Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stewe780

    őstag

    Nekem az a meglátásom, hogy a nokia teljesen jól csinálja azt amit csinál. Először is a designereit nehogy lecserélje, mert, ha több telefont adott el, mint a következő három versenyző akkor a telefonok külseje nem csak nekem jön be nagyon, hanem másoknak is.

    A felső szegmens nem kicsit nehezen jön össze, itt olyan gyártókkal kell felvenni a versenyt akik kizárólag ide koncentrálnak, Apple, HTC. Ide nem lehet akármivel betörni. A meego-val megvan az esély. Egy teljesen újonan kialakított felület, olyan hardverrel megtámogatva, mint a most bejelentett 1,5GHz-es Intel proci. Ez már nagyot üthet. Lehet, hogy 2-3 év mire használható rendszer lesz belőle, de ahogy Karma is szokta mondani, ha a Nokia nem csinál semmit akkor is piacvezető marad 4-5 évig. Szóval megfontolhatja a dolgot. Az N8 lehet, hogy ma még súrolja a felső kategóriát, de az is csak inkább egy erős közepes. Szerintem lesz még itt csúcskategória, de egy teljesen más termékcsaláddal.

    És ami nagyon fontos, hogy nem egy felülettel akar hódítani. Mert teljesen másra van szüksége a tömegeknek, és a hc usereknek, akik esetleg itt a fórumon is jelen vannak. Itt megjegyeznénk, hogy mi vagyunk kevesebben. Lényegesen kevesebben. A többség telefonál, sms-t ír és néha fotózik a telcsijével és pont. S40, S60, Simby^3-4, Maemo, Meego. Ez már paletta. Kialakítható egyszerű bugyuta, és hülyére installálható kategória is. Az apple, a google, és az ms is egyetlen szoftverrel van jelen. Azzal csak egy kis szeletét tudja a felhasználóknak megnyerni. A win a 7-essel például pont most próbál megújulni, megszólítani a tömegeket, és itt már senkinek sem tetszik. Ja, és a 6-ost meg kikoptatja. Nem tudja meghagyni alsó kategóriának mert rohadt bonyolult lett.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Quasi_modo #19 üzenetére

    Gyorsabb proc, több ram, meego. Kb. ennyi hiányzik, hogy ne csak most súrolja a felső kategóriát, hanem minimum egy évig megfelelő legyen a mobilaréna hard core usereinek. Persze amíg a meego csak a híroldalakon van jelen nem fogja csúcsra rakni hardverileg, mert csak feleslegesen drágítaná az egészet.

    Az már más kérdés, hogy az N8 a telefonáló sms-t író, néha fényképező felhasználóknak nem fog csalódást okozni. És szerintem ebből van a legtöbb.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Karma #21 üzenetére

    tavaly is több telefont értékesített mint a három legnagyobb konkurense együttvéve

    azért ez egy kicsit többet jelent, mint a puszta életben maradást :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Quasi_modo #22 üzenetére

    Már bocs, de a felső kategóriáról volt szó! Ha azt hiszed, hogy ebben a szegmensben a szoftver határozza meg a hardwert nagyon tévedsz. Senkit sem érdekel az oprendszer hardware éhsége. Mindig lehet gyorsabb valami, és a ma elérhető maximum is csak egy évig őrizheti meg pozícióját.

    A meego, ha jól sikerül biztosan érdekelni fogja a halálba telepítő hc usereket. Olvastam már sokszor olyat, hogy valakinek a symbian túl zárt.

    Amúgy kicsit hülyén érzem magam, mert nem a saját gondolataimmal kell érveljek. Nekem az N8 rohadtul tetszik, minden benne, ami szükséges számomra. Nekem nagyon bejön a symbian, és baromira nem váltanék sem androidra, sem a régi, sem az új winmora. Ettől függetlenül azt is tudom, hogy nem én jelentem a felső kategória vásárlóközönségét, de azért van fogalmam mi kell oda.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Karma #27 üzenetére

    1112 :C valamikor még én is valami hasonlóval kezdtem, ott idegződik be a márkahűség csírája. :D

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Quasi_modo #33 üzenetére

    Gyorsabb proc, több ram, meego.

    - Prociban már most is van jobb, pedig még az egész N8 csak a hírekben termék. Mire a boltokba jut még gyengébbnek számít majd. Szóval ez biztosan nem a felső kategória. Talán egy erős közepes, nem több. És mielőtt körforgásba kerülnénk, kérlek le ne írd még1szer, hogy majd kiderül mekkora lesz az új symbi igénye, az nem érdekel senkit. Mindig van gyorsabb. Ha egy alkalmazás 2 másodpercet tölt akkor miért nem indul el 1 mp alatt. Ha 1 mp alatt elindul akkor meg az lesz a sok.
    - Ram-ból sem tudom mi a fenének spóroltak ennyire. eléggé szűkös. Az 5800-hoz képest dupla akkora. 128 helyett 256, viszont a symbi is lényegesen többet elvisz. Ezért az alkalmazások által felhasználható nem lesz 128-al több. Itt csupán 81MB-ről 135MB-ra nő. Nem lesz gond megtölteni. Ahogyan az új symbi is jóval több ramot igényel, az aláírt új alkalmazások is valószínű, hogy többet igényelnek majd.
    - Ja és akkor itt van a symbi, amire már nem egyszer írták itt is, hogy túl korlátozott, zárt. Ezt nem fogja a kalap akármi egycsapásra megoldani. Ahogy én láttam sokkal jobban hasonlít az s60v5-re mint kellene. Nem lesz minőségi ugrás. Amolyan ráncfelvarrás, de nem több.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz stewe780 #34 üzenetére

    Lejárt a szerk.

    A ramon gondolkodtam még 1 kicsit. 128-ról 256-ra nőtt. 5800-hoz hasonlítom, jelenleg az a legerősebb érintős a nokiánál ( fúú ezt kimondani is rosszul esik, amikor már HD2, meg Desire-k futnak a 3GS-ek mellett...). Az x6 van még, de az ugyanúgy 128-al gazdálkodik, meg a proc is ugyanaz.

    Szóval nőtt a ram 128ról 256-ra, ez 100%-os növekmény. A felhasználható terület 81-ről 135-re nőtt. Ez 66%-os növekmény. Az oprendszer igénye viszont 47-ről 121-re nőtt. Ez bizony 157%-os többlet!! Ha az új rendszeren az alkalmazások is ugyanolyan arányban rendelkeznek majd nagyobb memóriaigénnyel, mint az oprendszer, akkor nem 135, hanem 208 mega felhasználói területet kellene biztosítania. Ez meg csak 135-öt ad. Szóval lehet, hogy még szűkösebb lesz mint az 5800.

    [ Szerkesztve ]

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Karma #36 üzenetére

    Hát, azért én is remélem, hogy nem annyire rossz a helyzet, amennyire felvázoltam. Szerintem nagyjából ugyanarra ad majd lehetőséget az a 135 mega mint az 5800-on a 81 mega tette.

    Quasi_modo: már korábban sem tudtam a válaszodat elfogadni. Sajnálom, hogy képtelen vagy körülnézni a mobiltelefonok jelen technikai szintjét illetően, és úgy tűnik, hogy ebből az állapotodból nem én foglak kibillenteni.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • stewe780

    őstag

    válasz Quasi_modo #41 üzenetére

    Mondtam érvek -et, de mindenre az a válaszod, hogy "Az majd kiderül, hogy ...". Ez így nem emelkedik fel a vita szintjéig. Mondhatok még negatívumot, de valami hasonló választ mindenre ráhúzhatsz, mert meg sem jelent az egész. Szóval majd ha majd ennél bővebb ellenérvet kapok, akkor mondanám a többit, addig ennek tényleg semmi értelme.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Új hozzászólás Aktív témák