Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dany007 #73 üzenetére

    Akkor ellentétes véleményen vagyunk, mert szerintem a gyártóknak egyáltalán nem kellene belenyúlni az op.rendszerbe. Írnák meg a drivert, csak azt sokkal könnyebb optimalizálni, mint egy egész op.rendszert, amit félig újraírtak az eredetihez képest még a kernelbe is néha mélyebben belenyúlva, de mivel nem csak azzal foglalkoznak és egyszerre több verziót is írnak, így nincs kapacitásuk normális munkára. Ezért kéne hagyni a francba és végre PC szintű számítógépekként kezelni a telefonokat és a tableteket is. BIOS, op.rendszer, driverek. Előbbi és utóbbi a gyártótól, a középső meg a Google-től, a Microsofttól, a Jolla-tól, stb., előre telepítve egyik rendszert, de szabad telepítést biztosítani a többinek és akkor csak a driverekre van gondjuk, minden mást a szoftverfejlesztők meg tudnak csinálni, nincs más dolga az ide tartozó részlegeiknek, telefont csak a Microsoft akar gyártani, de ő is külön, már működő és bejáratott, autonóm részleget vesz hozzá.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz icemad #69 üzenetére

    Hol van még az Ubuntu Touch... előbb lesz Tizen OS a boltokban, ráadásul még mindig nem teljesen tiszta, hogy most *Touch-ot vagy *for Androidot akarnak-e előbb.
    A Sailfish OS-nek, sőt, a Firefox OS-nek is nagyobb jövője van. Bár utóbbi az Android példáját akarja követni, szóval... ha be is fut, nem lesz jobb.
    Az Androidnak gyorsan le fog járni a 15 perce, ha a Google nem lép és teszi teljesen központilag managelt rendszerré, amit a gyártó csak telepíthet meg drivereket írhat hozzá.

    Ja, 1.6 a Note 3-on nem futna el. Semmit sem támogat az a rendszer azok közül a hardverek közül. :N

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dany007 #64 üzenetére

    Minek kéne minden készülékre új fork? Pont ez a baja a mai modellnek, hogy gyakoraltilag minden egyes telefonra külön-külön forkolják az Androidot, nem pedig csak drivereket írnak a már meglévő op.rendszerhez, amit módosítás nélkül fel lehet telepíteni. Persze akkor nem lehetne ugyanazt a telefont eladni újracsomagolva egy alverzióval frisebb rendszerrel az eredeti új árában egy évvel később is. Amúgy az általad annyira emlegetett hibák jellemzően nem az Android hibái, hanem az Android forkok hibái (ahogy az általam említett Milestone hálózati kapcsolathiba is egy apró 2.0.1 frissítéssel jött elő - az ilyesmiket nem jelzed előre akármennyire is jársz utána egy telefonnak, max. akkor lehetsz biztos a stabilitásában, ha vége a támogatásának és stabil a működése, de akkor meg ugye vége a támogatásnak, ergo hülyeség megvenni). Ha egy Nexus-on látsz hibát, az tényleg az eredeti Android hibája, azt a Google követte el, de ha bármely másik telefonon találsz egyet, az nem a Google sara.

    Megjegyzem PC-nél nagyon nem igaz, hogy komoly utánajárás nélkül problémáid lesznek vele, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig mindegyik működik, csak nem célszerű olyasmire használni, amihez a júzere nem ért, az átlagfelhasználás többsége PEBKAC.
    A beágyazott rendszereket, amik szigorúan csak néhány feladatot látnak el, meg ne keverjük már az univerzális számítógépek közé!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dany007 #60 üzenetére

    Egyáltalán nem a funkciókról van szó, hanem a hibákról és azok javításairól, a biztonsági résekről, a hátsó ajtókról, amikkel átlag ember ma még ritkán találkozik, de csak idő kérdése, hogy az Android fenyegetettsége elérje a Windows szintjét. Hiába működik jól a 2.3.7 adott eszközén, ha egy olyan rés tátonghat a rendszerben - ami azóta javítva lehet - amivel elég egy fertőzött, nem szükségszerűen megbízhatatlan weboldalt megnyitni és flash-elheted újra a ROM-ot, hogy újra működjön a telefon. Ez a valós veszély, amiről ma senki nem vesz tudomást, aztán majd nem győznek kapkodni, amikor az androidos eszközök fele zombi lesz, a maradék fele pedig tégla, mindezt olyan lehetséges hibák kihasználásának köszönhetően, amit idő közben a Google már javíthatott, de a Nexus-okon kívül semmi sem kapta meg a frissítést.
    Én nem tudok bízni olyan informatikai rendszerben, ahol az adatbiztonság és a támadásokkal szembeni védelem sokadlagos szempont csupán és a felhasználó kezében eszköz sincs a helyzet javítására.

  • Rickazoid

    addikt

    Én úgy nézem az androidos eszközök 98,2%-a komoly lemaradásban, 89,3%-a pedig már nevetséges lemaradásban van. Hogy emellett a negyedük több éves lemaradással bír, már jelentéktelen, ebben a szegmensben három hónap is túl sok. Nem csak csilivili új felület és két tucat új haszontalan program nem érkezik, hanem a motorháztető alatt lévő biztonsági frissítések és optimalizációk sem, ráadásul LG-ék meg Samsungék, nameg HTC-ék egy esetleges, de sosem a pont aktuális verzióra történő frissítéssel új réseket nyithatnak a saját mélyreható módosításaikkal, amiket senki sem ellenőrizhet rajtuk kívül és nem is nyíltak, mint maga az op.rendszer. Nem véletlen a CyanogenMOD virágzása csak kár, hogy kevés fejlesztő tud részt venni és ők is csak igen korlátozott erőforrásokkal bírnak.
    Amennyire lelkes voltam anno az Android megjelenésekor és amikor meg tudtam venni az első Motorola Milestone-t a friss Froyo-val (ami mint utólag kiderült egyetlen súlyos hibát [hálózatvesztés és újraindulások] javító frissítésen kívül semmit nem kapott), most annyira vagyok kiábrándulva az egészből.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés