Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    El kéne adnod az órád, ez egyértelmű.

    "Szoftveres környezet" - VO2 Max pontos meghatározásához nem elég ha elmész a Tescoba farhátért. Van saját VO2 Max tesztje is, de ha rendszeresen sportolsz, akkor egyre pontosabban fogja meghatározni. Benne a nevében MAX. Vagyis, leginkább akkor fog pontos VO2 Max-ot adni, ha meghajtod magad keményen. Mondjuk egy nyélgáz közeli 5k elég is lesz.

    A regenerációs időt illik megfogadni. A számtalan begyűjtött adat alapján elég jól belövi, hogy mikor állsz készen újra a megmérettetésre. A bringával a boltba 43 óra az vagy úgy jött ki, hogy messze volt a bolt és dombon felfelé tekertél 190-es pulzussal végig fél órán át, vagy kifogtál egy selejtes darabot. A harmadik opció, hogy iszonyatosan edzetlen vagy. Ilyenkor a rövid, de nagyobb terhelést is jogosan úgy veszi, hogy kell rá hosszabb regenerációs idő. De ezek mind rengeteget finomodnak mihelyst többet tud rólad az óra.

    "Pulzoximeter" - Azt eleve ujjbegyről illik használni, totálisan nyugalmi állapotban. Próbáld meg a legprofibb pulzoximéterrel így csuklóról mérni... nem lesz túl pontos. Amúgy ez nem arra való, hogy a Gellért hegyen nézd, hogy akklimatizálódtál-e már, hanem arra, hogy a K2-ön a sátorban pihenve többször is ellenőrizd, hogy nem vagy-e életveszélynek kitéve... és arra kegyetlen jó. Mert arra való.

    "GPS pontosság" - Mind a 3 órám kifogástalanul működött ezen a téren. Melyik 2 műholdas rendszer van beállítva? Próbáld másikon...

    "GPS tracking" - Sosem volt vele gondom, de egy idő után rájöttem, hogy nem jó nekem az auto/start stop, mert nagyon meredek szakaszon az előre beállított határ fölé csúsztam és közölte, hogy akkor ő most ezt nem méri, ez már nem is futás. Manuálisan sokkal jobb. Nekem.

    "Track feltöltése" - Anno telóról tettem fel adatokat tökéletesen működött. Igaz én futóként nem szoktam megállni, mert most vagy futni megyek, vagy feküdni... utóbbihoz nem kell ilyen komoly óra.

    "Magasság kalibráció" - Egyik órámnál kellett kalibrálni, mert nem volt elég pontos, utána jó lett. A jelenleginél nem kellett kalibrálni. Perfekt.

    Igaz én nem 1 hete, hanem cirka 10 éve használom ezeket aktív sportolóként, szóval nem biztos, hogy releváns a véleményem.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz emvy #72 üzenetére

    Apple? Hogy jön ide az Apple? Azok okosórát gyártanak sport funkciókkal, ezek meg sportórát okos funkciókkal. Nem egy liga!

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz ro3000 #82 üzenetére

    Nem kell elájulni. Sportolóknak gyártanak sportórákat. Miközben a Garmin rendelkezik drasztikusan olcsóbb, kocasportolóknak szánt termékekkel is. (Pl. nejemnek 47.000 Ft-ért vettem Venu 3-at, 2 éve Alzáról. Jógához, túrához, kocogáshoz bőven tökéletes neki.)

    A saját Garmin óráim átlag ára az elmúlt 10 év alatt ellenben 230.000 Ft körül volt, de én egy "kicsit" szélesebb körben használom és gyűlölök töltögetni. (Terepfutás, túrázás, tekerés, saját testsúlyos, ökölvívás.) Most a 6x Pro-t 1.5 hetente töltöm 0-24-es pulzusméréssel, edzésekkor arról hallgatok zenét és edzés instrukciót(!), wifin sycnkelem, ellenben a telefonommal nincs kapcsolatban, mert minek. Sportóra kell nekem, nem pedig okosóra.

    De a lényeg a videóra: Számtalan helyen az edzéstervek pénzbe kerülnek. Itt nagyon is elismert szakemberek által összeállított edzésterv HEGYEK vannak ingyen, amik MŰKÖDNEK, egy rakás sportághoz. A mögötte levő ökoszisztéma pedig az egyik legjobb, ha nem a legjobb a piacon, amit folyamatosan fejlesztnek. A supportja dettó közel példás, a végsőkig foglalkoznak a kínoddal.

    A hazai Garmin esetében viszont nincs javítás, ha a legapróbb hiba is jelentkezik, amihez szerelni kellene. Fix díjas csere van helyette. (Az óra új árának kb. 30-40%-áért.) Ezen ár egy részét egyértelműen integrálják az óra árába. Ellenben ha gar idő lejárta után beviszed darabokra törve az órát, átveszik és kapsz egy újat. Ez egyrészt remek, hiszen gar idő után is lehet új órád a fenti %-ot leperkálva, másrészt rémes, mert egy akksi cserét se oldanak meg. (Szerencsére van idehaza is cég, akik 20-25k körül tokkal vonóval megoldanak ilyet is.)

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz emvy #84 üzenetére

    Akkor jó, mert akkor továbbra se jön ide az Apple semmilyen busszal, 2 külön úton jár a 2 cég a szoftverek terén is. Értsd jól: szándékosan specifikus a sw fejlesztés iránya. Elképzelésem sincs mi a gondja egy sportolónak a Garmin szoftverekkel (túl sok a kapott infó?), de remélem most kifejted.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz emvy #87 üzenetére

    A Runalyze ugye abból tud gazdálkodni, amit a Garminból átemel és specifikusan azért léteznek, hogy a legnagyobb info pornót tolják az arcodba, ami csak lehetséges. Ez sokaknak too much.
    A Garminnál ugyanis tudatos, hogy megtartsák az egyensúlyt az excel-diagramm pornó és a jól átlátható, egyszerűbb eredmények között. Nehogy azt higgye bárki, hogy egy ekkora team nem lenne képes runalyze szintű eredményeket közölni. Te az "előtérben" annyit látsz, hogy adott értéked ennyi... ami mögött egy rakás algoritmus dolgozott.

    Az UI-t 99%-ban PC-ről használom, nálam teljesen smooth.

    Az aktivitások keresését én is bővíteném... így is eligazodok benne, de lehetne kényelmesebb, mert tök jó, hogy helyre tudok keresni, meg 5k, de arra, hogy dobálja ki az összes 21-22 távot, arra nem. Szerintem ezt jelezni kellene a support felé, nem hiszem, hogy elhajtanának vele, ha zavar. Eddig lusta voltam rá, mea culpa.

    Workout szerkesztést nagyon ritkán műveltem vele, de semmi nehézségem nem volt. De tény, hogy én szinte mindig edzésterveket követek.

    Már mihez akarsz edzőt hozzárendelni? Amikor kezdek egy új edzéstervet, kiválasztom az edzőt és ennyi. Közben sosem változtatok.

    Exportra nincs szükségem, hiszen 10 éve ezt a rendszert használom, ellenben anno 2 másik rendszerből is importáltam be adatokat, és minden rendben zajlott.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz ro3000 #88 üzenetére

    Minden profi sportoló elmondja: Pulzusmérés = öv. A csuklós technológia egyelőre ennyire képes. Bármin. Lehet persze több szenzorral dolgozni, többek között a Garmin is így tesz, de ezen kívül még olyan vicces dolgok is befolyásolják, mint a szőr a kezeden, a bőröd hidratáltsága, hogy a legalapvetőbb hibáról a szíj erős meghúzásáról már ne is beszéljünk.

    Ha pulzus alapú edzéstervet művelsz, nem is kérdés, hogy övvel kell. A 10.000 Ft-os öv is jóval pontosabb lesz, mint amit egy 400 ezres órában csuklóról rögzítesz. Ettől függetlenül nem használhatatlan, csak a fentiekre oda kell figyelni.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz emvy #91 üzenetére

    Egészen biztosan nem használnék Garmin edzőt, valódi edző mellett. Csak arra használnám az órát + övet, hogy azok eredményeit az edzőmmel megosszam.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz emvy #94 üzenetére

    Ez se így van.
    - Az Apple watch például unokatestvérem és a gyereke kezén, soha nem közelítette meg az öv pontosságát.
    - Nálam az öv, gyakorlatilag 30 mp-en belül tökéletesen mér. Végig. 25-30k-n, esőben, izzadtságban, sárban. Az olcsóbb Polar és a drágább Garmin is.
    - Az öv mindig, minden körülmények között pontosabb.

    De kicsit belefáradtam már a téves állítások kijavítása, szóval hagylak is.

    Azért nem tudsz hozzárendelni valódi edzőt, mert nem arról szól a történet. Van saját edzésterv, ahhoz saját Garmin edző.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák