- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Légies iPhone halvány színei
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Nokia N900 - egy kategória újraértelmezése
Új hozzászólás Aktív témák
-
micafighter
nagyúr
Te csak az eredeti szerződés közjegyző által hitelesített másolatának hinnél?
Részemről én elfogadom amit egy nálam a témában jóval járatosabb és jobban informáltabb személy állít, aki feltehetően nem ír szakmai fórumon megalapozatlan dolgokat.
(#151) h1mpi Miben második?
Az ábécé rendben biztos az nVidia előtt van
-
micafighter
nagyúr
-
Malibutomi
nagyúr
Sajna nem látunk bele a dolgokba, pedig engem is érdekelne.
De mondjuk attól hogy VESA tagok, akár egy sima megbízási szerződést is köthetnek a tesztelésre ha úgy van ahogy Abu mondja. Pacsira senki nem küldözget cuccot a másiknak hogy teszteld le aztán megbeszéljük.
Cégek között pedig még az ingyen dolgok is papírozva vannak, a legegyszerűbb példa a promo termék amit valami más mellé adnak. Ingyen van mégis szerepel a számlán csak 0 az értéke. -
SylverR
senior tag
Azért írtam át, mert rájöttem, hogy teljesen felesleges neked bármit is írni. Úgysem fogod fel. Habár amit én írtam, leegyszerűsített, pontosan ezért sem írtam már le tegnap vagy tegnapelőtt, vagy mikor is volt. Mert nem értek ezekhez olyan részletességgel. De teljesen logikus, hogy ha nekem van valami jogvédett dolgom, és te azt használni akarod, szerződnünk _érdemes_. Nem kell, de érdemes. Mert ha nem tesszük, én később beperelhetlek. Ennyi. Egyszerű megszokásból is már illik szerződni, akkor is ha ingyenes.
Úgyhogy ennyi. Befejeztem.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nincs licencdíj. A VESA ingyen biztosítja a technológiát a tagoknak. Aki nem tag annak VESA tagsági pénzt kell fizetni, hogy megkapják az A-Syncet. Külön pénzért nem lehet licencelni. Azért működik ez a konzorcium, hogy előrevigye az ipart, nem azért, hogy nyerészkedjen rajta.
Szerk.: De még mennyire, hogy VESA tagok. Másképp aligha építhetnék be a DisplayPort támogatását. Ahhoz is VESA tagnak kell lenni, az sem licencelhető külön pénzért.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A tesztelésre. Írtam, hogy a VESA az AMD-t jelölte ki erre a célra. Az AMD mondja meg, hogy a vezérlő átment-e a teszteken vagy sem. Ha átment a VESA adja a plecsnit, ha nem, akkor bátorítják őket, hogy majd legközelebb sikerül.
Azt azért tudni kell, hogy az AMD ezt a tesztelést nem ingyen csinálja. Ennek költségei vannak, amit részben a VESA, részben pedig a vezérlő tervezője fizet. Ez párezer dolláros egyszeri költség lesz. Ebből az AMD kifizeti a hitelesítéssel foglalkozó mérnököket, a termékek szállítását a világban, illetve a járulékos papírmunkát végző dolgozókat.
A vezérlő gyártója nem kaphat Freesync matricát, a VESA a tesztek után csak A-Sync plecsnit ad. A Freesync matricához az adott monitort kell bevizsgálni függetlenül attól, hogy milyen vezérlő van benne. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A Freesync az csak egy szoftveres implementáció az A-Syncre. A vezérlőket gyártó cégek számára teljesen lényegtelen. Az AMD azért kell nekik, mert ők tesztelik a teljes rendszert a VESA megbízásából. Mindegyik vezérlőre az van ráírva, hogy A-Sync támogatás és nem Freesync. A monitoroknál lehet majd Freesync logó, mert azokat az AMD még a VESA előírásain túl is hitelesíti a saját előírásaira, ha a gyártó kéri. Ha nem, akkor nem kapnak logót.
A Freesync egy reklámérték. A júzer bemegy a boltba és lát egy Freesync logós Samsung vagy LG monitort, odamegy a VGA-s pulthoz és keres Freesync logós VGA-t. Ez csakis a párosítást segíti elő. Nincs más célja. -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A FreeSync az AMD levédetett technológiája. Ha a monitorgyártó rá akarja rakni a dobozra ezt a logót, akkor az AMD-vel szerződnie kell. Az AMD leellenőrzi az adott monitort a termékeikkel és hitelesítik azt. Ha oké, akkor mehet a logó a dobozra. Maga a dolog nem lényeges, mert a VESA-nak is lesz egy A-Sync logója, amit szintén fel lehet rakni.
A legtöbb monitorgyártó erre a FreeSync dologra azért szált fel, hogy az NVIDIA-t büntessék. Jelentősége nincsen, mert a VESA eleve megkövetel alapvető teszteket, tehát az A-Sync logó bőven elég, csak a gyártók azt akarják, hogy a világ ezt a technológiát FreeSync néven ismerje meg, mert azzal az AMD-t segítik és az NV-t gáncsolják. Ennek semmi köze az üzlethez, pusztán stratégiai lépés, hogy az NV-t "megrendszabályozzák". -
-
bozont
veterán
Dehogynem, csak nem közvetlenül. Neki az benne a bolt, hogy majd az ő vga kártyáit fogják venni. Legalább is ezt reméli és hogy a licenc díj hiánya miatt jobban, gyorsabban elterjed majd a dolog. És én remélem, hogy a TV-k esetében is beépítésre kerül majd, a konzolok miatt. Bár ahhoz több dolognak is teljesülnie kell (DP a TV-ra és konzolokra, vagy hogy működön HDMI porton keresztül is).
-
micafighter
nagyúr
Igen, elképzelhető, de én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a freesync monitorokon nincs liszenszdíj, és csak azért adják drágábban, mert megtehetik (még így is olcsóbb mint a GSync-es monitorok), így a gyártónak és/vagy a kereskedőnek plusz haszna lesz. Érdemes lesz figyelni a monitorok és a videókártyák árának alakulását. Bár amíg csak a felső kategóriás (és áras) monitorokban lesz elérhető a technológia, addig nem fog igazán elterjedni szerintem. Főleg a kevésbé fejlett országokban nem.
-
bozont
veterán
"Now,AMD has signed up three of the biggest scaler manufacturers to implement Adaptive-Sync and FreeSync into products before the end of the year."
Én ezt valahogy így fordítanám: Az AMD leszerződött a 3 legnagyobb skálázó gyártóval, hogy még az év vége előtt beépítsék az Adaptive- és Freesync technológiát a termékeikbe.
Nekem ebből messze nem az jön le, hogy még jól meg is sarcolta őket. De ha végiggondoljuk az egész helyzetet, akkor nyilvánvaló hogy nem kér érte semmi pénzt az AMD.
(#97) TTomax
Attól nincs extra díj, attól még a gyártók rátehetik a magul extra árazását (sőt rá is fogják
), ezáltal csak még több marad a zsebükben. Most ez lesz az újdonság amiért sok pénzt elkérhetnek, viszont több lehetőségük van játszani az árral. Először tuti túlárazottak lesznek ezek is.
-
micafighter
nagyúr
Ez érdekes, de arról még mindig nem akadt szó hogy liszenszdíjas lenne bárkinek is. A szerződéskötés nem von magával feltétlenül liszenszdíjat vagy költséget. Absztrakt példa, de Pista nem szerződhet Jancsival, hogy ingyen nekiadja a focilabdáját? De. AMD szerződhetett az említett partnerekkel, hogy tessék itt van a szükséges alkatrész tervrajza ingyen, és tegyétek monitorba. Miért éri ez meg az AMD-nek? Mert olcsóbb lesz a GSync technológiával bíró monitorok AMD-s alternatívája, és ahhoz a monitorhoz a jövőben is AMD kártyát fog venni a felhasználó.
Mindenesetre szerintem a felhasználók szempontjából teljesen mindegy, hogy melyik liszenszdíjas és melyik nem, ami érdekes az a monitorok kiskereskedelmi árai, ami mellé érdemes figyelembe venni a VGA árakat is, mert jelenleg ugye nincs keresztkompatibilitás. Illetve fontos még az ár/érték arány a videókártyáknál és a monitoroknál egyaránt.
-
bozont
veterán
Mert hol írják hogy a skálázó gyártóinak fizetnie kell? Mert én ilyet nem láttam. A licenc-free az licenc-free, tök mindegy hogy ki használja.
mod.: Mivel a Freesync az AMD-é ugyan, azért biztos kell, de pont arról szól a cikk, hogy nem kell érte fizetni, sőt az AMD bízta meg a gyártókat, hogy a hardvereik támogassák a Freesync-et.
mod2.: Igen, olvastam, de semmi olyat nem ír hogy a scaler gyártóknak fizetnie kellene.
-
bozont
veterán
Gondolom inkább ezt akartad idézni a cikkből, ha már erről volt szó:
"AMD revealed that it had been working on technology for altering the refresh rate of a display to match the framerate of displayed content back in January as a licence-free alternative to Nvidia's proprietary G-Sync system." -
IT.SZB.IKM
csendes tag
[link]
Amit te mondasz: "Fontos kihangsúlyozni, hogy az AMD "FreeSync" néven emlegetett eljárása az Nvidia G-Sync technológiájával ellentétben ingyenes, nem követeli meg extra hardver alkalmazását, ami komoly előny.""A technológia támogatását a monitor részéről meglehetősen egyszerű megoldani, ugyanis ehhez csak egy "ingyenes" firmware frissítésre van szükség."
-
IT.SZB.IKM
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gitáros topic
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Porszívók - akkus és klasszikus vezetékes
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Nintendo Switch 2
- Goddess of Victory: Nikke
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Légies iPhone halvány színei
- SSD kibeszélő
- Revolut
- További aktív témák...
- HP OMEN 3080Ti 12GB
- MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC 6GB
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- PNY EPIC-X RGB RTX 5060Ti 16GB / Gigabyte EAGLE OC RTX 5070 12GB videokárty 3 év garancia 27% áfa
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE NITRO+ RX 7900 XTX 24GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Xiaomi 14 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP Omen - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB-C - KVM Switch
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest