- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Google Pixel topik
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Radeonokon FreeSync logó lesz. A Samsung és az LG ezt a logót rakja a kijelzőire, így a vásárlónak a VGA-k vásárlásánál ezt a logót kell figyelni. Ez a lényege. Ha nincs rajta a kijelzőn ez a logó, akkor is működni fog, ráadásul nem csak az AMD hardvereivel, hanem azokkal is, amelyekhez később lesz A-Sync driver. A VESA A-Sync plecsni ezt garantálja.
A GeForce nem támogatja az A-Syncet szoftverből. Amit támogat az a G-Sync. Később, esetleg jövőre lehet, hogy kap A-Sync szoftvert, de ma még ez elérhetetlen és a közeljövőben is így marad. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Javaslom nekik, hogy kérdezzék meg erről a VESA-t. Ők erre a problémára nem tartották jó megoldásnak a szoftvert. A GPU kijelzőmotorjába kellett a módosítás. Ez sokat egyszerűsít szoftveres részen. A drivernek van egy általános tartománya, amelyet aszerint korlátoz, hogy a kijelző mit mond a drivernek. Egyedül eDP 1.4-en kell szoftveresen babrálni, itt specifikus firmware kell, és ahhoz kell a drivert állítani.
Amiről beszélnek kezelve van, mindenféle szoftveres hókuszpókusz nélkül. Akkor lehet belőle gond, ha az adott kijelző nem megfelelő paramétereket ad vissza a drivernek.
Ne felejtsd el, hogy az A-Sync egy szabvány. Idén nagyjából 20-30, jövőre pedig 80-100 kijelzővel számolnak. Nem lehet szoftverre bízni a vezérlést, mint a G-Syncnél, mert sokszor annyi kijelző lesz a piacon. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt fontos, hogy a VESA nem véletlenül tartotta ezt a technikát vissza eddig a pontig. Vannak nehézségei és igények a gyártók részéről. Egyrészt a gyártók azt akarták, hogy A-Sync mellett működjenek az OSD technikáik és a kijelzőskálázás. Ez egy nehézség volt, mert egyik sem működik G-Sync mellett, de a VESA megoldotta.
Gond volt hosszú ideig számolt képkockákkal. Sok ms után a kijelző egyszerűen lekapcsol majd vissza. Ezt a VESA egy DisplayPort módosítással oldotta meg. Ehhez kell az új kijelzőmotor a GPU-kba.
Végül gond volt a legális cheatekkel, mert az A-Sync lekorlátozná a frissítést a kijelző frissítésére. Ezért beépítették a V-Sync értelmezését is.
Igen ez sokáig tartott, de minden olyan problémát megoldottak, ami felmerült és a G-Sync nem ad rá megoldást. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Dehogy kell. A drivert tartományra kell írni. A monitor mond egy tartományt, amit támogat és a drivert azt alkalmazza. Ennyi.
Ez A-Sync itt a monitor ad visszajelzést a képességeiről. A G-Sync esetén nincs visszajelzés, tehát a drivert meg kell írni minden kijelzőre. Itt nem kell ezzel törődni, mert eleve a hardveren belül történik meg az egész vezérlése és nem a monitoron belül vagy szoftveresen. Ez leegyszerűsíti az egészet. A monitornak kell információkat tartalmaznia, amelyeket a driver kiolvas és megy. A VESA főleg azért alkalmazza ezt, mert használhatatlanná válna a rendszer, ha már 100 kijelző lenne a piacon, de mivel megoldották úgy, hogy ne kelljen ezzel szoftveresen törődni, így elég az általános rutin.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Freesync csupán a Catalystba épített a szoftver a VESA A-Syncre. A monitorgyártók számára lényegtelen. Nekik a VESA szabványát kell támogatni és hitelesíttetni az AMD-vel. Aztán, ha szívatni akarják az NV-t kérhetnek Freesync logóra hitelesítést. Ez már a monitorgyártók egyéni döntése, a VESA nem írja elő. Se drágább, se olcsóbb nem lesz ettől a kijelző. Nem titok egyébként, hogy a Samsung és az LG azért kér Freesync logót, hogy az NV-t megbüntessék.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nincs licencdíj. A VESA ingyen biztosítja a technológiát a tagoknak. Aki nem tag annak VESA tagsági pénzt kell fizetni, hogy megkapják az A-Syncet. Külön pénzért nem lehet licencelni. Azért működik ez a konzorcium, hogy előrevigye az ipart, nem azért, hogy nyerészkedjen rajta.
Szerk.: De még mennyire, hogy VESA tagok. Másképp aligha építhetnék be a DisplayPort támogatását. Ahhoz is VESA tagnak kell lenni, az sem licencelhető külön pénzért.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A tesztelésre. Írtam, hogy a VESA az AMD-t jelölte ki erre a célra. Az AMD mondja meg, hogy a vezérlő átment-e a teszteken vagy sem. Ha átment a VESA adja a plecsnit, ha nem, akkor bátorítják őket, hogy majd legközelebb sikerül.
Azt azért tudni kell, hogy az AMD ezt a tesztelést nem ingyen csinálja. Ennek költségei vannak, amit részben a VESA, részben pedig a vezérlő tervezője fizet. Ez párezer dolláros egyszeri költség lesz. Ebből az AMD kifizeti a hitelesítéssel foglalkozó mérnököket, a termékek szállítását a világban, illetve a járulékos papírmunkát végző dolgozókat.
A vezérlő gyártója nem kaphat Freesync matricát, a VESA a tesztek után csak A-Sync plecsnit ad. A Freesync matricához az adott monitort kell bevizsgálni függetlenül attól, hogy milyen vezérlő van benne. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A Freesync az csak egy szoftveres implementáció az A-Syncre. A vezérlőket gyártó cégek számára teljesen lényegtelen. Az AMD azért kell nekik, mert ők tesztelik a teljes rendszert a VESA megbízásából. Mindegyik vezérlőre az van ráírva, hogy A-Sync támogatás és nem Freesync. A monitoroknál lehet majd Freesync logó, mert azokat az AMD még a VESA előírásain túl is hitelesíti a saját előírásaira, ha a gyártó kéri. Ha nem, akkor nem kapnak logót.
A Freesync egy reklámérték. A júzer bemegy a boltba és lát egy Freesync logós Samsung vagy LG monitort, odamegy a VGA-s pulthoz és keres Freesync logós VGA-t. Ez csakis a párosítást segíti elő. Nincs más célja. -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A FreeSync az AMD levédetett technológiája. Ha a monitorgyártó rá akarja rakni a dobozra ezt a logót, akkor az AMD-vel szerződnie kell. Az AMD leellenőrzi az adott monitort a termékeikkel és hitelesítik azt. Ha oké, akkor mehet a logó a dobozra. Maga a dolog nem lényeges, mert a VESA-nak is lesz egy A-Sync logója, amit szintén fel lehet rakni.
A legtöbb monitorgyártó erre a FreeSync dologra azért szált fel, hogy az NVIDIA-t büntessék. Jelentősége nincsen, mert a VESA eleve megkövetel alapvető teszteket, tehát az A-Sync logó bőven elég, csak a gyártók azt akarják, hogy a világ ezt a technológiát FreeSync néven ismerje meg, mert azzal az AMD-t segítik és az NV-t gáncsolják. Ennek semmi köze az üzlethez, pusztán stratégiai lépés, hogy az NV-t "megrendszabályozzák". -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az A-Sync esetében olyan nem lesz, hogy az egy monitorverzió támogatja, míg egy másik nem. Magukhoz a kompatibilis vezérlőkhöz olyan firmware-t szállítanak, amely tartalmazza az A-Sync működéséhez szükséges részeket. Ezt lecserélni egy másik firmware-re költségesebb, mint úgy hagyni. Ha egy monitorgyártó mégis így dönt, akkor az A-Sync nélküli verzió drágább lesz, mert a technika kivágásának, ezen belül is az egyéni firmware írásának többletköltsége van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen légkondit a lakásba?
- Jóárasított AI PC-ket szeretne látni az AMD
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Ingatlanos topic!
- Nyaralás topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 16AHP9 notebook - R7 8845HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 4060 8GB Win11
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16GB) Kingston FURY Beast RGB 6000MHz DDR5 CL30 memória 27% 3 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest