- Fotók, videók mobillal
- Telekom mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Dilikutya #80 üzenetére
Ez erősen típus függő szerintem.
A régebbi Snapdragon procis telókra még mindig van driver támogatás a Qualcomm részéről, ami megadja a lehetőséget a jobb ROM-ok készítésére.
Nekem Xperia X8-am van, és még a főzött 4.1 is gyorsabban megy vele, hosszabb üzemidővel, mint a gyári 2.1. Ráadásul stabilabb is. A főzött 2.3 pedig száguld és nem is nagyon lehet belekötni.
Barátnőm Xperia Ray telójára ugyanez igaz csak ott a gyári 2.3/4.0 helyett stabilabb és gyorsabb a custom 4.3.
Ugyanakkor pl. a motorola defy telefonjaimmal mindig szívás volt a custom rom a bootloader zártsága és a driverek hiánya miatt. -
Dilikutya
félisten
Az a baj, hogy sok esetben több a baj a custom romokkal. Emiatt is nem tettem fel ilyet, az SIII Mininél elég sok verziónál, változatnál írták, hogy ez nem megy, az nem megy. Volt olyan frissítés, ami után nem lehetett telefonálni. Nekem nincs időm, hogy végigpróbáljak mindent, a gyári legalább megy, elégedett is vagyok vele. Pont a jelenlegi hozzáállás miatt nem mindig jók ezek a custom romok.
-
Polllen
félisten
válasz
Dilikutya #78 üzenetére
A sok custom rom mutatja, hogy mi mindent lehet, de ez nem érdeke a gyártónak és még csak a saját szoftjait sem tudja normálisan frissíteni a sok ergya felület miatt. Egyébként igazából ezek nagy része nem csak felület, hanem rengeteg saját feature, ami alapból nincs a rendszerben.
-
Dilikutya
félisten
De ezek csak felületek, le is lehet őket cserélni, másikat feltenni. Ez önmagában nem teszi lehetetlenné a PC-szerű megközelítést. Persze az nem fog megvalósulni, hogy azt raksz rá, amit akarsz, bár ezt is át lehetne hidalni kiskereskedelemben megvásárolható mobil operációs rendszerekkel. Akinek ingere van rá, azt tehetne föl, amit akar. Mivel a WP8-as telefonokban is ugyanazok a hardverek vannak, mint az androidosakban, így ezt nem annyira megoldhatatlan. Inkább arról van szó, hogy a gyártók ezt sem akarják.
-
Male
nagyúr
-
Dany007
veterán
válasz
Rickazoid #74 üzenetére
Kezdem érteni mire gondolsz.
Kérdés, hogy ezt mért nem tudják megtenni? PC-ként kezelni egy telefont. Nem lehet, hogy az alap OS nem alkalmas erre.
Lásd linux-on ugyanazt az alap office use feladatokat el lehet látni gond nélkül olyan PC-n, amihez Win7 alatt mondjuk dupla olyan erős hardver szükséges. -
Rickazoid
addikt
Akkor ellentétes véleményen vagyunk, mert szerintem a gyártóknak egyáltalán nem kellene belenyúlni az op.rendszerbe. Írnák meg a drivert, csak azt sokkal könnyebb optimalizálni, mint egy egész op.rendszert, amit félig újraírtak az eredetihez képest még a kernelbe is néha mélyebben belenyúlva, de mivel nem csak azzal foglalkoznak és egyszerre több verziót is írnak, így nincs kapacitásuk normális munkára. Ezért kéne hagyni a francba és végre PC szintű számítógépekként kezelni a telefonokat és a tableteket is. BIOS, op.rendszer, driverek. Előbbi és utóbbi a gyártótól, a középső meg a Google-től, a Microsofttól, a Jolla-tól, stb., előre telepítve egyik rendszert, de szabad telepítést biztosítani a többinek és akkor csak a driverekre van gondjuk, minden mást a szoftverfejlesztők meg tudnak csinálni, nincs más dolga az ide tartozó részlegeiknek, telefont csak a Microsoft akar gyártani, de ő is külön, már működő és bejáratott, autonóm részleget vesz hozzá.
-
Dany007
veterán
válasz
Rickazoid #70 üzenetére
No, akkor remélem elolvastad az első hsz-emben írt hibákat és arra gondolsz. Erre gondolok: [link]
Itt elég részletesen leírtam milyen hibákat hozott az épp aktuális frissítés a telefonra, amikből egyetlen egy sem jelentkezett a gyári alapverzión ami 2.3.7 volt.És azért kéne minden egyes készülékre a gyártónak rászabni az OS-t driverekkel mindennel együtt, hogy kicsit közeledjen a dolog az Apple iPhone féle optimalizálásához.
Mert jelenleg ezek az andoridos telefonok ott tartanak, ahol a PC-s konzol portok a játékok területén. 6 éves konzolon, amire optimalizálva van a játék kifogástalanul fut, akadás és lefagyás nélkül. De a PC-s porthoz sok esetben egy high-end hardverrel ellátott PC sem elég! (lásd GTA4).
Ugyanez megfigyelhető a telefonok területén is. Applenél az iPhonera van szabva az iOS direktbe, faszán optimalizálva. Nincs is gond. Se lag se akadás se lefagyás. Androdinál Nexuson többnyire szintén hasonló a helyzet, fasza minden. Ellenben a többi gyártó csak összegányolja az innen-onnan összevakart hardverre az alap OS-t aztán kiadja a p...ba! Az esetleges hibákat meg majd egy frissítésben javítja sok más újabb megjelenése mellett. És szintén bika hardver kell, hogy az adott OS gond nélkül fusson.
Na ezért kéne a gyártóknak úgy megcsinálni készülékenként külön-külön az OS-t hogy az kifogástalanul fusson, direktbe a hardverre optimalizálva az szoftvert. Úgy, ahogy azt az Apple teszi az iOS-szel vagy ahogy a játékokat fejlesztik a konzolokra.
Persze nyilván ez kurvanagy munka lenne mikor egy gyártó kiad évi 10-15 telefontípust különböző hardverrel, nemcsoda hogy nem képesek mindegyikre optimalizálni. Inkább kiadnak egy 4magos telefont 2GB rammal, mert akkor az talán elbír mindent.
Nem ezt kéne csinálni. Bőven elég lenne gyártónként 4-5 típusú és különböző hardverű telefon évente(!), nem havonta. És akkor talán lenne idő optimalizálni az OS-t. Tudom én, hogy nem az Android hibája mindez.Ja igen és külön röhej, hogy egy frissítéssel 15 új eddig nem tapasztalt hibajelenség jön elő egy adott telefonnál (ugye a hsz amit linkeltem), ez ki más hibája lenne, mint a gyártóé aki megcsinálja az adott OS-t az adott készülékre?
-
Dilikutya
félisten
válasz
Rickazoid #70 üzenetére
Ami PC-n működik, itt is működhetne. Márpedig működik, hogy ugyanazt a rendszert igen sok gépre felteheted, és csak a drivert kell a hardverek gyártójától feltenni. SoC-t, GPU-t nem olyan sokan gyártanak, kamerát sem, az egyes gyártók megírhatnák a drivert, a telefonok gyártóinak elég lenne a saját hardvereikhez drivert írni. PC-n sem kell minden géphez saját operációs rendszer.
-
Rickazoid
addikt
Hol van még az Ubuntu Touch... előbb lesz Tizen OS a boltokban, ráadásul még mindig nem teljesen tiszta, hogy most *Touch-ot vagy *for Androidot akarnak-e előbb.
A Sailfish OS-nek, sőt, a Firefox OS-nek is nagyobb jövője van. Bár utóbbi az Android példáját akarja követni, szóval... ha be is fut, nem lesz jobb.
Az Androidnak gyorsan le fog járni a 15 perce, ha a Google nem lép és teszi teljesen központilag managelt rendszerré, amit a gyártó csak telepíthet meg drivereket írhat hozzá.Ja, 1.6 a Note 3-on nem futna el. Semmit sem támogat az a rendszer azok közül a hardverek közül.
-
Rickazoid
addikt
Minek kéne minden készülékre új fork? Pont ez a baja a mai modellnek, hogy gyakoraltilag minden egyes telefonra külön-külön forkolják az Androidot, nem pedig csak drivereket írnak a már meglévő op.rendszerhez, amit módosítás nélkül fel lehet telepíteni. Persze akkor nem lehetne ugyanazt a telefont eladni újracsomagolva egy alverzióval frisebb rendszerrel az eredeti új árában egy évvel később is. Amúgy az általad annyira emlegetett hibák jellemzően nem az Android hibái, hanem az Android forkok hibái (ahogy az általam említett Milestone hálózati kapcsolathiba is egy apró 2.0.1 frissítéssel jött elő - az ilyesmiket nem jelzed előre akármennyire is jársz utána egy telefonnak, max. akkor lehetsz biztos a stabilitásában, ha vége a támogatásának és stabil a működése, de akkor meg ugye vége a támogatásnak, ergo hülyeség megvenni). Ha egy Nexus-on látsz hibát, az tényleg az eredeti Android hibája, azt a Google követte el, de ha bármely másik telefonon találsz egyet, az nem a Google sara.
Megjegyzem PC-nél nagyon nem igaz, hogy komoly utánajárás nélkül problémáid lesznek vele, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig mindegyik működik, csak nem célszerű olyasmire használni, amihez a júzere nem ért, az átlagfelhasználás többsége PEBKAC.
A beágyazott rendszereket, amik szigorúan csak néhány feladatot látnak el, meg ne keverjük már az univerzális számítógépek közé! -
megnezo
csendes tag
Hm-Hm tudomásul kell venni a régebbi-olcsocska telok,már nem alkalmaska az ujabb frissitésekre.! Az Android mára széttöredezett,mindeki,mindent portol buherált vacak lett! Ez van.Nos a gyártoknak a Hires KITKAT,alaig alaig van kiadva frissitésként.Mert minden gyárto,az összes általa elkészitett ketyerére külön-külön kel buherálni az "Android KITKAT-ot s emiatt még az 1-2 éve s Hm drágább kütyüket sem frissitik.Conlusio.Kell a függetelen ujabb OS-Op-rendszer mel ymindenre feltehetö.mükszi,optimalizált légyen!
-
Dany007
veterán
Egyértelmű. Teljesen fölösleges egy évben egy gyártónak 15-20 féle készülékkel előállni. 5 vagy 6 típus a különböző kategóriákban együttesen elég lenne bőven. Jelenleg meg kategóriánként van legalább ennyi...
@icemad:
Ez is igaz. De ez meg az ígyjárás tipikus esete. Nem lehet rá mit mondani. Mert ugyanez van minden elektronikai, de igazából minden területen amit vásárolni lehet. Ugyanez van használt autóknál, a tévéknél, PC-knél is, stb... Ha az ember nem néz utána, vagy nem épp az aktuális legdrágábbat veszi akkor könnyen rászúrhat vele.
-
Dany007
veterán
válasz
Rickazoid #61 üzenetére
Mondom, ott kezdődik a dolog, hogy nem veszek meg hibás telefont, hibás szoftverrel. Sose értettem az olyanokat akik megvesznek egy telefont majd várják a frissítést mint a messiást mert anélkül szar a telefon meg hibás.
Hónapokig(!) néztem teszteket az Xperia P-ről mire eljutottam a vásárlásig. Teszteket magyarul, angolul, bemutatóvideókat, júzer tapasztalatokat, júzer teszteket, aztán megnéztem élőben is, kipróbáltam amit csak lehet stb... És utána vásároltam csak meg! Viszont addigra eljutottam arra a szintre, hogy a telefon minden funkcióját leellenőriztem és meggyőződtem arról, hogy hibátlan akadásmentes.
Soha nem is volt vele gond, minden pontosan úgy működik rajta ahogy a nagykönyvben megvan írva. Persze csak 2.3.7-tel.Ami meg a biztonsági réseket illeti... igazad van. Tényleg nem érdekel. Oldják meg. Évek óta megy a szöveg, hogy ilyen vírus meg olyan vírus Androidra mégis 1-2 elszigetelt eset kivételéve nincs semmi.
Ráadásul folyamatosan monitorozom a CPU és hálózat használatot. Ha indokolatlan aktivitást érzékelnék biztos hogy nem hagynám annyiban.Amiért megérné szoftvert frissíteni azok az új fícsörök lennének. De szomorú hogy az emberek többsége leginkább azért várja a frissítést, hogy javítsa az előző OS hibáit vagy épp lyukakat foltozzon be. Nálam csak hibákat hozott az új fícsörök mellé...
@#62) Dilikutya:
Az okés csak a gyártóknak nincs kapacitásuk az általuk kiadott 140 féle készülékre egyénileg megcsinálni az adott OS verziót. Vagy ha mégis megcsinálják akkor olyan lesz, mint az Xperia P-nél. Egy rakás szar.
Ezért jobb az Applenek. 1 típus 3-4 féle készülék és kész.@cskamacska:
Tudom, hogy a gyártó hibája, mérges is vagyok a Sony-ra.
-
cskamacska
addikt
válasz
Rickazoid #59 üzenetére
Mondjuk így hogy a topik fele arról szól, a telefonokra nem is kell frissítés, mert minek. Mintha csak a régi szép 2000-es évek legelején lennénk, mikor talán érkezett a egyszerű mobilokhoz hibajavító frimware frissítés, de azt is csak szervizben lehetett felrakatni jópénzért. És nem pedig kézi számítógépekről lenne szó, hozzá való oprendszerrel és programokkal, amiket megfelelő driverek és elszántság birtokában évekig lehetne támogatni, gyorsítani, javítani, új és hasznos funkciókkal gazdagítani.
De nem, a zistenadta népnek az nem kell, nekik teljesen bejön az androidos gyártók no support politikája.
Mentségükre legyen mondva, a bot egyszerű butafonok, és egy szösszenettel többet tudó feature phone-ok piacát is megette a droid, az ilyen felhasználók nyugodtan szívvel mondhatják, hogy nekik nem kell mindenféle kacifántos frissítés az életükbe, ők az ilyen úri dolgokhoz nincsenek hozzászokva.
Dany007:Az hogy az telefonodon gondok vannak az újabb frissítésekkel, nem a friss droid gondja, hanem a Sony-é, igazából ez ugyanannak a frissítési nyomornak a része.
A gyártói frissítések, ha véletlenül akadnak is, sokszor nem hibamentesek, és néha előáll az az abszurd helyzet, hogy az önkéntes közösség által mókolt új rendszer stabilabb és összeszedettebb, mint a hivatalos.
-
Dilikutya
félisten
Én a gyártótól csak azt a rendszerverziót várnám el, amit a Google is kiadott.
Az iOS-nél meg lehet, hogy nem rakod fel a frissítést, de azért letölti, és elhasználja azt a 600-1000 Mb tárhelyet. Android frissítést sem kötelező feltenni amúgy, de ha már van, baj nem lehet belőle. elvileg. -
Rickazoid
addikt
Egyáltalán nem a funkciókról van szó, hanem a hibákról és azok javításairól, a biztonsági résekről, a hátsó ajtókról, amikkel átlag ember ma még ritkán találkozik, de csak idő kérdése, hogy az Android fenyegetettsége elérje a Windows szintjét. Hiába működik jól a 2.3.7 adott eszközén, ha egy olyan rés tátonghat a rendszerben - ami azóta javítva lehet - amivel elég egy fertőzött, nem szükségszerűen megbízhatatlan weboldalt megnyitni és flash-elheted újra a ROM-ot, hogy újra működjön a telefon. Ez a valós veszély, amiről ma senki nem vesz tudomást, aztán majd nem győznek kapkodni, amikor az androidos eszközök fele zombi lesz, a maradék fele pedig tégla, mindezt olyan lehetséges hibák kihasználásának köszönhetően, amit idő közben a Google már javíthatott, de a Nexus-okon kívül semmi sem kapta meg a frissítést.
Én nem tudok bízni olyan informatikai rendszerben, ahol az adatbiztonság és a támadásokkal szembeni védelem sokadlagos szempont csupán és a felhasználó kezében eszköz sincs a helyzet javítására. -
Dany007
veterán
válasz
Rickazoid #59 üzenetére
Kissé túlzásnak érzem ezt.
Ha visszaolvasol, írtam, hogy én a gyárilag kapott 2.3.7-tel tökéletesen megvagyok. Mindenféle hiba bug és lagmentesen. Semmi szükségem nincs frissítésre. Tökéletesen használom a telefon minden funkcióját.Nyilvánvaló, hogy ehhez hozzátartozik az is, hogy nem vennék olyan telefont, ami már a bolti próba alatt is akadt.
Vagy amiről nem olvasok előzetesen kellően jó véleményeket, teszteket és tapasztalatokat.
Szóval túlzásnak érzem, hogy pár havonta ilyen-olyan frissítést kéne adni a gyártóknak a telefon mellé. Egyszer kéne megírni normálisan és kész. De egy kis utánajárással elkerülhetőek a problémák és akkor nincs szükség frissítésre. Max az új fícsörök miatt, nem pedig azért hogy egyáltalán használható legyen a telefon.
Érdekes módon az iOS-t megtudják csinálni úgy, hogy elég évente egy frissítés, de ha nem rakja fel az ember a telefon akkor is kifogástalanul használható.
No, nálam ilyen az Xperia P 2.3.7-tel. No, de ez nem véletlen választás eredménye volt. -
Rickazoid
addikt
Én úgy nézem az androidos eszközök 98,2%-a komoly lemaradásban, 89,3%-a pedig már nevetséges lemaradásban van. Hogy emellett a negyedük több éves lemaradással bír, már jelentéktelen, ebben a szegmensben három hónap is túl sok. Nem csak csilivili új felület és két tucat új haszontalan program nem érkezik, hanem a motorháztető alatt lévő biztonsági frissítések és optimalizációk sem, ráadásul LG-ék meg Samsungék, nameg HTC-ék egy esetleges, de sosem a pont aktuális verzióra történő frissítéssel új réseket nyithatnak a saját mélyreható módosításaikkal, amiket senki sem ellenőrizhet rajtuk kívül és nem is nyíltak, mint maga az op.rendszer. Nem véletlen a CyanogenMOD virágzása csak kár, hogy kevés fejlesztő tud részt venni és ők is csak igen korlátozott erőforrásokkal bírnak.
Amennyire lelkes voltam anno az Android megjelenésekor és amikor meg tudtam venni az első Motorola Milestone-t a friss Froyo-val (ami mint utólag kiderült egyetlen súlyos hibát [hálózatvesztés és újraindulások] javító frissítésen kívül semmit nem kapott), most annyira vagyok kiábrándulva az egészből. -
dragon1993
őstag
A minimalizmus, nem hardveresen kell érteni, hanem szoftverem.
Android semmi extra nélkül.Sokan elfelejtik ,hogy a nexus nem azért gyártják ,hogy mindenkinek olyan legyen.
Eredetileg referencia telefonként szolgált, a lényege ,hogy a fejlesztők megkapják a legfrissebb szoftvert.
Az egy másik kérdés ,hogy a gyártók baromságai miatt ,egyre több ember vesz nexust. -
Apollyon
Korrektor
Köszönöm a tájékoztatást.
Én igazából arra gondoltam, hogy minél kevesebb erőforrásból minél jobb teljesítmény, és annál nagyobb üzemidő. Ahogy olvastam, a nexus nem a legjobb üzemidővel bíró készülék. Persze attól még jó telefon, és erős a hardver, de ez nem a minimalizmust szimbolizálja. Ami nekem kéne, az 1 magos prockó, kisebb kijelző (max 3,5') nagy aksi és üzemidő – nagyjából .) -
Dilikutya
félisten
válasz
elfelejtette #53 üzenetére
De pl. az S3-ra elvárná az ember, hogy kijöjjön. De az SIII Minire is, lévén, hogy másfél éves modell, és még mindig 4.1.2 az utolsó, kimaradt közben két kiadott verzió is.
-
Dilikutya
félisten
Itt az a baj, hogy nem csak a régi telefonok nem kapják meg a frissebb verziókat, hanem újabb, komolyabb készülékek is le vannak maradva. Sőt, a Samsung 2012-ben még olyan, akkor erősebbnek mondható telefont is kiadott 2.3.x-es Androiddal, mint a Galaxy S Advance, Sony-től is rémlik hasonló telefon ugyanezzel a verzióval.
-
Petyyyyy
addikt
Ez nem hír.
-
Cathulhu
addikt
válasz
elfelejtette #8 üzenetére
A KK nem azért jött ki, hogy régi telók is megkapják, nyilvánvaló volt, hogy az nem fog megtörténni, csak pár túl optimista (szépen fogalmazva) oldal irt ilyen hülyeségeket. Régi telefonokon már nincs haszna senkinek, profithoz új eladás kell, jótékonykodásból nem fizeted ki se a munkást se a részvényest. A KK célja, hogy az ÚJ alsókategóriás telefonokon is értékelhető teljesítményt nyújtson és gátolja az olcsó WP térnyerését, mielőtt gond lenne.
-
-
ghost364
senior tag
Nem csoda. Még mindig sok Galaxy Minit látok az emberek kezében.
-
Integra
titán
mekkora egy hatásvadász, féligazságokkal operáló szar cikk ez, édes istenem....
-
Dilikutya
félisten
"A 60,7 százalékos részesedéssel bíró Jelly Beanből három nagyobb alverzió jelent meg 2012-es kiadása óta, de még ezek közül is a legkorábbi 4.1.x-es fut a legtöbb gépen (35,5 százalék), és jelenleg ez a legnépszerűbb kiadás az androidos ökoszisztémában."
Biztos a népszerűség miatt ekkora a részesedés...?
Amúgy más címmel ugyanilyen témájú cikk nem volt tegnap már?
Tovább nőtt a Jelly Bean részesedése. -
Igen, ez így van, a 10-es API-val elég sok minden megvalósítható, nekem még sosem jelentett gondot, bár kezdő vagyok.
Eddig nálam az Opera az egyetlen nem saját fejlesztésű app, amit használok.
Nem is okostelefonként használom ezt a kis X8-at, hanem fejlesztésre, és ingyenes kommunikációra. -
DS39
nagyúr
anno az olcsó okosomon én is így oldottam meg a dolgot, mert a Play és az udvartartása elfoglalta fél belső tárhelyet. a Nokia Normandy-s cikkben ment erről a vita hogy van-e értelme a droidnak a Google nélkül. én amellett vagyok hogy ahogy te is írtad, így van, megoldható minden. ellenben ha kell egy-egy nem saját fejlesztésű app, ott a régi OS miatt lehet szívás. ami persze a fejlesztő hibája is lehet, mert simán beállítható lenne hogy a régi API-val kompatibilis legyen pl egy livescore app. (nem hiszem hogy olyan feature-öket vetettek be, ami ne lenne megoldható ott is)
-
kakuk.tamas
addikt
Kíváncsi lennék, hogy a 4.4-ek hány százaléka CM Rom?
Érdekes adat lenne szerintem.
Meg a JB esetében is. -
A helyzet az, hogy még play store-ba sem vagyok belépve.
Ami app kell (pl. Opera), azt desktop alkalmazással töltöm le és másolom az APK-t a telóra.
A kommunikációs progijaim saját fejlesztésűek, és szintén apk-ként kerülnek fel.
Így elmegy a teló 4-5 napig lazán, mert nem buzul a háttérben annyit. -
DS39
nagyúr
igaz hogy a gyártók ill. a szolgáltatók lassítják a frissítést vagy akár megakadályozzák, de a Google kissé gyorsan dobálja ki az új főverziókat. szerintem bőven elég lenne 2 évente új droid, hagyni kellene a gyártókat hogy beérjék őket a saját fejlesztéseikkel. avagy ha az a cél hogy mindenki a legfrissebbet használja, akkor a zárt rendszerek mintájára 0 belenyúlást engedni az OS-be, és központi Google általi update-tel megoldani ezt. (természetesen kivételt képeznének az olyan hw-es készülékek amik nem bírnák el, az maradni a régi szoftverrel)
szóval valamit valamiért, vagy legyen szabadság és mókolás, vagy központosított update-rendszer.
-
Én is tökéletesen elvagyok a 2.3.7-tel. Semmi szükségem újabbra, mikor még ennek is csak a tizedét használom kb.
-
atike
nagyúr
Na igen. Ez nagyon jó.
Iskolapéldája annak, hogy hogyan lehet tálalni ugyanazt a statisztikát - más és más adatot kiemelve belőle ugyebár...
Nem mindegy, hogy az a hangsúlyos, hogy már milyen hűde nagy százaléka van a KitKat-nak vagy épp az, hogy milyen rengeteg olyan eszköz van, ami "el van felejtve"...
Szerk:
#6... "max egy frissítés aztán vegyél újat" - miért is...? Ez akkor igaz, ha mindenáron a legfrissebb rendszer kell... Sok olyan jól működő telefon van, ami "régi" rendszert futtat, és nincs vele semmi gond... Azért nem egy embernek bőven elég ha mindent gond nélkül tud a telefonja, és nincsenek sebesség problémái sem...szóval szerintem nem kell minden áron a frissítés...
Más oldalról megközelítve nem a frissítés hiánya a legfőbb szempont telefoncserénél... szerintem....
Konkrét példa egy másik topicból...
És szerintem elég sok ilyen van még...
-
Dany007
veterán
Ez érdekes mert nálam ilyen nincsen. Szerintem ez nagyban függ a gyártótól is, hogy miként rakta össze a rendszert az adott telefonra.
Nálam ICS + JB-n volt egy rakás apró hiba.
Nem írom le, inkább belinkelem amit az Xperia P-s topikba írtam anno [link]:"No, újabb anomáliák kerültek felfedezésre nálam...
Egyre több idő telik el a JB felrakása óta, egyre több apró probléma jön elő.
Most a legújabb, hogy a külső hangszóró random módon elhallgat. Csak az újraindítás segít. Ilyenkor zenehallgatás közben semmi nem szól a hangszóróból, ahogy filmezéskor sem.
Mikor hangerőt akarok állítani ilyenkor film közben, akkor a telefon csengőhangot növeli, nem pedig a hangszóróét. Lehet ideiglenesen nem érzékeli hogy van hangszóró a telefonban? Passz. Újraindítás után minden rendben... egy ideig.Aztán visszajött ez a lassú fényképezés dolog. Nyomok a gombra, majd 8-10 másodperc múlva fényképez is...
A múltkor pedig macro fotózás közben lefagyott az egész telefon, úgy ahogy volt... Restartolni kellett.
Továbbá múltkor előjött egy olyan probléma is, hogy valamiért az érintőgombok esetében eltűnt a rezgés. És nem is reagáltak semmire. De fogalmam sincs mitől... Itt is újraindítás segített csak.
Pár napja próbáltam hosszabb távon a GPS-t meg a navigációt. Hát so-so. Volt amikor Pesten, illetve Pest közelében elvesztette a jelet, illetve ~ 100-200 méterrel odébb érzékelt, mint ahol voltam. Ezért a navigáció kb 20 másodpercenként újratervezett. Mivel a program úgy érzékelte, hogy nem az autópályán megyek, hanem a mellette lévő kis utakon. Plusz akadozott is.
Plusz a főképernyő lapozáskor hajlamos beröccenni, megakadni még widgetek nélkül is.
Ehhez jönnek hozzá a korábbi anomáliák. Miszerint telefonálásnál az első 5-10 másodpercben nem cseng, csak rezeg. Plusz hívás felvétele után még 3-5 másodpercig nem hallok semmit és csak hallózok mint egy hülye...
Arról nem is beszélve, hogy az akksi is egy kicsit jobban merül. Átlag 1,5 nap helyett most csak 1 nap. És letelt a beálláshoz szükséges 1-2 hét.Úgyhogy azt hiszem záros határidőn belül megy vissza a gyári 2.3.7 a telefonra. Ugyanis azzal a fent említett problémák közül egyetlen egy se jelentkezett, egyszer sem. Hiába a sok előnye a JB-nek, még a fenti hibák közül párat el is néznék neki, de összességében tarthatatlan. Legszívesebben kivenném a JB hasznos újításait és átraknám a GB-be."
Ez persze nem feltétlenül az adott OS hibája, hanem leginkább a gyártóé aki ilyen pocsék módon szabta rá a telefonjára. Borzalom. Na én ezért nem váltok 2.3.7-ről.
-
n00n
őstag
Hát én GB-ben tudok azért pár hibát ami elég idegesítő. Pl. ha kb. egy napig nem használok mobilnetet és be akarom kapcsolni, akkor nem kapcsol be. Telefon újraindítás vagy repülőgép üzemmódba váltás/majd visszaváltás segít csak. Ez az újabb verziókban már javítva van. Meg anyámnak még régebbi verziója van, abban pl. nincs automatikus fényerőszabályzó sem, pedig ez elég "must have feature" szerintem.
-
tskó
tag
nade... ha van egy telefonod ami jól működik, akkor minek frissiteni?
-
n00n
őstag
Én is 2.3.7-et használok, váltanék újabbra de a gyártó nem ad ki. Ez is már custom ROM. Sajnos az e fölötti custom ROM verziók pedig nem működnek hibátlanul (nincs vaku, nincs rádió, stb).
A Google-nek valahogy elkérne érni, hogy a gyártó frissítse az operációs rendszert, legalább egy két évig... De ez szerintem hiú ábránd.
-
icemad
nagyúr
Azért az is érdekes, hogy néhány lelkes profi, pár hónap alatt a szabadidejében, a saját szórakoztatására, ingyen elkészít egy custom romot egyedül, ami lehet, hogy még a gyárinál is jobb. A nagyobb gyártóknál meg hónapok alatt, több 10 ember, pénzért nem tud összetákolni egy normálisan működőt. És tapasztalatom szerint ez minden gyártóra igaz.
-
Dany007
veterán
Ööö hát a franc tudja. Lehet normálisan meg kéne csinálni az újabb verziókat is...
Nekem pl az a bajom, hogy a 2.3.7 utáni frissítések szarok ahogy vannak. Persze a többség azt használja, mert Jellybean meg minden és már folyik is a nyáltól a képernyő..
De nekem Xperia P-nél mocskosul sok anomáliát eredményezett mindkét új frissítés (ICS + JB is). Többször is próbálkoztam velük. Mindegyikkel több héten át és sohase tudtam megszokni azokat a bizonyos problémákat. Így a végén mindig felkerült a gyári 2.3.7 mert az "tökéletes". Minden kiválóan működik, nincs akadás, nincs lagolás se semmi hasonló.
A másik két frissítés sok előnye ellenére tele volt kisebb nagyobb hibákkal, amikkel szépen tele lett a tudatom és mindig a kukában végezték.Úgyhogy nálam ez az indok a váltás elkerülésére.
-
zseko
veterán
Ráadásul 4-5 ios eszköz frissítési fejlesztését hasonlítani több száz androidéhoz...
-
kovsol
titán
Nexus4 -t aki megvette az egy olyan telefont kapott ami elegáns kinézet, letisztult oprendszer, és mellé szép folyamatos működést kap. Az OS szabadon variálható igény szerint ha valakinek ez a vágya.
Bármit csinálsz azonnal reagál, a programok tuti kompatibilisek lesznek vele, és nem az van, hogy a sotre-ból nem tudod letölteni a programot, mert szerinte nem kompatibilis a készülékkel, amúgy meg más gyártó hardverileg azonos készüléke támogatott.
Ebben nem tudom mi az eye candy. -
win 8-ról win8.1-re váltva a hp microserverek integrált lan kártya drivere olyan szinten murdel meg hogy el sem indul a gép, míg biosból le nem tiltom, szal a windows sem totál kompatibilis visszafelé.
Simán lehet alverziók közt akkora váltás, hogy egyszercsak valami hibásan működik.
Pláne hogy újabban a verziószámokat a marketingesek abuzálják néhol -
attiati
veterán
válasz
dragon1993 #11 üzenetére
engem se igazán érdekel.
Napi levelezésre, böngészésre bőven megteszi az ICS-en futkosó atrix 2-m. Mit használt ki egy átlag user a százvalahányezer forintos nexus 4-ből az elmúlt 1 évben? És mennyit veszített azóta az értékéből...
-
zseko
veterán
"az androidos ökoszisztémában mennyire nehéz egy-egy jelentős verzióváltást keresztülnyomni."
Ez valami vicc? A telefongyártók magasról tesznek rá.
-
Male
nagyúr
Egyrészt ezt a telefon / tablet gyártójának kéne megkövetelnie, amikor beszerzi az alkatrészt... másrészt pl a 4-es alverzióihoz miért is kéne új driver? Semmi alapvető változás nem volt, ha nem megy vele, akkor valamit rosszul csinálnak vagy az Android fejlesztői (talán némi kompatibilitásra törekvés is kéne) vagy a driver írók.
Win példával: az egyes SP-khez sem kell új driver, sőt, ennél nagyobb lépések sem okoznak gondot sokszor. -
jerry311
nagyúr
Tényleg az iOS-hez hasonlítjuk? Amit mindenképpen letölt az iPhone (vagy iPad) és nap mint nap baszogat vele, hogy frissítsd? Ha meg frissíted, akkor a régebbi készülékek belassulnak tőle?
Bocs, de akkor már inkább egy Jelly Bean vagy Gingerbread. Lehet hogy öreg, de legalább kb. azt aa szintet hozza a telefon sebessége mint amikor megvettem.
Mint dchard is említette, sok múlik az alkatrészgyártókon, a Google-n, utána a telefongyártókon és végül a szolgáltatón is. Mert ha a Qualcomm megírja a drivert, a Google frissíti vele a kernelt és még esetleg a gyártó is a saját szoftverét, akkor ott van még a szolgáltató, ami mondhat nemet az egészre. Kicsit sok ebben a folyamatban a 'ha'. De akárhogy is nézem a fentiek egyikének sem üzleti érdeke a régebbi cuccok támogatása, inkább vegyen újat a paraszt. -
Maxentius
addikt
azokat a felhasználókat és custom rom építőket mindenféle biztonsági rendszerrel. Gondolok itt a Samsung féle Knox megoldásra pl. A zárt bootloader sem kedvez a frissítéseknek
Ja, a gyártó sz*rik időben elkészíteni egy frissítést, de ha te magad próbálsz meg egy újabb verziót felpakolni és véletlenül eltér a gyáritól akár 1 bittel is, ugrik a gari...
-
Apollyon
Korrektor
válasz
dragon1993 #11 üzenetére
Tévedés, nálam nem működik a csilli-villi meg eyecandy, én a minimalizmust és egyben optimalizált funkcionalizmust preferálom
;p
-
dchard
veterán
Itt sokszor nem is feltétlenül a telefont gyártó cégek hibájáról van szó. Ezek a cégek számos komponenst "készen" vásárolnak. Például ha egy SoC gyártója (például a Qualcomm) nem adja ki a hardver működéséhez szükséges új drivert egy újabb kernelre, akkor a telefon gyártó hiába akarná megcsinálni a frissítést, elvi lehetősége sincs rá. És millió ilyen elem van egy telefonban.
A verzióváltások közötti új driverek nem működésének a problémájával nem csak a moderrek, maguk a készülék gyártók is szívnak.
Dchard
-
aizen92
addikt
válasz
elfelejtette #8 üzenetére
nem érdekük, hogy leragadj a régebbi készülékeknél. nem véletlenül hagyják el a szoftveres támogatást és tiltják a costum rom-kat, mert az egységsugarú okostelefonhasználó, így évente dobja el a telefonját és veszi meg a legújabbat, mert 78 millió megapixel amit sose használsz, meg az antutun oooolyan magas pontszámot ad, és a legeslegjobb és legújabb android van, ami nélkül nem tudsz élni. gáz.
( mondom én aki félévente vált telefont. bár most úgy érzem a nexus-oknál le fogok táborozni egy darabig. ) -
VaniliásRönk
nagyúr
Amíg a Google ilyen töketlen és nem tesz lépéseket a régi verziók kiszorítására, addig a gyártók magasan lesz@rják nem csak a frissítéseket, de olcsóbb telefonokon még azt is hogy milyen verzióval jön ki.
-
Apollyon
Korrektor
Jelenleg én is Gingerbreades telefont használok, és eszemben sincs váltani, minek?
Amire én használom bőven jó és elég, és nem hinném hogy veszélyeztetném ezzel a többi felhasználót. Meg mi az hogy elavult? Csak azért mert nem a legújabb?Pff...
-
elfelejtette
veterán
Ráadásul röhej, hogy a kk-et azzal harangozta be a gugli, hogy 512mb ramos készülékeken is jól fog futni, közbe meg éppen azokra b@sznak kiadni a gyártók, de még az 1gb ramos közép kategóriás telók tulajdonosai is csak álmodozni fognak róla, ha nem akarnak rootolni-romolni. De persze ez se megy a knox, vagy egy zárt bootloader miatt...
-
Male
nagyúr
Azért ennek elég jó oka is van: Egyfelöl mert nem lehet csak úgy frissíteni, ha az adott készükre a gyártó nem készíti el, márpedig nem érdeke elkészíteni, akkor annyi. (ok, van custom rom, de azt talán ne vegyük ide) Másrészt mi a fenéért is kell új OS minden évben? Többnyire még ki sem jönnek a cuccok egy adott Android verzióval, már mindenhonnan a következő folyik...
(Igazából nem is tudom, hogy a 4-es alverzióit miért is nem lehet sima patchként megoldani, mert azért nem írták éppen alapjaiban újra az OS-t...) -
Seaky
tag
Ez most komoly? Össze hasonlítják az Android rendszert a IOS-sal??? Mekkora hülyeség?
Míg az IOS-t csak néhány készülékre kell "rásimogatni", addig a az Androidot megközelítőleg több ezer különféle készülékre. Számottevően sokkal több különféle hardverre kell optimalizálni az operációs rendszert..
Szerintem nagyon sokan használnának KitKat-t, de csak is a gyártó kedvétől függ hogy valaha elkészítik azt és nem a használat igényétől.Mint például a Win7- Win8 hegemónia. Szinte mindkettő rá lehet rakni bármelyik gépre de még is Win7-t használja mindenki. (Tisztelet a kivételnek)
-
bitblueduck
senior tag
Ez természetes módon jön a 2 platform különböző stratégiájából. Viszont ha csak a nexusokat mutatná az ábra akkor valószínűleg jobban hasonlítana az iphone-os adatokhoz.
-
icemad
nagyúr
Meg ha nem sz0patnák lépten nyomon azokat a felhasználókat és custom rom építőket mindenféle biztonsági rendszerrel. Gondolok itt a Samsung féle Knox megoldásra pl. A zárt bootloader sem kedvez a frissítéseknek. A cégeknek meg nem érdeke pénzt, időt és energiát befektetni a régebbi telefonok frissítéseibe, hiszen abból közvetve nem túl sok hasznot látnak.
Szerk.: Bocsánat, nem válasz akart lenni...
-
zolka95
őstag
ha a gyártók foglalkoznának a régebbi telefonok frissítésével is, akkor nem ez lenne a helyzet
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Asztrofotózás
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Xbox tulajok OFF topicja
- PlayStation 1 / 2
- Fotók, videók mobillal
- Bluetooth hangszórók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mini-ITX
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- Bomba ár! Dell Latitude 5500 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest