Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz axioma #58 üzenetére

    nem írtam olyan sokat csak sokat idéztem :)

    az alkutechnológia mint írtam kínálhatna megoldást, ha nem csak elméletben működne, ha biztonságos lenne, és ha nem olyan elemekből állna, ami egészen egyszerűen az igényeket elnézve kitermelhetetlen, ami megint a drágulását jelentené ezeknek az anyagoknak. HA kijönne valami ami a sarki szemétből is kinyerhető, és nem ólommal meg savakkal operálna, akkor lehetne sok dolgot csinálni. de mondom, eddig amiket kihoztak akkuk hogy ez a jövő vagy drága alapanyagra épül, vagy labor körülmények között működik, vagy nem teljesíti a biztonsági előírásokat (megengedhetetlen hogy töltés közben felrobbanhasson, hogy brutálisan degradálódjon, stbstbst. az hogy másodpercek alatt tölthető nem nagy mondás. hányszor? meddig tartja a töltést? közben milyen hőtermelése van? ésatöbbi.)

    a nukleáris energiával nem vitatkozok, de statisztikákban és jelentésekben csak akkor hiszek ha én hamisítottam őket :) megbecsülhetetlen a környezetszennyezés mértéke, hiszen még mindig nem sikerült helyreállítani a rendszert, a jövőben is történhet még para, 10 év alatt szeretnék leszerelni a blokkot, a kiszabaduló anyagok bomlási ideje meg nem fél év, tehát nem jelezhető előre hogy mit és hol fog okozni. persze az is jogos, hogy ha azt mondják hogy hatalmas a gebasz és nem tudjuk mi lesz ebből még, akkor meg mindenki pánikolna.

    én se támogatom a széntüzelésű erőműveket, ahogy a nukleárisat se, nem vagyok én álszent viszont, és belátom, hogy a jelenlegi technológiával, lehetőségekkel sokat nem lehet vergődni ezen. vannak alternatívák, csak nem ilyen nagyságrendre, ilyen mentalitásra, és ilyen berendezkedésre úgy általában. az, hogy az állam támogatja a megújuló forrásokat az dícséretes, de globálisan amíg nem lesz fúziós erőmű kizártnak tartom a Monaconál nagyobb országok ellátását ilyen forrásokból. egyszerűen túl sok energia kéne és túl kicsi a hatásfokuk, lokálban csökkenthető lehetne persze aprobléma ez igaz.

    ennek viszont sok hatása nincs az eredeti témára, mégpedig hogy a gonosz sejkek miatt nincs jobb akkutechnológia. márpedig szerintem ennél több áll a háttérben ;)

Új hozzászólás Aktív témák