Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olala

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Úgy látom, még mindig halott ez a fórum, de ez biztosan annak tudható be, hogy nem sok helyen kezdték még forgalmazni a tabletet. Én tegnap jutottam hozzá végre egy FHD 16GB WiFi Only verzióhoz, elég régóta gyűjtögettem már rá, nagyok voltak az elvárásaim, és szerencsére nem is csalódtam.
    A vásárláshoz annyi megjegyzést tennék, hogy szinte minden számítástechnikai üzlet be tudja szerezni, csak noszogatni kell őket, hogy nézzék át az összes beszállítójuk készletét, mert néha hajlamosak az eladók az első két-három sikertelen próbálkozás után feladni. (Ahol én vettem, ott a nyolcadiknál volt megtalálható a cucc, de ott a létező összes fajtája. :D ) Ha nem tévedek, akkor a napokban felkerült az ASUS Magyarország honlapjára a termékleírás is, úgyhogy szerintem lehet hogy elindul nemsokára a teljes itthoni forgalmazás is. Ennyit a vásárlásról, a tabletről írnék egy néhány szót azoknak, akiket érdekel ez a készülék.

    Tartozékok: Ami szerintem az egyik legfontosabb elhallgatott (pozitív) információ, az az hogy a tablethez jár egy állvány, ami az összes Unboxing videón látszik, de senki nem mond róla semmit, pedig szerintem nagyon hasznos. A tartozékok száma egyébként elég csekély, a töltőben és az állványban ki is merül.

    Külső: A tablet formaterve, és kivitelezése nekem nagyon tetszik, a hátlapja nem csak jól néz ki, de még gumírozott is, ezért egyáltalán nem bántja az ember kezét a ricnizés és nem is csúszik.

    Kijelző: A kijelzője nagyon szép éles, miután elkezdtem használni a gépet, rájöttem, hogy FullHD-nál alacsonyabb felbontású tabletet nem is szabad venni. Persze az ember pénztárcája mindennek határt szab, meg a kínálat is eléggé gyenge a 10" fölötti FullHD-s tabletekből, de szerintem ebben a kategóriában ez a gép a legjobb. A Sony Tablet Z felé is kacsintgattam, de engem nagyon elriasztott az, amikor a Mobilarenás fiúk azt mondták, hogy akadozik a felhasználói felület, annyi pénzért pedig az ember már nem akar pénzért bosszúságot venni. Most egy Xperia Sola telefonom van, amiről köztudott, hogy iszonyatosan belassul és a Sony úgy elhagyta a terméktámogatását, mint kutya a ...-át, szóval én nem akartam ugyanabba a hibába beleesni kétszer. Az ASUS-szal kapcsolatban viszont mindig is pozitív tapasztalataim voltak, szerencsére.
    A kijelzőről még annyit, hogy sokan szidták, hogy a színek élettelenek, meg fakók, de szerintem ez nem így van. Azt is figyelembe kell venni, hogy az emberek látása és ingerküszöbe is egyénenként változó, így ami nekem tetszik, az a másiknak lehet hogy még kevés, habár én eléggé kritikusnak érzem magam, általában a kákán is keresem a csomót, de most mégis abszolút elégedett vagyok. Abban viszont igazat adok az előttem szólóknak, hogy a fényerő nem annyira bika. A szobában lámpafénynél tökéletes volt, még félig sem tekertem fel, de egy napfényes kültéri helyszínen nem tudom mennyire fog látszani, de ez legyen a legnagyobb hibája.

    Hang: Tökéletes!

    Teljesítmény: A tab sebessége szerintem nagyon jó, az alkalmazásváltások tempósak, a 2GB memóriának a felét se használta fel az Android, amíg próbálgattam.

    tokmag12 kérdezte, hogy mi újság az OTG Pendrive dologgal? Nekem két pendrive-om van, az egyik 4 a másik 8GB-os, mindkettő NTFS fájlrendszerrel van formázva, és a kicsit azonnal beolvasta, a nagyra meg nem reagált. (Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a 8GB-os mostanában elég sokszor hülyéskedik, szóval lehet nem is a tablet hibája.)

    geckowize kérdezte, hogy milyen unkompatibilis programok vannak? Olyannal még eddig nem találkozam, de még kevés programot raktam fel rá. Az Aldikot kipróbáltam, és gond nélkül elindult. Az MX Player-hez egy update-t kellett felrakni az x86 proci miatt, de azt is automatikusan megtette.

    Ha bárkinek van kérdése, szívesen válaszolok, remélem előbb vagy utóbb elindul ez a fórum.

    Sziasztok!

Új hozzászólás Aktív témák