyan dolgon lovagolsz amit nem mondtam. azt mondtam ha bármi gond van akkor azzal szívsz a legnagyobbat. hogy a mérési hibahatáron van a meghibásodás esélye azt már az elején is hangsúlyoztam, hagyjuk, mert nem az a lényeg hogy 100 év alatt 1 gond van, hanem hogy az az egy gond az tízezer éves probléma is lehet AKÁR.

    "Ismétlem, a közeljövő fejlesztéseit illetően beszélgess el pár tudóssal. A szkepticizmusod irritáló."

    na várjál. az, hogy nem hiszem el bemondásra még egy tudósnak se, hogy egy 70-100 km/s -el mozgó, több ezer tonnás sziklát megállítanak és majd kibányásszák, mert jelenleg hatalmas izgulással épp ott tartunk, hogy egy szondát landoltassanak az egyikre... mégegyszer. az űrprogramokról mást se hallok, olvasok, csak hogy faragják a költségvetést. így nem igazán lehet ilyeneket csinálni mint amiket tényként tálalsz.

    értékelem az elhivatottságodat, és a hiszékenységedet, jogod van elhinni amit olvasol, ahogy nekem jogom van kételkedni, főleg úgy, hogy minden jel arra enged következtetni, hogy ez jóval távolabb van mint amennyire gondolják sokan. de továbbra is várok némi hivatalos anyagot ami ezt a képet vetíti előre, és ilyen jellegű projektekről beszél, nem úgy mint ezek az aksis cuccok, mert olyat én is tudok ami kimeríti az álmodozás fogalmát.

    "Bazdmeg ember, autókat, repülőket és még kibaszott robogókat is építenek üzemanyag-cellákkal!! Annyira sötét vagy, hogy a néger gyerek világít melletted."

    1: alpári bunkóparaszt bazdmegolásodhoz tudok gratulálni. szépen minősíted vele magad, bár ezt eddig is megtetted, nem kunszt.
    2: hol írtam hogy nem építenek? sehol? de akkor legyünk tényszerűek, mert követtem ám a fejleményeket. robogóból az env-t ismertem ami ilyen lett volna, 2005-6 körül "hozták ki" masszívan prototípus volt, még amerikában sem kapott típusengedélyt, és 6k dollár lett volna. ez zacsipacsi... értékelhető félmegoldás lenne még az apfct féle zes, 2013-ban "jött ki az is", komoly kormánytámogatással már 3500 dollárért kapható lenne ha kapható lenne, de még nem kapható. az autókat nem keverném ide, ott is ez a helyzet, már mindenki bemutatott működő prototípust, már 2006 ban pandával is demóztak, de mindegyik prototípus, egyet nem tudsz mondani amit meg tudok venni ma. most. azonnal. kp-ra. így a sok bazdmegolásod közepette kissé félreértelmezted a gyártanak szót, a helyes megfogalmazásban ez így szólna:
    nézd meg te srác. autókat, repülőket és még kistestű robogókat is készítettek kísérleti céllal üzemanyag cellával, bár az utcai tesztek óta egyik se kapható még legnagyobb sajnálatomra. a gyártanak az nem ez barátom... jah boeing is "csinált" egy kisrepülőt, demóztatták, aztán itt tartunk...

    a néger gyerekes hasonlatodat az olvasottak tükrében masszív önkritikádnak veszem ha meg nem sértelek.

    és még egyszer hogy felfogd. nem azt mondtam hogy lehetetlen, hanem azt, hogy az az irány amit a gyártók 99%-a most erőltet, a hidrogéncellás konstrukció az bezony jól hangzik, de nem kivitelezhető. nincs ugyanis annyi platina, amennyivel 70-80 millió autót el lehetne látni megfelelő cellákkal, és ez a szám folyamatosan nő, a cella degradálódik, és még sorolhatnám. ugyanis innen indultunk ki, és ez továbbra is tény. el tudok én is olyan jövőt képzelni hogy majd fúziós erőműből nyert energiából materializálunk anyagokat, csak ez nem bemondásra megy. megoldható? akár. van rá esély az elkövetkező 1000 évben? pont annyi mint arra, hogy kiirtjuk magunkat dalolva. te se látsz a jövőbe én se. én azt hiszem el amit látok, te azt amit olvasol hogy majd lesz. ahogy a fórumon is bebizonyosodott, ezer meg egy koncepció volt,van, lesz laborban akkura. kapható? nem. tudom olajlobbi... csak őket kvára nem zavarná hogy az energiát hogy tárolod, ők még mindig max abban érdekeltek hogy hogyan állítsd elő.

    közgázzal köszönöm elvagyok, javaslom te próbálkozz be egy közgazdásznál a limitált mennyiségű nyersanyag csökkenő árszintjére mutató elméleteddel megugró kereslet esetén. aztán meglátjuk rázza e egy hét múlva a röhögés. addig maradhatunk abban, hogy úgy viselkedne mint az arany most meg úgy minden ritka, korlátozott mennyiségű, nehezen termelhető nyersanyag, ha van rá keresleg az ára megy az egekig. ez jelenleg a tény. hogy a jövőben majd hatékonyabb kitermelés lesz az már rájuk tartozik, persze hogy megoldják, de szerintem sokkal inkább más anyagok fele fog ez eltolódni, pl az említett metán fele, amihez nem kell újra kiépíteni a kúthálózatot, alapjaiban változtatni meg mindent, nagynyomású tartályokat és csövekkel vacakolni.

    "Tájékozódj kicsit ezekben a témákban, mielőtt hozzászólsz, mert beleböfögni nagyon tudsz, de fogalmad sincs miről is beszélsz egyáltalán."

    linket kérek mesterem, tanulnék én tőled sokat és jót, mutasd azokat a hihetetlen futurisztikus tudományos "tényeket" amelyek szerint már "gyártanak" ilyen autókat, motorokat és hajókat is (amerikában tudom hogy tesztüzemben megy már pl busz vagy 10-20 darab, nagy kunszt máshol meg indukciós töltéssel töltik a megállóban őket, ettől még pont olyan mint a maglev, kínában használható egy helyen, de ettől még nem forradalmasította a tömegközlekedést, nem kapsz ilyen autót, és nem is nagyon terveznek sokkal többet belőle kb...), jöhet továbbá a projekt és hogy mikor akarunk bányászni az űrben, csak nem a planetary resources a cég neve ? ;] ha igen, akkor jelzem nem igazán 10 éves tervekben gondolkodnak, egy csomó dolgot saját bevallásuk szerint is nulláról kell kifejleszteni, kitalálni, nem is mondanak időpontot pont azért, mert az első prototípus szondát még fel se lőtték, és még onnan hol van a befogás, a darabolásról nem is beszélve, aztán a postázás haza... van egy ilyen futó projekt ami milliárd dolláros befektetők petje. dícséretes. az első szállítást követően garantálom én leszek az első, aki kibéreli a ph felső bannerét egy napra, és kiteszem hogy elnézést lordfreyr tévedtem.

Új hozzászólás Aktív témák