Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    El kéne adnod az órád, ez egyértelmű.

    "Szoftveres környezet" - VO2 Max pontos meghatározásához nem elég ha elmész a Tescoba farhátért. Van saját VO2 Max tesztje is, de ha rendszeresen sportolsz, akkor egyre pontosabban fogja meghatározni. Benne a nevében MAX. Vagyis, leginkább akkor fog pontos VO2 Max-ot adni, ha meghajtod magad keményen. Mondjuk egy nyélgáz közeli 5k elég is lesz.

    A regenerációs időt illik megfogadni. A számtalan begyűjtött adat alapján elég jól belövi, hogy mikor állsz készen újra a megmérettetésre. A bringával a boltba 43 óra az vagy úgy jött ki, hogy messze volt a bolt és dombon felfelé tekertél 190-es pulzussal végig fél órán át, vagy kifogtál egy selejtes darabot. A harmadik opció, hogy iszonyatosan edzetlen vagy. Ilyenkor a rövid, de nagyobb terhelést is jogosan úgy veszi, hogy kell rá hosszabb regenerációs idő. De ezek mind rengeteget finomodnak mihelyst többet tud rólad az óra.

    "Pulzoximeter" - Azt eleve ujjbegyről illik használni, totálisan nyugalmi állapotban. Próbáld meg a legprofibb pulzoximéterrel így csuklóról mérni... nem lesz túl pontos. Amúgy ez nem arra való, hogy a Gellért hegyen nézd, hogy akklimatizálódtál-e már, hanem arra, hogy a K2-ön a sátorban pihenve többször is ellenőrizd, hogy nem vagy-e életveszélynek kitéve... és arra kegyetlen jó. Mert arra való.

    "GPS pontosság" - Mind a 3 órám kifogástalanul működött ezen a téren. Melyik 2 műholdas rendszer van beállítva? Próbáld másikon...

    "GPS tracking" - Sosem volt vele gondom, de egy idő után rájöttem, hogy nem jó nekem az auto/start stop, mert nagyon meredek szakaszon az előre beállított határ fölé csúsztam és közölte, hogy akkor ő most ezt nem méri, ez már nem is futás. Manuálisan sokkal jobb. Nekem.

    "Track feltöltése" - Anno telóról tettem fel adatokat tökéletesen működött. Igaz én futóként nem szoktam megállni, mert most vagy futni megyek, vagy feküdni... utóbbihoz nem kell ilyen komoly óra.

    "Magasság kalibráció" - Egyik órámnál kellett kalibrálni, mert nem volt elég pontos, utána jó lett. A jelenleginél nem kellett kalibrálni. Perfekt.

    Igaz én nem 1 hete, hanem cirka 10 éve használom ezeket aktív sportolóként, szóval nem biztos, hogy releváns a véleményem.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák